НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Май 21, 2024 2:02 pm Вижте мненията без отговор
Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 4:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Странна работа. По-горе в темата писах, че лека-полека, покрай боледуването ми, свикнах вечер, преди заспиване, да заставам в съответната поза, да се отпускам и да "потъвам" в себе си. Не знам как да го нарека това състояние, не ми прилича на медитация, но на мен определено ми върши работа - чувствам се по-добре здравословно, по-спокойна и уравновесена. До тук добре. Но се случва нещо много странно. Аз имам куче хъски, което вече от 10 години спи навито в леглото при мен и понеже вече е и на възраст, спи много дълбоко и нищо не може да я развълнува. Обаче сега нещо се е променило - вечер, когато "практикувам" отпускането, нещо в тази работа явно не й харесва, защото щом започна да се отпускам, започва да плаче. Направо не знам какво да мисля.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 4:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенче, тя може да си мисли, че ще си заспиш в тази поза и ще останеш там, където си и няма да ходиш да я гушкаш в леглото и затова да плаче Laughing А го прави всяка вечер, защото е видяла, че плачът действа - накрая затова все пак си лягаш Laughing

Това на шега. Иначе честно казано нямам представа какво би могло да я безпокои в това, че ти медитираш или се отпускаш, или както ти там си му казваш Wink Наистина е странно...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 5:13 pm
МнениеЗаглавие : Re: Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
radea написа:
Здравейте на всички!И аз преди няколко дена се рових из нета търсейки информация за намаляването на магнито поле, но безрезултатно.

А промени се усещат! Не мога да твърдя със сигурност какви са причините - може би лични, психологични, но за мое голямо съжаление мога само да се присъединя към споделеното по-горе - абсолютна липса на концентрация! Нали ви се е случвало компютъра ви да "увисне"? Ей това се получава с мен напоследък... Не непрекъснато, за щастие, но достатъчно често, за да ме извади от релси. И имам чувството, че в главата ми е гъста мъгла, в които мислите отказват да се подредят. Което, естествено, ме хвърля в паника, защото съм човек, който е свикнал сам да дърпа юздите на живота си, да си подрежда задачите, да взима рационално обосновани решения и методично да ги следва. Поне бях така... От известно време обаче ми е страшно трудно да се справям без кой знае какви сериозни външни причини. Просто се чувствам непрекъснато уморена, разсеяна, нетрудоспособна, нервна и... изпълнена с някакъв необясним страх и колебливост. От малко повече от една година насам и кръвното ми нещо играе и ме хвърля ту във необясними висоти, ту в почти нечовешки низини. Ежедневно се чувствам се като някой Сизиф, който бута скалата нагоре по стръмното при положение, че години наред съм се справяла безпроблемно с три пъти повече задачи отколкото имам сега.

Затова и не пиша във форума - не защото вече не ми е интересно да влизам тук, а защото не ми остават нито време, нито сили за каквото и да е било извън основните ми задължения...

Не знам какво става с мен - затъпявам ли, остарявам ли (въпреки че съм под Христовата възраст), или е наистина магнитното поле... Знам само, че процесора ми е определено претоварен и сериозно буксува...

Колко време ще продължават тези колебания? До 2012? Или по-дълго? Може би трябва просто да свикнем с тях? И наистина ли повишената физическа активност е лекарството?





О, не... Радеа... мислех, че аз се разболявам... всичко, което описваш е точно така и при мен... добавям и виенето на свят и сърдечната невроза, която ме мъчи напоследък .... и постоянно натрапчивата мисъл че се разболявам не ме оставя на мира и още по-зле стават нещата... изчетох темата... явно се касае за явление масово... странна работа... дори и на йога понякога ми е много усилно с асаните, а на медитацията заспивам още преди да премина през всички частички на тялото... и сякаш се боря със себе си всеки ден да се успокоя някак... особено чувствителност съм развила Crying or Very sad ... само да си купя постелка за йога и почвам със слънчевия комплекс по залез обаче в къщи ... дано се поукротя... и добавките и добавките и те дано помогнат... дано само да не е нещо индивидуално при мене че напоследък все ме връхлитат емоционални разни събитийца и все си мисля че съм станала доста неустойчива та непрекъснато търся причината у себе си нейде...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 5:30 pm
МнениеЗаглавие : Re: Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Отговорете с цитат

viki написа:

О, не... Радеа... мислех, че аз се разболявам... всичко, което описваш е точно така и при мен... добавям и виенето на свят и сърдечната невроза, която ме мъчи напоследък .... и постоянно натрапчивата мисъл че се разболявам не ме оставя на мира и още по-зле стават нещата... изчетох темата... явно се касае за явление масово... странна работа... дори и на йога понякога ми е много усилно с асаните, а на медитацията заспивам още преди да премина през всички частички на тялото... и сякаш се боря със себе си всеки ден да се успокоя някак... особено чувствителност съм развила Crying or Very sad ... само да си купя постелка за йога и почвам със слънчевия комплекс по залез обаче в къщи ... дано се поукротя... и добавките и добавките и те дано помогнат... дано само да не е нещо индивидуално при мене че напоследък все ме връхлитат емоционални разни събитийца и все си мисля че съм станала доста неустойчива та непрекъснато търся причината у себе си нейде...


Sad Вики, аз взех да пия сутрин зелен чай и да започвам деня си със слънчевия поздрав, няколко други лекички асани както и 5 мин. медитация. Освен това пак взех да пия витамини и се опитвам да ходя повече пеша, и като че ли съм малко по-добре.. Последно в понеделник бях абсолютен парцал - безсилие, главоболие, шум в главата, висока горна граница на кръвното (само горната вдигам), очите ми също стачкуваха - едва се добрах до вкъщи. Пеш. Нарочно, защото движението наистина помага. Защо ли не се учудих, когато установих, че 2 дена по-рано пак е имало изригване. Мен явно тогава най-ме лови - на втория ден. Ще видим как ще съм утре, защото вчера пак имаше изригване.

Та в понеделник като се прибрах, се строполих в леглото и съм лежала така 2 часа. Не спях, защото не можех (а аз съм по принцип човек, който може би заради по принцип винаги ниското ми кръвно, може да спи по всяко време). Просто се опитвах да медитирам и да работя с чакрите, както и да се заземя малко. Чак след това от мен горе-долу ставаше човек.

Поръчах си йонизираща лампа по пощата, защото прочетох, че помагала при такива случаи. Като я изпробвам, ще пиша пак...

Ти какви хранителни добавки взимаш?

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 18, 2010 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Обаче сега нещо се е променило - вечер, когато "практикувам" отпускането, нещо в тази работа явно не й харесва, защото щом започна да се отпускам, започва да плаче. Направо не знам какво да мисля.


Тя не плаче, тя се вълнува, защото се страхува, че..."излизаш" от себе си, т.е. извън тялото си и ...явно ходиш някъде там в неизвестното из астралните полета... Confused

Нека не забравяме, че животинките виждат тези неща! Твоята сладуранка дългокосместта просто се страхува де не би да не се върнеш, да не те изгуби...калпазанка сладка, мамина!

И плаче за да те задържа тук, да не вземеш да отпътяуаш, я , из дебрите на фините светове и да я изоставиш...

Явно изпадаш несъзнателно в дълбока медитация и това е основната причина кученцито да плаче - нищо друго.

Тункай я по муцунката от мен и ... лека и приятна нощ!


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 9:41 am
МнениеЗаглавие : Re: Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Отговорете с цитат

[quote="radea"]
viki написа:

Sad Вики, аз взех да пия сутрин зелен чай и да започвам деня си със слънчевия поздрав, няколко други лекички асани както и 5 мин. медитация. Освен това пак взех да пия витамини и се опитвам да ходя повече пеша, и като че ли съм малко по-добре.


Радеа, голяма работа вършат разходките... ние много обичаме да се разхождаме на въздух преди сън... ей така си навъртаме по 2-3 километра вечер, но сега зимата много се олежах Embarassed , а и работата ми е свързана все със стоене на едно място, а мен това ме разболява... кара ме да се чувствам като парцал. Затова вчера и аз навъртях поне 2 км пеш и бях супер. Колкото до зеления чай, не познавам човек който да пие толкова много чай колкото аз... всякакви съм си накупила и шкафчето на работата ми е пълно... но зеления само на филтър успявам да направя там иначе в къщи предпочитам билкови, но наистина и те много помагат , а хранителни добавки пия "Хормоностим", "Нони" и от тоя месец ще включа и "Шиладжид"... вярвам че тези елексири ще допълнят липсите...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 5:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Определено... Wink Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 5:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

[quote="Маг Селена"]
penka написа:

[b][color=indigo]Тя не плаче, тя се вълнува, защото се страхува, че..."излизаш" от себе си, т.е. извън тялото си и ...явно ходиш някъде там в неизвестното из астралните полета... Confused е


И аз си мислех нещо подобно, но истината е, че не успявам да "изляза" от себе си, собено пък тя като започне да плачка. Явно усеща нещо, което й е непривично и се страхува. Няма друго обяснение, защото знаеш иначе колко е спокойна и каква фифелина е. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 6:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ти излизаш от себе си, не е задължително да съзнаваш как го правиш!

По-важно е, че фифелината го е забелязала - иначе нямаше да плаче и да ти пречи да не го повтаряш. Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 19, 2010 11:27 pm
МнениеЗаглавие : Re: Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Отговорете с цитат

viki написа:

Радеа, голяма работа вършат разходките... ние много обичаме да се разхождаме на въздух преди сън... ей така си навъртаме по 2-3 километра вечер, но сега зимата много се олежах Embarassed , а и работата ми е свързана все със стоене на едно място, а мен това ме разболява... кара ме да се чувствам като парцал. Затова вчера и аз навъртях поне 2 км пеш и бях супер. Колкото до зеления чай, не познавам човек който да пие толкова много чай колкото аз... всякакви съм си накупила и шкафчето на работата ми е пълно... но зеления само на филтър успявам да направя там иначе в къщи предпочитам билкови, но наистина и те много помагат , а хранителни добавки пия "Хормоностим", "Нони" и от тоя месец ще включа и "Шиладжид"... вярвам че тези елексири ще допълнят липсите...


Вики, а ти обичаш ли си работата? Питам, защото аз тази вечер попрочетох тук и там и установих, че мойто май-май си е чист стрес:

Симптоми на дистрес:
- главоболие,
- липса на сили и желание за каквото и да било,
- не се вижда да се подобри дадено положение в бъдеще,
- възбудено състояние, желание да се поемат рискове,
- разсеяност, влошаване на паметта,
- нежелание да се обмисли и анализира ситуацията, довела до състоянието на стрес,
- променливо настроение,
- умора, вялост, апатия.

Какви събития най-често стресират:
- психологическа травма или кризисна ситуация – загуба на близък, раздяла с любим,
- ежедневни дребни проблеми и затруднения,
- конфликти или общуване с неприятни лица,
- препятствия, които отдалечават постигането на целите,
- постоянно напрежение,
- прекалено високи изисквания към себе си или неосъществими мечти,
- постоянен шум,
- монотонна работа,
- чувство за вина, дори когато няма основание за самообвинение,
- работа под стрес,
- финансови затруднения,
- силни позитивни емоции,
- семейни раздори.


Мисля, че моята причина за стрес е следването ми и по-скоро специалността, която следвам, в която от няколко години вече не виждам НИКАКЪВ смисъл, но тъй като съм човек научен да довършва започнатото, се насилвам да завърша... А не мога да ти опиша как ми е опротивяло всичко... Та затова те питах дали си обичаш работата и защото имплицира, че тя те разболява... Аз явно съм минала вече стадиите на тревожност и резистентност (при мен отчасти си беше чиста резигнация) и сега съм явно в последната - тази на изтощението. Не че е невъзможно да са магнитните полета, те със сигурност си упражняват влияние, но все си мисля, че не може да е само това. Така че другата седмица отивам на лекар...

А ако и ти откри себе си в симптомите, ето предложената в едната статия терапия:
При стрес една от основните препоръки е да се почива повече и да се изгради правилен режим на работа и почивка. Необходимо е всеки ден да се излиза и се правят продължителни разходки на свеж въздух. Необходимо е закалявате на организма. Благотворно се отразяват редовните посещения в сауна, басейн. Успех носи намирането на спортни занимания, които допадат и разтоварват. Трябва да се изгради рефлекс за релакс. Отначало времето за почивка трябва да се налага, нека да изглежда като задължение за психологическо отпускане. Техниките за медитация могат да са само от полза

Така че да продължаваме с йогата, медитацията, разходките и хранителните добавки. И да се опитваме да почиваме повече. Това последното за един стресиран човек изглежда най-невъзможното нещо на света, но е много важно...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 20, 2010 9:11 am
МнениеЗаглавие : Re: Спешно проучване:как ни влияят ниските магнитни полета
Отговорете с цитат

radea написа:

Вики, а ти обичаш ли си работата? Питам, защото аз тази вечер попрочетох и установих, че мойто май-май си е чист стрес.
Така че да продължаваме с йогата, медитацията, разходките и хранителните добавки. И да се опитваме да почиваме повече. Това последното за един стресиран човек изглежда най-невъзможното нещо на света, но е много важно...


Да Радеа, с удоволствие върша работата си и я харесвам... работата ми не е свързана с работа с хора, което е страхотно за мен... има доста творчество също така, но ме мъчи затвореното помещение, в което работя и отчасти колегите ми... знаеш в условия на криза как всички настръхват и далеч не са колектива, който те е приел в началото... но умея вече да се справям... успях да си създам удобно местенце... психологическата ми травма беше миналата година с баща ми ... от нея все още усещам последиците, а общуването с неприятни лица е ежедневие разбира се... всеки ден анализирам разбира се отношението си към дреболиите, които ме карат да се тревожа, което донякъде ми носи успокоение... вчера направих и една доволно добра медитация на йогата и общо взето така се спасявам... всичко е прихология и възприятие на света оттам ми идват на мен проблемите... осъзнавам това възприятие прекрасно... мисля че това е добро начало Smile , а ти недей да ненавиждаш това, което следваш... защото не се знае, кога ще ти помогне... аз така бих анализирала твоята ситуация... защото всеки ден е един малък нов свят за човека... жалко че понякога гледаме доста далече в миналото и бъдещето и не ни остава време да се насладим на този момент от настоящето...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kokiche




Регистриран на: 04 Окт 2009
Мнения: 35
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 21, 2010 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При мен напоследък се появява следното нещо:
В определени дни повръщам .Няма причина.

Веднъж си спомням, че прочетох един разказ, който беше изпълнен с агресия.Не е като да не гледам филми на ужасите и да не харесвам Стивън Кинг, но този разказ сякаш беше жив.
Цяла нощ треперех и повръщах, а нямаше здравословна причина.

Последните 3 месеца 2 пъти ми се случи да стана и цял ден да повръщам и да ми се гади.Впоследствие научавам за нещо лошо, което се е случило.
Другото което ми се случва е, когато имам много работа блокирам и започвам да треперя.Цял ден съм в паника, че имам работа, но нищо не свършвам.
За забравяне не мога да кажа, защото моето си е патологична разсеяност от малка и смятам за нормално да забравям и да не помня моменти Very Happy
В колеги понякога виждам нетипично състояние, което сякаш се случва в даден момент и заразява всички.Мирни и добри хора се превръщат в кълбо от нерви и обиждат другите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 3:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kokiche написа:
Последните 3 месеца 2 пъти ми се случи да стана и цял ден да повръщам и да ми се гади.Впоследствие научавам за нещо лошо, което се е случило.


Ако си свръхчувствителна, в което съм сигурна!, ще става точно така...но все пак виж как си с хормоните - естрогените става въпрос!

kokiche написа:
Другото което ми се случва е, когато имам много работа блокирам и започвам да треперя.Цял ден съм в паника, че имам работа, но нищо не свършвам.


Ето...в това е и моята трагедия, само че аз не изпадам в паника, а започвам да се притеснявам, че не мога да свърша всичкото онова , което искам да свърша и започвам да се потя обилно, при което изведнъж ме осенява мисълта за какво точно иде реч, успокоявам се и тихичко, и кротичко нещата се наместват от самосебе си.

Свършвам точно толкова работа, колкото е необходимо и колкото трябва.

Радвам се, че Радея е успяла да разбере причината за произхода на нейното състояние!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kokiche




Регистриран на: 04 Окт 2009
Мнения: 35
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 3:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
kokiche написа:
Последните 3 месеца 2 пъти ми се случи да стана и цял ден да повръщам и да ми се гади.Впоследствие научавам за нещо лошо, което се е случило.


Ако си свръхчувствителна, в което съм сигурна!, ще става точно така...но все пак виж как си с хормоните - естрогените става въпрос!


Хаха-то е цяла одисея там.....кисти, истории, но доверието ми към съвременната медицина е мааааааалко по-добро от това, къмто политиката.

Напоследък, като съм стресирана си изградих механизъм-един приятел има дете и просто си го представям, как гука. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 22, 2010 3:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Вместо да храниш ума си с илюзии и да си губиш времето с празни фантазми, защо не опиташ с йога техники?!

Защо не се полекуваш с природни средства, да речем в случая с билкови хранителни добавки?! Sad Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov