НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:23 am Вижте мненията без отговор
Училище за Родители на Кристални Деца
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 9:36 am
МнениеЗаглавие : Училище за Родители на Кристални Деца
Отговорете с цитат

Отварям тази тема с идеята родителите на Кристални деца или пък тези, които имат усещане, че техните дечица са кристалчета, да споделят своя опит и да се учат взаимно как да възпитават своите специални деца; как да ги учат; как да им помагат в тяхното развитие; как да ги насърчават; как да ги подкрепят в изпълнението на тяхната мисия.
В тази тема може да споделяте интересни случки с вашите кристалчета, да дискутирате всичко, свързано с децата Кристали. Най- важното е да разберем, че децата Кристали изискват различно внимание и възпитание, различни методи на обучение, чрез които да не потъпкваме тяхната уникална същност.


------------------------------------------------------------------------------------

За кристалните деца се говори отдавна, но всъщност - малко се знае. Често подценяваме тези деца, не знаем как да работим с тях, как да ги възпитаваме. Важно е да знаем, че тези деца са много различни. Основната разлика - дясната ориентация на мозъка. Това ги прави изкключително чувствителни най-вече към заобикалящия ги стрес и към храната (често правят хранителни алергии).

Тези специални деца работят предимно с дясната половина на мозъка си - те са креативни, интуитивни, с въображение и силно емоционално интелигентни. Нашата (българска, европейска) култура е основно с лява ориентация на мозъка, т.е. най-вече рационална и логична. Трудностите започват, когато детето започне училище и трябва да се адаптира. Дясно-мозъчно ориентираните учат много бързо. Но нашата училищна система е изградена за хора с лява ориентация на мозъка, каквато е голямата маса деца, каквато и ние, възрастните. Набляга се на повтарянето, рутината, организираността, праволинейността. Това бавно движение предизвиква у детето - индиго отегчение и то губи интерес, започва да се разсейва, да не внимава.
реклама
Така тези специални деца грешно са диагностицирани като проблемни.

Изключително важно е индиговото или кристалното дете да бъде разпознато като различно, а не като неспособно. Ако различието му се уважава и отглежда правилно, детето ще израстне балансирано, ако не, това отношение ще доведе до дисфункционалност и проблеми.

От друга страна, като допълнение - чисто физически, тялото на индиговото и кристалното дете е много чувствително. Те често не понасят преработени храни и хранителни добавки. Сладките, изкуствено оцветени напитки, закуски, снаксове, пакетирани храни, шоколад, чипс и други водят до дисбаланс и хиперактивност.

В първите години от живота на детето минимализирайте шума и стреса. Това означава да сведете до минимум телевизията, електронните игри и игрите с елемент на насилие.

Окуражавайте го да свири на някакъв инструмент, да разказва, да чете, да рисува, да се занимава с креативни дейности - да моделира с пластелин, да играе на пясъка, да измисля различни начини да се забавлява. Всичко това в спокойна обстановка.

Най-важното - разберете своите деца, обичайте ги, подкрепяйте ги, бъдете търпеливи, отдавайте им необходимото време и така те ще растат щастливи и уверени.





-----------------------------------------------------------------------------------
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 05, 2010 12:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е...днес пак има земетръси и мен ме "втриса" в къщи. А и явно няма да бъдат само тези, защото малката не се успокоява, а става още по-неспокойна. Започна да се стряска с истерични писъци, което е абсолютно ненормално за нея. И това ме навижда на много въпроси. Как всъщност ги усеща? В смисъл това усещане причинява ли и физическа болка или е само страх Преди 10 мин. тя пищеше и аз плаках с нея Sad Всичко отмина за 1-2 минути, после се гушна в мен и заспа. Маг Селена, Вие ми казахте, че сте много близо до тези създания - кажете ми, моля Ви, мога ли да и помогна в такива моменти? Познанията ми се ограничават само до гушкане и целуване, което върши работа за сега. Но се притеснявам да не би да има и физическа болка?!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 3:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Е...днес пак има земетръси и мен ме "втриса" в къщи. А и явно няма да бъдат само тези, защото малката не се успокоява, а става още по-неспокойна. Започна да се стряска с истерични писъци, което е абсолютно ненормално за нея. И това ме навижда на много въпроси. Как всъщност ги усеща? В смисъл това усещане причинява ли и физическа болка или е само страх Преди 10 мин. тя пищеше и аз плаках с нея Sad Всичко отмина за 1-2 минути, после се гушна в мен и заспа. Маг Селена, Вие ми казахте, че сте много близо до тези създания - кажете ми, моля Ви, мога ли да и помогна в такива моменти? Познанията ми се ограничават само до гушкане и целуване, което върши работа за сега. Но се притеснявам да не би да има и физическа болка?!


Не знам дали е имало земетръси, но аз вече свикнах да съм в тези по-особени сътояния относно тях ... не, че не ми правят впечатление и не ми оказват влияние. Напротив!

Как се усещат ли?!

Много неприятно е, но не боли! Няма никаква физическа болка с изключение понякога на...главоболие.

Останалото усещане обаче е много тягостно.

Усеща се със слънчевия сплит (трета чакра) едно особено безпокойство, тревожност, обладава те несигурност. Всичко това се изразява под формата на една тихичка вибрация в ... стомахчетото ти.

Тя често предизвиква повръщания, при мене не, но съм виждала как става при други свръхсензитивни хора ... Confused

Оттук нататък спомената вибрация обхваща сърдечната област (четвърта чакра) - може да се изрази в сърцебиене. Понякога се стига до припадък ... В това състояние изпаднах аз минута преди земетресението през есента на 1989 год.

Безпокойството нараства и започва да се проявява в своего рода треперене.

Стига до пета чакра, гърлената. Там мускулите се свиват, стягат ти гърлото и правят крампички, които вече отпушват ... плаченето.

Успоредно с това започва да ти се гади (повръщаш) и да ти се вие свят - израз на функцията на вестибуларния апарат, т.е. шеста и впоследствие седма чакра.

Никак не е приятно .... още повече, че трудно може да се опише като усещане.

Но в общи линии е точно това.

Ако някой има способността да усеща земетресенията нека опише по-точно състоянието си.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Амиии, то според мен е по-неприятно и от физическа болка Crying or Very sad А аз си мислех, че плаче от страх! Embarassed Но явно и за нея усещането е доста изтощително, защото милата, вчера като заспа в 16 часа и се събуди сутринта в 6 Shocked Не се събуди дори докато и сменях памперса, нито пък се събуди за хранене Shocked През нощта ставах няколко пъти да я слушам дали диша, защото и не мърдаше Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Амиии, то според мен е по-неприятно и от физическа болка Crying or Very sad А аз си мислех, че плаче от страх! Embarassed Но явно и за нея усещането е доста изтощително, защото милата, вчера като заспа в 16 часа и се събуди сутринта в 6 Shocked Не се събуди дори докато и сменях памперса, нито пък се събуди за хранене Shocked През нощта ставах няколко пъти да я слушам дали диша, защото и не мърдаше Embarassed


Опс, забравих да Ви благодаря Маг Селена за изчерпателния отговор Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Селена, благодаря мноооооооооооого. Направила си темата важна( ох, няма емотикон за прегръдка).

А описанието, което си направила е повече от подробно.

Аз също понякога имам подобни усещания, но не мисля, че са свързани с трусове или някакви други аномалии.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 06, 2010 4:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За жалост в по-голямата си част - особено напоследък!!! - са свързани с точно това ... Confused Rolling Eyes Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 12:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, мили кристални мами!

Понеже виждам, че се чудите откъде да я подхванете темата с училището, ще подхвърля няколко идеи. Вие няма как да знаете със сигурност какво чувстват или мислят децата ви, но знаете какво чувствате и мислите вие самите. А между майките и децата съществува силна връзка - не само физическа, а и чисто енергийна. Тя е особено силна около и скоро след раждането, след което при правилно отношение от страна на майката може да бъде запазена и за по-нататък. В какво се изразява правилното отношение? Ами в приемане на новите усещания и идеи дето ви спохождат, вместо да си втълпявате "Ама аз сигурно си въобразявам..." Smile

Можете да споделите тук новите си усещания, откакто сте мами. Дианче, можеш да разкажеш как избрахте името на малката. Как ти подсказва какво иска.

А случвало ли ви се е да се събудите посред нощ и да видите, че хлапето е будно и гладно или напишкано? Не плаче, лежи си - но като му се обърне внимание и е много щастливо, като че ли точно това е искало? А някой път като го погледнете в очите да ви се е струвало, че то си говори с вас? А способни ли сте да разбирате за какво и да му отвръщате? А случвало ли ви се е да се загледа нанякъде и да загука на нещо, дето само то си вижда, но явно много му се радва? А да се стресне внезапно пак от някой такъв невидим обект?

Хайде, разказвайте! Мисля, че всички тук много ще се зарадваме на историите ви Smile А те може да помогнат и на много други кристални мами, дето не са така ориентирани и търсещи като вас да се открехнат малко повече към децата си, да ги приемат и да са им по-полезни в пътя им.

Поздрави Very Happy
Валя

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 12:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Вале, първо искам да кажа, че картинката, която си си сложила много ти отива.
Ти си наистина мноого слънчев човек. Поне така те усещам аз Smile

Сега по същество. Аз съм разказвала за името на детето, но ще го разкажа пак.
Когато разбрахме, че чакаме момиченце, една вечер се главоблъсках за име и много се чудех какво да бъде. Легнахме си вечерта и аз сънувах следния сън- видях на сън пораснало момиченце, може би на около 2-3 годинки. В съня си я попитах " Как се казваш, маме?", а тя ми се усмихна и каза " Невена".
Понеже съпруга ми започва работа по- късно от мен, аз станах сутринта, оправих се за работа и тръгнах. Пуснах му едно мейлче по обедно време и му казах само, че съм сънувала много странен сън за името на детето.
Той ми връща мейл, в който ми пише, че също е сънувал странен сън, при което аз бях много изненадана. Разказах му моя сън, а той приятно шокиран ми изпрати неговия, а именно- в същата вечер той е сънувал как насън вика момиченце с името "Невена".
Бяхме категорични, че това ще е името на детето и изобщо не сме мислили за друго. Като споделихме с родителските тела за нашето решение и най- вече защо така сме решили, те казаха, че това са глупости, но аз бях категорична. Та, роди се детето и я кръстихме Невена. Тя сама си избра това име. Щеше да е цяло кощунство ако го бяхме пренебрегнали.

Често пъти имам усещането, че наистина си комуникираме телепатично с нея. Много пъти ми е подсказвала нейните нужди.
Мисля, че пак бях разказвала, но не си спомням точно( липсата на спомен е от магнитните полета Laughing ), че веднъж докато си играхме с Невена, гледахме се в очите, а аз се питах защо ли ни е избрала за родители и защо е решила да се роди в нашето семейство.
Е, на следващата вечер сънувах сън, в който говорех с нейната душа. Видях картини от нейното предишно прераждане и въплъщение. Каза ми защо е дошла при нас.
Понеже съм забравана, си записах съновидението, за да не го забравя.

Да, на Невена често й се случва да гледа в "нищото", да гука и да се усмихва. Не знам какво вижда, но сигурно е нещо интересно Smile

Що се отнася до майчинството, това е съвсем нов етап в живота на една жена. Както бях споделила и преди, Невена ме прави по- добра, по- уравновесена, по- търпелива. Тя изкарва моите положителни черти.

Въпреки всички тези неща, които споделих, все още не съм убедена, че Невена е кристалче. Затова, времето ще покаже. Аз съм нащрек и се водя по детето. И независимо какво е, аз смятам да я подкрепям.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Как напълно ги разбирам тези малки бебочета ... Very Happy

Да си призная аз имам спомени от бебешката си възраст ...

Спомням си например как не обичах да спя като бебе. Всичко ми беше интересно и не обичах да си затварям очите за дълго време.

Майка ми се виждаше в диво приключение докато ме накара да заспя. Тя вземаше една плетка, плетеше си и с крака люлееше кошчето ми, в което ме слагаха да спя през деня.

Вечер спях в една люлка вързана за боровата греда на тавана. Трябва да ви кажа, че имахме и живо огнище, нещо подобно като камина, но не точно ...казват му оджак. Боже, колко го обичах само - жив огън в къщи - какво благодат! Зазидаха го когато вече станах по-големичка...малко се отклоних...

И докато през деня майка ме люлееше с крак върху крачетата на кошчето аз я разглеждах и четях по лицето й какъв човек е - добър или лош.

Тя имаше светла и чиста душа, бих казала кристално чиста, като вашите кристалчета. Беше щастлива, когато ме държеше на ръце и ме люлееше в кошчето.

На мен ми ставаше много хубаво и от радост хлъцвах, гуках и се смеех...

Тогава тя също прихваше от смях и размахваше за респект една малка тънка пръчица - шибучица дето им викат.

А на мен ми ставаше още по-весело, дърпах завивката си и си завивах главичката, изчаквах така известно време и рязко се отвивах с...бурен смях.

Майка започваше да се сме още по-високо и още по-радостно... Laughing А аз изпитвах божествено блаженство от нейното щастие.

Трябва със сигурност да ви кажа, че малките бебочета ви проучват още от сега и трябва да бъдете много внимателни и бдителни в тази насока с тях.

Те знаят много по-добре от вас слабите места в скритите ви вътрешни нагласи ... Wink Laughing



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Селена, прекрасни спомени. Накараха ме да се усмихна много широко.
Благодаря ти, че сподели с нас тези мили моменти. Много драго ми стана като четох как сте си играли с майка ти. Сякаш за миг се пренесох в този съкровен момент.

Аз нямам спомени от бебешката си възраст, но имам откъслечени спомени от възраст между 1 и 2 годинки.
Спомням си старата ни къща, атмосферата, хората. Имам някакви мъгляви спомени и от моя прощъпулник. Но определено не са толкова подробни, ранни и ясни като на Селена.
А пък и на мен ми се случва да забравям доста неща, просто ги слагам в раздел " Junk" на мозъка Wink

Аз също съм се замисляла върху това, че малката ни проучва много добре и със сигурност знае повече, отколкото ние си мислим Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 2:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Валчеее, хитрушо такава Very Happy Има една приказка "Бебето приспало бабата" - е при нас е, че бебто приспива майката Laughing Това ми се случи за първи път на втория ден в родилния дом. Дадоха ни бебета да ги храним, е да ама мен такава дремка ме налегна изведнъж...и съм задремала. Страшно се притесних! Ама това започна да се повтаря и всеки следващ път, като трябваше да храня малката Embarassed Обачееее ... с облекчение открих, че в стаята имаше още една дремеща мама /в стаята бяхме 7 майки/ - също на момиченце Smile И вече се успокойх защото не бях единствената Wink В интерес на истината това приспиване се получава и сега, но не винаги!
Аз съм ти казвала, че нямам усещането да отглаждам бебе. Това мъниче се държи като голям човек Very Happy Нали ти показах снимката на тридневно бебе с широко отворени очи и ясен поглед Rolling Eyes От тогава ме контролира с поглед Laughing А за спането ме подсети Маг Селена - `ми мойто дете никога не е спало като бебе - по цял ден. Няма такова положение - будува и се забавлява, но...знае, че през нощта се спи - заспива в 22 часа и се буди в 7 сутрин. Случвало ми се е да се стряскам през нощта и като я погледна - тя ме наблюдава...поглеждам часовника...време за папане Wink Та таквиз ми ти работи...сигурно ще се присетя за още неща, ама по-късно Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 2:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А за името?! Единстевното любопитно нещо е, че четири години преди да реша да имам дете исках да бъде момиче и знаех, че ще се казва Божидара Embarassed /от Божи дар!/ Просто така си бях решила, но защо...не знам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
diana30




Регистриран на: 08 Юни 2009
Мнения: 97
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 07, 2010 3:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

еймили, прекрасно име си дала на твоята дъщеричка.
Ами може просто интуитивно да си доловила най- подходящото име за детето.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Фев 09, 2010 3:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Именно.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov