НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 8:33 pm Вижте мненията без отговор
Училище за Родители на Кристални Деца
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 11, 2010 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing Laughing Laughing супер Very Happy
Много, много добре написано...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 22, 2010 2:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

17 месечно бебе може да чете и родителите, логопеди, казват, че не са го учили:
http://www.youtube.com/watch?v=b3y0ahkVfaE
Все пак признават, че са показвазвали на малката програми с езика на глухонемите.

А тук интервю с учен, който казва, че всъщност още от момента, в който бебетата могат да следват обекти с очи, т.е. на 2 или 3 месечна възраст!, те могат да почнат да учат и да четат. И още, че за тях това е толкова колкото естествено, колкото говоренето. Колкото по-рано се започне, толкова по-добре е за детето и толкова по-лесно ще е за него! Това е свързано не само с биологически дадености на човешкия организъм, а и с метода, който се използва. Индивидуалните занимания с детето са далеч по-ефикасни от метода използван в училище. На 6-7 годишна възраст и само с 1 учител(ка) за 30 деца, както и начина, по който децата се учат да четат в училище, за децата е много по-трудно, а и по-скучно.
Аз лично на 4 години вече четях и на български, и на руски, защото леля ми беше учителка по руски и се занимаваше с мен. Спомням си, че бях атракцията на лелките в детската градина, а по-късно, когато бях още в началното училище, жената в градската библиотека не искаше да ми дава книги без картинки, защото не вярваха, че ги прочитам целите. Спомням си как дядо ми, когото познаваха като редовен посетител и човек, на който може да се има доверие, веднъж ходи да им обяснява, че младежки книги от 100тина страници не са никакъв проблем за мен и че той е свидетел как си ги хапвам за следобедна закуска Smile Аз наистина винаги съм обожавала да чета.. И въпреки това, жената ме караше всеки път да и разказвам за какво се говори във книгите, защото още не можеше да повярва Laughing

Та така, мамита, учете бебоците си от малки да четат и да говорят на чужди езици - те могат!

А ето тук един 17-месечен мъник, който борави с iphone преди дори да се е научил да говори както трябва!

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 22, 2010 2:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ох че съм.. забравих линка Smile -> http://www.youtube.com/watch?v=jVm1qyUuXI0

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 22, 2010 6:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
17 месечно бебе може да чете и родителите, логопеди, казват, че не са го учили:
http://www.youtube.com/watch?v=b3y0ahkVfaE
Все пак признават, че са показвазвали на малката програми с езика на глухонемите.

А тук интервю с учен, който казва, че всъщност още от момента, в който бебетата могат да следват обекти с очи, т.е. на 2 или 3 месечна възраст!, те могат да почнат да учат и да четат.


Винаги съм твърдяла, че нещата стоят точно така и винаги са ми се подигравали за тези мои твърдения - дори до ден-днешен!!! Confused

И аз точно като теб, Радея, на същата възраст четях и пишех - най-обичах да чета приказки (всякакви!), мъдрости (всякакви), за животинки, за растенията и т.н., и т.н. както и за необикновените способности на хората...

И когато вече бях в четвърти клас оповестиха, че в България аз съм детето, което е прочело най-много книги за възрастта си - бяха доста над 1500 - сега не си спомням точно колко...

Тогава на такива деца казваха, че са вундеркинзи...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 22, 2010 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хехе Smile Това ми напомня: аз като бях на 4-5, от проклетия се научих да чета. Самичка. Нашите правеха ремонт на таванския етаж и никой не щеше да ми чете приказки. Ама как така ще ме слагат да спя без приказки! Бива ли такава несправедливост?

Седнах на масата с любимата ми книжка, и по ирония на съдбата почнах с приказката за Неволята Smile Понеже е кратичка, я знаех перфектно наизуст. И като си казвах каквото знам на глас, и гледах как изглеждат буквите, и някак си се справих... Помня и че дядо, впечатлен от ентусиазма ми, тръгна да ми показва и да ми помага. Ама аз - не. Бягай от тука! Аз кат исках да ми четете - не щете, сега не ви искам Smile Лелееееее, ужасен инат бях Laughing

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 23, 2010 5:16 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad
като ви чета, стигам до извода, че съм ... бавноразвиващ се. Защото трудно се научих да чета дори в 1-ви клас, а писането ми беше още по - голяма мъка.

Но иинтересното е, че първата книга, която прочетох беше "Крепостта на безсмъртните" - фантастичен роман от Светослав Славчев, за пътиващ във времето. Нямаше картинки, но ми беше интересна, помня... Rolling Eyes

Втората беше една стара нига с правопис от преди 9-ти септември. Имаше черни корици, пожълтели страници, нямаше картинки и ибяха български народни приказки с караконджули и самодиви.

А третата - МЛФ (за "младите" ще "преведа" - Марсистко - ленинска философия). Книгата също бе старичка и пишеше куп интересни неща като "елементарни частици" и "астрономия". Всъщност за рождения ми ден м/у 1-ви и 2-ри клас дядо ми купи "Астрономия за 10-ти клас", защото му беше писнало да го питам тая звезда коя е.

Тъй че във 2-ри клас може и да съм можел да чета гладко, да не съм писал разбрано и без грешки и да съм бил зле със смятането, но знаех отлично колко и къде са планетите от Слънчевата система, какво е "жълто джудже" и "червен гигант", както и че има би-мезони, например...

Та от личен опит, ви казвам: хора, не мислете, че науката не е за главата на детето ви. Просто всеки има своите си влечения и те , може би, се проявяват мно-о-ого рано. Само родители читави да има. Инак тежко и горко на децата им!

ПП Интересното беше, че не четях "обичайните детскиги" - бха ми скучни.
ППП Интересното е и друго - сега книга без картинки не ми е интересна. Razz Laughing


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 08, 2010 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Провокирахте ме тук с разните му книжки и реших да пробвам... Laughing Първо да доуточня, че избягвам да давам на малкото тамагочи книжки, защото всичко тутакси се носи в устата, дъвчи се и се гълта... та гледам десерта от мастило и хартия да го оставя за по-късен етап Laughing Но...намерих една рекламна брошура от по-плътна, гланцирана хартия...с много шарениики...

Та...подавам аз книжката на малката, нооо...на обратно...буквите и картинките на обратно...респективно и разгръщането на страниците на обратно... Е...вярвайте ми по-сърдит поглед не бях виждала Laughing Последва старателно обръщане на брошурата в правилната посока, съсредоточено разглеждане, буйна радост на шаренииките и накрая разбира се... носене в устата, за да се разбере вкуса й! Та явно книжките са ни слабост, което ме радва, ама все още не разбираме, че това не се ядее... Laughing

А да ви се оплача... има си аз един порок...обичам да си пиивам кафето с цигарка Embarassed Но от няколко седмици това удовлствие ми се помрачи... малката като ме види да хващам кутията с цигарите изпада в дива ярост... започва едно такова креще и виканеее... не е за приказка... съседите взеха да ми се оплакват, че сме ги будели много рано Embarassed

Дали прави асоциация, че като хвана кутията излизам на балкона и я оставям сама да се забавлява или ще бъде върла въздържателка не знам... Ама се върнах в ученическите си години, когато се криехме да пушим Laughing

На прибежки, тайничко...взимам си една цигара...приведена нисичко си грабвам кафето иии...докато не се усетило тамагочито беж на балкона Embarassed Ай ся кажете ми кой кого възпитава - аз нея или тя мене...?! Rolling Eyes

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 21, 2010 8:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov