НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 11:04 am Вижте мненията без отговор
Кокоши трън
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 20, 2010 7:57 pm
МнениеЗаглавие : Кокоши трън
Отговорете с цитат

Здравейте,
сблъсквал ли се е някой от вас с т.нар. "кокоши трън" ? Преди година ми излезе на петата, лекарите казват - горене с азот, други казват, че има билки и за това "чудо", та реших да се допитам до вас дали някой се е преборил с него посредством народната медицина или наистина ще трябва да изтърпя болката от горенето ? Чувала съм че това образувание е от рода на брадавиците и ако се унищожи корена майка изчезват всичките коренчета и, че се появява в следствие на понижена имунна система...
Ще ви бъда благодарна ако се включите по темата !

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 20, 2010 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здрасти, Вики...

На мен като тийнейджърка ми беше излезнал кокоши трън на стъпалото. Доста време се мъчех да го налагам със салицилова киселина (и май и оцет) и после като омекне, да го чопля с една медицинска ножичка, докато накрая майка ми не ме прати в болницата да ми го изгорят с течен азот. В началото се запъвах, защото и мен като теб ме беше страх, че ще ме боли и предпочитах да си го изрязвам сама. Но когато "бабешките методи" не дадоха резултат, се престраших и отидох на кожен лекар.

Оказа се добро решение, защото първо въобще не боля (може би зависи от умението на лекаря доколко ще гори само кокошия трън без да засегне жива плът), и второ само след 2-3 процедури се оттървах от неприятното нещо. А преди това поне един месец се бях мъчила с него...

Иначе тук в Германия по дрогериите се продават лепенки срещу кокоши трън. Имам някакви смътни спомени, че веднъж съм си купувала, но не си спомням да съм имала пак неприятности с тръни. Най-вероятно са ми помогнали бързо и ефикасно (ако не съм си ги била купила от любопитство или "за всеки случай" Laughing )... Със сигурност и в България ще ги има по аптеките...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 20, 2010 8:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за включването Радеа. Да има такива лепенки, но не помагат... моя стана доста голям и вече ме боли при притискане... тези лепенки действат при началния стадий... имаше едно лекарство "Мазолек" някога.. мама мажеше трънчетата на брат ми, защото той като малък имаше също... но вече не се продава... имаме един остатък в къщи, но миналата година доста си изпатих с него, защото заради непрочитане на упътването намазах доста голям участък и кожата изгоря доста дълбоко... иначе доста помогнах тогава на лекарката за първата фаза преди горенето, но когато трябваше да ида да го изгори ме достраша и така Embarassed нищо не направих... Rolling Eyes ...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 25, 2010 10:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кокошият трън винаги е следствие от стрес или нервно напрежение, а така също и резултат от стари инфекциозни заболявания.

Затова за да се излекува кокошият трън трябва да се наблегне именно в тази насока - спокойствие и природосъобразен живот съотнесен към тихи релакси.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 25, 2010 10:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Азот - другото е губи време и е по-скоро несигурно. Иначе рецепти и средства дал Бог, но да не изгубиш ценно време.

Номерът при кокошия трън е да се убие първоначалното "гнездо" най-бързо. Иначе се започва една игра - изгориш го тук, след време се появи на друго място и т.н.

Удари му един азот - понякога изчезва от първата процедура, понякога още една, две. Зависи колко дълго си го отглеждала и колко вещ е лекарят.

Успех!

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 26, 2010 5:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така си е... май е най-сигурно Wink горенето... нека се постопли, че да не го обувам в ботуши и други дразнители и ще му видя сметката... Благодаря за съветите и включването и на двама ви Маг Живин и Селена!

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 02, 2010 7:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Привет на всички отново... намерих си темичката и ви пиша отново в нея защото... ами защото кокошия трън си отиде от самосебе си Smile)) направо се изумих как се е изпарил и кожата на мястото вече е розова и мека ... тъкмо се бях престрашила да отида да го изгорят и... то верно от 1-2 месеца болка не усещам при натиск, но не съм обърнала внимание... та най-вероятно това е резултат от Хормоностим и витамините, които си поръчвах от електронния магазин... друго не съм приемала като добавка в последно време ... ето как като помогнеш на организма, той ти се отблагодарява... Wink та май е време да Благодаря за чудните добавки... Благодаря и бъдете здрави Селена и Живин !!! Прекрасен ден от мен !

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 02, 2010 11:51 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да не отварям нова тема,а за мъртва кост има ли начин да се излекува без операция?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 05, 2010 12:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трудно...дори да има тя след време се появява отново.

Това са болести свързани с наследственото ДНК... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 05, 2010 1:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,точно.Татко беше с мъртва кост,а моята вече се размножи и посиня.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 05, 2010 1:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Иди незабавно на ортопед, защото посиняването може да означава дегенеративен процес, който може да доведе до...гангрена!!! Neutral

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 05, 2010 2:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А,лошо Confused Благодаря за съвета маг Селена,ще ида.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov