НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Апр 17, 2024 1:37 am Вижте мненията без отговор
Да бъдеш ИСТИНСКИ!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 9:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прекрасно мнение и ... какво да кажа, то света в представите и понятията за живота на хората е точно такъв между другото, Пенка!

Една компютърна виртуалност ...

И никой не знае къде е, кой и защо е тук или пък там ... и какво всъщност прави?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Kati, май никаква шега не е. Ние явно живеем в Матрицата.А как ще назовем Създателите й - може и "програмисти" е все едно.Това дори, че комуникираме тук, в този форум и по този начин ми прилича на "бъг" в Матрицата.P.S. Пояснение - "Бъг" е софтуерен жаргон - извинявам се.Означава просто грешка в програмата.А може и да не е грешка. Може да е програма за самотестване и самолекуване от вируси. Не знам. Май съм професионално изкривена и уморена и ми е време да спя и да сънувам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аааааа ... само ти ли искаш да спиш?!

То там и аз знам ... в света на сънищата, там си ми е най-добре, стига да не надничат някои нахалници и да ми правят от пророческите сънища "пророчески кошмари" ...

Мииииии ... като сте рекли да се "отнасяме" да се отнасяме, че то стана пак къде полунощ май ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 10:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Kati, май никаква шега не е. Ние явно живеем в Матрицата.А как ще назовем Създателите й - може и "програмисти" е все едно.Това дори, че комуникираме тук, в този форум и по този начин ми прилича на "бъг" в Матрицата.P.S. Пояснение - "Бъг" е софтуерен жаргон - извинявам се.Означава просто грешка в програмата.А може и да не е грешка. Може да е програма за самотестване и самолекуване от вируси. Не знам. Май съм професионално изкривена и уморена и ми е време да спя и да сънувам.


Не е точно бъг (макар в този контекст линукс да изглежда много попкръстьовска ОС, защото има сигнализатори за бъгове във всяка програмка Razz ). По скоро нещо като антиспай, антитроян и антивирус (тези са ми чужди, защото в линукс са безсмислени) с файъруол, но и с NAT за вътрешните потребители. така, че отвън видят едно, а отвътре сме друго и тъй, докато всички от нас не видят безсмислието на потребителската ОС, в която оперират. Може би в известен смисъл съм линукс деформиран, но или ще сме свободни да си изберем по приятна и "истинска" виртуалност (че светът ни е илюзорен и виртуален, сме се разбрали още от стария форум Razz ) без ОС, край която всеки маже дебело филията, сред вируси, кейлогъри и спам всякаква, или да си виртуализират без нас. Чакай да видя къде беше супермен... а, ето го

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 2:15 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте!!!!!!!Току що се прибирам от Бургас.Чувствам се преродена от морето!Супер!Написали сте толкова истински неща за човека,като биологична единица и като частица от Божието сърце.Да,човека е творец и като такъв той сътворява своя живот,първо за себе си,а след това и за тези до него,НО преди всичко за ТЯХ-воден от любовта в сърцето си,а не за себе си(или поне така би трябвало да бъде).Човека е отделен космос,всеки е една вселена,задвижвана от даден вид енергия.Ясно е,че материята се задвижва от енергия,но вълнуващото в случая е душата на човека,неговия Дух.Опаковката горе долу е една и съща,съдържанието е ключов момент.До колко АЗ,например познавам своето съдържание,това,което е във мен-в сърцето и душата,моите копнежи и страхове?До колко аз познавам своите близки,а и по-далечни хора?ПОЗНАВАМ ЛИ АЗ ТЕХНИТЕ КОПНЕЖИ,ТЕХНИТЕ МЕЧТИ,ТЯХНАТА ЛЮБОВ?ПОЗНАВАТ ЛИ ТЕ МЕН? Задавали ли сте си подобни въпроси? Човек може да познае себе си и от върховете и от низините...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
До колко АЗ,например познавам своето съдържание,това,което е във мен-в сърцето и душата,моите копнежи и страхове?До колко аз познавам своите близки,а и по-далечни хора?ПОЗНАВАМ ЛИ АЗ ТЕХНИТЕ КОПНЕЖИ,ТЕХНИТЕ МЕЧТИ,ТЯХНАТА ЛЮБОВ?ПОЗНАВАТ ЛИ ТЕ МЕН? Задавали ли сте си подобни въпроси? Човек може да познае себе си и от върховете и от низините...


hpanji, добре е наистина всеки да може да познава своите вътрешни нагласи, които винаги действат естесвено на подсъзнателното ни равнище!

Добре е да познава страховете си, добре е да познава копнежите си, мечтите си, но ... както копнежите, така и мечтите са несъстоятелни като духовно проявление, тъй като пребивават в границите на илюзорните ни престави, в границите на ограниченията на ума човешки, в границите на неговия затвор ...

И ... честно и откровено казано, там където съществуват тези компоненти не може да има познание за самия себе си, изобщо не може да съществува дори база, от която човека да изходи и опознае себе си, защото именно копнежите, мечтите създават нашите човешки и измамни илюзии ...

Но ... ако човек успее да се "изчисти" от тях, ще може и да се опознае правилно, и както и да стигне до духовното просветление!

Човек в никакъв случай не може да опознае себе си отгоре надолу, защото следва винаги един йерархичен модел на изкачване нагоре и едва когато стигнеш някоя по-висока стълбица в духовната йерархия и се докоснеш до Божествената същност можеш да се сдобиеш с истинското познание!

Но ... за да достигнеш тези високо духовни подстъпи, първо трябва да опознаеш наистина СЕБЕ СИ, ама отдолу нагоре! Т.е. трябва да започнеш прехода именно от низините и да се изкачваш към ... висините! Т.е. към Познанието!

Няма друг Път към духовното Посвещение!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А Духа на човека не копнее ли?Някои желания не идват ли от сърцето?То не е застинала формаУма на човека може да замръзне,сърцето му винаги е горещо.То тупти във всеки един миг,без да спира,копнеейки за живот!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
... Човек може да познае себе си и от върховете и от низините...


Май е по-добре откъм низините. Оттам се вижда по-ясно Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ама е и по-трудно... Sad Особено ако си зациклил горе и трябва да се попринизиш,за да можеш после да започнеш да се изкачваш нагоре. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То като си най-горе, май си най-долу, ама нейсе Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Най-добре е да си нито долу,нито горе,а в СЪРЦЕВИНАТА.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

От ЕС забраниха вътрешностите Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Щото не искат да се развиваме Sad Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И в Израел са забранени,та българските евреи си идват,за да похапнатWink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако човек не си забрани сам нещо никой не може да му го забрани.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov