НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 5:48 pm Вижте мненията без отговор
РЕЛИГИЯТА - смърт или опора?! ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 7:10 pm
МнениеЗаглавие : ????????? - ????? ??? ??????! ...
Отговорете с цитат

Наскоро ни поканиха заедно с маг Живин в БТ за да участваме в предаването "Искрено&Лично" на тема "Ясновидецът в България".

Та там имаше двама религиозни фанатици, от които единия, а съответно и другия отрекоха прераждането като явление.

После оплюха най-яростно Ванга пък и всички подобни нея феномени, че са "най-отвратителните сатани" ... и т.н., и т.н.

Гледах със съжаление тези слепци духовни и недоумявах толкова ли е трудно да прозрат една очевадеща истина: религията е канон, тя е заблуждение, чрез което биват "упоявани" масите и съответно изкусно манипулирани!

Религията всява СТРАХ! Религията носи само ВОЙНИ и ТОТАЛНА СВЕТОВНА РАЗРУХА!

Следователно тя е СМЪРТ, да но за някои тя е и УПОВАНИЕ!

А всички вие какво мислите ...?! Очаквам отговорите ви ...



Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Апр 18, 2007 7:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Религията като теоретична система според мен е ограничение за ума и за живота."Вярвай сляпо в това и онова, прави това, не прави онова, защото така е повелил Бог, ако не слушаш ще те накаже.Без възражемия и много-много разсъждения"/Дано бъда простена, не искам да богохулствам/Но не е повелил Той,а някои хора така са решили, че могат да командват и управляват света, чрез всяване на страх.И трябва да Му се подчиняваме от страх, а не от любов.Догми и ограничения.Аз вярвам в Бог,но не именувания от хората.А този,който е над нас и в нас и ние в него.И не искам никой да ми казва какво да правя,как да вярвам и да изразявам вярата си, какво да отричам и какво не, какво да заклеймявам и какво не.И всичко, което не е угодно на тези хора, а не на Бог да го отричаме и заклеймяваме.Бог няма да ме обича повече,ако паля повече свещи от другите/въпреки, че го правя редовно,но така ми идва отвътре/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 7:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Религията /официалната/ е просто власт и пари - разбира се подплатени със съответната изрядна организация, ритуали и т.н.Тя е била необходима на едно определено ниво от развитието на обществата и народите по света - по времето, когато се е "ковала държавността".Има, разбира се, и някои полезни качества: обединява хората, дава им усещане, че са част от едно по-голямо и по-могъщо цяло, дава усещане за сигурност и т.н.Не се наемам да слагам на везните ползата и вредата от официалните религии, защото в едни моменти от човешката история вредите са били повече, а в други - ползите.Така или иначе, човечеството като цяло явно има нужда от религии.След като има пазарна ниша, то е въпрос само на време и мениджмънт - кой и как ще я запълни. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 8:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами нека да си припомним историята на "великите българи" ...

Колко племена са били избити - хиляди и хиляди души - от Борис 1, за насилственото възприемане на християнството?!

Ами колко войни се водят и какъв масов тероризъм от ислямистите в името на Аллаха?!

Бог не е кръвожадник - той е ЛЮБОВ!!!

А ЛЮБОВТА в масовите убийства и самоубийства ли се изразява?!

Когато попитам някой християнин или пък богослов ЩО Е ТОВА БОГ, те винаги дават един умопомрачителен отговор, че Бог е Исус Христос!!!

Ужас ... А Исус Христос е просто един Възнесен Учител!

А вие какво мислите по този въпрос?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 8:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля, че сте контактували с не дотам добри богослови.Добрите са доста по-умели в спора и не изказват подобни тъпи умозаключения.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

52 боилски рода е избил Борис I.A Дохс Расате ослепил...от обич,ма не към нега,предполагам,а към властта.
Ре4лигията сплотява хората-да.Както футболната агитка или партийните симшюпатизанти.
Религията дава чувство ,че човек не е сам-до него има "брат" или "сестра".
Другарят Ленин,който много точно,кратко и ясно заявява:

"Религията е опиум за народа!"

Но е "забравил" да допълни,че неговата идеологияв черпи с пълни шепи от християнството,най-вече.
За личността Йехуа,наречен Мешиах,няма да говоря.Ще вметна само,че т.нар. "християнство" води като същност(не като име.То идва по-късно)от потомственият юдаист-фарисей Саул от град Тарс,известен повече като "св. апостол Павел".Тъй като всеки римски гражданин имал и латинско име.

За истиността на Книгите(Библията)бяма да говоря.Ще спомена само,че е била като Коституция в поне една теократична държава.А от личен опит знам,че където се намеси Политиката,Истината е помолена да си кротува в ъгъла и да бе си отваря устата,за да бе й избият зъбите...образно казано.
Смятам,че всеки е достатъчно кадърен да потърси свой път към Истината.Може и сгреши някъде,но тоща ще си е ноговия път.Приемайки чужди истини,рискуваме да ни закърнее "сетивото за истинност".Ма политиците точно това искат,нали?Послушно стадо!
Е..има лична воля.Всеки да си решава сам!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък все си мисля, че религията е свършека на народите ...

Защото религиозния фанатизъм е най-опасното нещо на света!!!

Не мислиш ли, че е така, Аудан?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Напълно!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Религиозният фанатизъм, според мен е проявление на страха - страх, да си признаеш пред себе си колко си нищожен, страх да осъзнаеш себе си, света и живота и да си намериш мястото в тях.Той дава готови рецепти и е много удобен, защото не мислиш, а само се подчиняваш и вярваш.Така че, според мен - най-опасното нещо на света е страха.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Маг Селена пак ме изпреварихте със тази тема Embarassed за втори път ми се случва да мисля напоследък за разни неща и Вие да заковете темата във форума Very Happy ... радвам се за което... и следващия път съм аз наред да го направя Wink напоследък много мисля за това... спрях да ходя на църква от едно известно време... ей така... просто не изпитвам нужда да го правя... а преди ходех всяка неделя... сама... чувствах необходимост имах чувството че се зареждам в храма... но сега не е така... споделяла съм с майка ми за това и с приятели но те не могат да ме разберат ... дали защото в момента всичко в главата ми е каша или просто съм променила възгледите си за религиите Rolling Eyes не знам просто не мога да осъзная причината... възпитана съм в християнските традиции, но напоследък смятам религиите за нещо, което всява страх у хората - жив пример - на Великден исках да пера, а майка ми като чу за това взе да ме хока... от болести нямало да се отърва ако правя така и т.н., което според мен е глупаво... тя просто се страхува от нещо... аз възприемам случката така - не би трябвало по големите празници да се пере и чисти, защото това е време за отдих, а ако ми се налага да върша нещо такова по празници то значи не съм си разпределила подходящо времето, което донякъде е въпрос и на самодисциплина и воля...на самоконтрол ако щете... Rolling Eyes , а в последно време аз съм далече от тези неща... боря се със себе си да изкореня вредните навици, и като че ли търся себе си в целия хаос, който сама създавам... освен това съм отвратена от поведението на хората в църквите... напоследък станах свидетел на тотално невежество... има хора, които дори не знаят какво да правят като влязат в храма... Confused почитам религиозните празници, но като че ли разбирането ми за тях е далече от смисъла, който толкова дълго е бил насаждан в мен... сигурно и вие сте се чувствали така някога... споделете, защото аз не мога да осъзная наистина какво се случва с мен... чувствам се странно от всички тези обрати в моите възгледи за религиите...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Viki, съвсем нормално развитие за човек, който мисли и си задава въпроси, а не само да папка, това, което му слагат смляно в устичката. Laughing Нищо страшно и опасно няма.Просто преминаваш на следващ етап на развитие - така, че: Честит Рожден Ден! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И все пак,длъжен съм да призная някои факти.
Повечето храмове(особено старите,но и някои нови се вписват в традициоята)са построени на силно "положителни" места,наречени Свещени.
Самата сграда също е така съградена,че да конценттрира полето.А като сложим тишината,нагласата и някои дроги(шегувам сеSmile)...някой приятни арокмати и наистина може да се зареди човек.
Е,сещате се,че това не важи за някое "мероприяртие" с гъстота 10 човека/кв.м.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Най-добре се чувствам в храма,когато няма хора,предполагам,че с всички е така.По празници е голяма навалица,а нашата квартална църква е много малка,блъсканица,задушаване,много е изнервящо.Вместо да се чувстваме хубаво,съпричатни един с друг,обратното.Като в претъпкан автобус-отвсякъде те блъскат,може да се подпалиш,говорят високо,като прибавим и това, че всички се изнервят от ситуацията за какво смирение и омиротворение пред лицето на Бога да говорим.А,да не пропусна и постоянното присъствие на портата на двора на църквата и пред самия храм с протегнатите пластмасови чашки и благословията:"Ма како,дай малко, че сме гладни,айде ма како,да си жива и здрава,Господ здраве да ти дава, дай ма како!" За по-убедително с един омотан в парцали вързоп,което би трябвало да е бебе, но понякога не се вижда и е доста съмнително какво държат. Но удрят тънката струна душевна, като намесят името на Господ, не ти иде отвътре да не се отзовеш.Да ти е драго да влезеш!Аз обикновенно им пускам на излизане, а не на влизане.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 3:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
А,да не пропусна и постоянното присъствие на портата на двора на църквата и пред самия храм с протегнатите пластмасови чашки и благословията:"Ма како,дай малко, че сме гладни,айде ма како,да си жива и здрава,Господ здраве да ти дава, дай ма како!" .

Wink Тия са лесни.Щом казват,че е гладни,ми дай им хляб!Банкноти не съм виждал някой да яде,а монети-още по-малко.Каквото са поискали-това да получат! Laughing
Пък ако се обидят и захленчат за пари-тегли им два ритника(единият от мое име,че на църкви не ходя Laughing ).

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 10:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прочетох всички мнения по темата и много се радвам, че всички виждат нещата по един и същи начин. Религията наистина е създадена за да подчинява масите и да служи на нечий интереси. Бог не иска това със сигурност. Бог е любов и светлина. Той е навсякъде около нас и в самите нас. Той не наказва, а ни учи и всяко едно изпитание е урок а не наказание, урок по пътя към правилното разбиране за живота, смъртта и Вселената като цяло. В основата на всичко е Любовта. И аз промених вижданията си по отношение на църквата, празниците, ритуалите и не на последно място смъртта. Някак си ми олекна. Чувствам, че вече има много пробудени хора и вече по-малко ме е страх. Знам със сигурност, че Той се грижи за нас и много, много ни обича. Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov