НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 10:05 pm Вижте мненията без отговор
РЕЛИГИЯТА - смърт или опора?! ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Най-вече чрез Божията помощ!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

До преди една година не бях кръстена.Миналата година април месец се кръстих.Живота ми от тогава се променя към добро.Трудности пак има ,но начина по който ги преодолявам е друг.С БОЖИЯТА ПОМОЩ
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Самото Кръщение има съвсем друго значение!

Не кръщаването ни дава възможността да се доближим до Бога, а Просвещението!!!

А това, което е направил попа, като те е кръстил е чисто и просто един магически ритуал, с който се обозначава единствено и само според църквата, твоето присъствие в този земен свят!

А твоето ПРИСЪСТИВИЕ по принцип е вечно и е навсякъде, то никога не се е губило и няма да се изгуби!

Ето ... в това именно се състои и самото разбиране за нещата и живота свързан с тях!

КРЪЩЕНИЕТО чисто и просто е поредна степен на духовно Посвещение, което от своя страна говори за една по-висока зрялост в направлението на самата духовност на личността човешка и разбирането й!

Но религиозния ритуал няма нищо общо с твоето духовно развитие! Той чисто и просто е само едно суеверие - нищо повече! Сори ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Аз се кръстих на 30 г.А детето ми беше кръстено преди това.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кръщаването от църквата няма абсолютно никаква стойност, нито пък каквото и да било значение за човека!!!

По-важно е до каква степен на духовно развитие и духовно Прозрение е стигнал самият той, както и до каква степен на Посвещение!

Първото Посвещение е така нареченото Рождество! При него контролът на Егото трябва да е достигнал до високо ниво.

При Второто Посвещение човека трябва да се научи да контролира своето астрално тяло. Затова Второто Посвещение е свързано с кризата в контрола на астралното тяло.

Сами виждате, че нещата с кръщаването стоят по един начин, а самото КРЪЩЕНИЕ като духовен процес означава съвсем друго и не бива тези две значения и смисъла им да се бъркат по какъвто и да било начин едното с другото, нали така!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може и така да е Маг Селена,но сега наистина усетих присъствието Му в себе си и във всичко,което правя.Преди не усещах така нещата,убягваха ми.Сега не мога да се загубя,уповавам се на Бог.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Грешка ... смисъла на живота ти не е в това ДА СЕ УПОВАВАШ НА БОГА!

Смисъла на живота ти, както и значението на твоите кармични уроци е ДА СЕ УПОВАВАШ В СЕБЕ СИ!

Защото ако не се уповаваш на себе си и не се научиш да разбираш себе си НИКОГА НЯМА ДА МОЖЕШ ДА РАЗБЕРЕШ БОГА и упованието в Него, тъй като Той пребивава в самата теб!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз също съм кръстена и мисля че кръщаването наистина промени живота ми към по-добро. Според мен има и значение в коя църква си кръстен. Аз съм кръстена в руската църква "Св. Николай Чудотворец". Кръстникът ми сметна че там е най-добре, тъй като руснаците са много по-дълбоко вярващи от нас българите, а и той самият е кръстен там. А на него (или по-точно на майка му) за руската църква му е казала една известна ясновидка, но не си спомня името й, тъй като е било много отдавна.
И аз като hpanji смятам, че все пак кръщаването има значение за човека. Neutral
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всичко се случва едновременно.Опознавайки себе си опознавам и Бога,опознавам и другите и обратното.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 8:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Това с кръщенето е интересно,с оглед на това,което казвате по-долу.Защото обикновено се извърсва в много ранна възраст и какво разбира едно пеленаче.А когато човек е зрял.Вярно,децата са най-близо до Бога и Той до тях,но схващането,сред религиозните,че Той закриля и помага повече на кръстените и в това виждат смисъла на извършването на тайнството.Някак си не звучи справедливо.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Би звучало по-справедливо, ако Той помага повече на вярващите отколкото на невярващите. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:

И аз като hpanji смятам, че все пак кръщаването има значение за човека. Neutral


До толкова до колкото може да вдигне религиозния ви патос, да, може да има значение!

Но иначе НЕ!

Ако не го разберете сега, дано да го разберете по-скоро, защото иначе ще ви се наложи да минете през много тежки изпитания, докато успеете да го проумеете!

А човешкия живот просто е много кратък и не бива да си го праходваме само заради това, защото сме затънали в лъжовни религиозни представи и понятия!

Тук искам да ви кажа, че Исус Христос НИКОГА НЕ Е БИЛ ХРИСТИЯНИН!!! Никога значи не е бил религиозен, но е разбирал себе си и Бога!

Християнството е едно измислено понятие, чрез което хората са били тотално манипулирани и държани винаги в пълно неведение за ИСТИНАТА!

Така разбира се са намирали и в пълно подчинение именно на собствените си религиозни заблуждения!!!

Това е и основната причина да живеят в тотално невежество!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Това с кръщенето е интересно,с оглед на това,което казвате по-долу.Защото обикновено се извърсва в много ранна възраст и какво разбира едно пеленаче.А когато човек е зрял.Вярно,децата са най-близо до Бога и Той до тях,но схващането,сред религиозните,че Той закриля и помага повече на кръстените и в това виждат смисъла на извършването на тайнството.Някак си не звучи справедливо.


Забравете ...

Независимо от това дали сме кръстени или не, всички сме абсолютно еднакви за Бога и пред Бога!

Той не прави никакво разделение помежду ни в това отношение! Разделението е равносилно на пълната човешка деволюция, породена от невежеството именно в това направление!

Всички ние сме едно цяло и поради тази причина, ако живеем в пълен синхрон и правилно разбиране помежду си, без да правим разлика кой какъв е, дали е кръстен или не, ако не живеем в рамките на ограничените си възприятия на разделенията помежду ни, то тогава просто ще сме едно цяло с Бога!

Толкова е просто, значи!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

100% вярно ,Маг Селена.Никога не съм разбирала религията и не ме е срам да си призная не съм се интересувала от нея.Говоря за усещането вътре в мен.След кото се кръстих някак ми просветна.Погледнах на света и хората с други очи и други мисли.Това ми е отвътре.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 9:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Би звучало по-справедливо, ако Той помага повече на вярващите отколкото на невярващите. Wink


Справедливостта се крие именно в правилното ни разбиране за живота като цяло понятие и възприятие, а не в разделението на това кой е вярващ или невярващ ...

Това няма абсолютно никакво значение за Божествените закономерности! Значение има в това да живеем не в разделение на такива ми ти и онакива ми ти, а да живеем в пълна единение един с друг!

Да живеем в плън синхрон със себе си и с всички останали около нас, защото Бог е абсолютно хармонична субстанция, която в никакъв случай не се базира на РАЗДЕЛЕНИЕТО!!!

РАЗБЕРЕТЕ ГО, не е никак трудно ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov