НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 9:39 am Вижте мненията без отговор
Притеснена съм!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
elka




Регистриран на: 15 Апр 2007
Мнения: 12
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : ?????????? ???!
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена ,казвам се Елка и съм родена на 12.02.1965година
Проблема е че правя много силен спазъм на капилярите на пръстите на ръцете при студ те побеляват и посиняват,сутрин са оточни.Консултирах се с различни специалисти никой не поставя точна диагоноза.Какво е това нещо и какво лечение да предприема.Благодаря ви предварително.Ще очаквам отговор!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Вие имате силно изразен проблем с оросяването на краиниците, поради влошена функция на кръвообращението.

Най-вероятно става въпрос за стеснени кръвоносни съдове!

Първо: наложително е да Ви бъде направена доплерова сонография, за да се види в каква степен е това увреждане на кръвообращението.

Доплеровата сонография може да Ви бъде направена от невролог!

Второ: другата причина може да е свързана и с паразит, но жалкото е, че нашата съвременна медицина не обръща особено внимание на това явление, явно защото предпочита да ни задържа като "клиент-пациенти"!!!

Доходоносно е все пак: както за медицината, така и за фармацията - клон на медицината.

Затова бих Ви посъветвала да си направите и изследвания за наличието на паразити в кръвта, урината и изпражненията.

Не е зле да си направите и изследване за наличието на вид бактерии в гърлото, носа и храчката. На гърлото и носа се правят намазки в случая!

Желая Ви успех и ... подържайте връзка с нас във форума.

Можем да Ви бъдем от полза ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
elka




Регистриран на: 15 Апр 2007
Мнения: 12
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 15, 2007 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,благодаря за бързият отговор.Доплерова сонография вече правих,изписаха ми съдоразширяващи лекарства ,но без особен ефект.
Ще направя и другите изследвания!Дано се открие причината.Благодаря ви!Ще ви държа в течение!
Искам само да уточня че спазмите се получават дори сега при по-топло време,при влизане в по-хладни помещения и от слънце на сянка.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 16, 2007 12:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще очаквам да видя какви са резултати от изследванията, които Ви посъветвах да направите!

Искайте да Ви изследват за наличието на хламидии в организма!

Имайте впредвид, че те се откриват много трудно, защото обикновено "живеят" в трихомоните, които причиняват трихомоназа! Проверете и за наличието на такава!!!

Ако имате пък и бяло течение, то със сигурност имате и трихомоназа. Понякога тя се маскира пък чрез формата на гъбичните инфекции - така наречена кандидоза! Проверете дали имате и такива!

За тази цел, както Ви и казах изследвайте - КРЪВ, УРИНА И ФЕЦЕС /изпражнения/, както и намазки от гърло, нос и изследване на храчката!

Желая Ви успех!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
elka




Регистриран на: 15 Апр 2007
Мнения: 12
Пуснато наПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена ,при мен положението е едно и също бих казала и по зле.Днес пътувах до софия и посетих специалист .Възможните диагнози са две Лупос или склеродермия-не е изключено и друго,затова се налага да направя редица изследвания в болницата в софия за около 3 дни,след това до 10 дни ще бъде ясно всичко.Вие сигурно ще се окажете права и това може да се дължи на някаква бактерия ,самият доктор го каза и това не е от вчера от много дълго време имах оплаквания като косопад ,алергия към слънцето ,отичане и други оплаквания.
Живот и здраве ще ви държа в течение какво е положението при мен!Надявам се всичко да е добре и да има лечение болестта!
Бъдете здрава!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте!

Съветвам Ви да запазите пълно самообладание ... смъртта е много далеч от Вас!

Лечение ще се намери, както чрез традиционната, така и чрез нетрадиционната медицина!

Затова искам да ме държите в течение ... сигурна съм, че става въпрос за бактерия, а те са толкова много, че на човек свят му се извива.

Разчитайте най-вече на този лекар, който е казал, че заболяването Ви най-вероятно е свързано с бактерия или бактерии!

Нека не се търси и изолира само една бактерия ... да се търси за повече, защото в повечето случай те се крият една в друга, т.е. маскират се ...

Ако стане така, че няма да имате достъп до компютър, то тогава ме дръжте в течение чрез GSM или някакъв телефон ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
elka




Регистриран на: 15 Апр 2007
Мнения: 12
Пуснато наПуснато на: Сря Май 09, 2007 10:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена ,за съжаление в болницата ще вляза едва на 7 юни ,по-рано е невъзможно.До тогава губене на време ,но за съжаление няма какво да направя.След като се изяснят нещата и минат изследванията ще ви пиша какво е положението!
Лека вечер!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 09, 2007 11:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще Ви очаквам!

За съжаление медицинските грижи за човека в България са именно и точно от такова естество и по такъв начин.

Ще очаквам с нетърпение да ми се обадите отново!

Лека вечер и приятни сънища!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
elka




Регистриран на: 15 Апр 2007
Мнения: 12
Пуснато наПуснато на: Чет Юни 21, 2007 7:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена,преди 2 седмици постъпих в болницата за да направя изследванията.Резултатите са готови и те показват начална фаза Склеродермия-лечението ще бъде дълго и с прием на доста лекарства,трябва на всеки 3 месеца да правя консултации ,а дали ще има подобрение никой не може да каже,лечението може да продължи години.
Моля се да се оправя и не се задълбочат нещата,защото и това не може да се гарантира!Сега ми е трудно да работа ,а времето е топло ,зимата незнам какво ще правя,дано лечението даде резултат!
Бъдете здрава!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юни 21, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За да си по-наясно, Елка, какво представлява склеродермията, ето тук ще ти пейстна това:


Склеродермията е рядко срещано заболяване на съединителната тъкан. Болестта се развива в две основни форми - дифузна /прогресивна склеродермия/ и ограничена /циркумскриптна склеродермия/.

Прогресивната склеродермия представлява автоимунно заболяване, при което се образуват автоантитела срещу съединителната тъкан на кръвоносните съдове. За възникване на болестта голямо значение има въздействието на някои външни и вътрешни фактори: травма, вибрация, ниска температура, химични вещества, епоксидни смоли, медикаменти, инфекции, физическо натоварване, ендокринни нарушения, стресово състояние.

Прогресивната склеродермия засяга много често жените /в съотношение 6-10:1 спрямо мъжете/ предимно във възрастови групи от 40 до 60 години.

Болестта почти винаги започва с избледняване или посиняване на пръстите на ръцете. Те са студени, често изтръпват, а впоследствие отичат и кожата им се уплътнява до степен, че не може да се захване кожна гънка. Свиването и разгъването на пръстите става невъзможно. Измененията настъпват и по кожата на лицето. Тя отича и се уплътнява, в резултат на което лицето придобива масковиден изглед с нарушена мимическа изразеност. Челото не се набръчква, устните изтъняват, около устата се появяват лъчисти бръчки. Рядко промените засягат шията и туловището.

С напредване на болестта по кожата в засегнатите участъци се появяват гнезда на гангрена и отлагане на калциеви соли. Освен кожата промените засягат и вътрешни органи. В белите дробове се разраства съединителна тъкан, с уплътняване на дробовете, поява на сраствания, затруднения в дишането, често развитие на пневмония. Промените засягат и хранопровода, където лигавицата атрофира и се изглажда, а перисталтиката отслабва, а в по-напреднал стадий се появяват стеснения в хранопровода и нарушение в гълтането. Засягат се и бъбреците, като се развива нефросклероза с прогресираща бъбречна недостатъчност.

Лечението се провежда от лекар-специалист. Прилагат се съдоразширяващи и кортикостероидни препарати, имуносупресорни и биостимулаторни средства,балнео и климатолечение и физикални процедури /парафин, ултразвук, масажи и други/.

При ограничената форма на склеродермията измененията засягат само кожата. Заболяването засяга всички възрасти и е 3 до 5 пъти по-чести у жените. Изявяват се няколко болестни варианта, като няй-честия е плакатния вариант. Измененията се локализират по туловището. Появяват се едно или няколко червеникави петра, които нарастват в периферията и постепенно образуват плака. В центъра плаката избледнява и добива порцеланов вид. Впоследствие плаката се разнася и на тяхно място остава леко хлътване на кожата.

При линеарния вариант се образуват уплътнени ивици, разположени по кожата на лицето и крайниците. След преминаването им остават хлътвания с обездвижение на пръстите на ръцете и краката. Капковизният вариант засяга кожата на шията, раменете, гърдите, гърба и гениталите, като се образуват уплътнени белезникави петна с диаметър около 1 см. Те не се сливат и са обградени с лилава ореола. Боледуват предимно жени в по-млада възраст.

Лечението се провежда от лекар-сециалист /дерматолог/.Прилагат се лекарствени препарати и процедури като при прогресивната склеродермия.

Прогнозата на различните варианти на ограничена склеро дермия е благоприятна. В повечето случаи се наблюдава оздравяване след успешно лечение за период от 4-5 години.


Така, че горе главата! Лично аз мисля, че ще имаш подобрение много по-рано, защото твоето заболяване е от по-леката форма и е открито все пак твърде рано, ... но поддръжното лечение си е поддръжно лечение!

Все пак съм била права, когато съм ти казала, че проблема ти е свързан с бактериална инфекция ... важното е, че са го открили рано и, че той подлежи на лечение!

Горе главата и ... кураж! Нещата ще се оправят, сигурна съм в това.

Нека сега лекарите да те полекуват по-активно и малко по-нататък вече ще видим нещо и от природната кухня!

Само ме дръж в течение!!!

Желая ти лека и приятна вечер!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov