НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:20 am Вижте мненията без отговор
Женското тяло през вековете
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 1:59 pm
МнениеЗаглавие : Женското тяло през вековете
Отговорете с цитат

Критерии за красота, здраве и сексапил

Венера, Лукреция и Минерва - женски образи с неземна красота, съчетали в едно мамеща еротика и благонравна свенливост; Мерилин Монро - пищната блондинка с порцеланово лице, превърнала се в секссимвол на 60-те; Джулия Робъртс - къдрокосата брюнетка, въплътила образа на хубавата жена... и още толкова много красиви жени са съхранили своя образ през вековете. Естетичните критерии се менят в различните епохи, но категорията "красиво" остава!



Жената от най-древните времена

Женското тяло през вековетеНисък ръст, пищна гръдна обиколка, добре оформени корем и бедра - структура, обещаваща многобройно поколение. Наричат ги венери, но не толкова заради сходство с римската богиня, а по-скоро като събирателен образ на женското начало. В тези праисторически времена красотата и оцеляването са тясно свързани в първите изображения на идеала за женска хубост. Но интересното тук е, че не се акцентира върху лицата, ръцете и ходилата на венерите, а върху закръглената талия, защото плодовитостта е поставена на пиедестал като символ на оцеляването.



Жената през Античността

Ахмес Нефертари и Клеопатра - всепризнати египетски красавици, представяни със стройна и атлетична фигура, издължено тяло, дълги крака и стегнато дупе. През Античността изображението на женските лица подлежи на строг контрол. Нежният пол, символ на уюта и домашното огнище, много често е изобразяван в топли цветове - охра и жълто, а очите - с характерната очна линия, придаваща дълбочина на погледа.

Но къде се крие тайната на египетските царици? Отговор на този въпрос дава самата Клеопатра - в козметиката! Смята се, че Египет е нейна родина. Древните египтяни - както жените, така и мъжете, известни със своята суета, смятат, че козметичните средства не само разкрасяват тялото, но и укрепват здравето. Те покриват лицата си с грим като начин да прикрият своята идентичност.

Вярват, че гримирането произхожда от древни магически ритуали, защитаващи човека от демони и зли сили. Освен това гримът се използва и като дезинфектант. Той прогонва мухите и комарите, които предизвикват очни възпаления и защитава деликатната женска кожа от горещия климат.

Традиционната очна линия предпазва окото от слънчевата светлина и от инфекции. Червилото - един от многобройните патенти на Древен Египет и неизменна част от грима на дамите. За да направят устните си по-желани, египтянките използват смес от метални окиси, кармин, къна и пчелен восък, с която ги оцветяват.

Влиянието на ароматите върху психическото и физическото състояние на човека е известно от древни времена. Благовонията са считани за символ на богатство и скъп подарък в Египет. За да хидратират кожата си, египтянките използват масло от горчив бадем, маруля, кимион и лилия, а за да я ароматизират, я натриват с масло от лимон, мира и кедър. Клеопатра открива вълшебното действие на ваната с мляко и мед, като я превръща в основно средство за разкрасяване на кожата. В Египет за първи път жените започват да носят перуки върху късо подстриганите си коси, с цел по-добра хигиена и предпазване от въшки.



Богини с тяло на атлети

Древногръцките богини се превръщат в своеобразен идеал за красота, смирение, чест или саможертва. Телата им са обвити в драпирани туники, които разкриват добре поддържана фигура, с добре развита почти мъжка мускулатура. Красотата, според древните елини, се изразява в хармонията на тялото и ума. Те смятат, че външната и вътрешната красота (красотата на личността, на характера, на духовния и интелектуалния живот), трябва да съжителстват в пълна хармония.

А физическата красота е белег и за духовно богатство на жената, затова е невъзможно красивата жена да бъде обладана от зли помисли. Най-известният женски образ, покоряващ със своята красота и еротичност, е този на богинята Афродита, послужил за вдъхновение на много скулптори: "Тя събужда в сърцата на богове и смъртни единствено любов. Благодарение на тази своя сила тя царува над целия свят. Висока, стройна, с нежни черти на лицето, с мека вълниста златна коса, украсяваща прекрасната й глава като венец..."

Древногръцките жени обръщат особено внимание на естествените природни средства за разхубавяване. Хипократ описва различни средства за разкрасяване на жените, Питагор описва ползата от водолечението, а Аристотел - масажа, като средство за запазване на еластичността и свежия вид на кожата. Но в основата на всичко стои спорта и спазването на строги правила за хранене, защото красотата е именно в здравото и стегнато тяло. В ежедневието на древните гъркини се включват различни видове бани, масажи и гимнастически упражнения.

Декоративната козметика също не била чужда на знатните дами. Те използват маски от брашно и мляко във вид на каша, употребяват избелващи средства за лице, подчертават черния цвят на миглите си със смес от сажди, яйчен белтък, червено вино и цветна смола. Историята разказва, че Афродита е първата жена, спечелила конкурс за красота, използвайки "нечестни" средства - червило и пудра за лице.

В Древна Гърция ароматите са широко разпространени - гъркините използват смоли, подправки и масла, получени от различни цветя, като така поставят основите на първите технологии за направата на парфюми. Предпочитан цвят за косата е меднорусият, а прическата - оформена в стегнат кок, придържан с помощта на диадеми и мрежи.



Жената през Средновековието

Известна е ролята на църквата през Средновековието и правилата, които налага. Тя забранява на жените да се гримират, защото смята, че така се създава фалшив образ на божиите създания и те се приобщават към дявола. Обявявани са за вещици и са изгаряни на клада. Единственият толериран цвят е червеният, а идеалът за красота на жените е млечнобялата кожа - символизираща чистота и богатство. А грижите за красотата на лицето се свързват с грижите за общата хигиена на тялото.

Голяма част от жените през Средновековието епилират своите чела с различни смеси от смоли, като по този начин подчертават своята младост и красота. Но въпреки забраните на църквата, красивото женско тяло е поставено на пиедестал. Зад широкополите дрехи се крие добре оформено тяло с широки рамене, малки и леко раздалечени гърди, които символизират женската хубост, много тънка талия, тесен ханш и леко изпъкнал корем. Дългите руси коси завършват портрета на средновековната красавица.



Жената през Ренесанса

Ренесансът коренно се различава от Средновековието в отношението си към жената. Тя се превръща в муза-вдъхновителка, жената е символ на красота и женственост. Женският силует е леко закръглен, ханшът е изнесен напред, кожата е с цвят на мляко, очите и миглите са силно гримирани, косите са с цвят на венецианско злато - на почит са венецианските куртизанки, които налагат нов идеал за хубост. И може би художникът Кранах дава най-точна представа за ренесансовата жена със своите творби.

Той разкрива голото женско тяло в цялата му нежност и с целия му сладострастен копнеж. Венера, Лукреция, Ева, Диана, Минерва... Неговите женски образи са заимствани изцяло от класическата митология, библейския свят и историята. Образите на Кранах, увити в прозрачен воал, излъчват странна двойнственост - те са съчетание от мамеща еротика и благонравна свенливост.

Тайната им е в това, че подбуждат въображението и копнежа. И може би това е причината неземната красота на ренесансовите жени да вдъхновява творчеството на художници като Ботичели и Рафаело. Рубенс има друго виждане за женските образи по време на Ренесанса. Рубенсовият тип жена се изобразява като меко, пухкаво същество, със заоблени форми и впечатляващи по размер гърди. Тя е видимо добре хранена и излъчва удовлетворение и щастие.



Жената през XIX век

Времето през 19-ти век сякаш спира и обвива предишната голота на нежния пол с воала на добродетелта. "Красивото" вече се свързва не толкова с представата за жизнено и физически силно тяло, а с добрината и трудолюбието на жените, със способността им да създадат домашен уют и да отгледат добре децата си. Идва времето на брюнетките с млечнобяла кожа, леко закръглено тяло, хлътнали бузи, очи, обрамчени с тъмни кръгове и трескав поглед...

Красотата на жената е в нейната болна визия. Образът, превърнал се в символ на 19-ти век, е този на Алфонсин Плеси - болна от туберколоза куртизанка, чийто образ е увековечен от Александър Дюма-син в прочутия роман "Дамата с камелиите".



Жената през XX век

Природата дарява жената със съвършен инстинкт за оцеляване и с невероятна сила и воля за борба. Когато към това се добави креативност, последователност, прецизност, гъвкавост и интуиция, се получава съвършена комбинация. Именно тук се вписва най-добре жената на 20-ти век. Защото 20-ти век е векът на самоуверената жена с изискани маниери, която успява да скандализира хората, водена единствено от амбицията да бъде независима жена.

Два от най-ярките образи на века са тези на Мерилин Монро и Коко Шанел. Мерилин Монро - изобилие от чувственост, пищна гръд, сочни устни, заоблени бедра, дълги руси коси... тя се превръща в събирателен образ, идеал за женска красота. Обикновено момиче, започнало своята кариера като фотомодел, тя се превръща в световноизвестна актриса, сбъдвайки мечтата на хиляди момичета по света.

Но каква е тайната на нейната красота? "Капка парфюм" - би отговорила самата Мерилин Монро! И Коко Шанел - "чудото на 20-ти век", според Пабло Пикасо. Жена, която успява да изпревари своето време, благодарение на силната си воля и жажда за живот. С неподвластни на времето си чувственост и елегантност, тя сътворява модели, които я превръщат в световноизвестен дизайнер. Налага изцяло нов образ на жената като независима и дръзка личност, успяваща благодапение на собствените си умения, а не на красивата визия.

Защото Коко Шанел със своята кльощава фигура и нисък ръст трудно би могла да се нареди сред красавиците на века. По-късно екраните са пълни със сочни дами с еротично излъчване като Джина Лолобриджида, Бриджит Бардо, Елизабет Тейлър... Настъпва краят на царуването на светлия тен: лицето е със загар - символ на природосъобразен начин на живот, в който спортуването заема важно място.



Жената на XXI век

С началото на новия век критериите за женска хубост са ясно дефинирани: 90-60-90, ръст 175 см и тегло 55 кг- Перфектните мерки предполагат добро отношение на другите към нас, красота и признание. И не на последно място - здраве. Тенденцията е жените да бъдат по-зрели и сексапилни. Защото днешната жена иска да се отличава от тълпата. Фитнесът навлиза като основно понятие в женския речник.

А гримирането се превръща в комплексен наръчник на всяка уважаваща себе си представителка на нежния пол. Катрин Зита-Джоунс, Моника Белучи, Синди Кроуфорд... фино изваяни лица, магнетичен поглед и безкрайно дълги крака, ето го символът на XXI век.

Несъмнено критериите за красота ще се променят с всяко ново поколение, но едно е важно - да се харесваме такива, каквито сме, и да се забавляваме, стремейки се към "идеалните пропорции"! Защото, да - външната красота отваря много врати, но съчетана с вътрешното излъчване, прави чудеса! Така, че мили дами, бъдете красиви, усмихнати, уверени и истински, защото...

"Красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, която има или начина, по които сресва косите си! Красотата на жената трябва да бъде в нейните очи, защото това е пътят към сърцето й!"















Имам сега един нескромен въпрос към вас...Cool ... така да се каже....

Какво виждате в очите на тези чаровници?!?!?!?!? Cool


========================================================
Източник: bb-team.org

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 6:49 pm
МнениеЗаглавие : Re: Женското тяло през вековете
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Имам сега един нескромен въпрос към вас...Cool ... така да се каже....

Какво виждате в очите на тези чаровници?!?!?!?!? Cool

Тъй като една жена се опитва да се хареса на мъжете, то като мъж отговарям първи.

Лица, дрехи и украшения въздействат с различна сила на привличане. Обаче очите са или празни или хищни.
Е, има мъже, които харесват такива погледи, предполагам. Но аз не съм от тях.

ЗАб. не знам дали и в реалния живот тези жени така гледат или е нарочно заради желанията на фотографите.

Ето някои снимки, на жени, чиито очи ми изглеждат непразни.


Европейка


Американка


Азиатка


Африканка


А тази мома е испанка - Инес Састре, но е досущ една моя съучеичка, която ... не ми беше съвсем безразлична.Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 7:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Толкова интересно! Очите на всяка една жена ми казаха различно нещо (говоря за снимките на Маг Селена под заглавието "Жената на век". В първите две снимки (тези една до друга, които изобразяват една и съща жена)очите ми говорят: "Нали съм красива? Хайде, кажи ми го де." С една дума жена, която не вярва в собствената си красота, ако не получава често нужното и одобрение.

Втората снимка (мисля, че е Парис Хилтън) ми казва: Не можеш да ме обуздаеш"

Очите на третата снимка излъчват според мен невинност и голяма доза тъга и страдание.

Четвъртата снимка (жената с пауновите пера)ми се струва, че е най-тайнствената по отношение на погледа. Очите крият някаква мистика, която на пръв поглед може да се обърка с арогантност. Но не мисля, че е последното. Тези очи крият нещо, но какво, не знам.

Петата снимка (на Анджелина Джоули) ми говори: "Искам да знаеш, че съм силна."

шестата снимка ми казва: "Твърде млада и неопитна и объркана се чувствам."
Очите на последната снимка излъчват според мен недоверие и деликатно загатват страх от нещо.

Сега вече може да ми се смеете и да ме поправяте, естествено. За първи път правя такъв анализ, просто ми стана интересно и не гледах с очите си, а със сърцето си. А дали сърцето ми е било "в ред" това вече вие ще кажете.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 7:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Става дума за снимките на Маг Селена под заглавието "Жената на XXI век" В предния постинг съм пропуснала цифрата XXI.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 7:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Сега вече може да ми се смеете и да ме поправяте, естествено. За първи път правя такъв анализ, просто ми стана интересно и не гледах с очите си, а със сърцето си. А дали сърцето ми е било "в ред" това вече вие ще кажете.


Аз не ти се смея, нито ще те поправям.

Ние сме различни хора и е нормално да реагираме по различен начин.

Трябва да се отбележи, обаче, че Вие сте жена. Интересно е дали има разлика, когато се тълкуват хора от нашия и от другия пол.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

О, да, AUDAN, на мен като жена ще ми е много интересно да чуя и мнението на мъжете Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 1:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Първо - мнението на Ауди е мнение на...познавач. Браво! То е "убийствено" точно.

Второ - мнението на Краси е мнение на средностатистически човек, който все още гледа през очите на заблудата. Сори...

Трето - ами ако някой от вас държи да направим същия тест и с очите на мъжете...ми давайте!

Подберете снимки и нека опитаме - нека съпоставим докъде е стигнала жената и до къде мъжът през...вековете до сега?! Cool Razz

Стиска ли ви?! Laughing Wink



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 3:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Като гледам такива снимки на изписани красавици, все се сещам за филма на Копола "Дракула" и за сцената, в която вампириците съблазняваха младия Джонатан...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 4:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И на мен снимките ми проговориха:

Египетската властелинка: "Това съм аз и тук важи моята воля. Няма по-изящна, по-силна и справедлива от мен, така че се подчинявай, ако не искаш да си навлечеш гнева ми."

Втората не успя да ми каже нищо, само гледаше тъпо и плоско Laughing

От третата така ме напуши смях, че така и не разбрах какво искаше да ми каже с това килнато дупе Laughing

Лицето на четвъртата не ми е много женско.

Горката невинна и безпомощна Венера изглежда прекалено плаха, за да каже каквото и да било.

На десните от тези четирите вече им виждам вампирските зъбки: "Гладна съм!" Левите пък казват точно обратното: "Вълчо, ела ме изяж!"

Следващата създава впечатление, че си го проси, но всъщност няма търпение да забие зъби във врата ти.

А сървайвърката Жени я видяхме (най-вече след предаването) как гази всичко и всички по пътя си, няма нужда да ни казва каквото и да било.

Останалите в мощен хор вият: "Само да ми паднеш, и кокалче няма да остане по теб..."

Confused

За мен това не е представителна извадка за Жената, но като се има предвид колко жени масово се стремят да приличат на вампириците, не знам колко дълго това ще е така...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 6:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Подберете снимки и нека опитаме - нека съпоставим докъде е стигнала жената и до къде мъжът през...вековете до сега?!
А-а-а - и мъжете не остават по - назад в излагането.

Ама смятам, жените са им яли попарата повечко, та аз съм до тук! Razz


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 7:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

"Второ - мнението на Краси е мнение на средностатистически човек, който все още гледа през очите на заблудата. Сори..."

Ами да, Маг Селена; но и тези снимки са снимки на заблудата, защото обществото ни е програмирало (чрез медиите и т.н.) да мислим, че така трябва да изглежда жената на XXI век. Какво изобщо трябваше да видим в очите на тези красавици? Има ли нещо за виждане освен стереотипни и познати всеки му погледи?! Единствено в снимките на AUDAN видях наистина очи, които ми говореха за пълнотата на живота.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 7:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Краси, нормално е един мъж да усеща опсастност от жена повече. Това е природа... и малко жизнен опит, де. Wink

Не си мислете, че не съм се заблуждавал, или че и в бъдеще няма да се заблуждавам в реалността. Защото тук е лесно - някаква си снимка и разумът е хладен. Ама я да ме срещне такава и да заприпкат феромони и какво ли още не .. Тогава съм захапал кукичката като пръв тийнеджър.

Сиреч не съм кой знае колко различен от другите.



Е, чак под чехъл няма да съм, де. Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, АUDAN, да,нормално е човек да се е заблуждавал и да му се случи отново,мисля дори че е някак си по-добрият вариант вместо да се страхува да действа в живота. Особено защото след като заблудата се осъзнае, тя престава да бъде такава и се превръща от заблуда в опитност.
А защо трябва да разделяме половете, това ме притеснява. Не е ли достатъчно, че сме човеци?! Когато виждам един мъж, виждам човек и личност, а не различност. Това с феромоните - разбирам, но то не трябва да ни разделя, защото си е чисто и просто най-естественото нещо на света. Но мисля, че изказвания като мъжете били от Марс, жените от Венера и подобни глупости само усилват изкуствено създаденото противоречие между мъжа и жената и все по-често използват сексуалността за тази цел. Най-естественото нещо -привличането между половете - се превръща в идентичност и цел за някои хора, което показват и снимките по-горе.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира, мъжете и жените СМЕ различни!
Мъжът вижда част от Цялото, жената - друга част. Заедно виждат почти 1000% от Цялото.

Т.е. ние сме различни и това е ... хубаво. Ако се уважаваме и се вслушваме един в друг - печелим.

Е, да, напоследък някои жени нямат кой знае колко общо с женствеността, а някои мъже - с мъжествеността. Но това е друга тема. Пък и вече сме я дискутирали на друго място във форума и то изчерпателно.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На какво ниво сме различни? Това, че психологията ни е различна, че виждаме света различно е едно на ръка. И е красиво, както казвате и Вие и интересно, бих добавила Но ако само става дума за психологически, поведенчески и изобщо разлики в мирогледа ни, ами аз намирам същите разлики и в хора само от моя пол.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov