НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 1:56 pm Вижте мненията без отговор
Женското тяло през вековете
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:

Е, да, напоследък някои жени нямат кой знае колко общо с женствеността, а някои мъже - с мъжествеността. Но това е друга тема. Пък и вече сме я дискутирали на друго място във форума и то изчерпателно.


Ами на мен ми се струва, че тази тема е точно в този ред на мисли - колко женственост е останала в нас жените и, след допълнението, колко мъжественост в мъжете.

За мъжа на XXIви век какво да говорим... Ще спомена само три думички: Азис, мачо, метросексуален.. Едва ли има нужда от снимков материал, за да се разбере какво имам предвид. Може би е нужно да спомена, че за мен метросексуалнотта не е символ на по-добра лична хигиена, а на неутолима суета. А когато става дума за суетата, алчността, похотта и т.н. действително няма смисъл да се делим на мъже и жени. Там вече и двата пола сме грешни...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Но ако само става дума за психологически, поведенчески и изобщо разлики в мирогледа ни, ами аз намирам същите разлики и в хора само от моя пол.
Имах впредвих архитипите, но и вслушване на хора от същия пол също е полезно. Така печелим време, вземайки наготово чуждия опит.
Има една мъдрост :
"Умният се учи от своите грешки. Мъдрият - от чуждите". Wink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Краси, има изследвания, които показват, че просто мозъкът при мъжа и жената за определени неща функционира различно. Чисто биологически.
Но естествено, че там играят роля много фактори и не е безопасно да се генерализира.

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Radea, знам отдавна за тия изследвания, но има също така изследвания, че мозъкът подлежи на обуславяне от различни фактори. Самото обуславяне или обществено програмиране може да промени ДНК-кода ни. АUDAN, това с архетипите го приемам, но можем и да ги заобиколим, т.е. тяхната роля е определяща, според мен, само до известна степен - до нивото, в което се чувстваме различни от другите. Архетипите и колективното неосъзнато имат огромна власт върху нас, което не означава, че не можем да я отхвърлим и да осъзнаваме без намесата на архетипи. Това ще бъде, си мисля, още по-прекрасно и красиво и за първи път в живота си ще изживеем спонтанност на реакциите си.

Лично аз търся точно такава свобода от обуславянето, през което съм преминала вече много години и забелязвам колко е трудно, поне при мен, да се измъкна от тези заучености, вроден страх от абсурдни неща и разбалансирана емоционалност, която вече осъзнавам, че дори не е моя, т.е. ми е набутана отвън. И си мисля коя ще съм, ако се измъкна един ден от всички тези архетипове и определености. Не биологически, а психически определености.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Свобода в обществото?
Има външна и вътрешна. Външната е свързана с фазата на развитие на обществото.

А що се отнася до вътрешната - от степента на развитие на личността.

И въпросът е в свободната воля, всъщност, ако с вътрешната всичко е наред.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Най-трагичното и същевременно най-вълнуващото е, че ние сами ще трябва да се измъкваме от тинята и не става като си дърпаме косите - законите на физиката просто не го позволяват. Smile Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Вто Май 11, 2010 10:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аудан написа: "Свобода в обществото?"

Нямах впредвид свобода в обществото, повече ме интересува свободата на индивида - тази вътрешната. И днес имаме "свободни" общества, които външно подкрепят свободния израз, но чии мнения се чуват е друг въпрос.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 12, 2010 7:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Ами да, Маг Селена; но и тези снимки са снимки на заблудата, защото обществото ни е програмирало (чрез медиите и т.н.) да мислим, че така трябва да изглежда жената на XXI век.


Обществото никого не програмира, Краси! По-скоро обществото е...програмирано.

Но...ще кажа пак "изтърканата" поговорка: "Всяко семе расте тогава, когато попадне в благодатна почва."

Ами народите наречени общество биват манипулирани поради простата причина, че искат да бъдат манипулирани. Техните вътрешни нагласи трептят от вибрациите на необуздани желания, чувства и емоции.

И това естествено бива използвано от великите манипулатори - че защо не?!?!?!?!

Когато един народ няма никакви духовни устои, ако не бъде манипулиран просто ще настъпи пълен унищожителен хаос.

Могат да насадят в нечий човешки ум дадени представи само тогава, когато той има готовност за тази цел, когато той негласно дава собственото си съгласие да бъде манипулиран.

Така, че за подобни човеци няма никакво оправдание, че видите ли ги манипулирали.

Ами позволила са да бъдът манипулирани... Confused Rolling Eyes


Красимира написа:
Какво изобщо трябваше да видим в очите на тези красавици? Има ли нещо за виждане освен стереотипни и познати всекиму погледи?!


Краси, това не са стереотипни погледи! Confused Rolling Eyes

Това са...мъртви погледи.

Какво изобщо можеш да видиш в тях?!

Е, все още нещо се долавя в тях...сигурно защото са в агония. Confused
Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Сря Май 12, 2010 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Цитат:
"Краси, това не са стереотипни погледи!

Това са...мъртви погледи.

Какво изобщо можеш да видиш в тях?!

Е, все още нещо се долавя в тях...сигурно защото са в агония."



Нямам думи, защото сте абсолютно права. Най-тъжното е когато такива погледи ги срещам толкова често (имало е случаи и на снимки на себе си), че явно съм ги приела за стереотипни Sad . Но то май няма разлика - дали стереотипни или изразяващи смърт. В едно интервю чух Ошо да казва, че хората на сегашното ниво са просто вървящи трупове.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov