НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 9:29 am Вижте мненията без отговор
Здравната каса краде здравноосигурителни вноски
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 08, 2010 2:47 pm
МнениеЗаглавие : Здравната каса краде здравноосигурителни вноски
Отговорете с цитат

Сигурни ли сте, че всичко ви е наред със здравноосигурителните вноски?



Убедени сте, че имате непрекъснати здравноосигурителни права, защото от години сте изряден платец. Да, ама не – да използвам израза на Петко Бочаров.

Преди две седмици отивам при личния лекар – температура, отпадналост, хрема, кашлица, която не минава. Преслуша ме – съмнения за пневмония, бърка в компютъра, за да ми напише направление за рентгенова снимка – и хоп – изненада – системата ме е сложила в „черния списък” на хората с прекъснати здравноосигурителни права.

Това означава, че през последните 33 месеца имам неплатени здравни вноски. „Не е възможно!” – заоправдавах се аз, мислено търсейки логично обяснение на случилото се. Личният лекар ми се скара, че е моя лична отговорност на 2-3 месеца да следя в Интернет или по телефона здравните си вноски.

Проверявам в Интернет – оказва се, че имам 13 неплатени вноски общо за 2007 и 2008 г. - което не е вярно, тъй като за този период съм плащала сама осигуровките си и имам съответния банков превод. Освен това само преди месеци проверявах и всичко със здравните ми права беше наред.

Разпитах приятели, после в аптеката и в частния кабинет на пулмолога, който ми се наложи да посетя – оказа се, има срив в информационната система на Здравната каса, а потърпевши са много хора.



Изрядни платци като мен се оказват с изчезнали вноски, обратното – хора, които никога през живота си не са помирисвали здравни вноски – имат непрекъснати здравни права и могат да ползват безплатно услугите на българското здравеопазване. Първите ще си потърсим правата, а вторите ще се скрият и подсмихват, че са надхитрили системата.

Тогава какъв е смисълът да плащам здравни вноски, след като компютърната система или човешка грешка може да ми ги открадне с лека ръка за една нощ! Затова редовно проверявайте дали здравните ви вноски са платени и ако има проблем – подавате жалба, на която в 10-дневен срок ще ви бъде отговорено.

Абсурдно и трудно се живее в България - с незаконно увеличените цени на тока, с липсващите лекарства за онкоболните, с недостига на места в ясли и детски градини, с крадливите служители в НОИ, назначили фалшиви високи пенсии, с "хванати" в крачка министри и с десетки други примери.

Добре, че имаме богата история с благородни личности, посветили живота си за благото на България, защото от днешния живот няма какви примери да дадем на децата си, за да ги научим на родолюбие.


ndt1.com
-------------------------------------------

А какви са вашите мнеия по въпросът?! лично аз плащам яки социални и здравни осигуровки, но не съм се ползвала никога от услугите на родната ни медицина на държавни начала!!!

Само тъпча излишни ненаситни административни гърла в тази система, които се изживяват като многозначителни, многознаещи и т.н., затънали в дебело охолство от алност, именно от такива като мен, дето плащат на поразия за медицинска помощ и ...осигуровка.... Sad Neutral

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov