НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 6:37 am Вижте мненията без отговор
Нещата без които ... можем!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 17, 2007 10:47 pm
МнениеЗаглавие : ?????? ??? ????? ... ?????!
Отговорете с цитат

Показателят за напредък на дадена цивилизация (поне на Земята) е броя придобивки и възможности(най-вече от материално естество).
И резултатът е ...консуматорско общество.А ние вече не сме нито поданици,нито граждани,а потребители.

Нека се позамислим какво не може да ни изкуши,въпреки рекламите.И оставайки сами със себе си,да направим списък на нещата без които можем.
Ще се учудите колко сте "духовни",т.е. без колко материални неща можетеSmile

Ето пример.С мен,разбира се,защото познавам себе си повече от който и да е...или поне така предполагам

Аз мога без:
1.Алкохол(ако не броим бозата и добре угнилите мушмули).
2.Тютюн и всякакви други гадости,които ми отнемат въздуха.Дали да не включа и разните напоени с химикали "миризливки" в автомобили и домове?
3.Спорт,особено футбола.Мога и да не гледам и да не практикувам.
4.Чалга и други низши звукови замърсявания.
5.Дъвки,бонбони и пасти за зъби с мента,евкалипт,бор и др.предизвикващи асоциации за студ.
6.Масови мероприятия-концерти,мачове,митинги,кръчми,дискотеки...
7.Брак Razz

Сега е ваш ред! Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 17, 2007 11:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Струва ми се, че си изредил много от нещата,които не обичаш или не те влекат.И аз мога да мина, а и минавам без доста придобивки.Някои от тях мога да си позволя, но не съм го направила, други не мога.За тези,които не мога,със сигурност мога да преживея и без тях,пък и другите - които мога- щом не съм.Но за списък ми е трудно в момента,защото като се замисля, нещата, без които уж мога се замислям защо пък не пробвам да си ги набавя и дали ще свикна дотолкова с тях, че да не мога да се лиша от тях.Иначе без много неща мога, но и без много си мисля, че не мога - някои не са материални, но пак са свързани с някакъв материален носител.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 4:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN, ти май си на път да ти поникнат крилца /може и вече да те засърбява на гърба/ Laughing Не мога да те стигна по никой начин.От тези неща, дето си ги изброил аз мога само без чалгата и масовите мероприятия.Друг е въпросът, че ако е на зор човек може без всичко освен въздух, вода, храна и топлина, но предполагам, че не това си имал в предвид в темата.Мен, честно казано, постенето и отшелничеството не ме влекат.Не че съм чак епикуреец, но обичам да си доставям удоволствие и ме радват хубавите неща.Що се отнася до благинките на цивилизацията - ако нямаше интернет как щяхме да си говорим тук в този форум?Ако искате да си говорим за себе си, то аз предлагам да открием една нова тема. Можем да я кръстим "представяне" и там всеки, който иска ще може да напише повече за себе си, така че да се поопознаем по-добре.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 6:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
ако е на зор човек може без всичко освен въздух, вода, храна и топлина


Добре че не спомена за дружбата със Съветския съюзWink
penka написа:
Мен, честно казано, постенето и отшелничеството не ме влекат.Не че съм чак епикуреец, но обичам да си доставям удоволствие и ме радват хубавите неща.

Тъ-ъ-ъй!"Лекарството е в дозата!"Аз 6 месеца бях в едно затънтено село в самоловско,в което имаше само пенсионери и магарета.А вечер,след посещение на кръчмата числото на вторите нарастваше.
Когато от Самоков ми идваха на гости,все възкликваха:"Тук е чудесно!Каква тишина!"А аз ги гледах ужасен и допълвах"...чак може да полудееш от тишина"
Сега съм в София и съм претоварен с контакти.Та добре са го казали древните за дозата.Напълно ги подкрепям!
А що се отнася до нета...той е толкова опасен колкото телефона и писмата.Ако човек реши да се пристрасти,то може към каквото си избере.Важното е нещата да служат на нас,а не ние на тях!.

kati нещо понедоволства,че съм писал неща,които не обичам.Ами тъй я!Да не съм мазохист?!Ма да докажа,че те "у'ажа'ам"(на 3-та боза съм),ще допълня неща,които мога да ползвам,но мога и да не и по-скоро второто.За какво става дума...
Да предположим,че съм станал не милионер,ами милиардер намилиардерите.Тъ-ъ-ъй!Дотук добре...даже много Rolling Eyes !
Естсевено,мпога дса си купя всичко,което се продава.Но...ще живея не така,както мнозина си представят.Например:
-ще спя на твърдо легло,защото и така е по-полезно и така ми харесва!
-няма да имам "Прогимназия" тип "Мутробарок" с 1001 стаи.Предпочитам малко стаи,но практично обзаведени и в НИКАКЪВ случай претъпкани сммебели...каквато е мечтата на повечето жени(това е извод от личен опит)
-ще имам малко,но мно-о-ого качествени дрехи(пак за разлика от повечето жени).
-ще пестя ток,вода и всичко каквото ми хрумне,защото Природата си има лимит и аз не искам да съдейсвам той скоро да настъпи
-ще имам зимна кола(голям джип,защото пшонашия край,1/2 час след снегорините вятърът е зал;ичил очертанията на пътя) и лятна кола(най0вероятно хиброд,нищо,че била"жемска".Не ми пука кой какво казва,а с толкова пари-още по малкоWink)Ще се наложи да имам самолет и въртолет,само защото ще ми се налага много да пътувам и няма да си позволя да губя време за път...Е ще си давам и "отпуск",когато ще ходя пеша километри(родовете са ми планински,та генетично ходя неуморно пеша...И въпреки всичко си обичам топлото море на някой самотен остров)
-няма да имам яхта,златни кранове за вода,тъпи картини за милиони,чийто смисъл и авторите им не сващат.
Изобщо,каti,без много неща мога

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 7:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А какво да кажа аз, Аудан ...

Бих искала да имам само една къщичка, една селска къща с две три стаи - нисичка, с огнище, твърдо легло, удобна, но не пухена възглавница, топли завивки и по-хладни през топлите месеци, може би една пералня, по-простичко постно ядене, по-топли вълнени дрешки през зимата и по-естестествени през топлите месеци, може ако ще и газена лампа, а- може и телефон /щото много обичам да говоря по него/, нещо за къпане, по-стабилна селска тоалетна /щото много миришат и са заразни другите/, едно мъничко домакинство от естествени съдове - керамика, мед и т.н., дървения изобщо из къщи ... а, и въпреки всичко една таратайка, за да можем да ходим на пазар и лекар все пак ... и една градинка две, зеленчукова и цветна, а може и плодни дръвчета ...а, и много билки наоколо ...

Всичко останало просто не ми трябва ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 7:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами PC-то? Как ще си говорим с Вас?На кого ни оставяте!То иначе другото, предполагам, е лесно изпълнимо за Вас.Само дето и там ще Ви намерят Вас и Маг Живин и от пасторалното спокойствие нищо няма да остане. Crying or Very sad Виж - на AUDAN е по-трудно изпълнимо. Наистина ще му трябва джак-пот.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 9:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хахххаааа ... Пенка ... стегни се, бе жена!

Та вие правите такива телепатични контакти с нас - и по време на сън пък и на яве ... Какъв ви е проблема?!

Има да си бъбрим ... пък и нали ще си имам все пак някакъв си там телефон, по който ще може да си говорим също ... ми премислила съм го значи ...

Пенкааа ...
мъ ти сирьозно ли говориш, чи и там шъ нъ нъмерът щото лично аз пък си мислех, че там шъ нъ уставът на мира щото да можем да си продължим да си се развиваме духовно дееее ... не че нещо друго ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 10:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно сериозно. Всеки си носи всичко със себе си, винаги и навсякъде.Няма отърване!И е само въпрос на малко време хората да го надушат.Примери - много. Laughing А що се отнася до телепатичните контакти - все още са ни много трудни.По-удобно е с PC-то. Laughing Пък за духовното развитие - какво да кажа - то всеки знае в малка спретната къщурка, далече от мирската суета и т.н.На мен да не ми е лесно да се развивам духовно в офиса, че и с мутрите около мен. Laughing Като едно чисто българче мога да кажа: "Да им е гадничко и на другите, нал' тъй!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 18, 2007 10:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ауди, и аз като теб си мисля, че ако съм червива с пари пак ще живея без всичките ненужни екстри, които няма да са ми нужни, а се купуват само за идеята.Яхти-махти и тем подобни.Ще си купя картини, които ми харесват и доставят някаква естетическа радост и отговарят на нагласата ми.За тоалетите не знам, ако се налага да не се излагам пред хората, които ми знаят положението сигурно ще трябва да се постарая поддържам някакъв стил, пък и жените обичаме хубавите дрехи.Коли за придвижване - да, за други транспортни средства не съм сигурна.И не всички жени обичат многото мебели,нали трябва да има пространство,простор, интериора ще бъде подчинен на комфорт,уют и да създава приятно чувство.Не знам дали бих могла да живея постоянно далеч от хора.Само временно.Била съм и претоварена с много контакти и обратното - била съм и изолирана от хора.Напоследък усещам, че липсата на контакти не е голям проблем за мен през повечето време.По телефон рядко говоря,като изключим служебните разгвори и с най-близките информативно.Мисля си, че е РС ще ми липсва, най-вече заради контактите, пък и за инфо.Определено не мога да се лиша от последното - интересува ме непрекъснато какво се случва по света и у нас.И някое и друго културно мероприятийце като театър например,въпреки, че сега много рядко ходя.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 2:33 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Без всичко мога,само без ЛЮБОВ не мога!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 8:43 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Звучи красиво ... но не е вярно,за съжаление,hpanji!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 2:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
Без всичко мога,само без ЛЮБОВ не мога!


Без коя любов по-точно?!

Сексуалната, тази на личността , тази към Бога или тази на Бога?!

Хайде да се конкретизираш, hpanji, защото този твой израз никак не е ясен, значи!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 3:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Човешкия мозък е устроен така,че не спира да иска още и още-независимо от какво и колко.Най-малкото без храна,вода и въздух животът на планетата е немислим.Всеки иска различни неща за себе си.От едни може да се откаже,без други не може.Или поне така си мисли,до като не му се "наложи" да се откаже от нещо без,което той си мисли,че не може.Отказвала съм се от много неща в живота си,но от ЛЮБОВТА не мога да се откажа.Когато чувствам сърцето си празно,тогава не ми се живее.Говоря за ОБИЧТА,която можеш да отдаваш и в същия момент си готов и да приемаш.Говоря,за усещането вътре в себе си.За "духовния въздух",който вдишваме и издишваме във всеки един момент.Умем ли да бъдем добри и истински,изпълнени със СВЕТЛИНАТА НА ЛЮБОВТА към всичко което правим и се докосваме,или сме тъмни и лъжовни?Аз например се опитвам да не лъжа-по какъвто и да е повод-както себе си така и другите.Трудничко е,но изхождайки от Любовта става лесно и постепенно става и от самосебе си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
Умем ли да бъдем добри и истински,изпълнени със СВЕТЛИНАТА НА ЛЮБОВТА към всичко което правим и се докосваме,или сме тъмни и лъжовни?Аз например се опитвам да не лъжа-по какъвто и да е повод-както себе си така и другите.Трудничко е,но изхождайки от Любовта става лесно и постепенно става и от самосебе си.


Не човешкият мозък е водещия фактор в нашите личностови нагласи!!!

Човешкият мозък е само един органа, контролиращ и ръководещ много от механизмите в нашия организъм. Той не е нищо повече!!!

Но ... мислите, които са породени от нашите представи и виждания за живота наистине са ръководещи фактори в живота ни!

Онези мисли, които пораждат в нас ЖЕЛАНИЯТА, ЧУВСТВАТА И ЕМОЦИИТЕ, които са най-главният и най-големия ни враг - те не бива да съществуват в нашето твърде ограничено Его!

И когато човек победи в себе си тези порочни фактори става по-благороден, по-възвинеш и по-духовно развит, и извисен!

А що се отнася до СВЕТЛИНАТА НА ЛЮБОВТА, то под самата нея се разбира именно Божествената Любов, която е водещия фактор във всички животи - и на живата, и на мъртвата природа във всички Вселени!

Без нея наистина няма живот, защото тя е всепораждаща, всесътворяваща, всеобхватна ...

Но що се отнася до любовта човешка, то тя е само един много малък елемент от нея, който не може да бъде абсолютно съществен без Божествената Любов - основата на всичко съществуващо!!!

И само докосването и пребиваването в Божествената Любов излючва съществуването на лъжата, на измамата ... на майя /илюзията/!!!


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,Маг Селена,това е точно така.Божествената Любов донася светлина и истина за всеки.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov