НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 1:34 pm Вижте мненията без отговор
НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ ЗАГРИЖЕНИ РОДИТЕЛИ!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 15, 2010 12:34 pm
МнениеЗаглавие : НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ ЗАГРИЖЕНИ РОДИТЕЛИ!!!
Отговорете с цитат

Получих едно твърде неприятно ЛС във Фейсбука!..... Confused

Наскоро беше изчезнало дете-аутист, което родителите му отчаяно издирваха.
Така и не го откриха! Мнението и виждането ми по този въпрос знаят само двама човека - Ауди и още една моя приятелка от Фейса.

Ето какво пише в ЛС-ние до мен....




Цитат:
На вниманието на родителите с малки деца!!!

Онзи ден в МОЛ "София" изчезва дете за секунди! Майката изпада в истерия.

Затварят коплекса, викат полиция и като по чудо намират детето - остригано нула номер и с други дрехи, завързано в една от тоалетните!

Трафикът на деца отнонов е тук!!!

Пазете ги като очите си!

Копирай това съобщение



Да имате случайно мнение по въпроса или... вече сме в уикендите?!?!?! Cool


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Съб Май 15, 2010 2:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте маг Селена !
Това съобщение във фейсбук и аз го получих...Сложих го в статуса си...повечето ми приятели са родители с дечица. Но се надявам това да е някакъв вид провокация, защото се опитах да намеря повече инфо за този случай, но не можах...просто не намерих. Но от както времето се затопли и започнах да излизам на разходки с бебето ми прави впечатление нещо много странно...масово виждам оставени бебешки колички със спящи бебета пред вратите на магазините, а майките...разглеждат стоките в магазина!!! Не зная как да го нарека...безотговорност или просто човешка наивност придружена от мисълта "На мен това не може да ми се случи!!!".
А за изчезналото момченце, което родителите издирват...не знам ...имам неприятното усещане, че с това дете се е случило нещо неприятно...толкова много хора са се обадили, че са го виждали, но защо никой не го е задържал и не го е завел в полицията??? А иии...защо Вие маг Селена пишете за него в минало време...не съм чула да са го намерили?! Освен, ако съм пропуснала нещо от новините, което не е изключено!

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 16, 2010 3:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тази тема много ме разстрои, защото следя случая с детето във Фейсбук. Мисля, че наистина една формулировка като "Така и не са го открили още!" е по-подходяща, ако изобщо е нужно случаят да се коментира тук. Все пак издирването още не е приключило или ако е, то това още не е огласено..

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Пон Май 17, 2010 2:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А що се отнася за поста с детето в мола, и аз първоначално си помислих, че е спам, но започвам да виждам все повече съобщения от хора, които са сигурни, че това се е случили (една жена дори твърди, че е била свидетел!), но че МВР не желаят да се разгласяват такива неща. След като се информирах за случая със Съвестин, съм склонна да вярвам на последното.. Sad

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 12:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
...Но се надявам това да е някакъв вид провокация, защото се опитах да намеря повече инфо за този случай, но не можах...просто не намерих.


Далеч-далеч не е така, Еймили! Деца крадат и от други страни...Това може да се види ето тук: ОТВЛЕЧЕНИТЕ ДВЕ ДЕЦА В ЙЕМЕН...

eymili написа:
Но от както времето се затопли и започнах да излизам на разходки с бебето ми прави впечатление нещо много странно...масово виждам оставени бебешки колички със спящи бебета пред вратите на магазините, а майките...разглеждат стоките в магазина!!! Не зная как да го нарека...безотговорност или просто човешка наивност придружена от мисълта "На мен това не може да ми се случи!!!".


Става въпрос за отговорност, разбира се! Но може ли да бъде отговорна една неадекватна майка, която изобщо не съзнава за какво иде реч, когато става въпрос за отглеждане на дете?!

Така наречените "майки" реагират предимно на резонанса за сексуалното съвъкупление и от там нататък раждат предимно от...егоизъм...или пък за да задоволят някой безумен каприз било то на съпруга, на свекървата, свекъра, маминка или татенце.

Осъзнатото зачеване и раждане на дете съобразно всички съображение съотнесени към Майката-Земя и Природата са...просто отговорни раждания.

И там липсват всичката тази безотговорност, безхаберност, неадекватност и дебилност при родителите, и обръжаващите ги роднини, и близки

Но това в никакъв случай не се отнася за безразборното плодене вследствие егоистично възпроизвеждане на себе си или пък вследствие на импулсивно съвъкупляване, или насилствено зачевани чрез инвитро или други подобни нему методи....


eymili написа:
А за изчезналото момченце, което родителите издирват...не знам ...имам неприятното усещане, че с това дете се е случило нещо неприятно...толкова много хора са се обадили, че са го виждали, но защо никой не го е задържал и не го е завел в полицията???


Тук вече си много права, Еймили! Да, на детето аутист наистина му се е случило нещо непоправимо...Това, че са го виждали означава единствено - манипулиране на факти, припознаване, и фалшиви сигнали.

Дори бих казала изграждане на фалшива схема за подадени фалшиви сигнали от похитителите и техните съучастници с цел печелене на време за да бъде изкарано детето извън страната.

Затова полицията не успя да го намери!!!

Да не казвам, че имах случай - (беше нашумял преди няколко години прекалено много в България - майката беше моя клиентка! - още преди да отвлекат дечицата - въпреки предупрежденията и оказанията, които й дадох и които тя естествено не спази и стана така, както описах, че ще стане отвличането, сори) - ...та в този случай участваше и полицията, която прикриваше дирите на похитителя (собствения баща на децата - арабин естествено!).


eymili написа:
А иии...защо Вие маг Селена пишете за него в минало време...не съм чула да са го намерили?! Освен, ако съм пропуснала нещо от новините, което не е изключено!


...Защото това дете е било използвано за донорство!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Така мисля аз...
Sad


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Вто Май 18, 2010 12:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 12:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
А що се отнася за поста с детето в мола, и аз първоначално си помислих, че е спам, но започвам да виждам все повече съобщения от хора, които са сигурни, че това се е случили (една жена дори твърди, че е била свидетел!), но че МВР не желаят да се разгласяват такива неща. След като се информирах за случая със Съвестин, съм склонна да вярвам на последното.. Sad


Познавам лично бащата на Съвестин...отказах да му сътруднича впоследствие, защото не виждах смисъл - детето му е живо, но никога повече няма да го види.

Чрез специални пси-техники наричащи се "психо корекции на подсъзнателните нива и процеси" (прилагат се широко и в България!!!) вече са заличили дори от подсъзнателните му нива кое е то, откъде е, кой му е баща или майка и т.н., и т.н.

Това е положението ...

Земята е пренаселена 3 пъти от допустимото...Така, че ще има убивания, отвличания, че дори и масови убийства на деца бих казала, защото подобни случаи като този на момченцето-аутист изобщо не са единични...

Кармата си знае работа... Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 2:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
Далеч-далеч не е така, Еймили! Деца крадат и от други страни...Това може да се види ето тук: ОТВЛЕЧЕНИТЕ ДВЕ ДЕЦА В ЙЕМЕН...


Оооо даа...маг Селена...аз това не го оспорвам...за съжаление е така ! Деца се отвличат, деца се продават, децата се изоставят и се убиват не само в Бг., Йемен или където и да било. Но в конкретния случай за писмото във Фейсбук си мисля, че по-скоро е въпрос на конкуренция между МОЛ-овете, които станаха доста ! Чисто търговски трик! Реклама - казват, че лоша реклама няма! Пък и дететнцето са го намерили...по-добра реклама за охраната на МОЛ-а няма! Все ми се струва, че ако беше истина, все щеше да се намери някой напорист разследващ журналист /казвам разследващ, защото те залагат на доказани факти!/, който да си вдигне рейтинга с тази история. Та от тази гледна точка изказвам съмненията си относно действителността на случката. Просто така ги усещам нещата.


Цитат:
Става въпрос за отговорност, разбира се! Но може ли да бъде отговорна една неадекватна майка, която изобщо не съзнава за какво иде реч, когато става въпрос за отглеждане на дете?!

Така наречените "майки" реагират предимно на резонанса за сексуалното съвъкупление и от там нататък раждат предимно от...егоизъм...или пък за да задоволят някой безумен каприз било то на съпруга, на свекървата, свекъра, маминка или татенце.

Осъзнатото зачеване и раждане на дете съобразно всички съображение съотнесени към Майката-Земя и Природата са...просто отговорни раждания.

И там липсват всичката тази безотговорност, безхаберност, неадекватност и дебилност при родителите, и обръжаващите ги роднини, и близки

Но това в никакъв случай не се отнася за безразборното плодене вследствие егоистично възпроизвеждане на себе си или пък вследствие на импулсивно съвъкупляване, или насилствено зачевани чрез инвитро или други подобни нему методи....



За това Ви уважавам...! Защото сте болезнено откровенна и наричате нещата с истинските им имена. Знаете ли колко пъти съм си задавала въпроса : "Защо Господ е дал деца на такива хора?" Все във връзка с разни случаи за които се говори в масмедиите ... за случая с малтретираното момченце от баща си, за случая с пребитото бебе от Ихтиман...пак от баща си. За случая на Пепи...преди години...за който последната версия остана, че е убит от майка си. Ноо...Вие го казахте...карма !

Цитат:
Тук вече си много права, Еймили! Да, на детето аутист наистина му се е случило нещо непоправимо...Това, че са го виждали означава единствено - манипулиране на факти, припознаване, и фалшиви сигнали.

Дори бих казала изграждане на фалшива схема за подадени фалшиви сигнали от похитителите и техните съучастници с цел печелене на време за да бъде изкарано детето извън страната.

Затова полицията не успя да го намери!!!


Искаше ми се да не съм права маг Селена! Но наистина когато говоря, чета или слушам за това детенце имам неприятно усещане в стомаха си. Някакво чувство на безнадеждност.
Ноо..сега се сещам, че в едно интервю по телевизията майката, каза че е изчезнало още едно дете-аутист в района на Белите брези или Борово...не си спомням точно, което визуално е приличало на нейното. Което вече говори за добра организация и проучване на фактите.

Цитат:
Да не казвам, че имах случай - (беше нашумял преди няколко години прекалено много в България - майката беше моя клиентка! - още преди да отвлекат дечицата - въпреки предупрежденията и оказанията, които й дадох и които тя естествено не спази и стана така, както описах, че ще стане отвличането, сори) - ...та в този случай участваше и полицията, която прикриваше дирите на похитителя (собствения баща на децата - арабин естествено!).


Спомням си го този случай...

Цитат:
...Защото това дете е било използвано за донорство!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Така мисля аз...
Sad

Crying or Very sad

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 4:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена, вижте http://dnes.dir.bg/news.php?id=6413374

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Май 18, 2010 8:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Толкова е ужасяващо, че не мога да говоря по въпроса... А ми се говори.. Крещи ми се даже! Как може нашата държава така подло да мълчи по тея въпроси?!

"- Стана ли по-ефективна работата на българските институции по проблемите на трафика на хора?
- Случаите с изчезнали деца потъват още в самото начало, когато се подаде сигнал в РПУ. На 2 март миналата година, на парламентарно питане на Стела Банкова, тогавашният вътрешен министър Георги Петканов отговаря, че за 20 години МВР няма доказан случай на отвлечено и изкарано зад граница дете. Отговорът е писмен, с подпис и печат. "

Из интервю с бащата на Съвестин..

Съжалявам, ако този пост не е за този форум.. Изтрийте го, ако прецените..

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Май 19, 2010 2:30 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Просто нямам думи да опиша каква буря се развихри на страницата за изчезналото дете във Фейсбук - беше обявен някакъв импулсен телефон за пращане на СМСи на името на човек, който преди 3 дена беше подал грешен сигнал за момченцето. Акцията беше подкрепена от вуйчото, а когато някои хора се усмелиха да попитат защо телефона е на името на точно този човек и е свързан със сайт за печелене на пари, бяха засипани с порой от ругатни и обиди. Мога да дам и линк, но не съм сигурна, че няма да противоречи на правилата във форума, така че се въздържам.
Просто това беше перфектна илюстрация на това докъде сме стигнали в деградацията си.. На едно друго място беше изказано съмнение че цялата история с изчезването е добре планиран безкрупулен ПиАр с цел ПАРИ!!! Confused А съществува и една снимка, направена по време на издирването в планински район, на който майката позира усмихната с 2 помагачки все едно са тръгнали на излет, а детектива е зареял поглед и бинокъл из короните на дърветата - досущ като в плакат на холивудски филм...
Ужасяващо и потресаващо! Жалко за детенцето... Crying or Very sad

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Съб Май 22, 2010 1:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

маг Селена, можете ли поне да кажете дали скоро ще се разбере истината за това дете, защото в момента всичко около историята е един голям гнусен батак, а полицията мълчи?

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 27, 2010 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Маг Селена, вижте http://dnes.dir.bg/news.php?id=6413374


Днес разговарях с майката - Благомира Бозукова... Sad

Чудех се как да й кажа виждането и усещането ми относно изчезналия Веско...

Тя ми измъкваше думите с ченгел от устата - трудно е да кажеш на една майка, че няма да види повече никога детето си... Crying or Very sad Rolling Eyes

Много трудно... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 27, 2010 9:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
Мога да дам и линк, но не съм сигурна, че няма да противоречи на правилата във форума, така че се въздържам.


Дай веднага линка...аз също четох нещо там, но...предпочетох да изляза веднага от тази страница, защото ми се...доповръща от тази гнусна мерзост.

Дай линка и ми пусни на лично как да те намеря там за приятелче...Wink Razz


radea написа:
Просто това беше перфектна илюстрация на това докъде сме стигнали в деградацията си.. На едно друго място беше изказано съмнение че цялата история с изчезването е добре планиран безкрупулен ПиАр с цел ПАРИ!!! Confused


Абсолютноооо...А това пък с Пиара беше върха на тоталната човешка деградация белязана с безумна патология в поведението - днес вече споменях някъде за параноята, ааа - да, в темата за 62 годишната бабичка-родилка, та...само една параноя може да роди подобна пси-изродия - просто думи нямам.

Затова избягах от страницата във Фейса на дискусиите за изчезналия Веско...иначе можех да кажа нещичко на майката амммааа...някой от родителите да ме е питал на онзи етап къде може да бъде по онова време детето им?!?!? - не е.

Значи просто трябваше да си натискам тихо и кротко парцалите, и да не се намесвам самоинициативно.


radea написа:
А съществува и една снимка, направена по време на издирването в планински район, на който майката позира усмихната с 2 помагачки все едно са тръгнали на излет, а детектива е зареял поглед и бинокъл из короните на дърветата - досущ като в плакат на холивудски филм...


Днес докато разговаряхме с нея по телефона никак не и беше до...усмивки, да ти кажа, Радея!

Звучеше много съкрушено...А и аз не я утеших с нищичко, нито пък и дадох някаква надеждица, че ще го намерят.

Е, успях да кажа, че според мен не е живо детето - дано да греша, дано да греша, дано да не съм права...

Всъщност...аз също забелязах позьорството на майката, когато я гледах по телевизията (гледях я на видео-клип в нета!). Пак бяха получили сигнал, че детето е видяно еди-къде си и екипа на телевизията тръгна най-демонстративно да отиде и да го...намери, веднага, на място.

Каква безумна глупост само?!?!?! Какъв безсмислен емоционален парад?!?!?!?


radea написа:
Ужасяващо и потресаващо!


Наистина... Confused

radea написа:
Жалко за детенцето... Crying or Very sad


Мислиш ли?!?!...защото...всеки по Пътя си...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 27, 2010 9:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
маг Селена, можете ли поне да кажете дали скоро ще се разбере истината за това дете, защото в момента всичко около историята е един голям гнусен батак, а полицията мълчи?


Не, Радея! Издирването ще остане...открито, т.е. незатворено и неразрешено - като това със Съвестин.

...Просто, защото Веско няма да бъде намерен...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Май 27, 2010 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
radea написа:
Мога да дам и линк, но не съм сигурна, че няма да противоречи на правилата във форума, така че се въздържам.


Дай веднага линка...аз също четох нещо там, но...предпочетох да изляза веднага от тази страница, защото ми се...доповръща от тази гнусна мерзост.


Ами правилно сте решила. Аз останах и.. сбърках...
Онзи линк, който имах предвид, вече не съществува. Това, което ставаше обаче, е пуснато тук. Ако това не ви погнуси отново и решите, че можете да поемете още, разгледайте стената на въпросната алтернативна група. После можете и да прегледате дискусиите на групата за Веско и най-вече тази, тази и тази. Имаше и още една, по-фрапираща, в която става дума за продаване на бъбреци, но нея вече я няма. Някои неща са коментирани тук.

И ако още ви се занимава, можете да погледнете какво се е изписало на стената между 19ти и 23ти май. С две думи: ПРЕКАЛЕНО МНОГО!

Накратно: който не се юрна да лепи листовки повече от 2 седмици след изчезването, беше обиждан, заплашван с побой и обвиняван, че е стопирал разследването, защото се скръндза за едното левче. Това се правеше и спрямомайки, които бяха лепили листовки, но имаха неблагоразумието да задават въпроси. А пък най-много вменяване на вина имаше от страна на детектива, който тея дни си пусна в групата и реклама на ново предаване. Абе изобщо да се чудиш тея хора изчезнало дете ли търсят или го раздават съдници на хорската съвест и събират пари за стартиране на медийна кариера...

Маг Селена написа:

radea написа:
Жалко за детенцето... Crying or Very sad


Мислиш ли?!?!...защото...всеки по Пътя си...


Да, и това е вярно Confused

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov