НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 7:25 am Вижте мненията без отговор
Лесно ли прощаваме собствените си грешки?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:41 pm
МнениеЗаглавие : ????? ?? ????????? ??????????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Колко лесно прощаваме на самите себе си?Колко сурово умеем да се наказваме заради грешките на другите?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Уцели ми една много болна тема. Smile Преди време тук бяхме коментирали нещо подобно.За чувството за вина.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чуждите грешки прощавам много по-лесно от своите.За някои неща все още не съм събрала смелост да превъзмогна и променя.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А трябва да прощаваш на себе си.Така по-лесно ще прощаваш и на другите.Ако не си по-добра,не си и по-лоша от тях.И аз трудно прощавах на себе си,но това не помага да се продължи напред.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Живея премного с миналото и мисля,че това ми вреди.Погледа ми е обърнат навътре и назад,вместо напред и на вън.Боря се с това.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Много добре разбирам за какво става въпрос,защото и аз сума време бях така.А това полза никаква,особено ако нещата са зад гърба ти и нищо не може да се поправи.Животът продължава и трябва да го живеем сега и в момента, като гледаме напред.Единствената полза е да се поучим от грешките си,но като че ли сме устроени да си допускаме едни и същи грешки в сходни ситуации,може би това е част от същността ни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми сигурно не виждаш нищо интересно напред, затова. Crying or Very sad Освен това /по себе си съм установила/, че е по-лесно да се "дъвче" миналото, отколкото да се метнеш да живееш, да грешиш отново, отново да се радваш, отново да страдаш и т.н.Миналото е някак уютно. Ти си си сам в него, пък и си главен герлой - можеш да си го правиш, каквото си искаш в спомените си, да си се самосъжаляваш, оплакваш, оправдаваш, или - виниш и т.н.Докато с настоящето не е така /да не говорим за бъдещето/.Има много други главни герои.Действието и сценарият ти се изплъзват от ръцете.Изобщо - кофти и главоболна работа. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Непознатото понякога ме плаши,но от друга страна трябва да има промяна-тя е изхода от застиналото състояние в един омагьосан кръг.Промяна главно от вътре навън.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Да, и това чувство ми е познато.Но понякога живота ни поставя в такава ситуация,че промяната е наложителна. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,събитията те принуждават и ако ти на момента мислиш за това като нещо лошо и носещо страдание по късно се убеждаваш,че всичко,което се случва носи някакъв смисъл,води те към усъвършенстване.Няма нищо случайно в този свят-убедена съм в това.ВСАКО ЗЛО ЗА ДОБРО
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile До същия извод съм стигнала и аз. Wink Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И колкото повече разбира и преживява човек,толкова повече усъзнава своята преходност и нищожност в сравнение с Бога.Накои не го осъзнават,а сами се мислят за богове...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Такива,които се мислят за нещо повече от другите и си присвояват правото да ги съдят и критикуват за всичко,а не проумяват,че трябва първо да погледнат себе си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 10:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Искам да чуя мнението на AUDAN
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трудно ще го чуете...засега може само да го прочететеSmile(като казахте"чуя"..да не би да имате силна Вода в хороскопа?Но туй за друга тема)

Та...за да простим на себе си,значи да смe наясно със себе си.Колкото по-наясно,толкова по-лесно си прощаваме.
Има хора,които прощават на другите,но на себе си-не.Те се считат за повече от останалите и се обвиняват,че са сгрешили.Но другите са нисши,та те могат и да бъркат.
Това е едното обяснение.Другото е точно обратното.Не се уважават и другите им определят живота.
Не знам кой по-лесно би се измъкнал от капана.Ситуациите са уникални

Аз съм на принципа за грешката и вината.Вина има,когато правим нещо лошо умишлено.Но това е рядкост.Излиза,че повечето злини са направени без зла умисъл и би трябвало да търсим Причинител(съгрешил),а не Виновник.
На пръв поглед няма голяма разлика,но ако споделите това на роднини,съседи и колеги и им кажете,че вече ще търсите не Вината,а Причината за нещата,ще усетите как се успокояват.И когато попитате нещо от рода:"Кой направи това?" (и го кажете с усмивка и спокоен тон,разбира се), хората с охота биха си признали неща,които преди в такава ситуация щяха да се опитат да потулят
Така се живее по-спокойно и се правят по-малко грешки... за прощаванеWink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov