НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 11, 2024 5:07 am Вижте мненията без отговор
Лесно ли прощаваме собствените си грешки?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 20, 2007 6:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За да може един човек да си прости грешките, които е допуснал, то той трябва наистина да познава много добре себе си!

Но ... и това не е достатъчно! Сори ...

За да може един човек да прости на себе си е нужно и да има правилното разбиране за произхода и следствията на нещата и събитията свързани с тях.

И още един елемент е нужен пък, за да можеш да прощаваш и на другите около себе си ...

Ако простиш първо на себе си, то е много лесно да разбереш и насреща стоящия ти, който също е сгрешил било по твой адрес, или по адрес на някой друг... и съответно да проситш и на него!

ПРОСТО ТРЯБВА РАЗБИРАНЕ!

Всъщносот - ПРОШКАТА Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ИЗБАВЛЕНИЕ ОТ ГОЛЕМИТЕ СТРАДАНИЯ!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 2:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Осъзнаването на дадена грешка(собствена или чужда) e цял един процес,през който човек преминава.Момента на преодоляването и ОПРОЩАВАНЕТО на тази грешка води до "ГОЛЯМОТО ИЗБАВЛЕНИЕ"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 6:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, така е!

Обаче не бива да забравяме никога, че винаги след голямото избавление идва друго, още по-голямо изпитание!!!

Затова е необходимо да прощаваме винаги и да не се заблуждаваме, че след всяка прошка вече няма да ни се налага да прощаваме повече!

Много хора, много грешки, следователно и - много прошки!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 6:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прошката,пък от своя страна не бива да е отправна точка за нови и нови грешки-особено повтаряемостта на една и съща грешка във времето.Аз съм го правила,до като не си науча урока май.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 6:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че е точно така!

Нещата се повтарят докато наистина човек не си научи урока!

Едва тогава излиза от една дадена ситуация, но за сметка на това пък веднага влиза в друга, още по-деликатна и още по-трудна за усвояване като урок!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това значи ли,че човек не бива да се плаши от това да върви напред,да се бори с трудностите и въпреки своите грешки по пътя си ,учейки се от тях,да се самоусъвършества?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Няма отърване.След някакво изпитание мислим,че сме излезли да си поемем дъх после ни подхваща нещо друго.Все пак предишния опит може да ни е от полза да се справяме.
Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Правила съм много грешки в живота си,но съм и прощавала големи такива. Способни сме много повече от това ,което си мислим. Човек не знае какво може.Той трябва да опита.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,пак пробвах,това го правих и вчера, бг-то ту го слагах,ту се махаше само,та флагчето долу ту го скривах,то го вадих,сега си го има и си смена то US то бг,ама шрифта си е лат.и май повече няма да пробвам.Явно проблемът е другаде и тези дни ще го носи на програмистите.На всичкото отгоре бях разбутала и шрифтовете/буквичките/ама успях да ги наместя пак в предишния вид след много смени на шрифтовете.Абе, луда история.Засега ще остане така,най-много някой и друг ден да съм без този комп.в къщи,докато го оправят.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Стана грешка,исках да пусна друг текст.Извинявам се.
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прощаваме ти!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ставаше дума за прошката.И аз на много хора съм простила,и прощавам,ама на един човек ми беше по-трудно/външен,не е близък/А самият той ми е искал устно прошка на два пъти,беше за съдбовна намеса в живота ми,макар и не със зла умисъл,а за собствен интерес.Когато не бях готова не можах да излъжа ,че прощавам,след като вътрешно не съм убедена на 100%.сега вече може би...почти,може би още мъничко време.С насилване не става.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
Прощаваме ти!


Благодаря!Ама че се изложих!Нещо технически проблем тия дни,та....Хубаво нещо е прошката!Друг път ще внимавам повече,ама нали бързах,че проблемът ме бави повече от обичайното та стана гафа.Ние да сме здрави!
Embarassed Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
hpanji




Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 69
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Каквото и да се е случило то просто е трябвало да се случи, дали с негова помощ или не.Така е било писано.Прости му и така ще ти стане по-леко.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 22, 2007 7:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

hpanji написа:
Каквото и да се е случило то просто е трябвало да се случи, дали с негова помощ или не.Така е било писано.Прости му и така ще ти стане по-леко.


И аз така разсъждавам,че е трябвало...Абе все по-близо съм...А и сега е безсмислено да го мисля вече,нещата са необратими,а и той си понесе доста негативи и тепърва има от живота.Иначе съм готова да помагам според възможностите си и ако приеме/ако не, няма,защото ще влезем в друга карма/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov