НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Май 13, 2024 4:19 am Вижте мненията без отговор
ЗНАЦИ НА СЪДБАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Докато мама и тате са зад гърба й няма за какво просто да мисли, те мислят и действат на вместо нея ...

А нещастното детенце-убийче ще консумира и потреблява до последно, дори и да се побърка след тази случка, то пак ще прави същото ...

Всъщност ... не се ли досещате пък, че това дето се случи, та уби човечеца девойчето, по-скоро са ЗНАЦИ НА СЪДБАТА за нейните родители, дето прекомерно задоволяват капризите на дъщеричката си, та ето на ... и количка са й купили, за да стигне точно до този хал?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:08 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Склонна съм да вярвам,че ще се замисли.Иначе сигурно ще я чакат по-тежки уроци.


По - тежко от това да отнемеш нечий живот... Rolling Eyes ! Не мога да си представя, че може да има по-голямо изпитание /наказания/ за даден човек.../освен ако този човек е без душа/!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:23 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може би урока е за родтелите повече,отколкото за нея,но сигурно те биха го възприели по-трудно,отколкото тя самата.Все пак това си е шок за тази крехка възраст,когато всичко и е розово.И сигурно занапред би била по-отговорна към себе си и към другите,ако не и отнемат възможността да бъде.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, ама Не ... Имаше си душа човекът, видях това с очите си точно тогава, когато тя се опитваше да излезе чрез дъха му!!!

Има и по-тежко престъпление, Меган от едно убийство, независимо от това под каква форма е то!

САМОУБИЙСТВОТО ... то е по-тежкото престъпление! Независимо под каква форма е също ... дали чрез алкохолизъм, дали чрез наркомания или безхаберие за собственото ти здраве ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
... Но винаги съм си мислела, че ако някой ден стане така, че остана на улицата, няма да стоя със скръстени ръце...ако трябва тоалетни ще чистя, но пак ще изкарвам по някакъв начин прехраната си![/color]


Извинявай, не съм искал да омаловажа жизнения ти опит или вижданията ти. Просто смятам, че Аудан се опитва да ти каже нещо, което мнозина тук сме преживявали. Не става въпрос точно за прехраната - тя все отнякъде се осигурява. Човек, който е продължително време в привидно безизходна ситуация в даден момент се замисля над това дали има смисъл в сдобиването с прехрана - престава да гледа на живота си като на ценност. Това е което се опитва, поне според мен да ти каже Аудан. А аз му отговарям, че за да се погледне от този ъгъл, трябва да си стигала до този момент. А ти не си - прочети цитата по-горе. Rolling Eyes Не се обиждай, радвай се. Това са моменти от живота, до които никой не би трябвало да достига. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Може би урока е за родтелите повече,отколкото за нея,но сигурно те биха го възприели по-трудно,отколкото тя самата.Все пак това си е шок за тази крехка възраст,когато всичко и е розово.И сигурно занапред би била по-отговорна към себе си и към другите,ако не и отнемат възможността да бъде.


Лично аз си мисля, че девойчето вече се е побъркало, всъщност то още когато беше в шока си му личеше, че няма да излезе от него ... затова й няма да я осъдят най-вероятно!

Но мама и тате ще видят какви "плодни" дръвчета са засадили и как те не са дали никакви плодове, щото те са убили самите дръвчета ... чрез задоволяване на желанията човешки!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
...По - тежко от това да отнемеш нечий живот... Rolling Eyes ! Не мога да си представя, че може да има по-голямо изпитание /наказания/ за даден човек.../освен ако този човек е без душа/!


Има, Меган. Sad От лошо, винаги има по-лошо. но си права, че подобна случка, точно когато всичко ти е най-наред, имаш хубаво и лъскаво автомобилче, верни приятели, бляскаво бъдеще и животът ти е пред теб, е напълно разбиваща. но как се стига до нея, според теб?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пак като Пенчо Питанката искам да попитам:защо това момиче е блъснало човека - карала е бясно, или - не може да кара, или той и се е хвърлил под колелата на колата /има всякакви пешеходци/ - нещо не ми достига информацията, за да се направят изводи.Също така ме интересува, дали ако тя не беше яла от шараните в ресторанта, а беше само на салатка /може да е на диета момичето, или пък да е вегетарианка/, то нещата щяха да стоят по по-различен начин.Набива се в очи, също така, че е карала лъскава кола.Ами ако караше трабант? И с трабант можеш да убиеш човек, че и с колело даже.Учудвам се, че форумците веднага си съставиха мнение.На мен явно ми трябват повече пояснения, за да имам толкова категорично мнение, особено когато става въпрос за това да осъдиш поведението на даден човек.Освен това някой от форумците смята ли, че той самият е застрахован от това да причини по някаква причина /небрежност, лош късмет, лошо шофиране и т.н./ смъртта на невинен човек, случайно или не дотам случайно, оказал се в обсега на тази ситуация?Ако някъде предлагат такива застраховки - само кажете, веднага ще отида.Струва ми се, че така разказаната ситуация би трябвало да предизвика повече въпроси в нас, отколкото - просто да осъдим момичето, или пък нейните родители.Това е много лесно, в предвид на фактите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не сме я съдили.А и аз лично вече съм го преживяла.И дъщеря ми отскоро кара собствена кола, та ясно е какви ли не неща могат да ми минат през главата.А е и ясно,че и перфектен шофьор да си,като нищо или някой идиот може да те натресе,или пък залъохан пешеходец да ти се завре под колелата.И цял живот да си внимавал да не караш пил,а веднъж да се качиш да се повозиш при ппийнал и...няма те вече.Нашия случай е такъв.Е, не е трябвало да се качва,вярно,обикновено и това не прави,ама веднъж се случва...без възможност за повторение...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 8:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Правилно, Пенчо Питанката. Целта не е да осъдим момичето. Поне мен това не ме интересува. Колкото до карането, казах какъв беше спирачният път в сухо време, не толкова важно какво точно е яла или дали е карала траби, макар с него да се правят по-малко бели. Целта на разказаната случка е не да породи въпроси или осъдителност, а отговори, от които може би се нуждаем не в подобни ситуации. Наистина всеки бил могъл да изпадне в подобна ситуация: караш с деветдесет-сто, излиза пиян клошар на пътя, ти тъкмо си местиш нещо станциите или гледаш как на приятеля ти ще му падне пепелта от цигарата или нещо друго. Виждаш човека късно, целият ти шофьорски опит се свежда до няколко месеца возене на приятелки до дискотеката, прас и готово. Ситацията е трудна дори за опитен шофьор. Та отговорите, които търсим имат за цел да не стигаме до подобна ситуация - това е и застраховката, която искаш. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз не съм шофьор и не съм компетентна по въпросите, свързани с шофиране.Само си мисля, че ако някой ти изскочи на пътя внезапно, то колкото и добър шофьор да си - все ще има някаква катастрофа.За момичето специално, съмнявам се да се е литнала да кара по канавките, че да уцели нарочно клошара.Явно той е излязъл на пътя пред колата, а тя не го е видяла навреме. Но дори и навреме да го беше видяла - какво от това, пак щеше да го убие при скорост от около 90-100 км/час.А не можеш да караш на извънградско с 20-30 км, защото и това би предизвикало катастрофа, макар и по други причини.Така че - карма.Ако момичето е лекомислено, то след тази случка може и да престане да бъде такова, а - може и - не.Що се отнася до шараните в езерцето на ресторанта, отглеждани за изяждане - то все пак ресторантът се казва "Златната рибка", а не примерно "Зелената салатка", така че човек може да предположи, че името не е случайно и няма връзка с изпълняване на желания. Very Happy Аз, примерно, си мечтая сега като има четири почивни дни в края на седчицата да отидем с мъжа ми на един язовир наблизо, да починем, да се поразходим и да хванем някоя рибка, която ще си я хапнем с чиста съвест и голямо удоволствие. Wink Вкусове - разни, отговорила котката, като я попитали защо си ближе лапите! Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ходили сме там на Панчарево и по разни язовири.колко риба съм изловила,изчистила,пържила,яла.Така е.И аз не съм шофьор,т.е.нямам книжка,ама съм карала малко разни соц.возила из София и извън преди 20 години.А това сигурно наистина е карма,как точно така и точно с този,а не с друг човек се случва.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Вкусове - разни, отговорила котката, като я попитали защо си ближе лапите! Laughing


Понякога се чудя защо изобщо си тракам клавиатурата. Вече обясних: това не са вегетариански въпроси, не са шофьрски умения. Не става въпрос кой колко риба, кебапчета или зелени салати е изял. По-скоро става въпрос именно за това, което намеква Кати: защо именно този човек и това момиче.

Ще си позволя да перефразирам отново отговора на Дох Хуан, когато Кастанеда го пита дали ако Дох Хуан бъде причакан с пушка някъде, ще бъде убит. Дон Хуан отвръща - да. Кастанеда пита - е какъв магьосник си тогава. Дон Хуан отговаря - аз съм магьосник дотолкова, доколкото не бих отишъл на място, където някой ме причаква с пушка.

Карма означава действие. Не е задължително да си изнасилил монахиня през ХV век, за да блъснеш скитник в настоящия. може всички твои действия довели до злочестото събитие да са тук, в настоящия ти живот, в миналата седмица, в съседната стая. Какво общо има това с вегетарианството. Ако смяташ, че съм толкова тъп, че да ви определям какво да ядете и пиете с притчи, трябва да ти кажа, че в повечето случаи само така изглеждам. Защото съм много по-тъп, тъй като си въобразявам, че наистина мога да кажа нещо, което да ви е от полза и да звучи малко по-различно от името на курорт, язовир или каквото и да е там. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 11:22 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля, че вече е време да свалим картите и да дадем на Пенка застраховката „Лошо събитие“, ако иска може да я сключи на мига... със себе си. С две думи – подведох ви, раздразних ви, изнервих ви. В по-горния си постинг дори имитирах гняв. Радвам се че успях да ви вбеся. Защото целта ми беше именно такава. Почти всички от вас са заявявали, че искат да се учат тук. Сега имате пълната възможност да го направите. Защото още със започването на темата имах предвид едно единствено нещо: ОСЪЗНАТОСТТА. Ще се възпротивите и ще кажете какво общо има тази история с осъзнатостта. Ще ви обясня по-долу. Исках да ви раздразня, да ви объркам, да създам чувство на несигурност, за да можете да запомните това, което ще кажа по-долу. Селена много ми помогна с това, че напълно съзнателно поддържаше вашия, а не моя огън. Благодаря й за помощта.

И така, с какво разполагаме – със ситуация, с тълкувания и със знаци на съдбата. Най-важното в цялата случка е не толкова самото катастрофално събитие – всеки може да катастрофира и да убие човек в подобна ситуация. Както отбеляза Пенка – никой не е застрахован, дори много опитен шофьор. Важното е защо се стига дотам. И отговорът е - осъзнатостта в действията ни. Като говорим за действия думата карма сама се набива в очи, нали. Цялата поредица от действия или бездействия в живота ни ни довежда до едно житейско кръстовище, където размазваме някого си върху предния капак или размазваме себе си, защото чрез тях сме се довели до пълна житейска безпътица и сериозно застрашаваме жизнените пътища на други хора. Можем ли дори и тогава да се спасим? Отговорът е да. Как? Като правим нещата осъзнато, а не по навик, предубеждение или социална обусловеност, т.е. като не действаме слепешката. В този смисъл най- важните изречения от случката са следните:

„По принцип обичам да карам бързо и мразя да се тътря в тапи, но точно тогава нещо ме обхвана нетипична автомобилна хрисимост. Щом ме обхване нещо, смирявам се. Тъкмо преди да влезем в Панчарево нещо настръхнах.“

Какво означават те? Преди да тръгна по „акаша радиоточката“ са предали съобщение: „До всички шофьори! Внимание! По пътя за Панчарево има скитник, който се чуди как да приключи живота си, защото го е обезсмислил. Карайте внимателно.“ Това съобщение е достигнало до мен като отговор: „Не бързай, отваряй си очите“. Чул съм го, спазил съм го. Ако не бях, вероятно щях да съм на мястото на онова момиче. Ще речете, чул го е щото е магьосник. Не е така, чул съм го, защото се вслушвам в себе си и във Всемира, което е донякъде едно и също.

А как го правя? Като правя нещата осъзнато. А как ги правя осъзнато? Като надхвърлям вътрешната шумотевица, създавана от ума и съсредоточавам вниманието си върху онова, което правя или ми предстои да правя. Когато разпалвам лула, ставам лула с тютюн в нея и всяко отклоняване бива отхвърляно. Не мисля за работа, не мисля за отношения, не мисля... просто седя и пуша лула. Ако тръгна да говоря с някого, да мисля за друго, лулата гасне, пренагрява се... отврат. Това всеки го може (не да пуши лула, разбира се, а да се вслушва), не е нужно да знаете как се правят магии или как се прави ясновидство. А ако го правите няма да стигнете до услугите на ясновидец или магьосник, защото просто няма да имате нужда от тях.

Онова съобщение е било отправено да всички. Било е нужно просто да се вслушат и скитникът щеше да умре от друго. А едно младо наперено девойче щеше и сега да е с истинско бъдеще. Но странно защо мнозина предпочитат да живеят в омарата на илюзорността. Може би като лудите смятат, че ако не забелязват или се правят, че не забелязват нещо и то на свой ред не ги забелязва. Не обичам особено римляните и техните „достижения“, които лежат в основата на днешния ни „цивилизован и урбанизиран“ свят, но има една максима в римското право, която винаги ме е карала да настръхвам от истината и силата й: „Незнанието не оневинява“.

Затова е по-добре да си знаещ, т.е. осъзнат. А не после да ходиш при поредната вая-ная-гая-лия-мия и т.н., за да плачеш, „защо точно на мен се случва“. Отговорни сме за всяко свое действие, дори то да е бездействие. И си плащаме... Докато се пробудим. Пробудим ли се, виждаме безсмислието на прекомерното трупане на пари, коли, жени или мъже, ядене, кефове. Виждаме колко малко ни е нужно, за да сме щастливи. Събуждаме се в един красив свят – свободни, силни и господари на съдбата си, а не жертви на илюзии и чужди мераци. Събуждаме се отвъд света на слепците.

Повтарям – не е нужно да имате „дарби“. Тази дарба я има всеки. Упражнете я. Използвайте я. Не става бързо и светкавично, но става. „Че за кво ми е, ще рече някой (да речем 95% от българското население), това ни се яде, ни се пие, ни можеш в банка или скрин да го сложиш“. За да сте живи, за това ви е. Не само във физическия смисъл. За да излезете от слепотата, която ви кара да избождате очите и на децата си, и да слагате на тяхно място капачки от Тюборг, за да различавате живота от руцанията на някоя силиконова фолкерица, оформящи мирогледа на детето в утробата ви и на другото в съседната стая. Защото този мироглед ще включва тежки ракии, люти барбекю пушеци, кеф на толума и всичко луксозно като връх на сладоледа. А между нас казано това си е връх на слепотата и скоторавността.

Останалото го написах за колорит, за да ви подмамя да разсъждавате от обичайните си житейски позиции. Може би е редно да добавя следното, за да сложа край на една боцкава тема – вегетарианството. Все ми е едно какво ядете – ако искате яжте зелени салатки, златни рибки, домашни любимци или живи кокошки. Правите го вие, не аз. Не съм ви диетологът, а магьосникът. Razz

Сега вече имате възможност да ме биете и хулите колкото си искате. Но моля, правете го осъзнато.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 1:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Както винаги, Вие сте прав. Мога само да се опитам да Ви уверя, че не блъскате напразно по клавиатурата.Провокацията беше явно успешна и наистина изкара на показ позициите ни и нивото ни /както всяка друга житейска провокация/.Това, за застраховката, не го разбрах Embarassed , но - нейсе!Само исках да Ви кажа, че хич не е толкова лесно /това със вслушването и осъзнатостта/.Имам един близък, който е страхотен компютърен виртуоз и като го викнат да оправя тежък компютърен проблем /софтуерен, де/, той се справя, след което скромно, ама наистина скромно се чуди защо хората му се възхищават - че то всеки го може това, според него.Да, наистина е така. На теория - всеки го може.Но на практика - един на не знам колко си хора.Та за мен Въпросът резонира най-вече в това: "Защо не го можем и как да направим така, че да го постигнем?!"Едва ли е само, защото примерно не го искаме, или ни мързи, или сме много задръстени психически от наслагвания и условности.Вероятно сега ще кажете, че когато спрат въпросите и настане тишината, то започват да идват и отговорите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov