НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Апр 28, 2024 3:30 pm Вижте мненията без отговор
ЗНАЦИ НА СЪДБАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 1:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Според някакви статистики /не знам колко са верни/ при случаи на големи катастрофи с обществени превозни ср-ва/самолети,влакове,кораби/ с много жертви е имало и много хора със закупени белети за въпросните средства,но впоследствие отказали се да пътуват и по този начин са се отървали.Накои са имали лоши предчуствия,други са се отказали поради внезапно изникнали обстоятелства,трети просто са закъсняли за пътуването пак поради някакви внезапно възникнали пречки на път за летището например.И някои от пътувалите са имали предчувстия,но са ги пренебрегнали.Много често постъпваме така в живота.Установено било,че точно при тези курсове % на отказалите се да пътуват е по-голям от обичайното.Това съм го прочела някъде и не е сигурно,че отговаря на истината, но ако е вярярно говори и за значи и за сигнали,които идват от някъде или под формата на предчуствие/интуйция/ или като събития/попречили да се пътува/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 2:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Браво,каti,за случаите на разколебали се преди катасрофи пътници.Това е то!

А,penka,вашият компютърен гений си е просто човек на мястото си.Всеки има гласни струни,но не всеки е Гюзелев и Кабаиванска.При тях има много труд,да!Но колкото и труд да бяха положили,ако нямаха вродените им гласови данни,то...

Маг Живин,говори за нещата,които всеки ги има заложени,но не са развити.Сега подготвям материал за отгледаните от животни деца.Само накратко ще спомена,че те ,макар,да имат гласни струни,не се и научават да говорят дори за 12г живот при тигри,меччки,змии или крокодили.Ще кажете:"Ми то е нормално!Нали животните не говорят като нас?"
Да,но след като вече попадат в човешкото общество,НИКОЕ дете не успява,въпреки опитите да умели педагози,да говори както Тарзан.Казват само няколко накъсани думи и толкова.
Да си спомним,че се учим да говорим за 5-6г,да четем-2-3г,да пишем1-2г(но красиво поне още4-5)...
Ако на всички ни е заложено да сме ясновидци,телепати и т.н.,то никой не ни е възпитал да сме такива.А ако някой е станал такъв,то "Дарбата " го е поддтикнала...макар тая дума да не обичат Маговете тук,но смисълът е ясен за всички,надявам се.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 2:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Вероятно сега ще кажете, че когато спрат въпросите и настане тишината, то започват да идват и отговорите.


А защо трябва да го казвам отново след като вече си го запомнила, Пенка!

А след като си го запомнила ами изпробвай го, де ...

Давам насока ... Задай си команда преди да заспиш, да усетиш онзи момент на "дремлив унес" преди да се потопиш в самия сън ... щото именно това е и МЕДИТАТИВНОТО СЪСТОЯНИЕ!!!

Ами, че опитай деее ... и ЩЕ ЧУЕШ ТИШИНАТА, НЯМА НАЧИН ДА НЕ Я ЧУЕШ ... и ще ти дойде отговора, който търсиш!

Не се изплъзвай като мокра и хлъзгава, слузеста риба само, защото все още не си успяла да налучкаш "ваксата" ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 2:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:

А,penka,вашият компютърен гений си е просто човек на мястото си.Всеки има гласни струни,но не всеки е Гюзелев и Кабаиванска.При тях има много труд,да!Но колкото и труд да бяха положили,ако нямаха вродените им гласови данни,то...




Ха сега ... с твойте камъни по твойта глава!

Ония имат гласни струни и са положили много труд за да ги разработят, така ли е?! Така е ...

Всички хора имат дадености за развитие на духовни заложби и способности в себе си, ама не всички имат "дарбата" - така ли било значи?!

Грешка - всъщност сам се опровергаваш! Ония с гласните струни са положили много труд значи - нали така?!

Ами тогава защо и всички, дето си имат дадените духовни заложби и способности не се понапънат поне мъничко и те да положат труд, за да постигнат точно СЕБЕ СИ, не някой друг?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 2:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тъй като всеки познава най-добре себе си(или така ,поне смята),то ще дам пример със себе си.
От години опивам разнинеща.Пробвах да работя с махало(разбирайте ключ,игла,пръстен,шишарка...предметът има значение,може би,но за ясновидство,предполагам,че не),Сиреч задавах си въпроси,на които да получа отговори "да",'не',"и да и не" и"без коментар".Резултаът е плачевен-отговаря ше ми каквото на мен ми изнасяше,а не каквато е истината.
Подобна "нерезултатност" постигат и с багети.И макар тия неща да усилват чувствителността,според специалистите,то при търсене на хора(правихме опити на Витоша с познати)ги усещах с чело и длани,а с багети-нищо.Т.е. усилвателите не само не ми помагаха,а по-скоро пречеха да усещам нещата.

Опитвах да гледам на кафе,с карти,със захар...нищо.Нищо не стана.

Е,кажете ми,опитвам някои неща вече20г и нямам резултати.Това значи,че не съм за тая работа.А нали всички би трябвало да я умеем?
Ще кажете:"То е като да караш велосипед">Може,но аз се научих,но мразя да карам.Имах книжка за шофьор-професионалист и дори карах тролей 2 в София,но мразя тази работа.Мога ,но знам,че не съм за тази работа,не е "моята" работа.затова и с облекчение се махнах,макар за май 1989-та да получих 500лв заплата.
Не бих работил и по строежи,макар един най-обикновен общ работник да получава поне 20-25лв.Защото мразя чалгата,почивките за по 1 цигара и бира,простотиите и изобщо цялата им атмосфера.Пробвах няколко пъти и ми се искаше да очистя доста хора,та вече няма и да опитвам.

Сиреч всеки може всичко,но в различна степен.Нали не смятате,че "музикалните инвалиди" след мно-о-ого години труд ще засенчат величията в операта и народната музика?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 3:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Между нас казано операта си е народна музика, ама чужбинска. Нещо като комикси на симфоничната музика. Нейно онагледяване със сюжет и подходящи костюми, та да могат италианските тетки да подсмърчат на нещо, дето се разбира, щото инак само скрибуцат ония с цигулките и не знае човек какво да си представя. Razz Не че няма красиви арии и дори музика понякога, но е театро, сапунка. Нещо като балет за хората, които предпочитат да "гледат" през ушите, където всичко лъскаво е заместено от езика на телата.

Колкото до останалото - не като да караш велосипед, не е като нищо друго на света. Надали мога да го опиша точно, защото няма аналог. Гледането е едно, багетите и радиестезията - донякъде друго. Нещата зависят от насочеността им. Аз не ви казвам, че всеки би могъл да открие загубен миньор в аржентинските сребърни рудници. Казвам ви, че всеки би могъл да си припомни какво е да се вслушваш в себе си и във Всемира. та всички вие сте го знаели и правили като деца. Тогава трудно ли беше или стана трудно, когато се изпълнихте с преразсъдъци. Какво практикуваш двадесет години? Практикуваш съпротива на онова, което искаш да постигнеш, практикуваш контрол. Контролът е фикция. Позволи си да бъдеш добър проводник и ще си. Направи така, че да бъдеш добър проводник и няма да си, защото към наличните предубеждения, ще наложиш още няколко под формата на техники и очаквания. Просто престани да контролираш и да се изпитваш, престани да имаш цели и очаквания от действието на вслушването и чуването плавно и постепенно ще дойде. Просто е, но не съм казаб че е чак дотам лесно. Когато дойде, вече ще се молиш да чуваш само тишината.

И това също ще дойде. Не ти говоря за крайно и окончателно безпаметство, а за моменти. Ту си тук, ту те няма. Постепенно моментите, в които си тук се поразреждат спрямо моментите в които те няма. Вслушваш се малко по-дълго в себе си и всемира и така. Това че няма да си тук да не те притеснява, защото повечето хора ги няма по цял живот, макар по цял живот да са тук.Laughing Казвам го в смисъла на каламбура, който често се изкушавам да хлъзвам на шега, че за да прекратиш мисленето, първо трябва да го имаш.Razz

В това отношение няма инвалиди. Не е нещо, което налага откъсване от производството. То е като модема на компа ти - докато си в нета действа с пълна сила, когато си вършиш друга работа, се разкачва и минава в режим изчакване. Когато няма нужда от вътрешните процеси, те просто се спестяват. Интересно е че човек прави енергоспостяващи всички уреди, освен собствения си ум. Rolling Eyes Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 4:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря, Маг Селена! Very Happy Ще опитам още тази вечер и ще продължа да опитвам. Ако имам резултат - ще се похваля! P.S. Това за рибата много ми хареса!Аз толкова се опитвам да бъда по-хлъзгава, защото всички около мен ме кълват за това, че съм прекалено директна, че явно вече имам напредък. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 4:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 5:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Когато дойде, вече ще се молиш да чуваш само тишината.

Туй с Акаша си гоо представям като търсене с Гуглата,например,ма по-;есно и съвършено.
И би трябвало,който може да се включва волево,да може и да се изключва волево,та..."не'а 'се плашиш".

Както можем да гледаме,тъй можем и чрез клепачите си да спрем достъпа на светлина.Или да си запушим ушите,ако не щем да слушаме.така че явно има и някакви начини за контрол."Няма начин да няма начин!"

Хм,не знам дали си внушавам,но ако си затворя очите,понякога не ми е достатъчно и се налага да си "засенча" челото.А понякога имам чувството,че нещо в гл;авата ми звъни като телефон.Не след дълго някой ми позвънява наистина...Дали не съм му усетил мисълта?! Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 5:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile И на мен ми се е слуцвало да ми звънне в главата и после наистина.А kласическия пример за сигнали - мислиш за някого и той ти се обади.Не говоря за себе си обаче.Въпреки,че майка ми много обича да казва като и звънна"Глей ти телепатия!Тъкмо си мислех за теб и ти ми се обаждаш!" Смешно ми става,защото ходи обяснявай,че съм звъннала в обичайното време,когато и друг път го правя - през ден,два,понякога и всеки ден,за да се осведомя как са.А като пропусна 2-3 дена и ме наляга по-голяма тревога,че не съм звъннала и за собствено успокоение звъня.А тя много ясно,че по това време мисли,нали не съм звъняла и се чуди защо и е дошло време да се обадя.Иначе съм я чувала да казва и на познати,ако някой,с когото не са се чули отдавна и звънне,тя казва по телефона:"Тъкмо сега си мислех за теб.Гледай каква телепатия!"В тези случаи сигурно има такъв елемент,не знам.Забелязала съм,че с дъщеря ми като си гледаме тв и си мълчим,аз си мисля за нещо по повод на това,дето го гледаме и в главата ми тъкмо се заформя някаква фраза,която да я кажа и тя ме изпреварва,като казва точно същото.Това е от преди време,повтаряло се е доста пъти,скоро не били в такава ситуация.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 5:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Маг Живин написа:
Когато дойде, вече ще се молиш да чуваш само тишината.

Туй с Акаша си гоо представям като търсене с Гуглата,например,ма по-;есно и съвършено.
И би трябвало,който може да се включва волево,да може и да се изключва волево,та..."не'а 'се плашиш"....

Долу-горе така е. В смисъл точна ти е представата, но без графиката и прозорчето Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 5:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile ....Гледай каква телепатия!"В тези случаи сигурно има такъв елемент,не знам.Забелязала съм,че с дъщеря ми като си гледаме тв и си мълчим,аз си мисля за нещо по повод на това,дето го гледаме и в главата ми тъкмо се заформя някаква фраза,която да я кажа и тя ме изпреварва,като казва точно същото.Това е от преди време,повтаряло се е доста пъти,скоро не били в такава ситуация.


Да, това е телепатията. А осъзнатостта е да чуваш и останалото, отнасящо се до теб и другите в някаква ситуация в най-малкия детайл. Не е задължително да е катастрофална. Избрах този пример, защото обяснява по-нагледно нещата за много хора, а и са проследими статистиките, които изложи по-горе. Приложимо е към всяка ситуация поотделно и към целия живот в неговата комплексност. Да предчуваш и предчувстваш не само телефона, а и да речем отношение, развръзка, опасност, приятност... Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile По този повод се канех да разкажа една смешна случка.На времето обичах да чета разни издания от рода на сп."Наука и техника","Космос",в."Орбита" и т.н.,помните ги повечето.Та в едно бях прочела,че един човечец къткто си вървял,в главата му започнала да звучи музика.Оказало се,че скоро му била поставена пломба на зъба от някаква сплав,дето била почти като на антените,дето улавят радиовълни,а той бил минал в близост до някакъв предавател на една радиостанция,демек слушал си радио човека директно.На мен понеже ми се беше случвало,непосредствено преди събуждане сутрин в главата ми много силно,ясно и подробnо/улавях звученето на разл.инструменти/да ми звучи определена музика.Например веднъж ни в клин ни в ръкав "Годишите времена" на Вивалди,друг път популярен диско хит.Предполагам,че е било сън,но толкова подробности от изпълнението долавях,каквито при слушане наистина са ми убягвали.По този повод се пошегувах,че дали пък пломбите ми нещо не улавят.Че като се почнаха едни майтапи,мъжа ми беше зевзек:"Я кажи сега чули новините?какво казаха?" или пък "Какъв е резултатът от мача,внимавай както си вървиш по улицата да не почнеш да крещиш "Гоол!,че хората ще се уплашат!" "Коя песен слушаш?""Тихо,тя в момента слуша радио!"Голяма веселба падна с "моето радио". Не знам тая информация за пломбите доколко е реална,технически сигурно,но медицински...
Rolling Eyes Idea Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нито технически, нито медицински. Razz Случката води началота си от една американска комична актриса, на която вече не помня името, през втората световна война, току що си сложила пломба и чула радиостанция като минавала край флотска база. Razz

Колкото до другото - чуването на музика има много правдоподобни и неправдоподобни обяснения от слухови халюцинации до риплей на мозъчен запис. Но ако качеството е добро, не виждам от какво се оплакваш Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy А уж било техническа новост,според публикацията.Металната сплав била експериментално изпробване за направата а пломби и случайно била същата като при антените.Това е техническата част.А другото вече е ясно.По онова време тълмо се появяваха филми като "Робокоп",и оня популярния с Сварценегер/забравих му името в момента/дето беше фрашкан с чипове,сензори и други електронни джазджи в мозъка и по тялото.Някои така виждат усъвършенстването на човеския вид.Иначе не се оплаквам,страхотно качество имаше звукът,скоро не ми се е случвало.Понякога и при заспиване.Ама и в двата случая съм се будила като ми посвири и попее малко.Дори съм се стряскала.


Rolling Eyes Embarassed Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov