НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 2:41 pm Вижте мненията без отговор
ЗНАЦИ НА СЪДБАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 10:48 pm
МнениеЗаглавие : ????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Все ми се щеше да си поговоря с вас за една случка, която ни се случи преди около месец, но чаках малко да ми отмине и да се поуталожи. Случката е следната. Бяхме мръднали със Селена до ресторант "Златната рибка" по пътя към Самоков. Така де, и ние решихме да излезем на теферич както правят хората в почивните дни. За какво ли ни беше да правим като хората, така и не стана ясно... Rolling Eyes Та много ни го хвалиха този ресторант - чудна природа и т.н. Не ни излъгаха за природата.

Гледката от заведението също си я бива с едно много малко изключение. Точно под терасата на която бяхме седнали има изкуствено езерце пълно с едри шарани. Както ни обясни сервитьорът, славата на заведението идела оттам, че каквото е в езерцето, това ти е в чинията. Убиват шарана и хоп - готвят ти го. Ужас! Както знаете силата ни не е в месото, та хапнахме някакви салати и гъби. В заведението имаше голяма компания младежи - около 18-20 годишни. На излизане се засякохме с тях. Тръгнаха си с два-три автомобила надолу към София. Ние след тях.

По принцип обичам да карам бързо и мразя да се тътря в тапи, но точно тогава нещо ме обхвана нетипична автомобилна хрисимост. Щом ме обхване нещо, смирявам се. Тъкмо преди да влезем в Панчарево нещо настръхнах. Стотина метра по-надолу, след поредния завой видях обувка тип кубинка на пътя. Избегнах я и погледнах напред. видях неестествено паркирала кола. Справка с акаша и работата ясна - катастрофа. Подминахме и спряхме, за да видим дали не можем да помогнем с нещо - малка дамска кола беше блъснала мъж с вид на скитник.

Гледаме - едно от момичетата, които бяха в от ресторанта пищи - "Как ще живея сега". Подминахме момичето и се убедихме, че за скитника, когото беше ударила горният въпрос вече не стоеше - човекът агонизираше. Нямаше с какво да помогнем, освен с това, че ги опомних да завардят мястото да не се разместят уликите.

Доколкото съм магьосник и съм сигурен, че случайности няма, бях убеден, че са се срещнали двама - единият в началото и въпиющ за уроци на съдбата. Другият в края на пътя си, склонен да даде последен урок. Това с уроците ясно. Това, че в много случаи имам чувството, че живея на планетата на маймуните - също. но във всичко това имаше и знаци на съдбата. Не, не си мислете, че съм решил, че единственият правилен подход е да хванем умирающия да го сготвим и изядем, макар в контекста на ресторанта, в който бяхме заедно с въпросното девойче, и това тълкувание е напълно правдоподобно. Интересно ми е какво е вашето мнение? После ще ви кажа моето и едва тогава ще имате възможност да ме биете и хулите колкото си искате.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 10:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Туй за "последен урок" го приемам.Пък и за този човек животът нищо не струва (поне така си е мислел.Сигурен съм!!!...или почти,де).
Смятам,че в оня момент тя по-скоро е била ядосана на "учителя" си. Защото си е направила сметка,че ще почне разследване, дело, затвор, парични обезщетения...т.е. много точно се е изразила: "Вече няма живот за мен!"

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не знам какво да кажа.Аз пък съм сигурна,че едва ли е възприела урока по този начин като връзка.Може би след време ще направи връзката,не знам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Интересна и трагична история Sad! Мисля, че това момиче определено е получило добър урок и занапред може и да се позамисли "Как да живее"...! За блъснатия човек незнам какво да кажа... мога да кажа само, че не съм съгласна с Аудан, задето казва, че живота за този човек нищо не е струвал... Rolling Eyes ! Но в крайна сметка мисля, че и вашето присъствие Маг Селена и Маг Живин не е случайно! Какато каза Маг Живин "За какво ли ни беше да правим като хората, така и не стана ясно..." ... може би нещо ви е накарало да отидете точно там и точно в този момент...! И на мен са ми се случвали подобни преживявания, но за щастие без трагичния инцидент Sad!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Такива хора като въпросната млада дама не са склонни да си учат уроците, така, както може би имаш ти в предвид, Кати!

Те са склонни да обвиняват дори самия Бог, че им е "сервирал" такова изпитание и точно пък такъв урок!

Нали знаеш, че сития на гладния не вярва?!

Аудан наистина е прав!

Е, несъмнено стреса за младата дама ще остане да си й оказва влияние през целият живот, но като имаме в предвид, че паметта на човаке е твърде къса и това се забравя ...

А родителите на момичето видимо са твърде богати, така че ще си "откупят" щерката от правосъдието, има хиляди начини и вратички за тази цел ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Интересна и трагична история Sad! Мисля, че това момиче определено е получило добър урок и занапред може и да се позамисли "Как да живее"...! За блъснатия човек незнам какво да кажа... мога да кажа само, че не съм съгласна с Аудан, задето казва, че живота за този човек нищо не е струвал... Rolling Eyes ! Но в крайна сметка мисля, че и вашето присъствие Маг Селена и Маг Живин не е случайно! Както каза Маг Живин "За какво ли ни беше да правим като хората, така и не стана ясно..." ... може би нещо ви е накарало да отидете точно там и точно в този момент...! И на мен са ми се случвали подобни преживявания, но за щастие без трагичния инцидент Sad!


Абсолютно права си, Меган ...

Наистина "нещо" ни накара да отидем там и да прочетем ЗНАЦИТЕ НА СЪДБАТА!!!

Лично аз "прочетох" за отрицателно време какво ми казваха те и дълбоко се смирих в себе си, и се ... успокоих! Може да ви звучи странно, но така си беше ... и впоследствие се оказа, че съм била абсолютно права!

Всъщност няма излишен живот, има излишни и нескопосани "разбирания" ... Агонизиращия скитник можеше да живее още дълго време, няма значение, че е живеел в мъки и бедност!

Но не мислите ли, че младата дама и твърде богата е била знак на съдбата наистина ... за всички онези, които живеят живота си като слепци!

Какъв "фатализъм" - млада, богата и красива, блъсва с колата си беден и сиротен скитник и го ... убива?!

Контраста е невероятен ... Можете ли да го изтълкувате?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Може да е изскочил внезапно и да не е успяла да реагира,особено ако не е било светло/това не го разбрах/,Но млад човек наистина едва ли ще разсъждава както ние в момента,а и като се случи изведнъж.Наистина първата реакция донякъде и я разбирам,не я оправдавам,ама не ми иде и да я съдя.Представям си го като ситуация,която на всеки може да се случи/или на всеки,който има да учи урок,ама знае ли се кой какво има да учи,че да се знае какво може да му се случи/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
мога да кажа само, че не съм съгласна с Аудан, задето казва, че живота за този човек нищо не е струвал...


Меганче,когато един човек остане на улицата,доста скоро точно това мисли...

А това за богатите родители,Маг Селена,ми убягна.Да,те ще "спасят детето".Пък и паметта е услужлива,когато има нещо хубаво и "липсава" за"лошите" неща

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Уточнения. Беше светло като по пладне. Спирачният път беше около 30-40м - обувката беше в началото му. Предницата на колата и предното стъкло бяха силно вдлъбнати от удара. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А може би не е искал да живее Sad и нарочно се е "натресъл" пред колата Rolling Eyes !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
...Меганче,когато един човек остане на улицата,доста скоро точно това мисли...


Точно това трудно можеш да го обясниш, както знаеш Razz За да го разбере, трябва да е била - да е спала зад халите, да са я гонили от гарата. Да се е мила/прала на топлата вода и т.н. Е-е-ех младост! Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 23, 2007 11:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Може да е изскочил внезапно и да не е успяла да реагира,особено ако не е било светло/това не го разбрах/,Но млад човек наистина едва ли ще разсъждава както ние в момента,а и като се случи изведнъж.Наистина първата реакция донякъде и я разбирам,не я оправдавам,ама не ми иде и да я съдя.Представям си го като ситуация,която на всеки може да се случи/или на всеки,който има да учи урок,ама знае ли се кой какво има да учи,че да се знае какво може да му се случи/


Неее, Кати ... Беше светло и пътя беше прав, и имаше достатъчно добра видимост.

Най-вероятно девойчето е карало с по-високичка скорост и когато е набило спирачките спирачния път е бил твърде дълъг за да може убие скитника ...

Ние не съдим!!! Всички съпоставяме ситуацията към ЗНАЦИТЕ НА СЪДБАТА ...

На мен например тогава ми беше "показано", че животът е само един прекалено късичък миг от мига и ако някой трябва да умре, то умира точно тогава, когато му е дошло времето ... нито по-рано, нито по-късно ... просто точно на време!!!

Най-вероятно скитникът е щял да се мъчи от нелечима болест или пък се е измъчвал вече от такава и ... затова са му помогнали чрез девойката да си поеме пътя към отвъдното, където той продължава в по-друга форма!

А пък на младата девойка и беше показано, че животът не е това, което тя си представя, живеее и диша с пълни гърди, и пълен корем със пресни шарани от езерцето там ...

Беше й показано, че живота това не е нейната младост, красота, богатство и охолство, беше й показано може би, че живота продължава и след смъртта ... и тя би трябвало да се замисли как да си изживее останалата част от него!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
AUDAN написа:
...Меганче,когато един човек остане на улицата,доста скоро точно това мисли...


Точно това трудно можеш да го обясниш, както знаеш Razz За да го разбере, трябва да е била - да е спала зад халите, да са я гонили от гарата. Да се е мила/прала на топлата вода и т.н. Е-е-ех младост! Very Happy


Нпротив... може да не са ме гонили от гарата и да не съм спала зад халите, но съм изкарала детството си по-подобен начин... - не помня някога да съм наричала къщата, в която съм живяла "свой дом", без угризения /още повече и ако ти го натякват... Rolling Eyes /, така че мога донякъде да го разбера Razz ! Но винаги съм си мислела, че ако някой ден стане така, че остана на улицата, няма да стоя със скръстени ръце...ако трябва тоалетни ще чистя, но пак ще изкарвам по някакъв начин прехраната си!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:01 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А защо мислите, че Меган има по-добър живот от този на скитника?!

Или е страдала по-малко от него?!

Аз не съм на същото мнение, защото съм била много пъти в нейната ситуация или ситуации!

Тя прекрасно разбира бедняка ... но просто коментираме за ЗНАЦИТЕ НА СЪДБАТА и за това кой как ги тълкува ... и по-скоро кой как ги разбира, значи ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 24, 2007 12:02 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Склонна съм да вярвам,че ще се замисли.Иначе сигурно ще я чакат по-тежки уроци.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov