НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:11 pm Вижте мненията без отговор
ЗНАЦИ НА СЪДБАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не се стряскай, това е зоната на здрача. Състоянието, което е сходно с медитативното. Хората знаеш ли какви страховити демони виждат в подобни състояния Rolling Eyes А ти се стряскаш от прилична музика. Споко! Слушай си на воля Very Happy Обаче, ако удари на фолк или военни маршове, обади се - все ще измислим нещо Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Аз поне не виждам никакви демони,никакви страхотии,нищо обезпокояващо.Стряскам се,когато децибелите ми пречат да си спя,въпреки,че не са външни.Ако някой ни чтете тук ще си каже "каква откахалка".Май и фолк се е вясвал,ама не нещо дето ме дразни.А ако чуя някой марш вече ще е върхът.Нещо напоследък обаче риплеят нее работил.Ако някой е имал подобни преживявания,може да сподели/ако иска де/
Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile ...Нещо напоследък обаче риплеят нее работил....

Това вече е тревожно Rolling Eyes Я разтръскай глава един два пъти и удари с юрука отгоре (нали си спомняш как подкарвахме тв-тата навремето). Very Happy Ако пак не проработи, дано е в гаранция Laughing

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 6:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Ааа,няма да се бия по главата,че току-виж се включа в някой нежелан канал,та после ще трябва да ме пренастройвате
Idea Question Exclamation Question Idea Arrow Idea Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 7:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не е правилно така Sad . Ако всички започнат да се държат толкова разумно и предпазливо, ние какво ще ядем? Rolling Eyes Crying or Very sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 7:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile От такива с музикални кутии в главите,няма много келепир.Друго си е нещо по-завъртяно,драматично.От нас какво,най-много няке фолкпарче да ни поиздразни.
Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
... Та за мен Въпросът резонира най-вече в това: "Защо не го можем и как да направим така, че да го постигнем?!" Едва ли е само, защото примерно не го искаме, или ни мързи, или сме много задръстени психически от наслагвания и условности...


Ще се опитам да се върна към духа на темата (все пак вложих доста подлост и коварство, за да ми се измъкнете така тихо лесно и по джапанкиRazz, хитри сте, но аз съм непреклонно зъл), с един кратък отговор на този въпрос, защото виждам, че за другото сте поговорили.

Та отговорът ми е да. Само това са причините, за да не го постигнете, колкото и да му се иска на човек да има други обяснения.

Аудан от седем извора мълчана вода донесе, за да се опита да се изплъзне, но ти си го формулирала най-точно. Дори се съмнявам дали аз бих могъл по-добре от теб. Затова няма да ми се сърдиш, ако те цитирам с една малка промяна и в зелено (цветът на толерантността за омекотяване на изказа):
защото примерно не го искаме, и ни мързи, и сме много задръстени мисловно от наслагвания и условности

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз напоследък /да се похваля/ имам напредък! Вече мога да изключвам частично мозъка си, така че да не чувам чалгата, която се лее от хотела до нас.Наистина не я чувам! Много странно, но факт.А що се отнася до осъзнаването, днес отново си спомних една случка от детството ми. Бях малка и спяхме заедно с майка на спалнята /татко беше в командировка/.През нощта тя изведнъж се събуди, седна в леглото и аз много се стреснах.Каза ми, че дядо ми Петър е умрял /това е нейния баща/.Аз гледах тъпо, защото той не беше болен.Докато говорехме и тя ми разказваше съня си, по който съди, че е умрял, телефонът иззвъня и ни го съобщиха официално.И друг път е имала подобни сънища по различни поводи.Тя усещаше и наближаването на смъртта си -т.е.- направо си знаеше.Когато говорих последния път по телефона с нея, тя ми каза, че ще умре в същата нощ.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 8:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Именно за подобно нещо говорим. Не да се будиш с инфо за аржентинския президент, а да си бдителен за себе си, "да си гледаш в краката". Има и още нещо важно. Да приемаш чисто информацията, а не да я изкривяваш според фантазиите си или да й се противиш, щом ти е неизгодна. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Докато се нaучим да отличаваме истинската информация от въображаемото и да не приемаме фантазиите си за реалност,сигурно много време ще ни трябва.На мен ми се вижда много трудно,а страшно ми се иска да го постигна.Интуйцията не ми е силна страна,защото прекалено много мисля.А си спомням,че преди време не го правех толкова и животът като че ми течеше като по ноти.Дори са ме обвинявали "че се оставям на течението"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 25, 2007 9:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това за оставянето по течението можех да го произнасям адски бързо отзад напред, така го бях изучил от слушане. Но не го взимах много навътре. Научих се да говоря като другите, а хората страшно много вярват на думи. Та ми повярваха околните, че и аз съм станал човек. После имаше един етап, в който все ми говореха, че ги залъгвам, че съм активен а само "дъра-бъра течението". После, като отшумя делиборана на годините, гледай какво излезе. Cool Не че съм върхът, но онези дето ми го набиваха в канчето, сега врътват по някой телефон да питат как да я поемат и накъде.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Фев 25, 2009 11:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Интересно ми стана ... ! Двете крайности - богатство и бедност ,богато момиче ,скитник.Тя пътува с кола ,той върви пеша !

Урока - за миг охолния живот,парите,лъскавата кола спират да са най-важното!Вниманието трябва да се насочи към това какво е направило момичето в стремежа си към материални богатства и охолство!Цени ли тя живота си или цени парите ?Осъзнава ли че те няма да я спасят сега?Идеята на случилото се е че тя е трябвало да послуша вътрешния си глас,да се вслуша в себе си .... !Преди малко говорихме с Маг Живин за нещо важно.

Пътя сам те избира ... в случая това е станало,но тя не го е разбрала,не е осъзнала ,че това е нейното време ,в което трябва да спре да води този начин на живот,че има много по дълбок смисъл във всичко около нас .Не го е направила ... получила си е урока.

Скитника - той е знаел,усетил е точния момент.Възможност да сложи край на мъките си каквито и да са били те !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 10:33 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile На мен понеже ми се беше случвало,непосредствено преди събуждане сутрин в главата ми много силно,ясно и подробnо/улавях звученето на разл.инструменти/да ми звучи определена музика.Например веднъж ни в клин ни в ръкав "Годишите времена" на Вивалди,друг път популярен диско хит.

Макар, че се отдалечавам от първоначалната тема искам да споделя с вас, че и на мен много често ми се случва да чувам в главата си музика. Това се случва особено когато върша нещо неприятно и искам да изключа съзнанието си за да си спестя неприятните усещания. В такъв момент в опразненато ми съзнание нахлува някаква мелодия, обикновено такава, която съм слушала в последните дни. Понякога си мисля какво е това. Дали не е някакво препрограмиране на мозъка чрез приятни звуци и аз се поддавам лесно или пък просто Вътрешния Аз иска да ми помогне да си свърша неприятната работа с лекота. По съм склонна да мисля второто защото даже в моменти на скръб изведнъж в главата ми е прозвучавала музика, която сякаш ми казва: "Дотук със скръбта.Време е пак да се върне радостта..." Спомням си добре, че се случи няколко дни след внезапната смърт на майка ми и аз бях съкрушена. Помня как бях изненадана и изпитах вина, че тъгувам, а в главата ми звучи музика.
Когато започнах да се вглеждам в това "явление" забелязах и друго. Когато затворя очи "виждам" музиката като някаква цветна форма и различните мелодии са с отделни, различни форми, цветове и плътност. Музиката която ми е приятна се явява в красиви форми с нежни и подхождащи си цветове. Дразнещата музика, напротив остри форми и крещящи неподхождащи си цветове - като някаква цапаница.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 12:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тази способност на мозъка да "вижда" звуците като цветове е наречена синестезия. И при мен има нещо подобно, като дете "виждах" всеки звук обозначаван с букви, думи и пр. в различни цветове, сега ми е по-слабо изразено, цифрите също ми се явяват в някакви цветове, мелодиите, музиката...А за много думи ми се появяват представи и за вкус. Винаги съм мислела, че при всички хора е така, докато не прочетох за синестезията. Може би при всички е така в ранните детски години, когато мисленето е предимно образно, а в последствие, когато аналитичното мислене взима превес, забравят за това, а при тези, при които си остава и в зряла възраст е познато като "синестезия".

_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 26, 2009 1:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Почти всички от вас са заявявали, че искат да се учат тук. Сега имате пълната възможност да го направите. Защото още със започването на темата имах предвид едно единствено нещо: ОСЪЗНАТОСТТА.
Отговорни сме за всяко свое действие, дори то да е бездействие. И си плащаме... Докато се пробудим. Пробудим ли се, виждаме безсмислието на прекомерното трупане на пари, коли, жени или мъже, ядене, кефове. Виждаме колко малко ни е нужно, за да сме щастливи. Събуждаме се в един красив свят – свободни, силни и господари на съдбата си, а не жертви на илюзии и чужди мераци. Събуждаме се отвъд света на слепците.

Минаха почти две години...Все още имам нужда да си го препрочитам.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov