НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 4:24 pm Вижте мненията без отговор
молба за помощ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 23, 2010 1:48 pm
МнениеЗаглавие : молба за помощ
Отговорете с цитат

Здравейте Маг Селена, надявам се че сте добре с Маг Живин и все така успявате да върнете куража на хората, които се обръщат към вас с молба за помощ. Казвам се Десиана Симеонова Богданова, родена 10.03.1975г. През 2007 г. се видях с вас и си писахме за последно. Тогава вие правилно ме посъветвахте да се разделя с мъжа с когото живея - Антон Димитров Бозаков 03.08.1963 г., но аз реших да остана с него и сгреших. Сега проблема е, че той ужасно ме ревнува, следи ме, няколко пъти се стига и до физически тормоз върху мен. Трябва да се разделим, но ме е страх да се обърна дори към полицията. Казах му че не искам вече да сме заедно и трябва да се разделим, но това изобщо не му пречи да продължава да живее при мен и да ме мачка. Моля ви кажете ми има ли шанс скоро да се освободя от този мъж и какви мерки е най-разумно да предприема?

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 05, 2010 1:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Адидеси, едва към края на лятото най-рано та чак до края на октомври, 2011 год., имаш тенденцията за окончателна раздяла с въпросният Антон - съжалявам...

Казах ти, че е психопат, но ти не ме послуша... Confused Rolling Eyes

Неприятното е, че раздялата ти с него може да е свързана с физическо увреждане, някаква тежка травма, нанесена ти от него при поредния побой... Rolling Eyes

Има организации за закрила на жената от насилие...поразрови си, намери някаква подобна и...бягай!!!

Това е начина за по-бързата раздяла - все още не е късно да го сториш...

В противен случай не гарантирам твоята физическа цялост и здраве.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 14, 2010 9:48 am
МнениеЗаглавие : до Маг Селена
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Адидеси, едва към края на лятото най-рано та чак до края на октомври, 2011 год., имаш тенденцията за окончателна раздяла с въпросният Антон - съжалявам...

Казах ти, че е психопат, но ти не ме послуша... Confused Rolling Eyes

Неприятното е, че раздялата ти с него може да е свързана с физическо увреждане, някаква тежка травма, нанесена ти от него при поредния побой... Rolling Eyes

Има организации за закрила на жената от насилие...поразрови си, намери някаква подобна и...бягай!!!

Това е начина за по-бързата раздяла - все още не е късно да го сториш...

В противен случай не гарантирам твоята физическа цялост и здраве.


Благодаря ви за отговора Маг Селена. Аз вече се свързах с такава организация но от нещата които ми казаха, не мисля, че ще ми помогнат кой знае колко. В краен случай ще мога да отида с детето за известно време в една от защитените къщи. Обмислям идея да замина при познати в чужбина, но трябва да реша как да стане, така че да не разбере и да мога да взема детето със себе си. Много ме е страх, но трябва да се справя заради себе си и заради детето си. Желая ви хубав ден и още веднъж благодаря че ми отговорихте.

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
akaga




Регистриран на: 16 Мар 2010
Мнения: 74
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 14, 2010 5:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей Adidessi. Бягството не е решение! Има закон за защина от домашното насилие,съответно при поредния побой,от който ти останат синини,белези или някаква травма отиди си извади медицинско в МИ- МВР по възможност,ако не в някоя друга болница.От там преди или след това отиваш в най-близкия участък,казвате им как стоят нещата,от там вече инспекторите по район ще проучат нещата.Ако отидеш нещата стоят по следния начин-ще ти се снемат показания респективно обяснение,както и ще бъде извикан съпругат ти за такова снемана ,а за детето-има детска психологическа стая-с него също най-вероятно ще бъде говорено,за да се види дали не е налаган някакъв тормоз или насилие. Възможно е поради липсата на средства и други необходими неща,да има забавяне или "разточване"на нещата.Може да се наложи да подадете жалба срещу него,ако прецените, че няма как и се страхувате,полицията няма да може да реагира много адекватно.Казвам ви как стоят нещата по обективен начин. И имате права,потърсете си ги! http://lex.bg/laws/ldoc/2135501151 Надявам се всичко да е наред...и както обичам да казвам изправете се срещу страховете си...само така ще сте свободни...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 15, 2010 9:10 am
МнениеЗаглавие : do akaga
Отговорете с цитат

Благодаря Ви за съветите. Искам само да уточня, че въпросния мъж не ми е съпруг. Живеем на семейни начала от 6 г., а реално връзката ни е от 10. Ще действам, защото не искам да остана инвалид или да се побъркам. Не съм вярлава, че ще стигна дотук. Този човек винаги е имал проблеми със себе си, но такова чуда каквото е от 3 месеца насам, никога не е било и лошото е че става все по зле. Не ми се прибира в къщи вече, но няма как заради детето. Не съм вярвала, че няма да мога да прекратя тази връзка и той да си отиде, при все това, че жилището е мое. Благодаря ви още веднъж. Ще пиша какво се случва и дано се справя по възможно най-безболезнения начин.

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
akaga




Регистриран на: 16 Мар 2010
Мнения: 74
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 15, 2010 11:03 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Няма значение,че не вие е съпруг.До колкото рабирам имате дете от него и живеете кажи речи на съпружески начала...правилата се нарушават,но законът си е закон...както писах и вчера н тези проблеми се гледа доста сериозно...а 3 месеца е много време,не отлагайте,за да не се влошат нещата...а дано се оправят по възможно най-бързия начин...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov