НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 6:47 am Вижте мненията без отговор
ЗА ПОМОЩТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 7:13 pm
МнениеЗаглавие : ?? ???????
Отговорете с цитат

Трудно се започва подобна приказка, но вече беше захваната из форумите, та ми щукна да я заделя като отделно обособена тема. Повечето от нас са петимни да помагат на другия/те. Въпросът е как да го направим без да навредим на нас и най-вече на хората, на които помагаме.

Донякъде се водя утвърден и дори професионален помагач Razz Ще ми е интересно да чуя мненията ви. Как, на кого, защо решавате да помогнете? Как, на кого, защо продължавате да помагате или открито да вредите Laughing


_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 01, 2007 7:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ами преди щеше да ми е по-лесно да отговоря на това,защото не си задавах въпроси от рода на "иска ли го?","трябва ли наистина?","добро ли е за него?","А за мен добро ли е?" и т.н.Ако някой ме помоли и ми е във възможностите,или не ми пречи егоиза и мързела,или пък ако усетя вътрешна необходимост,че трябва,без да са ме молили,ако ми е близък,или пък ако ми е симпатичен,въобще по много причини.Говоря за доброволното помагане,а не ако е свързано с работа и заплащане.Въпреки,че и в този случай е имало моменти на желание и не желание,ако е зависело от мен съм щяла да се измъкна от задължението да го правя за някои хора,да ги прехвърля на друг да го направи.Не съм имала желание да вредя на никого,поне "волно",неволно може и да съм.А сега се разбира,че и помощта може да се окаже вредна.Изключвам случаите на "мечешка услуга",ама ми е ясно,че "вместо да изпишеш вежди,можеш да извадиш очи" с най-добри намерения.А като се замисля и на мен много са помагали и когато не е трябвало и сигурно косвено са ми навредили,та ще си нося някакви последствия.Сега след като понаучих разни неща тук май ще ми е по-трудно да преценявам на кого и трябва ли да помагам/и обратното/ за да не предизвикам кърмични събития за всички.Остава да се доверяваме на интуйцията,както беше казала веднъж Маг Селена,пък ..."каквото сабя покаже"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov