НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 1:09 am Вижте мненията без отговор
Въпрос относно Крия Йога
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 14, 2010 1:26 pm
МнениеЗаглавие : Въпрос относно Крия Йога
Отговорете с цитат

Здравейте, Маг Селена!

Свързах се с Крия Йога обществото тук в Дания. Искам преди да започна медитациите при тях да се уверя за някои неща и ще се радвам да ми отговорите на тези два въпроса:

1. Техният Учител е Свами Шанкарананда Гири. Той ли е наистина човекът, който предава традицията на истинската Крия Йога?

2. Тъй като Свами Шанкарананда Гири рядко посещава Дания, една жена дава посвещенията в Крия Йога по негово благословение. Това е напълно нормално, нали?

Предварително благодаря!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 14, 2010 1:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Що се отнася до цялостната комерсиализация на йога по принцип - да, напълно е нормално.

Но...Махариши Шибенду Лахири е истинският представител на династичната Крия Йога. И ако изобщо може да се говори за пряк наследник в това отношение Гуруджи Шибенду Лахири е истинското и цялостно въплъщение, което представя династичната линия Лахири в Крия Йога.

Иначе има всякакви последоватле в това отношение, всякакви клонове и разклонения по света, които се представят за подобни на Гуруджи Лахири.

Впрочем аз съм качила доста материали в сайта за тези неща...

Просто ще дам линкове към тях, а ти сама отсъди кой какъв е....

Нека започнем малко по в началото:

МАХАВАТАР БАБАДЖИ НАГАРАДЖ – АВАТАР НА АВАТАРИТЕ

ИЗНАЧАЛИЕТО НА КРИЙЯ ЙОГА

Ето тук вече се говори за Лахири Махасая, който е пряк ученик на Бабаджи, наречен още Хайдакан. Можеш да прочетеш кой наистина е понастоящем истинския представител на династичната линия Лахири - т.е. Махариши Шибенду Лахири е пряк правнук на Лахири Махасая.

Останалото просто са последователи и ученици, които също преподават крия йога, но те нямат нищо общо с кръвната наследственост на династията Лахири.

МИСИЯТА НА БАБАДЖИ И НЕГОВИТЕ УЧЕНИЦИ

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Красимира




Регистриран на: 30 Мар 2010
Мнения: 167
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 14, 2010 3:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря! Прочетох и трите текста и никъде не видях името на Свами Шанкарананда Гири. Иначе в датския сайт за Крия Йога твърдят, че Шанкарананда Гири е последовател на: Махаватар Бабаджи, Лахири Махасая, Шри Юктешвар и Парамаханса Йогананда. Не съм решила още как да постъпя. Освен това ме дразни факта, че без намирането на физически учител/гуру е трудно човек сам да постигне освобождение от ума. Не може ли посвещението да стане от нефизическа същност? Ако може, какво трябва да направим? Нужен ли е Учител във физическа форма?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Ное 17, 2010 5:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Красимира написа:
Благодаря! Прочетох и трите текста и никъде не видях името на Свами Шанкарананда Гири. Иначе в датския сайт за Крия Йога твърдят, че Шанкарананда Гири е последовател на: Махаватар Бабаджи, Лахири Махасая, Шри Юктешвар и Парамаханса Йогананда.


Да, така е - всичките изброени са негови последователи. Няма никакво значение, че Свами Шанкарананда Гири не се споменява - повечето йогини знаят за него.

Красимира написа:
Не съм решила още как да постъпя. Освен това ме дразни факта, че без намирането на физически учител/гуру е трудно човек сам да постигне освобождение от ума. Не може ли посвещението да стане от нефизическа същност? Ако може, какво трябва да направим? Нужен ли е Учител във физическа форма?


Краси, имала съм Учители в ефирни тела - мисля, че казах някъде за единият поне от тях, става въпрос за Джуал Кхул и Кутхуми...

Но...когато Гуруджи Шибенду Лахири се докосна до мен, когато получих Посвещението си лично от него, всичко в мен не само се взриви, не само проблясна в ослепително сияние...!

Просто дойде изведнъж с огромна сила Осъзнаването и Разбирането. Беше поразямащо. Всичко в мен се преобърна и...видях истинската същност на нещата от Живота.

До този момент просто всичко в мен жужукаше като в неразпалено огнище... Confused Rolling Eyes

Иначе и аз исках, ако може, да мина без физическото присъствие на истински Гуру... Laughing

Дааа...ама не.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov