НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Май 13, 2024 9:24 am Вижте мненията без отговор
Правила на израстването
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 21, 2010 11:31 pm
МнениеЗаглавие : Правила на израстването
Отговорете с цитат

Това са мои принципи,които "изповядвах" преди години,още преди да се оставя под влиянието на негативните същности които ме отклониха от пътя ми, и към който път се върнах след това.За отклоняването от пътя съм благодарна естествено защото чрез израстването успях да видя неща за които тогава съм била сляпа.Ще си позволя и да ги дообогатя с някои "нови" неща които научих.Те са:

1)Обичай всичко ,дори този който не те обича,защото по този начин отваряш сърцето си за Божествената любов ,която е необятна.Това не значи да се оставиш да злоупотребяват с теб.Действай винаги и само от добра подбуда.Висшият ти Аз ще ти каже това което трябва да направиш,от теб просто се иска да го слушаш защото той никога няма да те подведе.

2)Прости дори на този на който ти се струва че е извършил нещо непростимо.Ще скъсаш всички онези връзки които те задържат в по-ниските състояния на духа и ще бъдеш свободен от бремето наложено ти от желанието за мъст и несправедливост.Нищо в този живот не е несправедливо,за всяко нещо си има причина.Когато го осъзнаеш тогава ще ти олекне.

3)Имай собствена воля.Никой не може да те принуди да кажеш или направиш нещо което не искаш.Ако усещаш че нещо не е правилно,просто не го прави.Игнорирай забележките и присмеха на останалите ,не е нужно да бъдеш част от стадото за да се развиваш.Потърси опора вътре в себе си когато ти е най-тежко и ще я намериш.Тя винаги е там ,просто трябва да намериш ключа за вратата.

4)Уважавай себе си.Едва тогава ще бъдеш в състояние да уважаваш и околните.Това което излъчваш рефлектира върху всичко около теб и то се връща обратно.Това което посееш ,това ще пожънеш,хората са го казали.Уважаваш ли себе си ще успееш да се справиш в трудните моменти,защото ще се опреш на това което е вътре в теб и ще видиш как това,което си мислил за недостатък се превръща в предимство,стига да знаеш как да го използваш.

5)Работи над себе си.Медитацията и вглеждането в самия теб помага много.Наблюдавай се в конкретни ситуации,след това размишлявай и анализирай.Може да е трудно,защото има вероятност да видиш неща които не ти харесват,не ги отхвърляй ,а ги приеми и работи върху тях.Няма как да промениш нещо,което не си приел че съществува.


Върху останалите все още работя и ги преоткривам

Smile .Знам ,че не публикувам нищо ново,което вече да го няма тук,но въпреки това нещо ме сбута да го постна Rolling Eyes Smile .Хайде желая лека и ползотворна вечер на всички,утре отново ще се видим тук. Smile

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 12:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Niarra,чудесни съвети Smile А,помогнаха ли ти да израстеш духовно?
На мен това с любовта ми е доста трудно Confused не мога да мразя,но не мога и да обичам хора които ми вредят.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 12:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей перла! Smile .Аз също имах и все още имам затруднения с тези закони,но се старая да се развивам и да преодолея това което ме спъва.Аз преди време например имах една съученичка която беше пълна с комплекси и понеже бяхме от една компания човека на който си изливаше отрицателните емоции бях аз Rolling Eyes

Стигало се е дотам че дори ме е разревавала Confused .Първо въпреки това продължавах да съм до нея когато и трябваше подкрепа ,след това се озлобих заради начина по който се държеше с мен и след това вече пътищата ни се разделиха,защото завършихме.

Сега,когато преразглеждам ситуацията ми е ясно че това е нещо което е трябвало да преживея за да науча определен урок,да изплатя карма(мисля си че и съм създала Confused ),но всичко се свежда до това да си намериш "златната среда".Да наблюдаваш себе си отстрани (някой път е много трудно) .Разбирам те какво искаш да кажеш с това че не можеш да мразиш някой който ти е навредил с нещо,но не можеш и да го обичаш,просто му прости.

Не значи той да те шамари по едната буза а ти да обърнеш и другата,просто му прости,защото човека не е в мир със себе си щом огорчава друг (в частност теб).Когато прощаваш тогава проявяваш разбиране и след като дойде разбирането идва и любовта.Няма я онази въпросителна която те гложди отвътре - "този ме нарани по някакъв начин,защо го направи,защо му позволих,сега как да постъпя" и т.н.

На мен ми помагат много,когато усещам че ми е тежко си ги спомням и се старая да ги прилагам и ми олеква Smile .Много се радвам и че намерих форума тук,тези дни съм се отдала на четене в статиите ,в началната страница на сайта Very Happy Very Happy и тука хвърлям по едно око дали няма нова тема или нов отговор на нещо (за съжаление виждам теми - 20 прегледа 0 отговори Crying or Very sad ) и ми е интересно защо така.Дайте да го раздвижим този форум Very Happy сигурна съм че има за какво да си говорим Rolling Eyes Laughing

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 1:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се че има Smile На мен ми се налага да обърна другата буза, след шамар от човек който няма как да отпиша от живота си! Не че не мога,не че живея с него,но ето заради тази съвест се налага да търпя.
Понякога се чудя,все пак не е ли по-важно да спасим себе си,даже и с цената на съвестта?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 5:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не зная какъв ти е съответния човек,какво място заема в живота ти и какви ви са точно отношенията ,но знам че НЕ си длъжна да търпиш подобно отношение от никой.Другояче стои въпроса ако имате натрупана карма да изчиствате помежду си,но тогава пък вече е много строго индивидуално. Confused .Така поне мисля аз...помни,че докато ти даваш,той винаги ще взема.Но все пак както ти казах вариантите ги има и ти трябва да разбереш точно как да постъпиш за да е най-добре за теб.Правото на личен избор никой не може да ти го вземе,то си твое.Много олеква също,ако знаеш,че лошо няма,има неща които трябва да се случат,пътя си е твой,от теб зависи как ще го извървиш Smile.Този съвет мога да ти дам аз,знам че не е много,но дано съм успяла да ти помогна по някакъв начин...

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 11:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Niarra написа:
Когато прощаваш тогава проявяваш разбиране и след като дойде разбирането идва и любовта.


Човек никога не може да прости без правилното разбиране на нещата от Живота.

Иначе условно казано той просто "прощава" само на думи, но е и вътре в себе си, в дълбочината на своята цялостна същност, не и осъзнато.

Така, че първо идва правилното разбиране в осъзнаването ти на Личност и едва тогава - истинското опрощение. Wink Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 11:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

perla написа:
Понякога се чудя,все пак не е ли по-важно да спасим себе си,даже и с цената на съвестта?


Човек може да спаси себе си единствено чрез осъзнаването на...себе си, на своята истинска духовна същност.

Опитай се да следваш това правило, ако може да бъде изобщо наречено така, защото то просто е следствие от просветлението на съответната Личност и в този случай няма защо да се тревожим за...съвестта си. Само тогава тя може да бъде сияйно чиста и спокойна. Very Happy


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Пон Ное 22, 2010 11:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 11:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Niarra написа:
Правото на личен избор никой не може да ти го вземе,то си твое.Много олеква също,ако знаеш,че лошо няма,има неща които трябва да се случат,пътя си е твой,от теб зависи как ще го извървиш Smile.Този съвет мога да ти дам аз,знам че не е много,но дано съм успяла да ти помогна по някакъв начин...


За всичко останало си безумно права, е, не се възгордявай де! Cool Razz

Но...никога не раздавай съвети, никога не казвай това, защото никой никога не може да вземе решение вместо другия.

Можеш само да посочиш една или няколко вероятности за справяне на съответен проблем, една малка препоръка, но...никога съвет.

Защото съветът вече е налягане на твоя мироглед за разбирането на Живота.

А налагането е свързано с...насилие - било то скрито, прикрито или открито - все едно е.

Налагането на твоето лично мнение вече е създаване на карма или пък отежняване - зависи от твоя личен кармичен набор. Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Niarra




Регистриран на: 16 Ное 2010
Мнения: 73
Местожителство: Бургас
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 11:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Niarra написа:
Когато прощаваш тогава проявяваш разбиране и след като дойде разбирането идва и любовта.


Човек никога не може да прости без правилното разбиране на нещата от Живота.

Иначе условно казано той просто "прощава" само на думи, но е и вътре в себе си, в дълбочината на своята цялостна същност, не и осъзнато.

Така, че първо идва правилното разбиране в осъзнаването ти на Личност и едва тогава - истинското опрощение. Wink Very Happy


Всъщност да,така е,права си Селена Embarassed ,ам нали се учим още Embarassed Very Happy ,омесила съм нещата....ако съм объркала и някой друг извинявам се за което,не е умишлено Embarassed

_________________
Нищо в живота ни не се губи,просто се връща в друга форма и смъртта не е край, а ново начало.

Когато ти се струва че си стигнал предела си то ти ще си постигнал само половината от това,на което си способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Ное 22, 2010 11:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооо...сбърканото няма да го подмина - важното е да не се засягаш и обиждаш като повечето от потребителите. Very Happy

...защото това е голяма грешка, тъй като едновременно създава и утежнява кармата. А ние искаме да се оттървем от нея, нали?!

Важното е да вървим по Пътя заедно - в Разбиране, Обич и Любов. И колкото сме повече - толкова по-добре!

Останалото просто е Его във висшата му форма и проявление.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 23, 2010 12:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,Niarra,благодаря ви за хубавата дискусия Smile
Въпросната личност е моят свекър.Вярно е че много ни е помагал финансово,помогна ни и да си купим апартамента,,но за тези всичките години ме е смазал психически и емоционално! През всичките години ми е давал да разбера,че съм чужда и нежелана.Гонили са ме заедно с детето,магии правеха за раздяла,и в периода в който живеехме при тях,свекървата сипваше вечерята на всички,с изключение на мен.
Сега тя почина и той остана сам.После се разболя и влезе в болница.По три пъти на ден, ходихме със сина ми,да му носим храна в болницата.Съвсем чистосърдечно и искрено,бях решила да забравя всичко лошо,и да помня само доброто.Един живот живеем .....сега!
Но ето,дойде миналата вечер на гости,напи се,и отново започна да ме гони от жилището.Хвърли си чашата по мен и обърна и масата накрая!
Незнайно защо,когато сме в пряк допир двамата,аз усещам неприятно чувство,слабост,умора и вид страх! И най-лошото е че съм способна и аз да посегна Confused Сякаш ставам друга жена,сякаш не си усещам тялото.
Израстнала съм с баща алкохолик,който редовно буйнстваше и подобно поведение ме смазва и кара да се защитавам.
Сега не искам нито да го видя,нито да го чуя! Там е работата,че мен обаче ме страх да не би като му обърна гръб,и да предизвикам Божия гняв или лоша карма! Не искам да правя или постъпвам зле в никой случай,но искам и да запазя и себе си.
Може би Вие ще ме посъветвате как точно да постъпя,за да не сгреша и да си натрупам лоша карма?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 23, 2010 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Перла, попадала ли си на тази тема тук?

Причини за появата на енергийния вампиризъм

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
perla




Регистриран на: 22 Сеп 2010
Мнения: 54
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 23, 2010 11:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,благодаря,пак ще я прочета Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov