НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 18, 2024 2:35 am Вижте мненията без отговор
На добър път на новия форум !!!!!!!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Съб Яну 06, 2007 9:56 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Ехееееее, Валериа-Анита, Ревета, Елиза, Аудан здравейте Very Happy значи не само аз започвам тук на чисто Wink (говоря за твоя ник Ревета) ...
До сега четох статиите от раздел ПУБЛИКАЦИИ.... много се радвам че тази рубрика расте ли расте Smile чудесно ... Благодаря за което !!!!!! Толкова много знание се е събрало тук ... и колко много светлина само... Embarassed да си призная искам да изчета всичко на един дъх ...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 07, 2007 6:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ооооо ... viki ... ако знаеш колко много има още за качване само! Бедна ти е представата! Confused

Но ще насмогнем ... всичко е въпрос на време и здраве! И желание! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 10:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чакам с нетърпение и поглъщам всяка написана ваша дума.
Пожелавам ви да имате цялото необходимо време на света, за да се получи най-поучителното четиво в интернет пространството.
Спорна и доброплодна работа на Маг Селена и Маг Живин!

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 2:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Най-искрено ти благодарим, заедно с маг Живин, katysto! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 16, 2007 10:45 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Виждам, виждам за всеки ден си имаме по едно четиво от публикациите ...
Confused ох напоследък съм претрупана от работа и нямам много време за четене, но от време на време попрочитам по малко. Напоследък обаче съм тъжна... едно от момичетата с което работя има тежък здравословен проблем и това ме натъжава... заради лекарска немърливост сега и предстои операция, за която никой не дава гаранция че ще е сполучлива... , а Поля е толкова весел и лъчезарен човек и случилото се наистина ми тежи Crying or Very sad трябва да намери 19 000 лева за тази операция, до която нямаше да се стигне ако въпросният "специалист" от бърза помощ си беше свършил както трябва работата... защо е толкова несправедлив този свят Sad в който живеем... Поля и съпругът и са подали оплакване в здравна каса и резултатът е - глоба 50 лв за въпросният лекар Crying or Very sad тъжно... направо ми идва да крещя от недоволство Evil or Very Mad просто недоумявам как е възможно да е толкова несправедлива понякога съдбата... спокойна вечер на всички вас !

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 16, 2007 11:27 pm
МнениеЗаглавие : ?????? ?
Отговорете с цитат

Sad Sad Sad Sad Sad Не съм компетентна хич, но може би не до ЗК, а до друга инстанция и по друг начин трябва да си потърсят правата, въпреки, че сигурно в този момент не им е до това.Всеки може да сгреши, но когато се отнася до такава чудовищна грешка, за тези пари, които трябвада дадат за "оправянето" на грешката, за възстановяване на здравето на младата жена, как да бъдат овъзмездени...Сигурно говоря "фантазии", ако започна и аз да плюя по здравната с-ма в България ще зазвуча банално до втръсване, но такива истории не ме оставят равндушна, никой не е застрахован от подобни беди.В новините чух, че Онкоболницата прекратила лечебните процедури с химиотерапия на болните, поради липса на средства.Болните не са хора, "кучета ги яли", извинявам се за грозния израз, какво ли мисли Евросъюза по въпроса ? Ще спазваме изискванията му да отглеждаме "щастливи прасета" в животновъдните ферми, по-лесно е от отглеждането на щастливи хора, ако не щастливи, то поне здрави. Sad Sad Sad Sad Sad Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 11:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така както го описвате, случаят си е направо за прокуратурата. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 12:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте на всички! Smile

Живеем в най-потребителската система! И самите ние я поощряваме всячески.

И аз ще споделя нещо с Вас! Когато става въпрос за моето здраве аз сама си поставям диагнозата, но винаги искам да бъде потвърдена от съответни изследвания, за да знам все пак как и с какво да се лукувам!

И така ... На първото място,(няма да споменавам кои са клиниките, поликлиниките и болниците, в които си направих изследванията!!! - за да не ми дърпат някъде ушите!!!) ме изкараха много тежко болна!

На второто място ме изкараха съвършенно, ама съвършенно здрава! Чиста като сълзица ... А междувременно състоянието ми се влошаваше!

Тогава "случайно" попаднах на един лекар, невероятен диагностик, специализирал 2 години в Япония, както в диагностицирането на традиционната медицина, така и в методиките на нетрадиционното диагностициране!!!

Бях направо изумена, защото той потвърди диагнозата, която си бях сложила лично аз!

Сега се лекувам при един от най-добрите билкари в България, освен маг Вероника! Razz Wink

Резултатите определено са налице!

Изследванията, които ми бяха правени и на трите места бяха ехографски изследвания, но разминаванията просто бяха направо изумителни и възмутителни, както "изумителни" бяха и похватите, свързани със самите изследвания при първите два прегледа, всъщност можем да ги наречем и прегледи!

Но... по принцип ставаше въпрос за ДИАГНОСТИКА, която аз правя на всеки мой клиент и съм спасила от явна смърт не един човек!

Каква е разликата?! Аз мисля, че разликата е в гледните точки - човешката и финансовата част на страната. И преди всичко - ОТГОВОРНОСТТА, която поема даден лекар или диагностик от моя ранг!

Ако аз сгреша - просто съм до там! Но ако лекаря сгреши - той може дори да се размине и без 50 лв. глоба!

Така, че viki, наистина ги посъветвай да се обърнат към прокуратурата! Макар, че и там корупцията е невероятна!


kati, разбира се, че ще поощряват свиневъдството в животновъдните ферми! Та там става въпрос за много пари, и много болести, защото когато се хранят прасета с месо от прасета!!! ... и то пълно с антибиотици (пък и какви ли не други болести и паразити!!!) хората започват да боледуват жестоко!

Ама порочния кръг е затворен ... На ви вкусно месце, после на ви болестите от вкусното месце, после тичайте при лекаря, който ще ви постави грешна диагноза, после наливайте пари в здравната каса за рискови операции ... И парите се въртят, въртят ... и живота ни също, и здравето ни също - и се печели ли печели!

Таааа ... питам се аз къде сме ние в тази верига?!

Ха сега ... размишлявайте!!! Да ви видя аз ... Wink Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 2:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Как я набарахте тази "болна" тема.
Viki, мисля си , че твоята близка нарочно е докарано до състояние, което може да се лекува само оперативно. Та нали "доктора" трябва да прибере нещо в личния си джоб. Пък да не говорим, колко от нашите тъй наречени специалисти са добри диагностици. За това говори и Маг Селена.
Абе ние хората според тях трябва да сме болни. Дават ни едно лекарство за ди лекуват грипа, после друго да ни лекуват от пораженията получени от първото. Ами то фармацията е най-печалившата индустрия. Всички са обвързани. Скоро четох / от американска авторка/ какви поражения прави аспартама, който е включен в почти всички диетични продукти. Обаче никъде не се обявява това на висок глас та да се чуе и от най обикновенния човек.
Всичко опира до пари и корупция. Това е ясно.
Дано Поля да има възможност да се оправи, пък било то и без операция. Защо не........ Сигурна съм, че има хора способни да й помогнат.
В нашата държава здравна система почти няма. Може би си заслужаваме, това което получаваме заради голямото ни търпение.
Сигурно всеки от нас / не изключвам себе си/ или някой наш близък е преминал през перипетиите, пред които ни подлага целия този хаос със ЗОК. Ама кой ли лекар е осъден. Даже си мисля, че по-голяма тежест би имало ако към тези проблеми се обеденим в гражданско сдружение. Защото Евросъююза скоро няма да се заинтересува нали не сме прасета, крави или пилета.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 6:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тя тази тема край няма да има, винаги имаме всички до един какво да кажем! Rolling Eyes

Ама я да не си разваляме настроението с тия теми, защото няма да можем да ги решим кардинално, а ще трябва да ги решаваме един по един лично!

Това е положението! Нали все пак имаме глави на раменете си, я ... Дано да ни послужат за нещо! Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 17, 2007 11:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да... тази тема край няма... няма и да има скоро...
аз самата изпитах върху себе си немърливостта и безхаберието на лекарите в нашата поликлиника през миналата година и само едно ще кажа - отвратена съм !!! Но така както аз започнах тази тема така и сега ще сложа край на нея защото мисля, че каквото и да се изговори няма да има смисъл Sad просто си мисля че има хора към които съдбата понякога е жестока Crying or Very sad но това е живота... поредица от изпитания ...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 18, 2007 11:06 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че е така ... въпреки, че е твърде жалко!

Но нито ти, нито аз ще оправим и подредим правилно света, в който сами сме избрали да пребиваваме!

А сме избрали да пребиваваме в него, за да си научим кармичните уроци, свързани с поредица от изпитания!

Желая ти лек ден, viki! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 18, 2007 9:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена, много Ви благодаря на Вас и на Маг Живин за съвета, който дадохте на мен и на моя партньор. Спазваме го. Той започна вече лечение. Бихте ли дали във форума координатите на този доктор - диагностик, специализирал в Япония, за който писахте по-горе.При мен проблемът е сходен. Ходих на четири броя лекари /включително - изследвания/ всичките казват различно - от "здрава" до "готви се за операция".Благодаря Ви предварително!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 19, 2007 11:07 am
МнениеЗаглавие : ???? ??
Отговорете с цитат

Може би е редно личните данни за връзка с даден човек да се обменят чрез лични съобщения. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 19, 2007 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинявам се, ако съм прозвучала недискретно.Просто си мислех, че тази информация може да се окаже интересна и полезна и на другите участници във форума.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov