НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 8:50 am Вижте мненията без отговор
Извънземен разум, божие творение или... просто приказка...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 07, 2011 2:36 pm
МнениеЗаглавие : Извънземен разум, божие творение или... просто приказка...
Отговорете с цитат

Здравейте,
бързам да споделя с вас нещо, което напоследък чета... страшно интересно ми изглежда... , но честно казано ме е страх да го приема за чиста монета... всеки ден четем толкова много информация за произхода на нашия свят, за фазите през, които минава човечеството, че направо е невероятно да повярваш на каквото и да е... поне на мен Rolling Eyes
http://star05.net/forum/viewthread.php?thread_id=51
Та книгата ми попадна скоро... в началото седеше на масата и я гледах скептично... после я отворих и... пред мен изникна невероятната история за сътворението... видяна през очите на група индианци и намереното от тях извънземно същество... аз лично съм изумена от логиката представена в тази книга въпреки че съм все още в първата половина от книгата, която буквално е написана като приказка... Ако някой е имал досег до въпросното четиво нека сподели мнение...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Апр 11, 2011 10:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз също имам тази книга и си я ползвам като настолна...седи близо до главата ми... Smile

Това не са легенди, това не са приказки, нито митове - това е самата истина.

Всичките тези неща се "разтвориха" пред мен веднага след преживяната клинична смърт при изгарянето ми...

Една вечер след тази случка с мен ние с моите деца дълго беседвахме по тези въпроси, получи се прекрасен гещалд - докато единият говореше, другият получаваше визия и веднага след като едния спираше да говори другият продължаваше, а третия рисуваше и така...до сутринта.

Тогава сглобихме целият този пъзел, който описва извънземното в "Документите Терра" - беше невероятно интересно, но...през 1985 год. в България все още нямаше никакво инфо за извънземните, окултизма и духовните науки, дори йога беше забранена... Rolling Eyes Confused и ние с никого не споделяхме нашата информация.

По-късно вече през 1991 год. когато се даде "вход свободен" на тези науки споделих всичко това със Стамен Стаменов, тогавашния председател на Асоциация "Феномени" и той остана приятно изненадан.

Синът ми, който е глухоням и по онова време беше; твърде малък и не знаеше да чете и пише на български език, пишеше на странни езици - оказа се, че основния от тях е този на Орионци, на Сивите, на Драконите или Гущерите както им казвам често аз във Фейсбука, на Плеядинците, на Сирианците и т.н., и т.н.

Имаме поне около 120 извънземни негови писмености, много негови рисунки на различни видове НЛО-та, различни представители на различни раси от Извънземието...

Но...честно казано не бих публикувала нищо тук поради факта, че много хора вече откраднаха някои нещица, които бяхме споделили тук и там и направиха голяма "далавера" от нашата информация...т.е. написаха книги и спечелиха на наш гръб доста пари.

Това е за сега...

Ако някой има какво да добави нека го направи...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 12, 2011 8:48 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цялото ми душа крещи... истина е истина е... но разума слага бариери от страх.... е изчетох книгата... до край... и онези неща накрая... конспиративните писания... наистина... пъзелът в главата ми се нареди и все пак остана едно голямо НО... е времето ще реши какво да прави с него... Прекрасен ден от мен на всички !

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 13, 2011 11:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никога не съм се интересувала особено от НЛО и извънземни не защото "не вярвам" в тях, а точно обратното - защото съществуването им за мен винаги е било нещо абсолютно естествено и логично и трескавото търсене на доказателства ми е изглеждало като чиста загуба на време. Нещо като опита да се преоткрие топлата вода. За мен интересен и актуален е въпросът не дали ги има, а кога ще ни се покажат. Отново. И ако проявявам известен скептицизъм или неверие към някое доказателство, то е не защото не мога да си представя, че може да е истинско, а защото знам, че е бъкано с фалшификати на тая тема, които понякога се разпространяват именно за да накарат идеята да изглежда безмислено абсурдна и невероятна.

Много ми е смешно твърдото убеждението на повечето "рационално мислещи" хора, че сме сами във Вселената и най-вече, че сме най-развития съществуващ вид Laughing Laughing Laughing Много ми напомня поведението на малко дете, което е абсолютно убедено, че целият свят се върти около него Smile Никога не съм можела да приема това твърдение насериозно, а когато за пръв чух хипотезата, че сме създадени от извънземни и че живота на Земята е един вид експеримент, спонтанната ми реакция беше "Разбира се, че е така - как иначе да бъде?!"

Не съм чела още самата книга Документите Тера, но прослушах видеата в тубата от това, което Морнингскай разказва за Звездния старейшина и Документите - предполагам, че се припокрива със съдържанието на книгата. Началото, до момента на разрушаването на Олимп, ми се струва малко далечно. Особено ми е трудно да приема лингвистичните му доводи - малко като съшити с бели конци ми седят. Но оттам нататък, нещата които казва - как е създаден живота на Земята и как периодично ни препрограмират - са в абсолютен синхрон с усещанията ми.

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Ивайло Димитров




Регистриран на: 12 Фев 2011
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Съб Апр 16, 2011 12:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък съм виждал извънземни: всеки ден даже - всички ние. Ама ми е по приятно да ни наричам развалени/черни машини, защото всички ние ламтим за нещо, бързаме за нещо, искаме нещо... доста далеч сме от това да сме наземни.

Нямам си идея за горепосочената книга, но виждам, че всеки говори за извънземни и прочие.

Аз ще цитирам думите на един човек, който застанал пред маса хора заяви така: "Няма извънземни; има духовни същества!".
На мен най ми допада това определение.
Както и това, което един човек беше си изляскал на фейсбука:
Цитат:
"Извънземни няма.Това, което виждат,са уплътнени до физическа видимост етерни форми."


И понеже се отваря темата за човешкото сътворение и за сътворението на Земята, аз ще изместя въпроса:
А някой чел ли е "Въздействие на духовните същества върху човека" - от Рудолф Щайнер? Това според мен е най-важната му книга, както на първо място е Теософия, защото без нея, човек не би разбрал нищо от тази!

Това беше последната книга, ако не се лъжа, която четох преди години в разцвета на умопомръченията си. Пропоръчвам Ви я!

Иначе за да повярва в извънземни, човек иска да дойде извънземното при него и да му се представи.... Само дето Кои сме ние, че да ни се представя, който или каквото и да било... Всеки един от нас е заменим...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеПосетете сайта на потребителя Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Апр 16, 2011 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абсолютно прав си, Ивайло!

Радостно е да видиш буден човек, а още повече и...съвзел се от взрива на събуждането...

Радвам се на присъствието ти...



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov