НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 8:36 pm Вижте мненията без отговор
Техника за емоционална свобода ТЕС
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 27, 2011 12:42 pm
МнениеЗаглавие : Техника за емоционална свобода ТЕС
Отговорете с цитат

Няма да преразказвам какво е това, всеки може да го напише и намери в нета. По принцип съм скептично настроена, но реших да пробвам, след като видях изумителните резултати при един познат (имаше неистов страх от кучета и само след един сеанс се оттърва от тази фобия). Пробвах за няколко проблема върху себе си и наистина съм изумена - това работи! Как и зящо, не знам, но наистина действа. Поствам тук, за да чуя още мнения, ако някой го е правил, или пък знае нещо повече за тази техника.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 27, 2011 12:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако някой имапроблем с кучета, бих му препоръчал"Говорещият с кучета" по National Geographic.

Доста неща научих и вече имам някоко глутници на път към работа, които ме защитават от други кучета доста успешно.

Но ... не отричам ТЕС. Всеки е различна личност и има различни начини за оправяне.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 27, 2011 4:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лорде, то какво има да се отрича или не, като е факт, че работи. Ти пробвал ли си? За мен е интересно защо това нещо действа, на какъв принцип?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 27, 2011 7:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

,

Аз ли криво писах, ти ли криво чете?

Всеки вярва САМО на себе си и собствения опит! Този на другите се отрича или се приемам за правилен до доказване на противното (всъщност, правя най-вече второто).

Обаче реша ли да действам и нямам право на провал, правя го по изпитан от мен начин. Ако резултатът не е от толкова голямо значение, тогава пробвам и нещо друго.

Така правя аз, но се отнася и до почти всеки друг. Тъй мисля аз!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Авг 27, 2011 7:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това,обаче, не ми коства нищо и гопробвам :

Kак да привлечем пари

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 28, 2011 12:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, нещо не се разбираме. То точно това е и чудното в цялата тази работа - как потупвайки едни и същи точки и само сменяйки декларацията, постигаш различни резултати. като се почне от разни фобии, та се мине през проста хрема и главоболие и се стигне до пари - все едно и също се прави. Е как става тази работа?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 28, 2011 12:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Лорде, то какво има да се отрича или не, като е факт, че работи. Ти пробвал ли си? За мен е интересно защо това нещо действа, на какъв принцип?


За да има по-голяма пригледност и яснота в темата просто пействам линк за въпросната ТЕС: Техника за емоционална свобода...

Пенке, това действа на принципа на работа върху подсъзнателните, неосъзнатите и безсъзнателните процеси...чрез съответните психологически атаки.

Това с енергийните центрове изобщо не е вярно, те се повреждат едва ...след стреса. Но дори да бъдат коригирани впоследствие те не променят начина на мислене на съответния индивид.

Всяка една подобна техника е насилие, защото тя не е продиктувано от личностовото правилно разбиране на индивида естеството на проблема. Именно и порадитази причина тя действа временно...

Няма ли осъзнаване на самият процес, който те е въвел в стреса, провокирал съответните отклонения в енергийните центрове и личностовото ти поведение - няма и излекуване. Било психическо или физическо...

Това са твърде остарели вече методики и похвати на емоционално неустойчиви и хитроумно настроени психолози, които стоят без работа...

Всичките измислени от този род техники, както казах вече, са кратковременни и нетрайни...как иначе биха измислили следващите си подобни техники за да печелят чрез психологически хитрости и уловки?!?!?
Cool Confused

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 28, 2011 4:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може и да е така, ама може и да има и нещо друго, защото въпросната техника действа и направена от мен на друг човек, а и на куче. Та на тях няма как да съм им работила на ниво подсъзнателни процеси. Що се отнася до това дали е временно - не знам, ще видим. За печеленето също не знам как и колко, защото за мен е напълно безплатно - четеш в нета и го правиш.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Авг 28, 2011 6:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Графке, щом това е ТВОЯТ начин В МОМЕНТА - добре, прави го!
Ако някой усети, че този начи е и неговият, то да го прави.
Дори да се окаже греешка,то ще е НЕГОВАТА грешка и може да му даде идеи как да израстне по-бързо и качествено, ако осъзнае грешката и не се депресира, разбира се. Wink

Краят на битката не е важен! Важен е краят на войната!


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 29, 2011 11:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Уф. Пак не се разбираме. Аз не съм постнала темата, за да търся одобрение или насърчение дали да го правя. Решила съм, правя го и толкова. Пуснах я, защото съм в чуденка как аджеба действа тая мушингия? Изчетох доста по въпроса, но не намерих приемливо обяснение за механизма на действието му. Ако действаше само върху самия човек, който го прави - горе- долу може да се причисли към комбинация от акупунктура и самовнушение. Но е факт, че действа и дистанционно - т.е. - нито акупунктура може да влияе в случая, защото потупваш своите точки за проблем на друг човек, нито самовнушение, защото няма как да "самовнушиш" на някого това, хеле пък - на животно. Та това ми е чуденката.
P.S. Лорде, като правиш ТЕС за парички, нещо файда има ли? Very Happy

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 29, 2011 7:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето - жените мислят сал за пари и други благинки!
Де ги ония моми от псните? Нема ги итуйто!

В четвъртък е тиражът. Трай!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 29, 2011 8:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Точно в десетката! За пари, шоколад, мъже, коне, деца, здраве...абе за пари. А вие, мъжете, като едни аскети същи, мислите само за духовни неща. Very Happy Затова и правите ТЕС за пари, да има за жените всъщност.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 29, 2011 9:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисли си така за мъжете, мисли си така за мъжете, мисли си така а мъжете ...

... а реалността е друга. Wink

Повечето хора работят,за да имат пари. На мен ми трябват ми пари, за да ... работя това, което ми харесва.

Е ... разтуха с някоя сгодна женица ще има, разбира се. Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 29, 2011 10:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хе-хе, лорде! Very Happy Много сме сходни, нищо че сме от различни полове в този живот. Мечти...Ферма с коне, безкрайни хълмове и къщичка в гората!

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 22, 2011 10:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Познавам ТЕС от три години, но отдавна не я прилагам – не защото не е работеща, а защото не ми допадат доста неща в нея. Най не ми харесва идеята, че при ТЕС повече се обръща внимание на напомнящите фрази, а не и на начина, по който да се третират точките и че има моменти (при някои по-често, при други по-рядко), когато стимулирането им просто не работи - Това обаче ТЕС практикуващите обясняват с неправилно адресиране на проблема чрез напомняща фраза - и толкова, без изобщо да отчитат, че енергийната система може направо да е изключила!

Прилагала съм ТЕС за някои проблеми, но с времето установих, че е повърхностна, опростена (чак дразнещо опростена), спестяваща доста неща от значение при работа с точки и т.н.
Някога имах проблем със съсредоточаването и трудно се организирах. Постарах се доста, прилагах техниката всяка свободна минута – и да, даде резултат. На 3-ия, 4-ия ден вече я усещах, вътре в мен - Ако трябва да опиша с думи, все едно в тялото ми имаше нещо невидимо, но достатъчно осезаемо, все едно бях вътрешно наелектризирана, имах повече сили от преди да си върша задачите.
Но, в един момент след като спрях, "магията се развали", просто не издържа и се разпадна...

ТЕС не е метод, с който може да се работи за цялостно обновление, а само върху конкретен проблем... Точно затова я зарязах. И когато усещах желаната промяната тогава, всичките ми периодични болежки и схващания, макар и потиснати ми напомняха за себе си, че в един момент те ще вземат връх, както и стана... Само при мисълта, че ще трябва да се заемам и с тях една по една, за да се почувствам човек – направо лошо ми ставаше и се отказах от ТЕС – окончателно. Цялото ми същество я отхвърляше – не си представях цял живот да се крепя и поддържам с точно пък с това.

Аз не отричам ТЕС, просто единственото, което ми навява като се сетя за нея е досада и отегчение, и облекчение, че не прибягвам до нея.

Разбира се, това е само моето виждане за ТЕС, съвсем не се изживявам като последна инстанция. И все пак - не вярвайте, че ТЕС помага при всякакви проблеми (както твърдят ТЕС-терапевтите), защото това изобщо не е така. Панацея за всичко накуп няма и няма как да има.
Иначе, третирането на определени двойки/набори от точки дори само за проверка на състоянието ти, е ценен и полезен инструмент, който прилаган с необходимия усет може да ти послужи и ориентира, а и временно да повлияе на неразположения и болежки много по-добре отколкото ТЕС Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov