НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 12:32 am Вижте мненията без отговор
Границите на човешката злоба и отмъстителност
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Светулка написа:
AUDAN написа:

едно питие,което правело същото,каквото сега микровълновите печки и се е казвало абсент,зеленичко едно такова.

Аз го опитах за пръв път наскоро, ама или е било фалшименто, или мен не ме лови, макар и да бях силно любопитна. За ефекта върху другите (имах гости) не съм сигурна, освен че след употребата му се развилняха да танцуват няколко часа на пространство 5-6 кв.м, включително и няколко вида хоро, а бяха към 15-на души Very Happy


Изкушавам се да добавя кратка историческа справка за абсента, която преведох на две на три, за да е ясно на повечето ни потребители. Ето:

Абсентът - зеленият повелител на виденията. Кой не е чувал за него. Изгарящ като шамар, примамлив като всичко непознато. Да го пият могат само "истинските ценители", за останалите са горчивите спомени за вкуса и характерната му миризма. Въпреки всичко продължават да го пият на малки глътчици със смръщени при преглъщането лица.И така, каква е тайната на тази пелинова напитка.
През своята двестагодишна история абсентът е бил и крал, и изгнаник. Любимата напитка на бохемата от деветнадесети век, е забранена в началото на двадесетия в много страни, включително и в "родината" си Швейцария. Властите го поставили под възпрещение заради мощния му психоделичен ефект. Именно на него трябва да благодарим за буйството на цветовете у Ван Гог и очарованието в картините на Гоген.
От съвременния абсент не можем да очакваме чак такъв ефект, освен ако не си го приготвяте сами. Производителите строго контролират съдържанието на туйон в него. Това е веществото, извличано от пелина, което се явява основа на абсента. Високият му градус 70-75 се дължи на факта, че по-ниска концентрация е неспособна да задържи етерните масла. Характерната си миризма дължи на влизащия в съставките му анасон. Редно е да отбележим че на цвят може да е не само зелен, а и жълт или червен.
Absente, absinthe

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Да, Кати, ама в този живот сме с тези полове и нищо не ни пречи да се подърляме на воля, нали? Laughing Пък в друг живот - кой знае Rolling Eyes Може AUDAN да е знойна червенокоса /тези са ми любимите/ и да ...си общуваме духовно. Embarassed Пък може и да е било така в предишен..Знае ли човек.То рицари, рицари, ма и те харесват червенокоси. Laughing


Crying or Very sad Понеже и мен един Her ме обвини в сексизъм,пък аз хич не съм,та да се застраховам.
Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Evil or Very Mad НИ-КО-ГА не съм бил и няма да бъда знойна червенокоса!!!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Evil or Very Mad НИ-КО-ГА не съм бил и няма да бъда знойна червенокоса!!!


Само стройна блондинка!
Embarassed Laughing Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Evil or Very Mad Катйо! Evil or Very Mad

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 25, 2007 10:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Evil or Very Mad Катйо! Evil or Very Mad

Twisted Evil Ах ти,змийо проклета!Сексистка ниедна!/аз,де,да не ме биете,че обиждам някой потребител/
Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 26, 2007 12:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Някой тук си пада по блондинките ли?!

А не ги ли знаете какви са те, бе хора?!

Я прочетете пак заглавието на темата и ще се сетите ... нищо лично ... ама са си блондинки, особено пък тия изрусените ...

Я да не ми заглеждате русите кичури! Те просто ми служат за индикация, ако някои прекалат да знаят какво би могло да следва ... ми пак нищо лично ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Май 26, 2007 12:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

пак научих нещо ново!!!моите кичури не били от женска суета,а ми служели за индикатори/не се брои като сме с кичури че имаме нещо общо с блондинките нали Маг Селена? Laughing Laughing Laughing
абе то от време на време като не искам да чуя нещо е по-добре да се оправдавам че е от русото по косата ми Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 26, 2007 12:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Аа,блондинките няма да ги закачаме.Особено тия "изрусените",че и аз от 2 години време движа така.Първо отпочнах и аз с кючури,пък после за по-лесно...А преди се кълнях:"Аз,блондинка?!НИКОГА" А сега de,то е казано: "никога не казвай "никога",че не се знае,знае ли се". За сметка на това от едно време много ги заобичах вицовете за блондинки,тези,дето ги изкарват много интелигентни. Ми тъкмо си имам оправдание,като нещо изтъпея,да не ми намират маана.То на жената и е простено,видите ли.Дъщеря ми,която си е брюнетка от всякъде обича да се шегува в такива случаи:"Ми аз съм си блондинка по душа".
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 26, 2007 12:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знаех си аз, че си изрусена блондинка ... затова си направих и шегичка!

Аммммииии ... забрави!

Бягай бързо във фризьоския и си остани поне на руси кичури, че ... като видя нещо съвсем русо и ме избива на ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Май 26, 2007 12:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Честно казано и мен ме избива.Затова не съм крещящо.А как мразя да ходя в салон,нищо,че се сприятелх с фризьорката.То на тях всички са им "приятелки".Ако имаше начин въобще да не припaрвам там,ама поне за подстригване се налага,щото сама не го умея.
Crying or Very sad Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Май 27, 2007 12:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз не обичам тия работи!!!

Аааауууу ... пък как не обичам да има някакъв грим по лицето ми, чувствам го направо като "желязната маска", ужжаассс ...

Затова ползвам от гримовете единствено и само червило!

И това, което пък правя с косата си е да я подстрижа, понякога това го правя и сама!!!, после фризьорката се чуди как да ме оправя ... ииии ... това с кичурите, де!

Не обичам да се разкрасявам изкуствено и да се правя на това, което не съм ... или пък да изглеждам такава, каквато не съм ...

Много обичам тая поговорка: "Хубавият кон и под скъсания чул си личи!"

А ти?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Май 27, 2007 2:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile На мен ми действат изнервящо салоните по принцип,в тези малките като се съберат няколко познати на куп,имам чувството,че съм в кокошарник.А на тези жени трябва да им се плаща за "вредни" условия на труд или за това,че играят роля на психотерапевти и кошчета за душевни отпадъци.Коя как мине и се почва - те ги питат от любезност:"как си,изпрати ли абитуриента,или пък как е мъжът ти,или децата и т.н..." И другата само това и чака,като се почне:"Ах,да видиш ти...дъра-бъра"Оплаква се от мъжа си,че се напил,че се изтемерутил,пък детето в училище....не знам си какво.Е,имат и поводи да си се и похвалят за нещо.Човещинка.Няма лошо,всеки с проблемите си.И аз по едно време си се бях изприказвала,щото по принцип не обичам да споделям,дори с близки.Ама хубавото при тях е,че не винаги помнят коя с кой проблем е,та по-малка е вероятността да клюкарят,а и нямат време.Те главите им изпушват.То сигурно и при Вас е така.Имам приятелка козметичка,ама досега два-три пъти само съм и ползвала услугите.А трябва повече човек да се грижи за себе си и в това отношение.Като се отбия да я видя на работа/рядко/ понякога ми се приисква веднага да си плюя на петите-лудница.Коя как мине и почва да си разказва одисеите.А тя е върха на търпението и любезността - толкова съпричастно ги изслушва и само кима и цъка с разбиране.Накрая каже:"Ооох,ми кво да правиш."Направо и се възхищавам и ми е жал за жената как ги издържа.А като им объркат историите коя чия беше става много весело.Като мои колежки навремето,дето си разказваха сапунките по тв.:Онази се ожени,как,бе,тя не беше ли родила вече?Не,бе това е от другия сериал?А коя се разведе?А,това е от третия сериал.И тези така.Иначе и аз ползвам само червило и малко молив,ама не трябвало така.Кварталната фризьорка,дето е и професионална гримьорка,като сбъркам да се отбия да и кажа "здрасти"/когато е празно само/да пиеме по кафе,докато си почива,като и дойде музата да ме агитира:"Това трябва да си направиш,онова да си направиш,дай аз ще ти направя,знаеш ли,ах колко ще ти отива" и аз изведнъж се сещам,че "имам много важна и неотложна работа" и беж да ме няма...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Май 27, 2007 3:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пълна "идилия кокошарническа" ... познато до болка ...

Аз, там където ходя при моята фризьрка /козметичка никога не съм ползвала и няма да ползвам, макар, че на същото място им амного добра такава/ пък ходят много известни личност като Виза Недялкова, Михнева и др. такива - актьори, певци оперни, естрадни, фолк дори ... бррррр ... и т.н. представители от прокуратурата и съдааа ... ми какво да ти разправям!

Дълго време стоях настрани от тях, ама то като се засичаме честичко, та взехме и да си говорим ... ми бедна ти е представата какво научавам само там ... че що ми е да гледам телевизия или пък да слушам радио и да чета жълтурляци!!!

Амаааа ... няма да разнеса нито една клюкаааа ... всичко си остава за мен! Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Май 27, 2007 4:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Няма нужда,то тук сме като едно голямо село.И моята приятелка,майка и дъщеря и,те - потомствен занаят чак до трето поколение/ оправяха разни извeстни.Нищо ново под слънцето и при тях като при нас - богатите,извeстните и красивите също плачат,та даже и повече от нас.Май хич не са за завиждане.Само тези,дето са успяли благодарение на собствени качества и труд - на тях благородно.Но всяко нещо е за сметка на друго,та никаъде идеално няма.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov