НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 4:24 pm Вижте мненията без отговор
Границите на човешката злоба и отмъстителност
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин, и аз не разбирам рибарите, но все пак -по-добре рибар, отколкото - ловец.Ако нещо мъжко в тях ги тласка към лова /може би - надмощие, изненада, борба .. знам ли/, то по-добре да кибичат на една риба, отколкото да стрелят по животни.Всъщност и те така мислят.И двамата са се отказали от лова, защото казват, че им е по-лесно да застрелят човек, отколкото животно - то все пак нищо не ти е направило. А като се има в предвид, че почти всичката риба, която я хващат, я пускат обратно във водата - ми какво да кажа, освен - начесване на крастата. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy А уж си водна зодия,ама то не е правило.

А следващия Пенка,може да се окаже същия с нов ник.То и на мен нещо напоследък "странни" хора ми се навиват/е,не са се наредили на опашка,де/ама ше свикнеш.
Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

С навиването, опашки и т.н. лесно. Това е за хора, които схващат света по някакъв сходен, да речем нормален начин. А ако светът ви изглежда като в следния откъс, на който попаднах докато рових из нета. Защото това е писано от човек, на когото светът е такъв.

"Усещам понякога, че мога да изгубя контрол. Реалността извън мен си остава по местата, но реалността вътре в мен се променя... Получавам команди в мозъка си, че трябва да направя определено нещо. Не знам командите мои ли са. Сякаш има един единствен верен път. Например, трябва да мина по определена улица или цял маршрут (пеша или с колата); трябва да кажа определено нещо; трябва да направя определено нещо.

...сякаш някаква деструктивна сила действа в мен. Всичко – реалността ми се струва мрачна. Страх ме е. Всичко ще пропадне. Аз ще се погубя.

Все едно нещо влиза и излиза от мен. Някаква сила. Всичко само добро или лошо, бяло или черно.

.... Тази сила пак ми говори. Получавам информация под формата „impact”, ментално въздействие; цялостно изречение с това, което трябва да направя или свърша.

Не усещам дума по дума изречението. Въздействието е цялостно и накуп.


Страх ме е, че паметта за миналото, настоящето и евентуалното бъдеще ще бъде изтрита. Че ще „забравя” всичко и няма да има настояще и бъдеще. Че няма да мога да се трансформирам.

„Трансформирах” се в определени състояния и на определени места. Понякога само си мислех, че трябва да се трансформирам. Трансформацията засягаше цялата ми същност – ментално, емоционално, физическо тяло. Беше сложно нещо, плод, може би, на моя мозък. В някои случаи беше като да искам да извадя себе си от някъде или да променя себе си и вътрешното си „аз” в нещо друго, но изведнъж и бързо.

Много често исках да изляза от самата себе си или да извадя нещо лошо и деструктивно. Повръщах. Психичното беше свързано с физическото ми тяло. Когато не успявах, изпадах в криза. Нещо ме стягаше отвътре, понякога в гърдите или в гърлото. Като два пресичащи се пръстена вътре в мен. Пробвах йогийското дишане и то малко ми помогна да поуталожа симптома с двата пръстена вътре в мен.

Чувствам понякога (доста често, почти непрекъснато), че нямам сили да продължа напред и че съм празна. В мене има само хаотични мисли и единствено сеансите и правната материя, както и срещата с определени хора ме структурират.

Не знам вътрешен път ли е, който трябва да извървя и го усещам физически, с тялото си, от корема до гърлото...мислех, че това е центърът на „аза” вътре в мен, разположен в корема или гърлото.

Мисля, че доста... неизразени емоции са се натрупали вътре в мен."

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А може ли да има някакъв коментар.На какво могат да се дължат тези усещания,какво означава всичко това и въобще...може ли да се обясни по някакъв начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е писано от човек с психично заболяване - шизофрения. Изглежда малко по-различно от начина, по който схващаме света, да речем ние с теб, нали?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Предположих,заради "гласовете",но понеже не съм спец.и реших,че може би има и нещо друго.Говореше за трансформация.А и нали се оказало,че не всеки в подобно състояние е психично болен,може да има и други обяснения за състоянието му.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Зле! Гадно!Е, поне не й е скучно.Човек може да изперка много лесно и хич не е за смях.При нас един постъпи в психиатрията преди две седмици, след развод с жена си, а през ден срещам една ужасно луда из квартала, която е млада жена и допреди няколко години беше красивата секретарка на проспериращ шеф на много голяма фирма.Човешката психика е доста крехко нещо, особено при някои хора.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...А и нали се оказало,че не всеки в подобно състояние е психично болен,може да има и други обяснения за състоянието му...


Това не го разбрах - кога какво се е оказало и т.н.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сигурно аз нещо бъркам и не съм разбрала някои неща.тази материя наистина ми е непозната и сложна.Имах предвид някои прочетени неща -
външна намеса,дано не прозвучи несериозно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 10:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Понякога има сходни отделни елементи. Но когато е в тази съвкупност - обичайно става въпрос за заболяването.

А има някои, коит преживяват тези прилива на сила и деструктивност като дарба и работят и "помагат на хората". А има и трети, които не могат да се примирят със сивия живот и собствената си незначителност (като че ли има някой, който е значителен и с шарен живот) и врътват. Трудна работа е. Но са най-опасни тези с преживяванията на окултна тематика. Защото надали някой ще си признае, че е луд. Може да си го знаят, да са им го казвали. Да са се научили да го казват, но да го разбират и вярват - не.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 10:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имах предвид нещо подобно - с преживявания на окултна тематика,или някакъв вид контактьорство,медиумство,дори и извънземните да са се намесили/чрез телепатия някаква/.Опазил Господ.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 10:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ще започна с това, с което завършваш - опазил Бог! Много нещо се е изписало за подобни преживявания - гласове и т.н. И понеже много наистина болни хора пишат за окултното, болестните преживявания започват да се възприемат от неизкушените като норма "дарба". Затова и бях, и съм, и ще бъда против всякакви психопати да разказват тук случки и небивалици с духове, джинове и страхотии, като свеждат окултното до собствените си болестни преживявания или "способности".

Има доста случаи, които сме разказали в публикациите, но хората ги възприемат откъм хумористичната им страна. Понякога не става въпрос за хумор, а за сурова реалност. Лесно е да разпознаеш "селския идиот", но понякога общуваме с хора интелигентни, наглед умни и добри, а се оказва, че описаните по-горе налудни преживявания са доста по-меки от техните собствени. Това са люде, които могат да ти навредят само защото са болни, а не зли или нещо такова. Не всичко, на което махваш отегчено с ръка, махва с ръка на теб, понякога се заяжда и зацепва като репей.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov