НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 8:58 pm Вижте мненията без отговор
Въпрос за здравето
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 6:05 pm
МнениеЗаглавие : ?????? ?? ????????
Отговорете с цитат

След дълго мълчание здравейте отново от мен !
Обръщам се отново към вас Маг Селена за отговор. От няколко дни ме мъчи неприятна сухота в устната кухина. Опитвам се да пия поне по 1.5 литра на ден течности (пия предимно чай - черен много рядко), но няма ефект. По принцип не пия достатъчно течности - така е откакто се помня, дори насила понякока поемам вода (най-малко за да не ми пада кръвното) , и сега е така дори, но това усещане за сухота продължава. Миналата година по това време имах подобно оплакване (спомням си дори че имаше моменти в които едва преглъщах ) , ходих на лекар правихме изследване за кръвна захар и глюкозо-толерантен тест за нивата на инсулина които показаха че кръвната захар е в норми , но инсулина ми беше над нормата, но лекарката каза че всичко е наред и че е добре всяка година да повтарям този тест тъй като в семейството ми по бащина линия има диабетик. Тогава пиех разни антибиотици и противовъзпалителни освен това бях много притеснена и решиха че това се дължи на комбинацията лекарства+нервно напрежение. Постепенно тази сухота леко отшумя, но когато ходя да спортувам или дори когато танцувам пак се засилваше. Сега отново е така и не знам какви точно изследвания освен кр.захар и глюкозен тест е необходимо да направя Sad . Антибиотик съм пила преди 2-3 месеца, но от седмица колита пак ми се обажда. Лекарката ми обаче е убедена че колита не може да предизвиква сукота, освен ако не съм се обезводнила, а в същото време като си поискам детайлни изследвания, ми казват че това е незначително оплакване и карат през пръсти. Тази година не съм си правила профилактичен преглед но исках първо да се допитам до вас дали са необходими някакви по-специални изследвания.

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 7:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хита в здравословните проблеми днес е следният:

България кипи от бактериални инфекции! За същите тези бактериални инфекции съобщават, че това е видите ли "летния грип"!!!

Ми ... пак ще кажа грънци с глогинки!

Това го казвам съвсем отговорно, тъй като контактувам с хора, на които все пак правя здравни диагностики! Слава Богу - до сега успешни!

В лабораториите прииждат на талази хора, които предпочитат да си платят, но да бъдат изследвани за бактериални инфекции!

Все още нещата в тази насока не са апокалиптични, но ... лабораториите се виждат в приключения от подобни изследвания! Наплива на заразно болни започва от рано сутринта и продължава чак до вечерта ... говоря за много сериозни и големи опашки ...

Така, че тази сухота в устата не е изключено да се дължи на чиста бактериална инфекция, която преди ако са ти я лекували /без да знаеш самата ти, че става въпрос точно за това/, както казваш с антибиотици, е абсолютно вероятно да е провокирала проблем с панкреаса ти, поради което и инсулина ти е бил под нормата!

Какво е необходимо да направиш незабавно, тъй като бактериалната инфекция може да протича съвсем скрито и години наред да не бъде изобщо открита, а да бъде открито естествено, само нейното следствие - както в случая с понижения ти инсулин!

Първо: искаш изследване на устната кухина и гърлото чрез намазка за наличието на бактерии или гъбички! Гъбичките имали ги в устата и гърлото, значи ще ги има и в целия храносмилателен тракт. Ако ги има, то бъди сигурна, че те са резултат от лечението с антибиотиците!

Затова ще ти се наложи да направиш и второ: изследване на фецеса /т.е. изпражненията/ както за наличието на гъбички, така и за бактерии!

Трето: правиш изследване и на урината също за наличието на бактерии, и четвърто - правиш кръвни анализи също за бактерии!

И искаш всичките тези изслевания от лекарите много настоятелно, защото в повечето случаи ще ти дадат само едно направление за изследване /например намазка на гърлото/ и ... толкова!

Не би било зле да видиш как е и носа - също чрез намазка за наличието на бактерии! Не би било зле и да направиш изследване и на храчката, за да се види дали са чисти и белите дробове от бактерии.

Имай впредвид, че бактериите се крият една в друга и се откриват изключително трудно! Затова така наречените "грипове" не могат да бъдат излекувани успешно ...

Бактериалната инфекция протича на няколко стадия, като при третия или четвъртия вече биват засягани сериозно ушите, белите дробове, панкреаса, черния дроб, бъбреците, жлъчката, гениталиите и т.н. последици.

Наскоро при мен идва една женица, която й отриха хламидия в белите дробове, благодарение на мен и диагностиката, която и направих! Беше много благодарна.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 7:52 pm
МнениеЗаглавие : ?????????
Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор Маг Селена... ще направя всичко възможно да направя колкото се може повече изследвания, въпреки че ще ми е много трудно (още от сега си го знам) с бюрократщината която цари в поликлиниките... последния пъj като си поисках направление за гастроентеролог и ендокринолог направо ме разплакаха... толкова безпомощна се чувствах Sad ... а аз просто иках да се консултирам с лекар...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Знам за какво ми говориш!

Това не е никаква бюрократщина, това е безчовечие и тотален геноцид!

Миии ... тъй си мисля аз с мойта простата глава, значи.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 8:24 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Laughing ще се справя някак веднъж успях и попаднах на лекар-човек и мисля че вече му намерих цаката Wink !!! Благодаря отново и спокойна нощ !

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 22, 2007 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И на теб Вики, спокойна нощ и ... БЪДИ ЗДРАВА!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Сря Май 30, 2007 8:41 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Да докладвам резултатите - нямам проблем с кръвната захар, гърления секрет е чист, чревно носителство - всички тестове са отрицателни. За урината описанието е следното - ед. левкоцити, ед. еритроцити, пл. еп. кл. - това ще го коментира личния ми лекар, който още не съм посетила, колкото до кръвните изследвания - там също не мога да коментирам - май са ми пуснали някакви стандартни, защото в графа микробиология липсва информация Rolling Eyes ... пак ще трябва да се боря с докторите... за финал искам да добавя нещо... днес моя гинеколог ме посъветва да направя изследване за ХЛАМИДИИ - оказа се че тези бактерии са също толкова опасни, колкото и ТРИХОМОНИТЕ - добре се прикриват и също могат да предизвикат възпаления из цялото тяло. Ако е необходимо ще кача материал по въпроса - открих доста в мрежата.

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 30, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : Re: :)
Отговорете с цитат

viki написа:
... защото в графа микробиология липсва информация Rolling Eyes ... пак ще трябва да се боря с докторите... за финал искам да добавя нещо... днес моя гинеколог ме посъветва да направя изследване за ХЛАМИДИИ - оказа се че тези бактерии са също толкова опасни, колкото и ТРИХОМОНИТЕ - добре се прикриват и също могат да предизвикат възпаления из цялото тяло. Ако е необходимо ще кача материал по въпроса - открих доста в мрежата.


А в графата за микробиология трябва задължително да има нещо!

Щото ... за да бъде открита бактериална инфекция е необходимо да се направи именно микробиологично изследване!

Абсолютно прав е твоя лекар за ХЛАМИДИИТЕ, но трябва да ти кажа, че хламидията се маскира преди всичко в ТРИХОМОНАТА!

Но наистина няма да е зле да ти направят един кръвен анализ за нея!

Търси ... който търси винаги намира!

Впрочем ... ти стерилна урина ли даде, защото ако не е била стерилна, може и да не се види нищо. Именно чрез стерилната урина се доказват бактериалните инфекции!!!

Що се отнася до това дали можеш да качиш материал в "Публикации"-те, разбира се, че може!

Изпрати статиите на мейла на маг Живин, като си избереш самата ти някяква картинка, която да обозначава, че това е твоя статия и кажи под какво име искаш да бъдат качвани статиите ти в сайта?!

Очакваме те!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Сря Май 30, 2007 9:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами за сега ще направя тест за хламидии, после продължавам... колкото до стерилната урина - идея нямам, взеха ми материал по стандартен начин , както правят във поликлиниките... Rolling Eyes информацията за този тип бактерии ще пратя през някои от следващите дни, защото вече съм доста изморена и умирам за сън Sad нямам сили да пиша дори... спокойна нощ !!!

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 5:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, Вики!

Значи ... АКО НЕ СА ТИ НАПРАВЕНИ МИКРОБИОЛОГИЯ НА КРЪВТА /т.е. за наличието на бактирии/, КАКТО И МИКРОБИОЛОГИЯ НА УРИНАТА /т.е. стерилна урина/ Е ТВЪРДЕ ВЕРОЯТНО ДА НЕ СЕ ВИДИ ИЗОБЩО НАЛИЧИЕТО НА БАКТЕРИАЛНА НАХОДКА!!!

Опитай пак ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да изчетох материали по повод стерилната урина... значи това което сме правили като изследване за кръв и урина май излиза че не е много правилно... никаква микробиология няма Crying or Very sad , а материала се събира в не много стерилни условия ... ще направя тези изследвания по-нататък, защото сега ще се боря с хламидии Crying or Very sad това е диагнозата от пробата, която ми взеха... ужасна работа... сега ще намеря най-изчерпателния материал по темата, защото тази бактерия е доста коварна. Мисля че всеки трябва да е информиран, защото при липса на информация чакаме ли чакаме докато нещата се усложнят... при мен май така се е получило и ще трябва да се спасявам някак... а за последствията които ще последват от тази инфекция просто не ми се мисли .... но сега най-важно е да оздравея... налага се да пия куп лекарства... затова ще съм ви благодарна ако можете да предоставите билки, които да подпомогнат лечението ми... За финал Маг Селена, искам много да Ви благодаря за ценните съвети и материалите във статиите които ни предоставяте във форума... на мен лично ми бяха много полезни... накараха ме да действам... БЛАГОДАРЯ ВИ от сърце !!!

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз се радвам от сърце, че успях да ти помогна!

Определено това е ЩАСТИЕТО за мен!!!

Наистина тази бактерия е много коварна! Ще я лекуваш на етапи и ако я лекуваш, и с антибиотици, то незабавно вземи да пиеш и пробиотици /например "Нормофлор"/ и противогъбични медекаменти,които не биха ти поразили черния дроб и жлъчката - чак до там!!!

Незабано отиди и при г-н Еньо Миланов, за да ти направи ирисова диагностика и да ти даде билки, тинктури, настойки - каквото трябва там - за да си укрепиш имунната система! Това е изключително важен момент!

Сигурна съм, че ще може да ти помогне!

Желая ти скорошно оздравяване и не губи търпение, защото определено ще ти трябва!

И ме дръж в течение - може пък да ти помогна и с още нещичко!

Лека и приятна вечер, Вики!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Само да те предупредя - не се отчайвай, защото когато започнеш да се справяш с хламидията, тогава е твърде възможно да се открие пък трихомона, ако се справиш и с нея, тогава може да започнат да щъкат тук и там стафилококи, стрептококи, коли бактерии, но те вече няма да са чак толкова страшни, защото - въпреки всичко - това ще бъде признак, че организма вече започва да се бори сам!

САМО СЕ ПАЗИ ОТ КАНДИДА АЛБИКАНС /гъбична инфекция/, ЗАЩОТО ТЯ Е СЪЩО ТОЛКОВА ВЕРОЛОМНА, КАКТО И ХЛАМИДИЯТА!

КУРАЖ И .. ИЗТРЕПИ ГИ!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Въх! Shocked
Като филм на ужасите звучи!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооо ... не, по-зле е! Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov