НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 7:05 am Вижте мненията без отговор
ОБУЧЕНИЕ В ЯСНОВИДСТВО?! Не - "империя" за пари ..
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 12:00 pm
МнениеЗаглавие : ???????? ? ????????????! ?? - "???????" ?? ???? ..
Отговорете с цитат

Никога явно няма да спра да се изумявам от болните мозъци и тъпанарски похвати на най-различни подрастващи , които вървят по стари и отъпкани пътеки на напълно невежи, непросветени /не става въпрос за посветени - това е друга тема!!!/, АЛЧНИ ДО ПЪЛНО ОБЕЗУМЯВАНЕ "конкуренти", злобни, завистливи и вманиачени индивиди!!!

Така например всички бяха забравили за ИНДИГОВИТЕ ДЕЦА, а пък да не говоря за КРИСТАЛНИТЕ, за тях сякаш и не бяха чували дадени "личности" ...

Но ... като отворих темата аз ... изведнъж навсякъде видите ли нащъкаха едни ми ти "индигови деца феноменални", та чак свят да ти се извие ... да му се не видяло и макар!!!

И изведнъж някъде си в някакъв си сайт /който извинете ме, май беше мой продукт!/ се появяват някакви "индиговци" по на 22 год., че дори и по-малко, които жаждат слава, власт, пари, в никакъв случай не изключвам и бурен сексуален живот /защото знам под чия опека се намират, а той не прощава на нито една фуста!/ ... та тия "индиговци" не щеш ли стават "велики" открития на други подобни увствено ограничени "личности" ... и става една "куче влачи - диря няма" ...

И то стават буквално "НЕНАДМИНАТИ ФЕНОМЕНИ" едва ли не в цял свят ... щото започва да мирише на много пари и измами, и лъжи, както на техните "откривателки", така и на самите тях, пък и на тези зад тях ...

Вече сте разбрали, че НЯМА ФЕНОМЕНИ, поне тези от вас, които прочетоха книгата на Ю Джи Кришнамурти, а че всеки притежава онова, което не може да предаде на другия, а в същото време всеки от нас го притежава това нещо.

Тогава ... КЪДЕ Е ФЕНОМЕНА, щом даденото явление е абсолютно повтаряемо при всеки един от нас???!!! ПРОСТО НЯМА ТАКЪВ ... Има да речем СЪБУДЕНИ И РАЗБИРАЩИ ХОРА!

Потърсете в "Публикации"- те статията ми "ЖИВОТЪТ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ТАЙНСТВО", прочетете я и сами разберете кой има право да учи или обучава дадени хора?!

Възмутена съм до дъното на душата си, че едно "индигово дете" /всички вие знаете кои пък са тъмните страни на същото/ след като се появи на хоризонта от преди не повече от 2 месеца време вече е "УЧИТЕЛ" и обучава ... /Божеее, дай им просветление и смирение в душите!/ ... на какво мислите ... хахахахахаха ами на ЯСНОВИДСТВО!!! Обучава други невнятни и алчни мозъци ограничени, досущ като неговия ...

ДА СЕ СМЕЕШ ЛИ ДА ПАЛЧЕШ ЛИ?! Или да надникнеш и да "видиш" чрез ясновидство кой ще си надруса джобовете с дебелите пачки?!

ЯСНОВИДСТВОТО НЕ СЕ УЧИ!!! НЕ МОЖЕШ ДА НАУЧИШ НИКОГО НА НЕЩО, КОЕТО ТОЙ ПРИТЕЖАВА!!! НЕ МОЖЕШ ДА НАУЧИШ НИКОГО НА ОНОВА, КОЕТО ЧОВЕК ЗАДЪЛЖИТЕЛНО САМ ПРЕОТКРИВА В СЕБЕ СИ /естествено на всеки когато му дойде времето!/ ...

... и на един по-късен етап от това същото време човека сам го осъзнава този процес на ясното виждане за себе си, и започва сам да го контролира, след като се е разпознал като частица от Бога!!!

В следващия си постинг на тази същата тема ще пусна едни слова, изречени от Ю Джи Кришнамурти, пък вие сами съдете кой на какво и КОГО може да научи, а камо ли пък на ЯСНОВИДСТВО ... ми да бяха сложи поне друга стръв на кукичката си, та да хванат нещо по-тлъстичко!!!

А дали пък вече не са хванали ... ???!!!

КАКВО МИСЛИТЕ ВИЕ ПО ТОЗИ ВЪПРОС???!!!



Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Май 23, 2007 3:48 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 12:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile
kati написа:
Всъщност няма проблем за който желае,стига да отговаря на условията по обявата за набиране на кандидати за обучителен ясновидски курс,а те са: "млади,комуникативни,интуитивни"/жени,има и възрастово ограничение - от...- до...г./ - звучи като обява за работа.Колко му е.. Жалко,че съм прехвърлила горната възрастова граница. Иииих...
.......
А, пропуснах,че тези след успешно завършваме на курса осигуряват и работа - с множество професионални ангажименти и с възможност за добро лично развитие и усъвършенстване. И съответно вероятно атрактивно възнаграждение.


Аз тези ги имах предвид в постинга си по темата "Искате ли да сте Мааг".За да обучаваш хора е нужно да си понатрупал някакъв опит.Тези връстнички на дъщеря ми може наистина да са ясновиждащи,не се наемам да го оспорвам,защото не съм компетентна да преценя дарбата им,но за целта това не е достатъчно.Едно е да практикуваш,друго да преподаваш и учиш хората особено за такава специфична дейност.Трябва да познава живота от собствен опит и по-дълги наблюдения.Пък и не всеки,който умее нещо може и да обучава.Стоичков беше велик футболист,ама като треньор нещо не се получи.От Бербатов може и да стане добър треньор,ама не сега,а след време /хипотетично,това не може да се знае сега/.Може аналогията с футболистите да не е удачна,ама това ми дойде наум като сравнение.Отнася се за всички дейности.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 1:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Обещаното си е обещано! Ето ви постинга със словата на Ю Джи Кришнамурти! Ако някои от вас вече притежават неговата книга, то повечето хора не са се и докоснали до нея. Затова от време на време ще качвам постове с неговите мъдри слова за живота и състоянието на същия! Тааа ... ми започвам значи ...

Ю ДЖИ КРИШНАМУРТИ ...............

"Схванете директно - това, което описвам, е вашето състояние, вашето естествено състояние, не моето състояние или състоянието на реализиран в Бога човек, или негов мутант. Това е вашето естествено състояние, но това, което не му позволява да се изрази по свой собствен начин, Е, че търсите навън нещо, че се опитвате да бъдете нещо друго от това, което СТЕ.

Вие никога не можете да разберете това. Можете само да го преживеете в термините на вашия натрупан опит. То е отвъд областта на преживяванията. Естественото състояние е апричинно, ТО ПРОСТО СЕ СЛУЧВА. То не може да бъде предадено с думи, нито пък е необходимо. Единственото нещо, което е реално за вас, е начинът, по който вие функционирате. Да свързвате моето описание с начина, по който вие функционирате, е безполезна дейност. Когато спрете с всички тези сравнения, това, което ще остане , е вашето естествено състояние. ТОГАВА НЯМА ДА СЛУШАТЕ НИКОГО!"



"Естественото състояние не е състояние на себереализиран в Бога човек, то не е нещо, което може да се придобие или постигне, не се намира някъде в съществуването. ТО Е ТУК - едно състояние на живот! Това състояние е просто самият живот. Под живот не разбирам нещо абстрактно - ТОВА Е ЖИВОТЪТ НА СЕТИВАТА, ФУНКЦИОНИРАЩИ ЕСТЕСТВЕНО, БЕЗ НАМЕСАТА НА МИСЪЛТА.

Мисълта е натрапник, който си пъха носа в работата на сетивата. И тя има користен мотив - мисълта насочва действието на сетивата, за да получи нещо от тях, и ги използва, за да осигури непрекъснатост на самата себе си."



"СЪСТОЯНИЕТО е физическо състояние на вашето същество. Това не е някаква психологическа промяна или мутация. Това не е състояние на ума, в което можете да изпаднете единия ден и да излезете на другия.

В състоянието, в което сте сега, не можете да си представите степента, до която мисълта се е просмукала във вас и се намесва във функциите на всяка клетка на тялото ви. Влизането в естественото състояние ще "взриви" всяка ваша клетка, всяка жлеза, всеки нерв. Това е химическа промяна. Някакъв вид алхимия. Но това състояние няма нищо общо с преживяванията, изпитани под въздействието от наркотици като ЛСД. Това са преживявания, а ТО не е."

Ето какво става, когато Ю Джи Кришнамурти попада при Раман Махариши:

"Онзи човек седеше там. От самото му присъствие почувствах: "Какво! Този човек - как може той да ми помогне? Този човек, който чете комикси, реже зеленчуци, играе си с това и онова, как може този човек да ми помогне? Той не може да ми помогне". Както и да е, аз седях там. Нищо не се случи. Аз го гледах и той ме гледаше.. "В негово присъствие се чувстваш тих, твоите въпроси изчезват, неговият поглед те променя" - всичко това ми напомняше на приказка, фантастика. Аз седях там. В мен имаше много въпроси, глупави въпроси - така, че те не изчезнаха. Седях там два часа, но въпросите си бяха все там Е, нека задам някакви въпроси.....

"Предполага се, че си просветлен човек - това не го казах аз. МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ДАДЕШ ТОВА, КОЕТО ИМАШ?!" - този въпрос зададох. Но човекът не отговори, така, че след известно време аз повторих въпроса: "Питам дали можеш да ми дадеш това, което имаш, каквото и да е то?" А той каза: "АЗ МОГА ДА ТИ ГО ДАМ, НО ТИ МОЖЕШ ЛИ ДА ГО ВЗЕМЕШ?"

Аз не останах при него, не прочетох нито една от неговите книги, но му зададох още няколко въпроса:
"Може ли човек понякога да бъде свободен и понякога не?" Той каза: "Или си свободен, или изобщо не си свободен." Имаше още един въпрос, който не помня. Той отговори по много странен начин: "НЯМА СТЪПКИ, КОИТО ДА ТЕ ВОДЯТ КЪМ ТОВА."




Сега искам да поясня накратко: СЪСТОЯНИЕТО, за което говори Ю Джи Кришнамурти е много по-висше, и още ПО-ЕСТЕСТВЕНО от така нареченото ни "нормално" състояние, защото то не е нормално ... Но в СЪСТОЯНИЕТО, за което говори Ю Джи Кришнамурти се намира и проявлението като ЯСНОВИДСТВОТО, но то е една много малка и бедна щриха в него ...

Та ... сега когато имате реалната възможност да отсъдите, ако сте асимилирали правилно словата на една изключително духовно извисена Личност и Душа, то сами размислете и сами стигнете до заключението:

Може ли там някаква си "karla_6", наречена още "индигово дете Карла"и "най-великата ясновидка на България" да провежда някакви си там безплодни курсове и да "ОБУЧАВА В ЯСНОВИДСТВО"???!!!

Оставете другото, ами същата тази под нечие си там ръководство ще създава и бълва "легиони" себеподобни безумци, които ще се превърнат наистина в една"окултна империя за печелене на яки пари" ...!!! Какъв ужас ...

Колко нелепо звучат тези думи на първата страница на онзи сайт на фона на ПРОНИКНОВЕНИТЕ И СЪВСЕМ ОБИКНОВЕНИЧКИ СЛОВА НА ТАКИВА ВЕЛИКИ, НАИСТИНА, ДУХОВНИ МЪДРЕЦИ И ВИСОКО ПОСВЕТЕНИ УЧИТЕЛИ?!



Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Май 23, 2007 3:57 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 1:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кати, ама аз отдавна не бях им влизала в сайта и не бях видяла тази просташка "убавиня" ...

По-скоро цялата тази работа ми прилича на ето тая ламя с три глави ... /ми с повече глави не можах да намеря, щото в онзи сайт определено главите са много повече/, дето искат да лапат ли -да лапат ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 4:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Народът е казал: "Не е луд, който яде зелника, луд е който му го дава." И още нещо /вече не от народа/: "Изтребете наивниците - и мошениците сами ще изчезнат." - обаче не ми се вярва да може да се случи. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 4:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми ... точно поради тази причина отворих и още една тема!

Не съм отвратена, не съм ядосана, просто недоумявам какво ли ще се случи в крайна сметка с всичките тези безумци и как ли ще ни повлече и нас гнусната им и толкова мръсна лавина!


Дали няма пък да се получи ето това



А дали ще се запази и всичкото това

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 4:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много е красиво!Едва ли ще се запази /човечеството като цяло се е запретнало здраво, а възможности не му липсват/.Трябва да стане чудо, за да се случи така, че човечеството и земята да оцелеят и природата да се запази.Сравнението с този, който реже клона, на който седи е банално, но ужасно вярно. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 4:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Миииии ... дайте тогава да направим нещо като "Империята отвръща на удара" ... да го направим деликатно и с финес, разбира се ...

Щом една капка може да прелее пълна чаша, защо тогава една малка групичка да не може да започне да променя нещата в положителната им тенденция?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 4:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Може би и чрез форума тук правим нещо,макар и съвсем малко,не знам.И не знам как и откъде.Може би с някакъв личен пример като поведение.С агитация и пропаганда трудно става.Не можеш просто да кажеш на някого "бъди такъв и такъв,добър и духовно извисен" Трябва някакси да осъзнае,зад материалния свят,прозаичните ни и замни проблеми стои и нещо друго,което също е в нас,но спи някъде дълбоко.
Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 5:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А какво правят всичките Учители Духовни?!

Говорят, разяснават, учат ни ... нас тъпанарите!

Разкриват, разобличават, показват ГОЛАТА ИСТИНА ...

И ние ще правим това!

Знаете ли, че пак ме суровакаха ... да сте чували за записани "фантоми" за личин прием???!!!

Миии ... от тъпия въпросен и уалчнял сайт ми се обаждат най-различни момиченца, които си записват уж часове ... ама много спешно им трябва да се срещнат с мен, разбираш ли!!! ... а пък аз имам часове чак за 06.06.2007 год.

И аз им давам допъбнителни часове, записвам ги, но само секунда докато все още ги слушам по телефоните, разибрам, че са подставени лица и ... отменям часовете им. И добре, че правя това, та днес дойдоха наистина хора, които имаха въпиюща нужда от помощ!!!

Божеее, кака ще си плащат всичките тези злосторства с лихвите, бедна им е представата!

Ама аз няма да се откажа от Пътя си, това е.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Май 23, 2007 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 5:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad В стремежът си да Ви навредят,навреждат и на други хора - тези наистина нуждаещите се спешно.Ама не им пука,важното е да Ви объркат графика.А че някакви там хора са отчаяни и се нуждаят от помощ не е важно.И как не им "чуква",че ще ги усетите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 7:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Малллеееййй ... направила съм една правописна грешка - вместо да напиша "нас тъпънарите" в предишния постинг, съм написала "вас тъпанарите" ... поправих си го , деее ....

А ма кой ме взема насериозно мене, аз да не съм на възраст от 19г. до 29 г ... ха ма ха ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Малллеееййй ... направила съм една правописна грешка - вместо да напиша "нас тъпънарите" в предишния постинг, съм написала "вас тъпанарите" ... поправих си го , деее ....



Сетих се,че може да е грешка,щото - "ни- вас",ама и да не беше - пак може да се каже до известна степен,зависи от гледната точка.В някои отношение може и да сме си такива./Изключвам тези,дето не са съгласни може да се обидят/на мен,не на Вас/ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена не е от значение дали си на 9 или 99 години-въпроса е на колко се чувстваш и най-важното е да ти е добре в собствената ти кожа. Very Happy
щом е за идеята "Империята отвръща на удара"започвайте да ни записвате в клуба.дано да има начин по някакъв дори и толкова обикнжвен диалог който си водим във форума на по-вече хора да им "светне"че имат много "състрадални помощтници на портмонетата им",които само ги обират без да им помогнат, а и на всичкото отгоре им промиват и болните мозъци и нереални /дори и в повечето случаи основно материални/мечти.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пфу съм Оби или ако е зает-Йода Cool
Кой ще е Лорд Вейдър е ясноWink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov