НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 11:44 am Вижте мненията без отговор
ЗЛАТНА И ДОХОДОНОСНА ЛИ Е "ТИНЯТА" ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Били сме абитуриенти,някои сме изпращали даже абитуриенти.Ама тази патаклама дето повечето хора я разбират,че традицията повелява - да обърнат квартала наопаки- с духовата музика пред blockа, по сватби също,да озвучим целия квартал.Няма лошо,да се радват хората и младите са в приповдигнато настроение,ама да струват панаири и да съберат голямата шумна навалица та да привлекат вниманието на всички - "елате ни вижте".Винаги съм мислела,че е излишно и някакси просташко да се вдига такава гюролтия.Кому е нужно това и какво е удоволствието всички да ти гледат и чуват семейното тържество и радостта.Какво ги интересува хората.че някой е завършил училище или че се жени,та трябва всички да го видят и чуят,както и цялата рода на показ.И защо трябва да тормозим хората - за нас е повод за празнуване,за тях досада и раздразнение,или повод за сеир на няколко любопитни зяпачи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, това за "драли живи" много ми хареса! Very Happy Както винаги, Вие ми дадохте друг, различен ъгъл на поглед върху нещата.Не си бях помислила, че сигурно това е един вид изкупване на карма, но щом е така - ще търпя, ще медитирам на чалга и ще се усъвършенствам.Ще гледам също така да не "деря жив" никого /даже AUDAN Laughing /в сегашния си живот, че знам ли в следващ как ще трябва да го изкупвам - може да се пръкне и още по-гаден музикален стил. Laughing Тази вечер е сравнително тихичко и аз се чувствам почти щастлива, мога да си чета, да слушам музика и да си пиша с вас - ето колко малко му трябва на човек, но го осъзнава единствено, когато го загуби.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това просто е демонстрация!

Демонстрация на финансово състояние, демонстрация на сила, демонстрация на отявлено предизвикателство, демонстрация на показност - показност на парцали, плът с телеса, тенекии /става въпрос за колите/, демонстрации на необуздани емоции и развихрени чувства, демонстрации на желания за сдобиване с още повече, и още повече ...и демонстрация за сдобиване със слава ... ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРАЗНИ И ИЗЛИШНИ ИЛЮЗИИ!!!

Всъщност ... знаете ли, че всичките тези лупордии вече или поне в повечето случаи се записват от професионални оператори с професионални камери и се излъчват по кабаларките?! Ужас ... един път с маг Живин попаднахме на една подобна "чудесия".

А всичките тази ефтини до премала демонстрации пораждат не радост, не щастие, не доброта, защото те са изпълнени с лицемерие и фалш, та те пораждат ЗАВИСТ, ЗЛОБА, НАДМЕННОСТ, ГОРДЕЛИВОСТ, ЕГОИЗЪМ, ПРЕЛЮБОДЕЯНИЕ, АЛЧНОСТ, ИЗВРАЩЕНИЯ ВСЯКАКВИ И НА ВСИЧКИ НИВА ...


А след тия "изпълнения" тичат при мен и викат: "Ама знаете ли маг Селена какви зли хора има?! Ми веднага след сватбата, абитуриентската, войнишката вечер, и др. подобни, живота ни стана ад! Знаете ли как ни завиждат само ... ми какви черни магии и проклятия ни направиха?!"

Ама никой нищо не им е направил ... самите те са си го направил!

Ами защо ли живота им е станал ад, а ?! Вие какво мислите?!

Дали във вихрените си забавления те не са "дръпнали някой дявол за опашката", а той се е обърнал и ги е зашлевосал както по добава?!

Самите Вие знаете как реагират подобни същества, наречени хора, когато им изтъкна основните причини за техните страдания ... тогава ставам "злобна, завистлива и отмъстителна бабичка, а в по-добрия случай лелка!!!"

Ама това е ... това е манталитета на онова нещастно създание, наречено човек, което асимилира /ако изобщо го прави даже/ нещата от живота като тотална консумация на всички нива! Миии ... толкова.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
... сигурно в миналите си животи всичките тези от които се възмущаваме сме ги драли живи ... не виждам друг начин за изкупване и изчистване на кармата, освен този, дето сме потърпевши от подобни издевателства

Аз и солчица съм им слагал,навярно,ма и сега бих пробвал.само да намеря накой по-тъп нож... Twisted Evil

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Тази вечер е сравнително тихичко и аз се чувствам почти щастлива, мога да си чета, да слушам музика и да си пиша с вас - ето колко малко му трябва на човек, но го осъзнава единствено, когато го загуби.


Малко са тия, дето ще стигнат до това осъзнаване!

Сега разбирате ли ме за каква тишина ви говорих ... тишината вътре в себе си. И съзерцанието в нея, съзерцанието на цялостта, която е ЖИВОТ!

А затова наистина на човека му трябва малко - малко за да го почувства и оцени!

Но ... наистина първо трябва да го загуби!

А туй за "драли живи" оня ден ме накара да ровя из цялото нетпространство, за да мога да намеря какъв изверг съм била в някой от животите си, та сега сърбам такива жестоки кармични уроци ама виждам, че и вие сте подложени на същите, така че няма начин да не сме били някъде заедно?!

АМА НИКЪДЕ НИЩИЧКО НЕ НАМЕРИХ ...

Ами къде ли е това "някъде"?! Откъслечните спомени-детайли не ми сглобяват пълния пъзел нещо ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:

Аз и солчица съм им слагал,навярно,ма и сега бих пробвал.само да намеря накой по-тъп нож... Twisted Evil


Сигурно аз лично съм те подкокоросвала да правиш това ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е новия еснафлък.Щото има и стар,оправдан с някакви "традиции".В моето рождено семейство такива изпълнения никога не са се котирали,но като се женех доста се наложи да повоюваме с мъжа ми с негови роднини нашата сватба да не се превръща в такова зрелище.Даже ако зависеше от нас и сватба можше да не правим,че да не товарим възрастните с разходи.Бяха в труден момент,ама не - заради колегите и т.н,едва ли не щели да се обидят.Те робуваха на разбирането,че "какво ще кажат хората",всичко като се прави заради другите,да им се угоди.Като работех в промишления район на София,имаше много хора от т.н."шоплук".Слушах разни коментари по повод нечия сватба,бяха за възрастните,дето женят децата си"Ми те тия били големи циции",уж са добре,пък гледай как се стискали видиш ли да направят голяяма сватба та да ги види цялата махала,село и т.н.Ми може да не искат хората да правят цигании,ама не длъжни са,нали трябва да получат оценка.Това никога не съм го разбирала.Защо зорлем трябва да се правим на маймуни,че да угодим на хората - съседи,колеги,приятели и родата до девето коляно.Приели са,че всичко трябва да е на показ -колите,подаръците,тоалетите,дай да им надуем и музиката,че да ни признаят,че сме нещо.Тук се дразним на тези неща,ама за някои са задължителни,ако не им направиш сеира,не си човек "за уважение".Ми може пък въобще да не искаш да правиш никакви тържества,а да празнуваш по свой си начин,или хич.Това са го пренесли от "село" в големия град с нова интерпретация,новобогаташка.Не искам да обиждам никого на "село" като географско помятие или населено място,говоря за душевност и манталитет,дето в София и на всякъде си го има,независимо от статута и социалното положение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Това е новия еснафлък.


В известна степен ... да, но само в известна степен!

В тази демонстративна показност лично аз усещам единствено и само ЗЛОТО - злите нрави на съществата, наречени хора!

Нищо повече ... тотален упадък, който ще ни "сурне" всичките към тотален свършек!!!

Нищо повече ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 10:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Всъщност ... знаете ли, че всичките тези лупордии вече или поне в повечето случаи се записват от професионални оператори с професионални камери и се излъчват по кабаларките?! Ужас ... един път с маг Живин попаднахме на една подобна "чудесия".

А,не само покабеларките,и в сайта с клиповете са наджъчкали разни клипчета:"Абитуриент с каруца и оркестър","Пиян абитуриент"/на дансинга/,"Абитуриент с камион" - пуснали са ги за развлечение на хората,да им гледат сеира.Хубаво,че някои се опитват да бъдат оригинални,щото със скъпарска лимузина на бал някакси става банално,ама данданията-излязъл целия град да гледа сеир,"песни и танци на народите" по улицата заради един човек като че ли е тръгнал да лети до Луната и накрая се трупясал от пиене.Голяма "веселба",ама няма да пускам тук и такива клипове.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 10:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз,пък,не съм против подобни празнувания.Абитуриентство,абсолвентство,изпращане на войник...Тия неща са имали смисъл някога.те са бележели край или начало от етап в живота на даден човек.та не виждам нищо лошо.
Още повече,че някога хората са били много по-свързани един с друг.Когато някой почнел да строи къща,например,цялото село участвало кой с каквото може.така че успехът на някой от дадено семейство се приемал като успех на цялото село.Сватбите били общоселски мероприятия,както и почти всичко останало.

сега хората са се позатворили в апартаментите си,но отчуждението не идва от това.То идва от "забързаното време".То изнервя хората и те инстинктивно се стремят да останат сами и...на тишина.затова и сега шумните веселби ни изнервят,а не радват...за съжаление

Заб. Под ''веселби" нямам впредвид чалга-терора!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

оххххххххх то вече да се чуди човек,дали народа знае да се весели/не броя "веселбата с гюбеците и кифтаците/,да не говорим и за тая показност-те вместо да се съберат най-близките и най-желани за кмпания се предпочита да се покани "елита",та да може после да не слизат от устата на хората колкото се може по-дълго време.най-жалкото е че има много хора които след такава показност стоят на хляб и лимонадка ама на видиш ли и те са били в "елита"-какво ли не прави заблудата само. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Май 28, 2007 11:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Зависи от "веселбите" естествено.Като израз на сплотеност на малкото общество - да,съгласна съм,тогава всичко от живота на семейството се е споделяло от всички - и хубаво,и лошо и са били съпричастни помежду си.Но когато не си вече част от такава общност и се правят нещата не за сплотяване и веселба,а за показност и се прави пошло.Можеш да споделиш радостта и на непознати хора,но когато ти я навират в очите и ушите по натрапчив и дразнещ начин,а и теб да те принуждават да си правиш веселбите по еди-какъв си начин,щото всички го очакват от теб за да се натъпчат и напият и да се "повеселят".Слава богу вече около нас няма заведения с "чалга-терор",преди имаше едно.Ама от едни съседни blokове обичат да озвучават квартала с такива музики.То ако вкусът ни е друг може и да не ни прави впечатление,щото си имаме и рок-фенове,които не ме дразнят,а им слушам купоните с удоволствие,поне си пускат "класически" неща. Май чалгата ни вади най-вече от равновесие - не само като музика,ами всичките и съпътстващи ектри и въобще чалга-начина на живот,чалга-културата и т.н.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 10:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Снощи мернах по БТВ Слави Трифонов.Звучеше искрено и пак правеше шоу - този път от болестта си.Може и да бъркам, но за мен той беше знаменосецът на чалга-културата.Не че преди това не е имало чалга, но той я направи модерна за младото поколение.Преди това подобен род музика слушаха само шофьорите.Аз съм завършила езикова гимназия и Софийски Университет. Не мога дори и да си представя как моите съученици и състуденти биха слушали и танцували на подобна музика!А сега - няма интелектуалци, няма шофьори - всичко е едно и също /с малки изключения/.Кати е права, че не опира само до музикалния стил - дразнеща е неговата войнственост и начина на живот, който той налага.Да сте чули някой да слуша с изкарани колони навън и надути до дупка "Лунната соната", или дори нещо от по-близкото минало - примерно "Пинк Флойд"?Аз, естествено, си давам сметка, че всеки си харесва определени неща и съм далече от мисълта да смятам, че моят вкус е единствено правилен.Разликата е само в това, дали тормозиш околните със своето харесване, дали им го натрапваш.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 12:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Слави е "друга бира",уж се разграничава от онази чалга/поне се опитва,особено напоследък/,той пее "етнорок"каквото и да означава.Мисля,че и донякъде прави пародия на чалгата.Не знам,аз малко си падам фен на рока/ама не съвсем твърдия/та ако надуят някоя колона с него няма да ме издразни,даже ще ми е приятно.А съучениците и състудентите,дето преди заедно сме "куфяли" и на Пинк Флоид,доста от тях са станали върли чалгаджии,да им се не надяваш.А в Студентски град на много места по заведенията също се слуша чалга и бъдещите специалисти,интелектуалци и пр.припяват и въртят гюбеците.Не знам,едно време учехме,че "битието определя съзнанието",ама май и обратното също важи с пълна сила и вече се чудя кое е по-вярно.А чалга-културата се е настанила трайно и по върховете и сред т.н."елит".Рибата уж замирисва от главата,ама при нас май почна от опашката и стигна до горе.Не искам да коментирам болестта на Слави,ама много коментари се носят около това като кармични причинно-следствени връзки.И дали е редно да занимава целокупния български народ с това.Обяснението е,че има голям интерес и за да не се правят разни инсинуации и спекулации по въпроса,а да има яснота.А нещата могат да изглеждат по-прозаични - при почти седем години всекидневно шоу с такова чудовищно натоварване,особено психическо,съсвсем нормално и логично е да се стигне и до такова положение.За всяко нещо се плаща,вкл. и за маниашкия работохолизъм.Нямам предвид само него,а по принцип,щото съм била пряк свидетел и на дтуги подобни случаи от близкото ми обкръжение.Това доказва,че в живота трабва да има мярка на всичко и да има равновесие,всяко залитане в някаква крайност рано или късно се заплаща по някакъв начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Май 29, 2007 3:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На времето предсказах какъв ще е фаталния крах на Слави Трифонов на една от неговите вече бивши, разбира се, партньорки! Така и става ... жалко ...

Тя преди да го напусне й беше много жал за него и беше дошла да ме пита от какво заболяване по-точно страда той и може ли да му се помогне!

Казах диагнозата и казах как може да бъде доказана - чрез какви изследвания. Момичето отиде и разказа всичко на майката на Слави, която си я обичаше и държеше много на нея ... и така започнаха изследванията на Слави, и така се доказа заболяването му.

Та ...още преди 12 години аз видях какъв ще е завършека на Слави и досега всичко се сбъдва едно към едно ... жалко!

Ами ... ще прави шоу и от болестта си, как няма да прави ... то сега ще се искат пари и за лечението му, за реномето му, иииии ... за всичко останало около него и свързано с него!

Това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov