НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 10:25 pm Вижте мненията без отговор
"ЕРАТА НА ТЪЛПИТЕ" от Серж Москович
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А преди живяхме без тах.А сега де? Що не пробваме? Голям песимист съм и за това,осен ако не се заселя вдън Гори Тилилейски или на някой самотен остров.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile А преди живяхме без тах.А сега де? Що не пробваме? Голям песимист съм и за това,осен ако не се заселя вдън Гори Тилилейски или на някой самотен остров.
Smile


Защото на планетата на маймуните всеки говори по тях. "Всички говорят" прави като всички. Не е нужно да се заселваш някъде "вдън Гори Тилилейски или на някой самотен остров", просто си изключи телефоните, компа и телевизора и само глей що е пустош и изолация Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile А преди живяхме без тах.А сега де? Що не пробваме?

"Сърце мъжко,юнашки" не ми дава мира и припомням с Детям 60-70-80-х посвящается (85 фото и 10 роликов)
(зарежда бавничко,ма си струва.Пуснете си колонките!).Вярно,материалът е за хората в СССР,но доста неща бяха валидни и за България

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
penka написа:
Повсевместният контрол, от който се страхувате, и който коментирате по-горе и смятате, че отлагайки вземането на лична карта със Smart - чип нещо ще промени за вас - този контрол отдавна е факт.Не мога да ви кажа подробности, зашото нямам право.
... този чип не можеш да си го оставиш, а и е на съвсем друг принцип и събира пъти повече информация, освен това може и да се препрограмира /бие се подкожно/.

"Официалната техника" не е толкова напреднала,та да не прави поражения на околната тъкан.А едва ли ще се издадат какво имат още в началото...
penka може и да "няма право",но аз ще припомня,че GPS и мобилните телефони са чудесни свредства за локализация,ДОРИ ... ако са изключении!!!
Шпиониране става дори и чрез радио и телевизионни приемнци!?!
А заложените телеметрични данни в един добър компютър могат да създадат предполагаемо матрично излъчване,чрез което да ви търсят без значение къде сте...


Е за това всичкото си тракам зъбите и езика из устата, ама никой не искаше да ме разбере или пък да даде знак, че знае точно това ... ми мирси.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
kati написа:
Smile А преди живяхме без тах.А сега де? Що не пробваме? Голям песимист съм и за това,осен ако не се заселя вдън Гори Тилилейски или на някой самотен остров.
Smile


Защото на планетата на маймуните всеки говори по тях. "Всички говорят" прави като всички. Не е нужно да се заселваш някъде "вдън Гори Тилилейски или на някой самотен остров", просто си изключи телефоните, компа и телевизора и само глей що е пустош и изолация Razz


И за всичкото туй са му намерили цаката ... ако искате да знаете пък ... амааааа ... няма да ви отварям точно сега, щото да не ми затворят "чийненцето" като на ген. Наплатанов например ... да взема, че да се самоубия малко, например си ...

Вълллееййй ... пудгони мъ пъръноятъъъъ ....


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Може.Имам предвид,че сме зависими от средствата за комуникация.Преди нямахме и в къщи телефон няколко години като се нанесохме в настоящото жилище.Детето ми го гледаха родителите ми,ползвах служебни или улични тел.за да поддържам връзка.налагало се е да викам Бърза помощ от вън/добре,че имахме наблизо,но като се повредеше или го окрадат,обикалях квартала вечер късно/И като ме залашкаха в някоя командъровка и закъснеех,мъжът ми се побъркваше от притеснение,нямаше как да сигнализирам, че се бавя по еди-каква си причина/веднъж и полиция беше изюркал да ме търси,побърка ми колегите дето живееха в близост,че не знаеше и в кое "тъпо село" съм се забила служебно,а ние зъзнехме на шосето с повредена кола посред зима/.А детето като се разболя веднъж,баща ми трябваше да дойде от центъра до нас рано сутринта,че да ни викне.Тези неща на всички са се слуцвали,не съм нито първата,нито последната,ама не смея да го изключа,че някой от семейството ако ме потърси спешно...А преди ми идваха в къщи служебно,да ме викат по никое време.Сега само може да звъннат и да ги излъжа,че не съм в София,няма да се юрнат до къщи като едно време.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
kati написа:
Smile А преди живяхме без тах.А сега де? Що не пробваме?

"Сърце мъжко,юнашки" не ми дава мира и припомням с Детям 60-70-80-х посвящается (85 фото и 10 роликов)
(зарежда бавничко,ма си струва.Пуснете си колонките!).Вярно,материалът е за хората в СССР,но доста неща бяха валидни и за България


И тогава беше като сега ... не се самозаблуждавайте изобщо ... само дето ние "плебеите" не го знаехме ... нищо повече.

Е, с тази разлика, че технеката от тогава до сега се разви още повече ... и още повече влезнаха в употреба, дори широка, много от всичките тези нещица ...

Я да ви каже Пенка нещо по въпроса, я ...

Шапките ще ви паднат преди да паднете самите вие ... мъхъммммм ..

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Може.Имам предвид,че сме зависими от средствата за комуникация.Преди нямахме и в къщи телефон няколко години като се нанесохме в настоящото жилище.Детето ми го гледаха родителите ми,ползвах служебни или улични тел.за да поддържам връзка.налагало се е да викам Бърза помощ от вън/добре,че имахме наблизо,но като се повредеше или го окрадат,обикалях квартала вечер късно/И като ме залашкаха в някоя командъровка и закъснеех,мъжът ми се побъркваше от притеснение,нямаше как да сигнализирам, че се бавя по еди-каква си причина/веднъж и полиция беше изюркал да ме търси,побърка ми колегите дето живееха в близост,че не знаеше и в кое "тъпо село" съм се забила служебно,а ние зъзнехме на шосето с повредена кола посред зима/.А детето като се разболя веднъж,баща ми трябваше да дойде от центъра до нас рано сутринта,че да ни викне.Тези неща на всички са се слуцвали,не съм нито първата,нито последната,ама не смея да го изключа,че някой от семейството ако ме потърси спешно...А преди ми идваха в къщи служебно,да ме викат по никое време.Сега само може да звъннат и да ги излъжа,че не съм в София,няма да се юрнат до къщи като едно време.
Smile


И това е така ... ама едната екстра влачи след себе си и другата и всички вземаме, че ставаме по някое си време неволни "параноици" ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Баща ми е работил в ДС /ама то беше до преди 30г.,в кадровия отдел,ама е поназнайвал много неща,само дето дума не обелваше та и досега/ Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми ... прав си е човека ... да вземат сега да го самоубият ли пък и ти?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз от ДС не разбирам Wink Ние сме само техничари.Всеки GSM има уникален номер, с който се идентифицира и позиционира в системата.Всеки компютър /дънна платка, хард диск/ - също. Всеки софтуер на Microsoft - също. Всяка банкова карта - дебитна или кредитна - също.А "златното правило" във видеонаблюдението е: 1:1:1 - видими, които работят, видими , които са бутафорни и невидими, които работят...Има и още, но мисля, че и това е достатъчно.А сега - ползите: всеки от нас е пред компютъра, нали, и не може да се лиши от него.Много малко потребители ползват Linux, просто защото това е операционна система, която изисква повече познания, за да можеш да я използваш.Всеки има GSM и не може да го изключи, защото може да го потърсят близките му, или за нещо много важно.Всеки тегли пари от банкомат.Всеки ходи по улиците. Да продължавам ли? Просто - лична Smart карта, която да служи за паспорт е последното, за което има за какво да се притеснявате.Има и успокоително - никой не е интересен, докато не стане интересен. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност не се и притеснявам,от притеснения полза няма,вече съм го разбрала./особено ако не можеш да променяш някакви събития/Ще си жвеем живота със всички придобивки на техниката,които са ни полезни и нужни и ако можем да си ги позволим и това е.
Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Всеки има GSM и не може да го изключи, защото може да го потърсят близките му, или за нещо много важно.Всеки тегли пари от банкомат.Всеки ходи по улиците. Да продължавам ли? Просто - лична Smart карта, която да служи за паспорт е последното, за което има за какво да се притеснявате.Има и успокоително - никой не е интересен, докато не стане интересен. Laughing


Нямам ни телефон,ни банкова сметка и карта и не съм интересен.Ох!Успокоих се Rolling Eyes
Заб. penka,само припомням,че изключването на GSM-а не ти осигурява нелегалност.Но няма да обяснявам кои физически закони се използват,че да не стана интересен Shocked

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хахахахаха ... ми който много знае и дъдри /като мен например/ става много интересен ... прав си!

Ми ... лека нощ и на тебе!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Юни 02, 2007 8:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аудан е опора за всички ни тук. Не знам какво ще правим без него. Neutral На мен неотдавна ми помогна за превод от руски, тъй като се затруднявах на места. Не беше голям текста, но аз му благодаря, че ме подкрепи и ми помогна за материала. Да е все така добър да помага. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov