НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:00 am Вижте мненията без отговор
Пролетно изложение на книгата 2007
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 7:27 pm
МнениеЗаглавие : ???????? ????????? ?? ??????? 2007
Отговорете с цитат

Вчера наминахме да видим какво е положението на пролетното изложение на книгата. Накупихме си това онова, но не ни хареса особено. Изложението е разхвърляно по първия и втория етаж (и от двете страни в сниженията) на НДК. Безлично, без дух, без интерес и активно присъствие на читатели и посетители (нещо като форумите ни в последните дни Razz ).

Странно е, като се има предвид, че на предишното изложение ми се стори оживено, накакси с дух и ми беше просветнало на душата. Уви, нещо съм се подлъгал. Дано да потръгне по-добре през следващите дни. Но приятелите ми в бранша говорят за нова стагнация на книжния пазар.

Минахме около половин час след визитата на премиера. Мнозина смятаха, че той допълнително урочасал и без това наританото изложение. Казвам наритано, защото не го пуснаха за 24 май, когато хората са най-склонни да отидат да погледат и да потрошат някой лев за букви, а го отложиха за после и послето изглежда много жално. А издателите са се постарали, подредили са щандове като слънце и т.н. За кого ли? И още веднъж ми се натрапва алюзията с форумите ни Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 7:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Преди години имаше по-голям наплив на това изложение.А сега сигурно повече ходят целогодишно на пл."Славейков" да пазаруват,ако нещо им трябва.И стагнация има,а и щом не са го пуснали по празниците,когато хората са били по-свободни...И щом премиерът е бил,може да са опразвали залите заради него от съобръжения за сигурност.Пък нашия форум сигурно трудно се асимилира от всеки,ако им позволим да си разказват за демони и духове,може пък да настъпи оживление/шегичка/,я по другите форуми какво става-много потребители,много нещо,питат как да си направят магии за любов,че да вържат някого /ако ще и зомбиран да е,ама техен/,как да си "отключат късмета",споделят си любовните мъки,разменят си "любезности",все неща,дето тук не се котират.Е,как да има наплив.Отворете един раздел "как да си леем восък","как да привлечем някого с магия" или "как да контактуваме,кеф им с духове,кеф им с демони,кеф им с извънземни" със свободна размяна на мнения и рецепти и ще видите "о, чудо!"-такъв наплив ще нахлуе,че ще се видите в чудо. Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile ....Пък нашия форум сигурно трудно се асимилира от всеки,ако им позволим да си разказват за демони и духове,може пък да настъпи оживление/шегичка/,я по другите форуми какво става-много потребители,много нещо,питат как да си направят магии за любов,че да вържат някого /ако ще и зомбиран да е,ама техен/,как да си "отключат късмета",споделят си любовните мъки,разменят си "любезности",все неща,дето тук не се котират.Е,как да има наплив.Отворете един раздел "как да си леем восък","как да привлечем някого с магия" или "как да контактуваме,кеф им с духове,кеф им с демони,кеф им с извънземни" със свободна размяна на мнения и рецепти и ще видите "о, чудо!"-такъв наплив ще нахлуе,че ще се видите в чудо... Laughing Laughing Laughing

Права си, но засега ще се въздържим от големия наплив Cool Инак трябва да назначим щатен трияч/забранявач или да назначим пък насърчител на подобен обмен и да изтрием после целите форуми наведнъж, та да не си играем на дребно Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Доста хора четат книги...но на монитора си,чрез нета.
Цените на някои стоки плавно се зареяха в небесата,а заплатите и пенсиите си стоят.
Друга причина за липсата на читатели-купувачи е,че наистина 24 май бе най-добрата дата.Тогава хората са настроени да купуват книги и не са се охарчили за някой абитуриентски бал все още. А и 24+7=31, А където е 31 май, там е и 1 юни. Да,голяма грешка беше,че Панаирът не почна на 24-ти.

Има и друго. Има толкова много неща, които бих си купил, но като си погледна пормонето, решавам,че няма да отида...По същата причина и на "Славейков" не ходя. Но явно,"моят случай" не единствен... Предполагам,че сме много

През тази година влязохме в ЕС и може би доста хора си пестят пари за билети и др. нужди за работа навън. А и тая 9-ка...не знам дали е най-благоприятната за книгочетене и книгопродаване. Имам надежда за догодина, обаче, малка, но надеждаSmile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 8:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

...дано не ме чете някоя от учителките ми по граматика...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
...дано не ме чете някоя от учителките ми по граматика...

Не виждам особени причини за притеснение Very Happy
А колкото до другото там с пестенето, може би си прав. Хората, които биха си купили книги, в повечето случаи са принудени да пестят. А останалите... Няма да ти обяснявам. Просто иди да видиш какво става в Билла, Фантастико и останалите магазини за пълнене на толума. Ум да ти зайде. Rolling Eyes

Но искам да ти кажа, че и аз пестя. Едната книга, която закупих се казва "Постна кухня" и е върхът. Няма нищо общо с гнусните книги с вегетариански рецепти от рода на "слагате в чиния студена вода четири семки от тиква, три слънчогледови и подправяте на вкус със захар и малко прясно мляко, сол и три капки пресен сок от аспержа. Може да поднесете и с четвърт филийка от франзела от миналата сряда", както и ведическите индийски пържотии и мазнотии които могат да претрепят или уморят от глад всяко живо същество. Тази книга, дета я купих е пълна със живи, пълноценни и йеки български вкусотийски рецепти. Супер!

Така, че пестя от месо. Не пия алкохол, така че и от там пестя доста. Не си поправям бангията - а от там няма какво да ти обяснявам - свръхспестения. Със спестените пари си купувам йеки книги и тютюн във всичките му разновидности - само не дъвча, но не за друго, а защото не продават Razz Ще ти обясня защо ги харча за тютюн - защото въпреки отварянето на границите, падането на Шенген, Берлин, и края на първата световна война, няма да заминавам в чужбина Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 9:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз харча за тютюн,а като си помисля колко ще икономисам,ако го нямах този порок,не е истина.В къщи си имам много книги,едно време ги пазарувахме на кило едва ли не,бяхме много четолюбиви.И дъщеря е чела повече,отколкото повечето си връстници.Напоследък не чета книги,или рядко,не знам защо,но преди много четяхме.Виждала съм като отида на гости някъде,че хората имат секция/мебел/,а нямат книги там.Някои пък са си наредили видеокасети на мястото на книгите-филми.Всякакви хора.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
И аз харча за тютюн,а като си помисля колко ще икономисам,ако го нямах този порок,не е истина.

Щеше да спестиш като за една бангия, да си я купиш и да не я поправяш и да пестиш двойно повече Razz

kati написа:
... Виждала съм като отида на гости някъде,че хората имат секция/мебел/,а нямат книги там.Някои пък са си наредили видеокасети на мястото на книгите-филми.Всякакви хора...

Доколкото си спомням и тук бяха навлезли готовите книжни лавици - това са едни празни мукавени кутии, оформени като поредица от гръбчета на луксозни книги и си ги поръчваш на метър и тематика. След това само ги набутваш по рафтовете на секцията в къщи и лавиците пълни до отказ Razz . Мисля че метърът беше дванадесет долара или нещо такова. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е,те такова нещо не знаех,че има.И сигурно в кутиите може да си сложат нещо "по-полезно".На мен пък ми харесва шаренко - има и с луксозни и с не луксозни,има с меки и с твърди корици,има и вехти изфания и по-нови,има всякакви жанрове,кеф ти класика,кеф ти фентъзи,исторически,политически,чат-път някои любовни,"чиклит",а и някои и друг учебник,нормативни д-ти даже,има и специализирана литература за различни неща,абе друго си е.Само лавици с луксозни стоят някак си претенциозно. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Май 31, 2007 10:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам позната, която работи в книжарница и тя най-сериозно ми е казвала, че не малко хора си избират книги за покупка по цвета на обложката, така че да се върже с цвета на килима в хола. Crying or Very sad Що се отнася до активността и пестенето - може и да нямаш пари за книги, но участието във форум не е свързано с пари, след като така и така явно имаш PC и интернет.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
"Постна кухня"

Колко чини,че да знам дали да я търся в неделя?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 10:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Маг Живин написа:
"Постна кухня"

Колко чини,че да знам дали да я търся в неделя?

На щанда на Издателство "Колхида" на втория етаж, веднага щом се качиш, огледай се и ще го видиш. Цена 6 лв, но с панаирната отстъпка излизаше като че ли 4.50лв. Тази година май не се плаща вход - значи сумата е чиста. Wink

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 10:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Имам позната, която работи в книжарница и тя най-сериозно ми е казвала, че не малко хора си избират книги за покупка по цвета на обложката, така че да се върже с цвета на килима в хола. Crying or Very sad

Не се натъжавай, просто не си даваш сметка колко е важно Razz

penka написа:
Що се отнася до активността и пестенето - може и да нямаш пари за книги, но участието във форум не е свързано с пари, след като така и така явно имаш PC и интернет.

Но явно пак е свързано с някакви вложения - на внимание, на желание за общуване, за споделяне и т.н, все разни не точно потребителски явления и нагласи. А какво е потребителското: "Ми що да съ тормози човек? Я по-неангажиращо и анонимно, моля!" Явно и затова английското user като термин от форумите се превежда като потребител, а може да се преведе още като ползвач или дори като използвач и макар по-брутално, явно ще е по-близо до суровата истина за нагласите на голям процент от user-ите. Rolling Eyes

Всичко май е въпрос на превод на думи и реалности - вътрешни, външни и виртуални Wink

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 5:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Входът е 1лв.Туй е инфо за тия дет са си взели точно пари

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 03, 2007 5:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И какво сега, размина ли се с книгата на книгите? Shocked

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov