НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пон Май 13, 2024 8:51 pm Вижте мненията без отговор
ПАК ОТНЕСОХ СКАНДАЛА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 7:56 pm
МнениеЗаглавие : ??? ??????? ????????
Отговорете с цитат

Току-що ми се обади по gsm-a някаква много ядосна жена и вика:

- Вие маг Живин ли сте?
- Да.
- И сте в редакционната колегия на вестник В-а?
- Да.
- Кажете им да имат срама и да престанат да преписват!!!
- Кой?
- Ами тази маг Теодора преписва директно от Наина Владимировна, онази маг Евина преписва буква по буква.... Няма да ви обяснявам! Не ги е срам....
- Може би трябва да се обадите на редакторката на вестника
- Аз и на нея ще се обадя. Не трябва да ви крещя на вас. Вие със Селена пишете ваши си материали, дето се четат, но как е възможно такова гнусно преписвачество. Не ги е срам! Трябва да престанат...

И ми затвори. Не ми остави време да обясня, че маг Евина вече не е тя, не е и адепт, а е холистичен лекар (това от последния брой на вестника, моля потребителя AUDAN да внесе съответните корекции в собственото си титулуване). Не ми остави време да я попитам дали има наблюдения след като всички оправят животи и изкривени души, защо са толкова много "изкривените" по улиците, из форума ни и т.н. Не ме остави да я питам, ако си сложи някоя магнитна гривна от тези на Теодора, дали няма да се преобрази. Изобщо не можах да си поговоря с нея. Дали да не опитам да й звънна? Какво ще кажете?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Няма смисъл.Какво ще отговори?Изкарала си е справедливия гняв не на когото трябва.Ще се разберат с Гл.Редактор кой какво и от кого е преписал,кой е Адепт и кой лекар./какво беше "холистичен"?,простете невежеството ми/ Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Холизмът накратко е учение за всесвързаността на нещата. холистичен лекар е свързано с така нареченото "ново" направление в граничните медициноподобни науки, а именно холистичната медицина - тялото не се лекува орган за орган, а цялостно - чрез псевдонаучни, псевдоокултни още всякакви псевдо методи. Като хвърляш прах в очите на хората, няма лошо. Който иска да го лъжат, излъган е. Но за титлата лекар без специално медицинско образование май се лежеше нейде към сливенскиот край. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Ккакво беше "холистичен"

"Оллос"-"цял".Откъдето и холограма-цялостна картина,триизмерна.А холистична медицина би трябвало да означаеа "всеобхватна" медицина,т.е. да взема впредвод и човека и околната среда и всичко останало...което като дифиниция звучи направо идеална
Маг Живин написа:
...моля потребителя AUDAN да внесе съответните корекции в собственото си титулуване.

Рапорт приет!
Вече,о потребители на форума,знайте!Моята титла е ... Холистичен Адепт!Ъ...засега...мда!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При все ясновидството ми, не мога да предвидя, каква ще е титлата следващата седмица. Съжалявам, ще трябва да държим връзка Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Това за цялостното лечение не е ли направление в източната медицина-тяло и душа неразделни,като се лекува болен орган в тялото се подхожда и към лечение на душата,т.е. като първоизточник на проблема.А за "псевдодоктори" имаше преди време един,дето е обиколил Бг като селски доктор къде ли не и все са го назначавали,и "диплома" си имал човека,преглеждал,лекувал,рецепти писал,много били доволни хората.Един друг се правил на "мамолог",жените на опашка се редили за преглед при него,всичикте ги "прегледал" най-обстойно.Начело с кметица/или кмеча,не помня/местните учителки,общински чиновнички, после редовите труженички и домакини.Много добър доктор,душичка.Е,накрая ги вкараха където им е мястото,но горките жени и мъжете им ги е било срам после.То да ходиш на лекар не е срамно,ама...
Embarassed Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Гл. Редакторка не се интересува, мила ми Кати, кой от къде преписва - честно казано.

Миии ... щом си плащат за рекламата к,во й дреме на нея?! Ако има проблеми - нека ония да си отговарят, преписвачите де, и шарлатано-мошениците, хахахахахахха ... само дето още не съм видяла, нито пък чула някой да е изправен пред съда, за да отговаря за подобен род дейности поне от "нашата" гилдия окултна.

Е, разбира се, че си плащат по други начини, деее ... остави, кармичните остави настрана ... става въпрос за джоб-паръсътъ, с която могат да си накупят толкова много неща като слава, известност, изключително добра реклама, чрез която да могат да излъжат и измамят още повече хора ... за да се сдобият с още повече пари, с които ще подкупят пък данъчните, прокурора, съдията ... и изобщо закона ... и всички ще си мълЬчат ...

Спомняш ли си, че има един такъв филм български: "Не знам, не чух, не видях ..."?!

Всъщност и аз участвам заедно с дъщеря си в него ...

Та ... го гледам толкова отдавна и участвам в него толкова отдавна, че вече съм забравила от кога точно се прожектира ... все едно и също...

Всъщност ... на нас ни забраниха вече да пишем такива материали във "В-а", щото "не се четяли" от хората ... ама не щеш ли то днес заваляха пък обаждания в къщи именно от рода на този, който е и повод за темата тук ...

Наистина вече се звъни цяла седмица, защото ни има като първи членове в редакционната колегия, за да ни се жалват от всички мошеници накичили се там с какви ли не щеш умения, способности, преписани материали и безбожни лъжи ... става ми адски неудобно, щото аз не мога да променя нищо в този порочен стил и кръг ...

Ми т,вай значи ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Как са разбрали,че не се четат от хората,анкета ли е имало? Мисля,че най-интересните и полезни материали са вашите/само в сайта гледам/.Има Закон за авторски права,ама...много сложно и нервоемко.Помня го филама много добре,сега е още по-актуален.В преносен смисъл ли участвате,или са ви снимали с актьорска проява? /ще се поизложа с този въпрос май,ама ще го преживея/ Embarassed Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ооооо ... в пълния смисъл на думата ... тогава по онова време с това си изкарвах прехраната!

Има ни с дъщерята в много от кадрите и то набиващите се в очите ... две години след това се случи изгарянето ми и ... още по-активно гледах същия този филм - никой нищо не беше чул, никой нищо не беше видял, никой нищо не знаеше от комшиите ... а идваха на крак да ми се любуват на изгорялото лице и тяло веднага след излизането ми от "Пирогов", като казваха, че всичко са видели и знаели, ама са си мълчали, за да не ги разкарват после като свидетели по съдилищата ... ми човещинка, какво да правиш!

Как са разбрали за материалите ли, че не се четат?!

Ами по тлъстите хонорари за рекламите на шарлатано-мошениците-преписвачи, те са им подсказали, че не сме много актуални вече ... зарибяването е станало, добре са се сложили нещата, ние вече не им трябваме!

Простотията тече, тълпата се тълпи пред вратите на пачкодавците ... падат каймета и ... всичко останало просто започва да пречи, щото то духовност-духовност ама тя не се яде, ни пие, нито пък ... айде да не ставам цинична ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Еее,имаме си кинозвезда,а такава скромност до сега.Бих го гледала пак специално заради Вас.А филма много ми хареса.Така е за съжаление,а може и да ги е страх хората.Сега е още по-страшно,хората не само бягат от неприятното разкарване за сидетелстване,а се и страхуват за живота си,за съжаление често с основание.Като се нанесохме в апартамента/преди 20 г./големи изпълнения ставаха в едни съседи и мъжа ми го викаха за свидетел,не само че не отказваше,ами дори съдействаше на полицаите с голямо удоволствие да въдворява ред във входа,че някои хора се бяха самозабравили.Само че като тръгна да се явява по делата,все ги отлагаха поради неявяване на ишцaите или по друга причина,а това костваше разкарване и отсъствие от работа,веднъж се беше изнервил от поредното отлагане,та като изнедоволствал там,го зaплашили,че ще го приберат за неуважение към съда.То пък беше един съд... Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Четете "Златният телец". Остап Бендер отдавна е разбрал, че най-бързият начин да разпръснеш една тълпа е да я приканиш всеки да се запише като свидетел. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Даа.А къде са "всевиждащите и всезнаещи лелки или бабки - зоркото око на входа,на квартала",дето занят къде какво се slucvа,дори у вас,ако не знаеш,че си имала семеен скандал например,от една такава ще го научиш.При родителите ми си имахаме една/адашка моя,ужас и мое писмо от "гадже" по погрешка беше получила вместо мен,хи-хи/.Веднъж ме среща и ме пита:"ти днес на изпит ли си била?/бях студентка тогава/Викам "да!?" и докато се чудех кой и е светнал,тя продължи:"А.разбрах,аз,разбрах!Видях водата разлята пред вратата"От тогава забраних на майка ми да прави водоразливащия ритуал пред краката "за късмет" отивайки на нещо важно.Тази я бяхме кръстили "Агенция Ройтер" като деца.

Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 01, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми ... те тия бабички отдавна измряха, Кати!

Сега има други бабички, ама за тях не ми се говори, щото и мен ме вкарват в тая гилдия на същите тия бабички, кикикикикикики ...

А честно казано вече ми се спи и ... то много!

Ми ... лека нощ на всички, ама вие ако искате си говорете, деее ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Юни 02, 2007 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
- Ами тази маг Теодора преписва директно от Наина Владимировна, онази маг Евина преписва буква по буква...

Ама това си е напълно обичайно да преписват от руски автори. Изобщо не се учудвам. Но има и такива които падат още по-ниско. Ето например, съвсем случайно открих, че една небезизвестна "ясновидка" е преписала най-първия си материал не откъде да е, а от една стара статия на "феномена" Деси отпреди да влезе в дрънголника - как намерил кофа с яйца под покрива си, как се почувствал много зле преди това, което било сигурен знак, че е черна магия и т.н. и т.н. И всичко това едно към едно. Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Юни 02, 2007 9:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много подобни съвпадения съм забелязала,като си разказват "собствените" истории.Като че ли им се "случват" еднакви случки,сценарият е един и същ и за начина по който са ги споходили ясновидските способности,предисторията на събитието и т.н.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov