НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 3:22 am Вижте мненията без отговор
Здравейте на всички!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 04, 2007 6:12 pm
МнениеЗаглавие : ????????? ?? ??????!
Отговорете с цитат

Вчера и аз ходих на изложението за книгата, но никак не останах доволна.Това, което търсих, не го намерих.Цареше пълен хаос!Е накрая купих една книга, даже ползвах отстъпката, която едвам с половин уста продавачката ми каза, че ползвам.
Но това, което искам да изразя е , че хората около мен четат все по-малко литература.Предпочитат да не дават пари за книги, защото има информация от нета напр. и защото са скъпи.Но това за мен не е оправдание! Как си купуват бутилка алкохол и си пълнят колата с бензин, а това, което те обогатява духовно го пренебрегват.Не съм ли права!?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 04, 2007 8:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Права си, merigi ... ама книгата яде ли се?! Кара ли се като колата, с която се придвижваш насам-натам и особено фукаш пред този и онзи?!

А може ли да ти донесе такова алкохолно опиянение, че да изпаднеш в пълен безразсъдък и да си доставиш оттам нататък поне още три-четири "емоционално-чувствени преживявания"?! Няма значение дали ще ги асимилираш, важното е да ги "усетиш" ...

А това духовността какво е?!

Знаеш ли колко омраза, завист, злоба и ненавист съм събудила в толкова много "душици" само за това, дето се опитвам да постигна там някакво си духовно израстване или развитие?! Наречи го както искаш ...

Знаещ ли, че подобни прояви на такива характерови качества убива?!

Че защо да не се разчисти пътя от такива като нас, които правят ефтини демонстрации на духовна реализация?!

Такива като нас пречат да се реализират потребителските ищаси на 99% от човечеството, така че те са излишни!

Така, че и ... духовната култура е излишна ... важно е потреблението, важно е хищническото унищожение помежду ни, важен е секса, важен е фолка, важен е стимула към духовния упадък и заблуждение човешко, щото самата безпросветност носи печалба на тези 99%!!! Няма значение в какво точно се изразява тази печалба - важното е, че е "ПЕЧАЛБА" ...

А какво ще спечелят от една книга, още повече духовна ... ами, че споменатия от мен процент изобщо няма да разбере какво пише в нея, за какво се говори в нея, а лично аз вече се съмнявам дали и ще може да я прочете изобщо ... щото като гледам всички са се "чатеризирали" от край докрай и им е дори и унизително да пишат на български език, та ... освен че вече не могат да го говорят правилно, то със сигурност не могат и да го четат, след като не могат и останалите две - да пишат и говорят на него!!!

Та за какъв "Панаир на книгата" става въпрос изобщо?!

Панаирите отдавна стават другаде ... по улиците, в кръчмите, в частните домове, в публичните домове, в парламента и ... т.н., и т.н.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 04, 2007 9:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Това за процента май наистина е така! Защото може би лесно се преминава от страната на мнозинството.По-лесно е така! Като погледна около себе си/за съжаление/ виждам, че масово хората вече нямат ценностна система, не влагат много смисъл в нещата и живеят ден за ден.
А камо ли да отделят за една книга, за която може би си казват " За какво да купувам книга, за да събира само прах" Smile
Знаеш ли колко омраза, завист, злоба и ненавист съм събудила в толкова много "душици" само за това, дето се опитвам да постигна там някакво си духовно израстване или развитие?! Наречи го както искаш ...
Че защо да не се разчисти пътя от такива като нас, които правят ефтини демонстрации на духовна реализация?!
Убедена съм в това и бих го нарекла път към мъдростта! И въпреки, че хем имат нужда от помощ и искат да се "събудят" , хем се дразнят от такива като нас, широкоскроени хора!
Лека вечер!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 04, 2007 10:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Някои отковено се дразнят,други само гледат много "разбиращо или умно",понякога с ирония,понякога с чувство на превъзходство и презрение, или дори със съжаление,все е дно,че виждат някакви редки "изкопаеми",извънземни,или просто луди и обречени да изпаднат зад борда на този живот и свят.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 8:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако определението за нормалност е: "това, което е най-често срещаното", то определено ненормалните сме ние, а пък другите са си съвсем нормални! Laughing Масовост, какво да се прави.Ето - и при демокрацията има значение само бройката, а не правотата.Като казах "бройката", та се сетих, че ние хората ужасно обичаме да броим.Като преброим нещо и - то вече ни е ясно. Laughing Явно сме много далеч от осъзнаването, че значение имат само тези неща, които не можем да преброим/не броя години, а - как си живял, не брой приятели - а истински, не брой любовници - а Любов и т.н./Като не можем да преброим нещо /примерно Вселената/, то престава да ни интересува /освен единици завеяни души/.Ето - и в този форум - броим регистрирани посетители и се сравняваме с масовката /по-голямо и по-малко се учи в първи клас по аритметика/. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 8:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Ако определението за нормалност е: "това, което е най-често срещаното", то определено ненормалните сме ние, а пък другите са си съвсем нормални! Laughing Масовост, какво да се прави.Ето - и при демокрацията има значение само бройката, а не правотата.Като казах "бройката", та се сетих, че ние хората ужасно обичаме да броим.Като преброим нещо и - то вече ни е ясно. Laughing Явно сме много далеч от осъзнаването, че значение имат само тези неща, които не можем да преброим/не броя години, а - как си живял, не брой приятели - а истински, не брой любовници - а Любов и т.н./Като не можем да преброим нещо /примерно Вселената/, то престава да ни интересува /освен единици завеяни души/.Ето - и в този форум - броим регистрирани посетители и се сравняваме с масовката /по-голямо и по-малко се учи в първи клас по аритметика/. Wink


Не че ти се възхищавам, Пенка, но ... наистина се радвам, че имаш правилно мислене и виждане за нещата, като повето от потребителите ни!!!

И когато живеем в "ЕРАТА НА ТЪЛПАТА" ние просто неволно излизаме от класацията на тази
Цитат:
"Масовост, какво да се прави."


Ама всеки по пътя си, та и ние по нашия!

А това с броенето го зарежи - както виждаме всички, то не е абсолютно никакъв критерий, щото "многото" значи масовост, а тази масовост пък значи "тълпа".

Е ... ми сигурна съм, че нито един от вас не желае да бъде основна единица от тази тълпа, нали така?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 8:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не харесвам да съм част от "тълпата",но човекът нали бил "социално животно".Нямам нищо против да съм част от някаква общност,която е обединена от нещо градивно/не полит.партия/ и има разбиране,толерантност и синхрон.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 8:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, права си, но тази дума "социално" е една тъпа терминология и нищо повече ...

Не е ли по-добре да сме част от Единното общо, което е Творец на всичко, и което изобщо не се "социализира" с каквото и да било ...???!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 8:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да,така е,стига да го осъзнаем.И тогава ще надраснем и ограниченията на терминологията.Иначе все ще си се групираме - по интереси,по идеи,по манталитет,по "вибрации".Трябва всички да "завибрираме" на еднакви честоти,но не ниски, за да го достигнем. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами нека поне ние, истинските и постоянни форумци да го правим, все е нещо ... Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Опитваме се.... Wink Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Радвам се, че го правите ... наистина го оценявам!

Ама аз тази вечер ще се опитам да си легна по-раничко, че адски ми се почива, ъъъъъъ ... т.е. спи ми се, та две не видя, значи...

За всеки случай - лека и приятна вечер, Кати!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юни 05, 2007 9:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Лека вечер и приятна почивка! Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov