НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 10:25 pm Вижте мненията без отговор
Шумотевицата и пукотевицата на безмозъчието
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:21 am
МнениеЗаглавие : ???????????? ? ???????????? ?? ????????????
Отговорете с цитат

През последните дни отново лумна тиха и гнусна "война на екстрасенсите". Съобщавам го, защото то се не види и чуе, а и не ви засяга по никакъв начин пряко или косвено като потребители на сайта ни. Просто си споделяме всичко, та затова реших да ви въведа в течение. Както в повечето случаи, ще подкрепя сегашното си мимолетно изказване с един материал, отпечатан преди три или четири години (не си спомням точно). Някои неща за съжаление не се променят особено.

ТУК

Тихи подмолни действия, гнусни слухове, изживявание за враговитост, астронападения, клетви, проклятия, жертви на собствената си злоба или безумие. Ето как изглежда всичко, но то остава далеч скрито от очите на общуващите с нас хора (или както ги наричат "враговете" ни - клиентите или реципиентите Razz ). Както сами се досещате става въпрос за много важни неща - пари, величие, гордост, слава, сила и т.н. За нас те могат да не струват и купчина ланшни овчи дърдонки, но за други това е смисълът на живота.

Като личен светоглед и като магьосник винаги съм избягвал насилието и нанасянето на вреда. Но от друга страна съм създаден да помагам. И ако някой е решил да се лиши от благополучието си, приличния си живот, здравето си и т.н. с цялата си воля и безмозъчност, как да се спра да не му помогна? Rolling Eyes Мнозина, които са се опарили при опит да навредят на мен или Селена, смятат, че са се опарили от мен. И е така и не е така - опарили са се от собствената си злонамереност. Аз съм просто незначителния завръщач на запратеното към нас. И се получава нещо лошо... Кому е нужно не зная.... Сигурно на тези, които ламтят за всичко Rolling Eyes Но всичко включва много неща.

Нека хората, които звънят да заплашват, нека хората, които ломотят гнусотии по наш адрес, нека хората, които се изживяват като свръх и т.н., узнаят най-после истината, а тя е двояка:

1. Всяко злодеяние се връща върху злодеятеля с многократно умножена сила - нещо като бумеранг, който отнася главата ти, защото нямаш силата да го спреш, а не можеш да приклекнеш и да те размине, защото си вдървен от величавото си его, спиртната си насоченост или просто от недалновидността си.

2. В сферата на магията съм забравил повече, отколкото ще научат за целия си безсъзнателен живот повечето посегатели.

Преди да продължите в същия дух, помислете отново. Не винаги съм в добро настроение - човещинка Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Само така, Маг Живин!С кротост, блага дума и пистолет винаги се постига повече, отколкото само с пистолет. Laughing /шегувам се, разбира се, дано да не ми се засегнете, че се шегувам дори и по сериозни теми - просто ако не се смея, ще трябва да плача или крещя, а не искам това!/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:35 am
МнениеЗаглавие : Re: ???????????? ? ???????????? ?? ????????????
Отговорете с цитат

Ужас.
Това е като в детската градина Sad
Много съжалявам, че сте принуден да хабите енергия за отстраняване на нападки, когато може да я използвате за да помагате... Всъщност.. то и това е вид помощ Smile Такива хора винаги е имало, и дълго още ще има.... Мъчно ми е за "клиентите" им... Но.. "всеки болен си заслужава лечителя"....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:37 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...С кротост, блага дума и пистолет винаги се постига повече, отколкото само с пистолет. Laughing...


Както винаги схващаш основната идея от раз Laughing Вдъхновен от филмчето за спецназ и аз се реших да изокам Embarassed

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:39 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:43 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То мистър Пратчет добре го е казал в "Цветът на магията":

"Когато един магьосник спре да проверява за стъкълца в супата,значи му е омръзнал живота". Razz

Една от основните причини да не ща да съм маг,е че трябва деа съм като каубой,а не ща.Макар че не знам дали в България има област,в която не трябва да сме с постоянно заредени "Колт"-ове...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 11:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:


Една от основните причини да не ща да съм маг,е че трябва деа съм като каубой,а не ща....

А няма ли начин да си маг без това да е всеизвестно? Smile Ако това ти се удава, защо бягаш от него?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 12:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ни ми се отдава,ни ми допада!Беше ми интересно,докато разбера що е да си маг и толкова.Не е за мен и няма смисъл да започвам въобще в тази посока.
Всеки може всичко,но с различна успеваемост и кеф.От опит знам,че и за шофоьр не ставам.
Всеки трябва да си е на мястото!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 12:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имаше такава тема,много се каза по въпроса.Наличието на някакви способности не е достатъчно,трябва себеотрицание,морал,душевна чистота и готовност да се потопиш в чуждите страдания и да виждаш повече,отколкото може да понесе обикновен човек.Много от провъзгласилите се не ги притежават и ето го резултата.Затова това не е за всеки и добре да го знаем.Така,че Аудан е прав за себе си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 12:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
То мистър Пратчет добре го е казал в "Цветът на магията":

"Когато един магьосник спре да проверява за стъкълца в супата,значи му е омръзнал живота". Razz ...


Като говорим за Прачет, си спомням един друг цитат. Онези ми приличат на: "...някой, който по време на гръмотевична буря облича медни доспехи и насред дъжда и светкавиците се изкачва на някой връх и започва да крещи с пълно гърло: Няма Бо-о-ог..."

А после на мен ми се носи името на черен магьосник Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 12:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не може да си маг и да остане неизвестно.Ако ти е дадено,няма да е самоцелно за твой кеф и да си кюташ мирно и кротко без никoй да знае.Ще трябва да помагаш на другите,ако си истински такъв,иначе забрави.И щеш не щеш ще стане извстно.И тогава д..да ти е яко.И да не хлътнеш като някои "колеги" в пагубното щеславие...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 1:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Не може да си маг и да остане неизвестно.

Пък аз имам странното чувство,че когато "работиш магия' някаква е все едно да запалиш свещ сред тъмнина-който е буден и има очи,те вижда.Та не можеш се скри.Ей тъй си мисля аз,ма може и да бъркам,де

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 1:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Както винаги схващаш основната идея от раз Laughing Вдъхновен от филмчето за спецназ и аз се реших да изокам Embarassed

Пък аз след половин час чаканер да се зареди,само звук получих.Как го гледате това?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сваляш си го на хард диска, а не се опитваш да го отворяш директно - прекалено голямо е. Изглеждаш го с видеопрограмата и след това го изтриваш, включително и от кошчето и готово.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 5:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
...Пък аз имам странното чувство,че когато "работиш магия' някаква е все едно да запалиш свещ сред тъмнина-който е буден и има очи,те вижда.Та не можеш се скри.Ей тъй си мисля аз,ма може и да бъркам,де


Зависи как и какво работиш. Ако е както зная, и буден да си, и очи на тила да имаш, ще видиш единствено онова, което аз искам да видиш. Не е толкова лесно. Ако става въпрос за някоя изветряла тетка (в случая с тетка обозначавам, самозваните аджамии), когато седне да работи магия, вижда се и с невъоръжено неясновидско око. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov