НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Апр 20, 2024 2:06 am Вижте мненията без отговор
Шумотевицата и пукотевицата на безмозъчието
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 5:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
kati написа:
Не може да си маг и да остане неизвестно.

Пък аз имам странното чувство,че когато "работиш магия' някаква е все едно да запалиш свещ сред тъмнина-който е буден и има очи,те вижда.Та не можеш се скри.Ей тъй си мисля аз,ма може и да бъркам,де

Аз пък си мисля, че да работиш магия, означава само да поправяш поразии- т.е. "да разваляш" и защитаваш. За другото трява всеки сам да се научи с правилна нагласа, воля и т.н....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 5:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Pi написа:
...Аз пък си мисля, че да работиш магия, означава само да поправяш поразии- т.е. "да разваляш" и защитаваш. За другото трява всеки сам да се научи с правилна нагласа, воля и т.н....

В един по-добър свят...може би, но тук за съжаление Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Pi написа:
...Аз пък си мисля, че да работиш магия, означава само да поправяш поразии- т.е. "да разваляш" и защитаваш. За другото трява всеки сам да се научи с правилна нагласа, воля и т.н....

В един по-добър свят...може би, но тук за съжаление Rolling Eyes


Запознат ли сте с "учението" на Верищагин т. нар. ДЕИР? И какво мислите за него?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пълно със самозвънци,лаици и всякакви,дето си прелагат услугите.С готовност правят магии "за лйбов","за успешен бизнес" и т.н.Някои се опитват и сами и то често за да навредят я на конкурент,я на съперник/ца/ в лйбовта/,дори "за болест и смърт" или неблагополуцие на неудобен човек.Такава е действителността,особено у нас.Добре,че не живеем в Африка,там пък си им е като "здрaсти".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Пълно със самозвънци,лаици и всякакви,дето си прелагат услугите.С готовност правят магии "за лйбов","за успешен бизнес" и т.н.Някои се опитват и сами и то често за да навредят я на конкурент,я на съперник/ца/ в лйбовта/,дори "за болест и смърт" или неблагополуцие на неудобен човек.Такава е действителността,особено у нас.Добре,че не живеем в Африка,там пък си им е като "здрaсти".

Кати, винаги ми е било интересно да разбера дали ако някой ти направи т.нар. "черна магия" това ти е било известно преди да се родиш и си го приел.. и ти носи урок... или просто тотално се обърква избраната съдба на душата?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На този въпрос ми е трудно да отговоря.Мисля,че не всичко е разчетено до най-малката подробност,сигурно има варианти на протичане на събития,а и необходимостта от уроци сигурно възниква и в последствие,ако си се отклонил от някакъв път,защото като се родиш после може да не заживееш така,както си го предвидил преди това/нали уж не помниш/.Като Червената шапчица дето уж трябвало да мине по прекия път,а тя се отклонила и отбила покрай гората да бере цветенца и срещнала лошия вълк.Ако се e движела по план,това е нямало да се случи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Pi написа:
...Запознат ли сте с "учението" на Верищагин т. нар. ДЕИР? И какво мислите за него?


Това е една от така наречените школи на успеха. В началото започва примамливо, като техники за освобождаване от системата-паразит (мисля, че така го наричаше, но не бих си заложил цялата заплата). След това обаче се получава увисването и ловкото предложение да си направиш собствена система и духовна пирамида (между нас казоно, духовната пирамида е любима на руските "екстрасензорни специалисти", поне у нас). Това става чрез техники, които мнозина биха нарекли пряко пси-въздействие, а други зомбиране. Според мен е нечестно и грозно. Нека оставим настрана, че е доста далеч от моя собствен светоглед. Мисля, че имах някакво интервю по въпроса и ако не е от първа спешност, мога да се опитам да го кача в раздела с публикациите в близкия час или два.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинявам се за неточността. Интервюто е качено, но явно не сте попадали на него. Можете да го намерите ТУК

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
На този въпрос ми е трудно да отговоря.Мисля,че не всичко е разчетено до най-малката подробност,сигурно има варианти на протичане на събития,а и необходимостта от уроци сигурно възниква и в последствие,ако си се отклонил от някакъв път,защото като се родиш после може да не заживееш така,както си го предвидил преди това/нали уж не помниш/.Като Червената шапчица дето уж трябвало да мине по прекия път,а тя се отклонила и отбила покрай гората да бере цветенца и срещнала лошия вълк.Ако се e движела по план,това е нямало да се случи.


Мисля, че Кати е права. Ще се опитам да го обясня инак. Мнозина черноправачи казват "защо ако има предопределение и Бог, ми се позволява да навредя на този или онзи. Значи аз съм прав/а и въздавам гнева Божи и справедливостта Божия". Но не е така: Раждаме се както с някакъв предопределен план, да речем кармичен план, така и със свободна воля. Магията и прочие явления са изцяло в сферата на свободната воля, която пък може да е или не изцяло в първоначалния план и намерения, назовавани карма. За повече подробности виж ТУК

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Мисля, че имах някакво интервю по въпроса и ако не е от първа спешност, мога да се опитам да го кача в раздела с публикациите в близкия час или два.

Не е на живот и смърт Smile Ще ми е интересно да прочета интервюто, когато има възможност да го качите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Качено е,има в по-долен пост отправка. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин написа:
Магията и прочие явления са изцяло в сферата на свободната воля, която пък може да е или не изцяло в първоначалния план и намерения, назовавани карма.

Това ясно. Аз питах- примерно ако някой ми направи магия.. как и казват.. всичко, което захващам да се проваля..и е вещ в занаята.. това значи ли, че аз съм си го заслужила по някакъв начин, или съм си го поръчала преди да се родя, че ми е част от пътя... В чисто земен аспект Това е негова свободна воля, не моя... и това до колко гибелно е за развитието на жертвата?
Отивам да чета и осмислям Smile Благодаря за линковете!
П.С. Мразя думите- голяма каша става понякога. Що не можем до друг начин да си общуваме Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 6:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Качено е,има в по-долен пост отправка. Smile

Видях, ама късно Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Нед Юни 10, 2007 7:03 pm
МнениеЗаглавие : Po temata
Отговорете с цитат

Когато си безупречен в професионалната си компететност, винаги ще се намерят хора с незряло мислене да ти "подлеят вода" Това е много разпостранено у нас- българите.Сякаш без това няма да успеем! Very Happy Но ето, че когато има нещо подобно, то ни прави по-силни и по-гъвкави, следователно и за постигането за успех, за който повечето е напр. свързан с властта.Властта на всяка цена! Според мен за едни е успех, но за други не е успех.Зависи от това каква ти е гледната точка за нещата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юни 11, 2007 12:12 pm
МнениеЗаглавие : Re: Po temata
Отговорете с цитат

merigi написа:
Когато си безупречен в професионалната си компететност, винаги ще се намерят хора с незряло мислене да ти "подлеят вода" Това е много разпостранено у нас- българите.


Безумно права си merigi, в компетентността си ...

Но ... това не са "хора с незряло мислене", това са просто квалифицирани мошеници - нищо повече. И този "плевел" наистина вирее най-добре при българите ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov