НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 1:34 pm Вижте мненията без отговор
Какво означава човек да е силен?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 12:55 pm
МнениеЗаглавие : ????? ???????? ????? ?? ? ??????
Отговорете с цитат

Не става въпрос за силата във физическия смисъл на това понятие - мускули и прочие.Иска ми се да чуя вашите мнения за вътрешната сила у човека и в какво външно тя се изразява и проявява?Силен ли е този, който щурмува препятствията с рогата напред, скача във всяка битка и води другите след себи си или е по-силен този, който може да търпи и изчаква, да маневрира и мълчи, да се огъва при необходимост и в последствие - да може да се изправя? Стоманата или памука, дъба или върбата - кое е по-силно?А вие от кои сте?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 2:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"Силен" е различно в различните ситуации.Но може да се каже,че да реагираш най-адекватно с цел не само оцеляването,но и развитието-това е ,може би,"силен".

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 4:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Тъй като не ми е заложено по природа ба бъда силна по първия начин,винаги съм се възхищавала и завиждала на хора които са,дори свързах живота си с такъв човек.Впоследствие ми се наложи да установя,че мога да бъда силна - по втория начин -със сила помагаща да се устои и оцелее, ненатрапчива,без външен израз.Не знам коя е по-добра и по-ценна,не се наемам да правя преценка.Може би наистина зависи според житейските ситуации,но ако не ни е дадено да притежаваме или култивираме у себе си,защото е чуждо на природата ни първата,не ни остава нищо друго освем да съумеем да бъдем силни чрез другата,скритата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
moonlight




Регистриран на: 04 Май 2007
Мнения: 81
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 7:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да права си Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 7:44 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati,Мъжът и жената имат различна сила,но заедно са непобедими.Туй е цялата тънкост

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 8:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile По принцип сигурно си прав.Но тук се късае за вродени чисто личностни характеристики,без оглед на пола.Има и обратния вариант на този,който описах.И пак могат да бъдат непобедими,стига да гледат в една посока.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 9:02 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????? ???????? ????? ?? ? ??????
Отговорете с цитат

penka написа:
Силен ли е този, който щурмува препятствията с рогата напред, скача във всяка битка и води другите след себи си или е по-силен този, който може да търпи и изчаква, да маневрира и мълчи, да се огъва при необходимост и в последствие - да може да се изправя? Стоманата или памука, дъба или върбата - кое е по-силно?А вие от кои сте?


Силен е този, който има разбирането за всичко това: "който може да търпи и изчаква, да маневрира и мълчи, да се огъва при необходимост и в последствие - да може да се изправя" - т.е.ПАМУКА!!!

Ами щом още присъствам във физическото си тяло, навярно съм памука ... пък знае ли се все пак?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
kati,Мъжът и жената имат различна сила,но заедно са непобедими.Туй е цялата тънкост


Винаги може да се намери слабо звено както при жената, така и при мъжа, за да бъдат "победени" - понякога и двамата едновременно.

Всъщност ... какво значи силен?!

Думата по-скоро е БАЛАНСИРАН!

Тогава човека може би е "непобедим", защото ще живее в резонанс с Божествената субстанция, в резонанс с природните закономерности.

Това е.


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Чет Авг 09, 2007 12:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
И пак могат да бъдат непобедими,стига да гледат в една посока.


Стига първо да са синхронни със себе си поотделно, а после и един с друг!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????? ???????? ????? ?? ? ??????
Отговорете с цитат

penka написа:
... Стоманата или памука, дъба или върбата - кое е по-силно?...


Всеки според предназначението си и според ситуацията. Но по ми е присъща силата на водата. Инертна, но с голяма кинетика, мека и приемаща, но ако се удариш силно в нея, е по-зле, отколкото в бетон. Трудно е да се опише с думи, но гласувам твърдо за силата на водата, останалото е огън, кал и все вятър, нищо толкова всеобемащо и истинско като водата. По-плавна, ненатрапчива и могъща сила сред природните не зная Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 10:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Огънят изпарява водата.Да, тя продължава да съществува във формата на газ, а след това ще се превърне отново във вода при определени условия, но все таки е била изпарена.Водата потушава огъня. Не всеки огън и при наличие на повечко вода, но все пак го потушава. Wink Няма по-силен.Има само превръщане и баланс.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 10:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Баланс - грънци! Има вода.

И добре че я има в контекста на едни твои изказвания за тазсутрешни приключения Wink

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 11, 2007 10:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Даа.В основата на органичния живот на земята е водата.И краставицата съдържа 98 % вода.
Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Май 12, 2007 11:50 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Сутрешното ми разбуждане с огън наистина ме накара да ценя водата. Wink Но истината според мен е, че и двете си трябват, а и няма смисъл да се спори кое е по-силното,защото всяко /всеки/си има своята сила и тя няма как да се измери, няма и смисъл, а самото противопоставяне "или-или" е неправилно, защото няма "или" - има само "и".Всъщност, признавам си, въпросът ми беше един вид провокативен.Самата аз, ако трябваше да се изкажа преди време, дълго и вероятно много убедително, бих защитава този вид сила, който по-ми импонира на мен и е по-близък до същността ми.Сега, все повече започва да ми се струва, че няма такова нещо като "по-силен", или "по-могъщ", или "по-умен".Може би мнението на AUDAN най се доближава до моето - всичко си трябва и всичко е в зависимост от ситуацията.
P.S. Тя, краставицата,KATI, си иска и ракия, а тя съдържа също сериозен процент вода. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Май 12, 2007 6:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Тя, краставицата,KATI, си иска и ракия


А за тия като мен дето и 50гр ракия не могат да изпият,добавките към краставицата са или "айрян" или "серене,домати и чушлета".
Употребяват се с пълнозърнест или царевичен хляб Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov