НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 2:20 am Вижте мненията без отговор
ЕВТАНАЗИЯТА
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 9:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Именно.

А като се има и впредвид, че самоубийството е най-големия грях, поради простата причина, че посякайки на собствения си живот, човек по този начин посяга на Божествената субстанция, тъй като е нейн продукт, можете сами да си направите заключения за какво иде по-нататък реч.

Независимо от това дали харесва на някого или не!


В случай на евтаназия болния също ли посяга на Божествената субстанция, на която е продукт? Тя не е ли вече непоправимо увредена от болестта, стигнала в последен стадий?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 9:50 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей Валерия- Анита,
Smile Двамата с Аудан сте прави за пси-въздействието...
А за евтаназията не съм мислила.. Ще помисля и ще пиша Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 10:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Евтаназията също е посегателство върху живота и нарушаване на кармичните закони,независимо,че според нашите разбирания в определени случаи е единствения изход.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 11:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Евтаназията е убийство.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 12:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Евтаназията е убийство.

...Плюс самоубийство, ако е със съгласието на човека?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 1:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ako някой ме помоли да го убия и го направя,то аз СЪМ убиец,но той НЕ Е самоубиец.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 1:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Ako някой ме помоли да го убия и го направя,то аз СЪМ убиец,но той НЕ Е самоубиец.

Но Е ПОЖЕЛАЛ да го убият и то за да не изтърпява болка... Мислите са сила..
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 1:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мислите са сила,но се наказват най-вече действията.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 1:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много хубаво си говоркаме тук за евтаназията и я осъждаме, обаче да чукам на дърво да не ни опре на нас на гърба такава ситуация и такова решение. Crying or Very sad За да се вземе такова решение може би болката е много силна, може би не може да се издържа, може човекът да е непрекъснато на опияти, може да е жив труп на командно дишане и т.н. какво ли не може.Та аз не мога с лека ръка да я осъдя и кажа, че никога не бих го направила. Crying or Very sad Ако вие сте сигурни, че можете да изтърпите всякакви болки и ситуации без да искате някой да ви избави от тях, шапка ви свалям - явно сте много по-смели от мен, или пък ...не сте изтърпявали и/или присъствали при човек, който изтърпява силна болка.Мисля, че в случаите на евтаназия, много трудно е решението и за този, който я извършва, защото както и да го погледнем AUDAN е прав, че той става всъщност убиец - независимо от подбудите.Може би това е и темата, в която можем да поговорим дали и жените, които правят аборт са убийци?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Pi




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 174
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 1:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Мислите са сила,но се наказват най-вече действията.

Не съм много убедена в това...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 2:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka,тук не обсъждаме кой как ще постъпи,а дали е правилно.
а кой-как и какво-не знам.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 3:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мислите са не по-маловажни от действията,както спрямо нас така и спямо другите.Същото важи и за емоциите.Пожелалият да го евтаназират не го извършва сам,защото на практика няма физическата възможност да го направи,но той доброволно избира смъртта.Ако би имал възможността,би го сторил сам,за да не въвлича друг и да товари и чужда карма с това действие.Друг е въпросът как ние бихме постъпили в такъв случай,независимо дали е правилно.Ако ни дойде до главата/да не дава Господ/сигурно бихме действали на елементарно човешко ниво.Ако е настъпила мозъчна смърт например и само тялото живее,чисто вегетативно това брой ли се за живот като Божествена субстанция?Душата на човека в този случай къде се намира?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 3:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN, на мен ми се струва доста свързано това кой как би постъпил с това дали е правилно.По-точно исках да кажа, че ако искаме дискусията да е искрена и жива, то да не изхождаме само от чисто "академични" постановки за това кое и как е правилно, а да се обърнем към себе си.И на мен ми е много лесно и веднага мога да напиша, че евтаназията е много неправилна, уврежда еди-какви си вътрешни структури, натрупва кармична обремененост и т.н. за убийството, самоубийството - но тава са само писания, до момента до който не си дам сметка до колко тази тема може да ме засегне лично и какво аз бих направила в такъв случай.Поне аз така ги възприемам нещата - чистото разсъждение, откъснато от личното и от действителността придобива академична насоченост и рискува да се превърне в теоретизиране.Ако ми поостане време ще напиша един дълъг постинг за това, колко неправилна е евтаназията, та да видиш, че мога. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 4:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Мислите са сила,но се наказват най-вече действията.


Действията са важни,но понеже и мислите са важни,по тази логика намеренията и целта за дадено действие,когато говорим за фактическо убийство не е ли от значение какво ни води към извършването му.Не е все е дно да отнемеш нечий живот от омраза или с цел някаква облага,друго е да го направиш от любов и състрадание,независимо,че нарушаваш висшите закони.Сигурно си има и степенуване на утежняване на нещата според подбудите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юни 22, 2007 6:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дали едно убийство е умишлено или не,дали с цел да "помогнеш" или навредиш,то си е убийство.
Смятам,че е така,независимо,че може би съм изпълнявал подобни молби и ще иьзпълнвявам,може би...не знам...
Но каквото и да е,аз съзнавам,че това е убийство и че аз съм бил убиец (или "съм" зависи от гледната точка)...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov