НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 18, 2024 2:00 am Вижте мненията без отговор
ВАЖНО:ПРИНЦИПИТЕ НА ИСТИНАТА СА СЕДЕМ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 21, 2009 10:45 pm
МнениеЗаглавие : ВАЖНО:ПРИНЦИПИТЕ НА ИСТИНАТА СА СЕДЕМ
Отговорете с цитат

1.Принципа на Менталността
"Светът е Мисъл. Цялата Вселена е мисловно състояние."



2. Принцип на Съответствията
"Каквото е горе, това е и долу. Каквото е долу,такова е и горе"



3. Принципа на Вибрацията
"Нищо не почива;всичко се движи;всичко вибрира."




4. Принцип на Полярностите
Всичко е двуполюсно; всичко си има полюси; всичко има своята противоположност; харесвам и не харесвам е едно и също. Противоположностите са идентични по природа, само различни по степен;крайностите се срещат; всички истини са верни и все пак са полуистини; всички парадокси могат да се спогодят."




5. Принципа на Ритъма
Всичко се движи навън и навътре; всичко си има прилив и отлив; всички неща се издигат и падат като при движението на махало-този принцип се проявява навсякъде."




6. Принципа на Причина и Следствие
Всяка причина си има ефект. Всеки ефект и явление си има причина; всичко се случва според Закона; няма случайности;шансът се получава вследствие на Непознаването на Закона; има много нива на проявление на причинността, но нищо не избягва Закона
.



7. Принципа на Пола
Полът е във всичко;всичко има Мъжки и Женски Принцип; Полът се проявява на всички нива



_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 12:49 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

По повод на първия принцип се опитвах преди време да си обясня зараждането на света.Включих няколко теории за създаването на своята.Според изследователите,Вселената в началото си е била много малка.Всъщност преди всичко е било изградено от нематерия,според тях.Кое е нематериално, може да се движи в пространството без да приема форма-мисълта.Като изхождам от твърдението, че след смъртта душата-или мисълта,пребивава някъде-в бърдото,от тук следва, че тя съществува и извън тялото.Тоест не заема място, погледнато от наша материална гледна точка.Така е била и Вселената.И заключението ми беше докато си разсъждавах, че мисълта е била в началото на нашата Вселена.Успях ли да обясня разбираемо? Very Happy Ей такива мисли си ме занимават от време на време, докато се опитвам да си обясня защо съм се явила на този свят. Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 12:54 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Само да допълня, че се опитах да обединя мнението на учените, които са с материално мислене и наричат началото на Вселената нематерия,която тепърва май ще изследват и духовното мислене,според което в началото бе Бог, Ум,Христос,ако щете и Аллах и всички други религиозни водачи. Very Happy Дали стана по-ясно не знам... Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 1:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нищо не ти разбрах! Embarassed Crying or Very sad

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 1:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Така е като се опитвам да говоря смислено в един през нощта.Просто се опитах да обясня как самичка си стигнах до обяснението, че в началото на всичко е била мисълта. Laughing Никога повече няма да пиша първото, което ми дойде на ум.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 2:15 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ей ... недей чак така ! Това,че аз не те разбрах ,не значи ,че трябва да стигаш до такива краини решения!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
D_G




Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 134
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 22, 2009 3:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам предвид следното.Първичните мисли трябва да се облекат в такава форма,че да внесат яснота в отсрещния човек, а не да го объркат в стремежа му да ме разбере Very Happy Стигнах до заключението, че в началото на всичко е мисълта-ако приема за истина твърдението на учените, че в началото преди Взрива вселената е била изградена от нематерия и се замисля кое е нематериално-единственото, което ми и два на ум е мисълта.Стана ли по-разбрано?Нямам време да го доукрася написаното, но ми се ще да поговоря с някого за началото на света.... Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 23, 2009 12:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

D_G написа:
Първичните мисли трябва да се облекат в такава форма,че да внесат яснота в отсрещния човек, а не да го объркат в стремежа му да ме разбере!


Първичните мисли не могат да бъдат облечени в нищо.

Може ли да бъде облечен Бога?!

Та той няма тяло - той е навсякъде и във всичко. Той не се помещава само в нашата Вселена, защото е обхващащ цялото мироздание от Вселени и Свръхвселени.

Той е безкрайно обхващащо Космично понятие.

А който се е сдобил с пълното осъзнаване най-напред за собствената си природа, той може да стигне и да правилното разбиране за живота в цялата му многоимерима, многообразна и всеобхващаща конфигурация.


D_G написа:
Нямам време да го доукрася написаното, но ми се ще да поговоря с някого за началото на света.... Very Happy


Света и живота в него нямат начало, нито пък край!

Те са една безкрайно обхващаща компонета целия безначален и безкраен Космос!

И всичко е поместено в една и съща сфера. А коя сфера има начало и край?! И къде е той в нея, ако някой твърди, че има такъв?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov