НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 5:06 am Вижте мненията без отговор
ЧУДОДЕЙНАТА СИЛА НА ЧЕРВЕНОТО ВИНО
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 05, 2007 6:19 pm
МнениеЗаглавие : ??????????? ???? ?? ????????? ????
Отговорете с цитат

Червено вино удължава живота

Червени вина от френския департамент Жер и от италианския остров Сардиния са най-подходящи за пиене, ако човек иска да живее по-дълго, съобщава сп. "Нейчър" в утрешния си брой. Ролята на полифенолите, съдържащи се в червеното вино, за ограничаване на развитието на атерЧервени вина, Червено виноосклероза е добре известна. Британски учени от факултета по медицина и стоматология "Куин Мери" в Лондон и университета в Глазгоу обаче установиха, че ефикасно оръжие срещу атеросклерозата са най-вече танините, познати под името процианидини.

Учените са сравнили влиянието на червени вина от различни части на света върху култури от кръвоносни съдове, отгледани в лабораторни условия, и са установили, че червените вина с най-голямо съдържание на процианидини защитават най-добре тези съдове. После те са проучили данните в кои райони по света хората живеят най-дълго и имат най-малко сърдечносъдови проблеми и са установили, че това са Сардиния и департаментът Жер във Франция. След това те са констатирали, че именно в тези райони вината са с най-голямо съдържание на процианидини. Според учените това се дължи на използваните там традиционни технологии за производство на червеното вино, при които се запазва високото съдържание на благотворните съединения. Освен това, за производството на червено вино в тези райони се използва гроздов сорт, който е особено богат и на полифеноли.
Така британските учени са стигнали до извода, че елексирът на дълголетието се крие именно в червените вина от Сардиния и Жер.



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 11:50 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Най-прочутите вина по света:

БОРДО - по името на френския град Бордо, прочут винарски център, където се приготвя виното.
ТОКАЙ - първокачествено унгарско вино по името на вулканичния масив Токай, където се произвежда.
МАДЕЙРА - вид бяло десертно вино по името на островната група Мадейра в Атлантическия океан, където най-напред е произведено.
КОНЯК - силно питие по името на френския град Коняк, където за пръв път е произведено.
МАЛАГА - вид подсладено гъсто вино, с вкус на карамел. По името на испански яград Малага, където се произвежда.
ХЕРЕС - вид испанско вино по името на град Херес да ла Фронтера, голям винарски център.
ШАРТРЬОЗ - ароматичен ликьор по името на френския манастир "Шартрьоз", чиито монаси са го произвеждали най-напред.
ШАМПАНСКО - бяло шумящо вино по името на френската област Шампания, където е произведено първоначално.
БЕНЕДИКТИН - вид ликьор по името на бенедиктинските монаси, които са го приготвили най-напред.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 4:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И нашенските са много хубави! Very Happy Особено "Мавруд" от Асеновград. Embarassed Сега AUDAN пак ще каже нещо за мен и алкохолизма. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 4:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile В Северозападна България домашнопроизведените им червени вина са много хубави. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 7:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
И нашенските са много хубави! Very Happy Особено "Мавруд" от Асеновград. Embarassed Сега AUDAN пак ще каже нещо за мен и алкохолизма. Wink

Тц,само ще допълня,че Диана е от асеновград и като потомствена кръчмарка предвиждам как ще опитам от най-добрите вина.
Ще допълня ,че тамошният климат е добър и за Малага,така че няма смисъл да ходите до Испания.
Като българи би трябвало да знаете,че Широката мелнишка лоза и Гъмза са стари местни сортове,от хилядолетия.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 7:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Имахме филиал във Виноградец/Пазарджишко/,в този район правят /домашно/много хубаво бяло вино.А Гъмзата е от региона на "съребрената" ми рода
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
И нашенските са много хубави! Very Happy Особено "Мавруд" от Асеновград. Embarassed Сега AUDAN пак ще каже нещо за мен и алкохолизма. Wink


"Мавруд"-а наистина е хубаво и лековито вино, стига технологията му да е добра.

Каквото и да каже Аудан, факта си е факт! Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
И нашенските са много хубави! Very Happy Особено "Мавруд" от Асеновград. Embarassed Сега AUDAN пак ще каже нещо за мен и алкохолизма. Wink


Както вече си се убедила AUDAN прощава всичко българско. Та вместо да разправяш, че всяка вечер пиеш джин с тоник, ще казваш че му удряш една малка "Дядова усуканица" с пазарджишки домат и ще минаваш по тангентата. Laughing

Колкото до вината ни, наистина са нещо невероятни. Всъщност всички народи си хвалят виното. Дори и братята гърци??? макар да не ми е много ясно какво вино имат, след като жулят рецина. Едно вино ароматизирано ли е и за оцет не става, но това е друг въпрос. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile В Северозападна България домашнопроизведените им червени вина са много хубави. Smile


Аз пък трябва да ви кажа, че виното е най-добро, когато в него няма танин.

Когато бях току-що пръкнала се тинейджърка един истински винар ми каза това и ме научи, че ако гроздето се слага без чепките, да се слагат само зърната, става великолепно и много по-полезно, защото танина в него е много малко.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Имахме филиал във Виноградец/Пазарджишко/,в този район правят /домашно/много хубаво бяло вино.А Гъмзата е от региона на "съребрената" ми рода


В с. Брестовица и с. Перущица, Пловдивско има много хубави лозя.

Там има и стари традиции за приготвяне на хубаво вино.

Като дете съм живяла там и имам много хубави спомени за гроздобера и приготвянето на виното.

Сега пак се е подновила, гледам, традицията в този край.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Дано,защото о едно време преди няколко години ги бяха занемарили лозята,скоро /от 2-3 г./не съм минавала от там.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имат, имат вече ... и добро производство имат, пък и си струва! Wink

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз предпочитам ширата(разреда сес преварена вода).Виното ми е прекалено кисело и горчиво.
А токайското прехвалено вино е някакво подобие на "Метакса"-та,ама отвратително,ама доста далечно подобие...Още ме е яд,че го купих преди няколко месеца.Ама какво ли не прави човек заради научния интерес?
Историята му е само интересна,но виното-хич!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Леле, размина ми се!!! Very Happy Ще наблягам на "изберете българското"!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile То се знае,че нашите вина са едни от на-хубавите,само дето още не сме се научили достатъчно добре да ги пласираме на международния пазар.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov