НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 6:28 am Вижте мненията без отговор
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА КЛЮКАРСТВОТО или одумването?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 09, 2007 9:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами то това са и едни от причините, за да се стигне до пълно безразсъдство, което е и основния фактор за всички човешки страдания.

Човек обикновено завижда и злобее, когато е АЛЧЕН, алчен във всичко...

Ето какво казва Джиду Кришнамурти по този повод:


"Някой така е завладян от лакомия и скъперничество, че никога даже и не помисля за страданията, които причинява на другите, като им плаща много малко или като оставя жена си и децата си почти да умрат от глад.

Друг някой мисли за своята собствена похот и малко иска да знае колко души и тела той съсипва, за да я задоволи.

Трети, за да не се обезпокои само за няколко минути, не плаща на своя работник тъкмо когато трябва, като не мисли никак за трудностите, които му причинява по този начин.

А колкова много страдания се дължат просто на НЕХАЙСТВО - когато човек, залисан в грижи по себе си, съвсем не помисля как се отразява неговата постъпка върху другите.

Но кармата никога не забравя и не държи сметка за факта, че хората забравят.

Искаш ли да встъпиш в Пътя, трябва да мислиш за последствията от това, което вършиш, иначе ще бъдеш провинен в необмислена жестокост."

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 12:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Нито клюкарствам, нито ме касае клюкарстването по мой адрес. Very Happy Моята рецепта за париране е супер проста - като се появя някъде, където чувствам, че ще умрат от любопитство да научат "всичко за мен" , аз просто им го сервирам на тепсия.Веднага им секва интереса.Най-смаяни бяха бабите в новата кооперация, в която се преместихме да живеем, като си купихме жилище.Аз съвсем явно им се изтъпанчих и им обясних, че не сме женени, че сме от София и т.н. - резюме на живота. Very Happy Направо убих всичко детско у тях, защото ги лиших от цел за слухтене, която иначе щеше да им запълни поне два-три месеца.Жесток човек съм! Very Happy А, и най-важното - на такива хора винаги препоръчвам горещо да продължават да гледат латино-американски сериали. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 4:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
nonet




Регистриран на: 23 Май 2007
Мнения: 5
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 8:33 am
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Laughing
Cool Ами чудесен начин да задоволиш любопитството на съседи Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 1:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами ефикасно и изпитано средство е.Който си пада по майтапите - може да го пробва и после да сподели резултатите. Very Happy Според мен на психологическо ниво клюкарстването е свързано с избиване на комплекс за неосведоменост и незначителност.Когато клюкарстваш, ти всъщност правиш две неща - първо научаваш /защото клюките са взаимни - те са обмен на информация/, второ - нанасяш някакви корекции в мнението, а от там - и в поведението на друг човек спрямо някого - т.е. - имаш силата да променяш, да влияеш, да оформяш /или поне така си мислиш/.Всичко това като информационен поток е силно изкривено и често няма нищо общо с действителността, но на кого му пука?Същата работа са и медиите.Те са клюкарстване на обществено ниво.Ако ти дадеш на някого информацията на готово, дори и тя да не е вярна, стига да си изиграеш добре ролята, то интересът към тази информация моментално спада, защото лишаваш човекът, който я е търсил от лелеяната позиция на ловец.Това често се използва, когато трябва да се спретне насочено "мероприятие".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
nonet




Регистриран на: 23 Май 2007
Мнения: 5
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 1:22 pm
МнениеЗаглавие : ???????:???????
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Evil or Very Mad Ами да, има хора които се хранят с клюки и не виждайки своите проблеми се занимават с чуждите. Но това си е тяхна работа. Аз лично се уморявам от такива клюкарски истории и когато попадна, защото на всеки му се е случвало да попада в такава компания....... Embarassed просто се изключвам и ги дистанцирам от себе си.....А нали знаете, че когато искаш нещо някой да научи кажи го на подходящият човек и той ще свърши работа......
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
nonet




Регистриран на: 23 Май 2007
Мнения: 5
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 1:54 pm
МнениеЗаглавие : ???????
Отговорете с цитат

Embarassed та имах в предвид, че и пресата така ни манипулира Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 7:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
"Искаш ли да встъпиш в Пътя, трябва да мислиш за последствията от това, което вършиш, иначе ще бъдеш провинен в необмислена жестокост."



Струва ми се говорихме за ЕФЕКТА И ПОСЛЕДИЦИТЕ ОТ КЛЮКАРСТВАНЕТО, а не как да задоволим невежото любопитство на клюкарите!!!

Защото именно задоволяването на клюкарското любопитство от своя страна пък води до дълбока омраза и ненавист, така че какво създаваме тогава, когато задоволяваме жадния апетит на клюкарите?!

ВОЙНА на един тих фронт, която може да доведе до физическата смърт на някого!

Това вече ви го казвам и от личен опит. Тялото ми до края на смъртта ми ще бъде белязано именно от
ЖЕСТОКОСТТА НА КЛЮКАРИТЕ, на които аз, уви!!! до преди 16. 05.1985 год. хранех удивително задоволително безграничното им невежо любопитство ...

ТОВА ПРОСТО ЕДВА ЛИ НЕ КОСТВА ЖИВОТА МИ!!!

Така че, превете си сами изводи дали да задоволявате и за в бъдеще така "сладко" клюкарското любопитство" на невежата и сляпа тълпа ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 7:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На когото му е в кръвта, нищо не е всъстояние да го задоволи.Едно е да задоволиш любопитството,друго е да му даваш възможност да си подхранва лошия навик,ще търси "под вола теле" за всяка подробност от живота ти и ще коментира,обсъжда,осъжда....Аз пък никога не съм обичала да ми се ровят в живота,освен ако сама не преценя какво може да пусна като инфо.Сега си спомних на една моя предишна работа как само не ме намразиха колежките по стая,че не участвах в разговорите да се оплаквам от лични проблеми.Гледаха ме накриво и съскаха:"Ми ти си нямаш никакви проблеми".Едва ли не трябваше да се почувствам виновна,че нямам проблеми.А това оплакване от мъжете си за дреболии не го разбирах.Друго е,ако става въпрос за нещо сериозно,та да имат нужда от помощ и съвет,ама да се намираме на приказки.И понеже не го правех,не можаха да ми простят,нямаха си материал да за обсъждане и ги карах да се чувстват прецакани.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Едно е да задоволиш любопитството,друго е да му даваш възможност да си подхранва лошия навик


Клюкарското любопитство никога не може да бъде задоволено!!!

Но както първото ти твърдение, така и второто могат само да доведат до такива грандиозни негативни последици, че просто ти е бедна фантазията!

Така, че и двете са изключително вредни!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Вто Юли 24, 2007 8:04 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

предполагам,че вредата не е основно затози за когото се клюкари или одумва а най-вече за този който прави това.аз имах "удоволствието" да чуя това онова замен.отначало много се ефектирах но после си казах защо трябва да се вързвам на мислите на нечий болен мозък че и удоволствие да му правя докато си блъскам главата защо точно аз съм попаднала в неговите уста.както каза пенка по-добре да му кажеш в очите на един човек каквото го интересува за теб отколкото в стремежа си и в идеята какво чул-недочул за теб да те доокроси цветно. Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Юли 24, 2007 8:19 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дори да му кажеш онова, което го интересува някого си, за да клюкари още повече по твой адрес, то апетитети му няма да стихнат!

Всъщност ... апетите на клюкарите никога не стихват!

Всъщност ... стихват, може би когато преминат чертата към отвъдното.

Но пак ще повторя, че е най-добре да не им се дава никаква "храна" за клюкарене - това ги мори страшно много, защото то е смисъла на живота им.

Лишите ли ги от клюкарене, значи сте ги лишили от "храна", така те по-бързо си заминават към оня свят пък и по-бързо си научават естествено урока - независимо дали са го осъзнали или не.

Никога не забравяйте оная прекрасна мъдрост:"НЕНАСИЛСТВЕНО НЕСЪТРУДНИЧЕСТВО!" и нещата са наред - едва тогава!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 10:53 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена вчера водех разговор с една приятелка и настръхнах като я чух да казва - чакай да ти кажа малко клюкини. Това което каза се отнасяше за мой близък приятел - неща за които той вече ми беше разказал и аз знаех много повече подробности. Замълчах и казах - аз се радвам, че той и близките му са добре и са постигнали такива успехи. От години общувам с нея и не знам как да кажа че не искам да провеждам подобни разговори. Този човек е златна мина за клюкарите, споделя само с мен и аз не виждам защо да разкривам подробности. Искам да запазя нормални отношения с нея, но не исам подобни разговори.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 11:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Просто я наблюдавай, ASD! Просто я наблюдавай и ... се учи от нейните грешки.

Виж какъв е живота й, каква е житейската й, професионалната й и лична реализации?

Виж й здравословните проблеми, виж й личните взаимоотношения с хората?

Както виждам, ти, която си й предана приятелка не желаеш да я изслушваш, защото си даваш явно евентуалната сметка за клюкарщините й и последиците от тях.

Значи, тя губи приятелките си и приятелите си вече!!!

Значи ... тя руши около себе си и ... естествено в себе си.

Жалко за нея!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 27, 2007 11:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

да.... права сте до болка.... нещо там се руши
Преди десет години станах нейна кръстница и каквито и проблеми да ми е създавала съм си повтаряла - търпение и по-кротко, тя ти е кръщелница погледни нещата от нейната страна, може да не я разбереш, но не я укорявай. Но напоследък с тази мания за ровене в живота на хората около нас ...... аз стоя настрани, чувствам се по-добре така и отлично знам силата на думите
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov