НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 15, 2024 9:39 pm Вижте мненията без отговор
ШОФЬОРСКИ ТРЕПЕТИ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 1:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисля, че основните проблеми по пътищата са три - алкохола, високата скорост и неправоспособните водачи.
Ако действително се търсят мерки, а не се "отчита дейност" нещата може наистина да се променят към по-добро. Глобите са само санкции, но с тях проблема не може да се изкорени.
Не по-маловажен е и проблема с пътищата. Особено в по-малките населени места състоянието им е под всякаква критика, а и предупредителните знаци почти липсват.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 2:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad ...и самонадеяността,желанието за себеизява,отприщването на агресията... Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 2:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето някои примери за това докъде може да стигне наглостта на шофьорите, след като биват заловени да шофират в нетрезво състояние:

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 2:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А това тук гледали ли сте го? Wink

http://www.vbox7.com/play:dfb61cd0
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 2:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad Неприятно е да те лишат от начина и средството за препитание,но трябва по някакъв начин да разберат,че това дето "никого не съм убил" си е било чист късмет за момента и предупреждение свише,следващия път може и да убиеш себе си или някого.И венъж става...Не следят ли новините какво се случва всеки ден.Или всеки си мисли,това на мен няма,на някой друг...Днес така,утре така,накрая може и да дойде и техния ред.А колкото до корумпираните ченгета и други по по-горните етажи,това е друга тема,не по-малко тегава. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 3:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз оставам намнението,че високите СЪБРАНИ глоби ще свършат почти цялата работа.Защото сега са мизерни.Нека някой му изръсят 2 000 лв за превишена скорост и да му ги вземат,обаче.Пък да видим след 6 месеца как ще се попромени обстановката по пътищата.
А 5 000 да се взема от НЕСПАЗЕНО предимство на пешеходец на пешеходна пътека.А блъсне ли го-10 или 30 000.и то без да е пострадал или с лекла телесна повреда.

Магазинът,в който съм,е срещу 29-та гимназия в София на ул."Раковски".Шофьорите карат с доста над 50км/ч вкл на пешеходната пъутека за у-щето...Това е най-голямото престъпление за мен.Защото децата копират примера.Те не слупшат какво им казвате,а гледат какво правите.

Големи събрани глоби и затворени бившишофьори-това е изходът за мен1И смятам,че е най-логичната мярка на Правиътелството,защото под формата на "Грижа за народа(много им пука...) те ще увеличат парите в сържавата

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 4:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
А това тук гледали ли сте го? Wink

http://www.vbox7.com/play:dfb61cd0


То беше поводът да открием темата, но останалите линкове са супер. Друго е като го видиш как изглежда в реални казуси. Изглежда някакси по-реално от сухите сводки. И като че ли по-ужасно. Shocked

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 9:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, видях. Embarassed Толкова съм отнесена, че въобще не забелязах че и вие сте дали линк на същото още в първия постинг.
А за линковете няма спор. Wink Особено този първия направо ме разби със заглавието си.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ASD




Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 177
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 11:23 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Определено предпочитам да не шофирам, или ако е така да е по-голяма колата. Може и повече да харчи, но е по-обезопасена в сравнение с по-малките. Преди няколко години си купих малка кола, да е икономична, да е удобна за паркиране и т.н. При това движение и преследване по пътищата започнах да си задавам въпроса - хората луди ли са или полудяват като се качат в колата. Отделен е въпроса, че повечето пешеходци пресичат където и както им падне. Миналата седмица съпругът ми беше вадил три деца от смачкано Рено 5. Спира Реното след автобус, след него камион на който му изпускат спирачките и който за секунди превръща малката кола в квадратче. Хубаво е че всички са се отървали само с уплаха. А шофьора на камиона започнал да твърди на полицаите, че жената с Реното излязла срещу него - което вбесило моя човек и им спретнал добър скандал. Дошли собствениците на камиона и започнали да си защитават шофьора и да упрекват бащата на децата че иска да се разправя по друг начин с тях. Отделен е въпроса, че трите деца не са били в седалки, но и да бяха това нямаше да промени ситуацията. Ами тези хора питати ли се - ако моето дете беше в тази кола? Хубаво е, че всички са живи и здрави, но това което става по нашите пътища аз не го разбирам
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 12:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ASD, когато "разбереш" живота в България, тогава и ще разбереш какво става по пътищата.В колите, или като пешеходци, това са същите тези хора, на които все някой друг им е виновен за хала, които са супер способни, но недооценени, които избиват комплексите си с агресия, а чувствата - в чалга.Гражданската война, която водим на пътя всички ние е това, което правим и в живота си извън пътя - просто там по-лесно се броят труповете.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 13, 2007 6:52 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За да се сдобие с една по-ярка представа за живота не само в България, то нека ASD, пък и ти Пенке, да прочетете темата на маг Живин "МЪНИЧКО ЗА СПАНЕТО"!!!!!!!!!!!!

ПРОСТО Е ... НЕВЕРОЯТНА!

Нима някой, който
"СПИ" може да бъде отговорен за действията си???!!! Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 2:05 pm
МнениеЗаглавие : :(
Отговорете с цитат

Да бъда или да не бъда (шофьор) - това е въпросът който ме тормози от доста време... мислех скоро да карам и аз курса, но всяка сутрин на път за работа като пешеходец попадам в разни опасни и дразнещи ситуации... всички сутрин са особено агресивни Crying or Very sad и си дадох сметка че е еднакво опасно и като шофьор и като пешеходец... единствената причина поради която ми трябва кола е да мога поне през уикенда да се изнеса към планината без да съм зависима от никой... в града предпочитам пеш или градски транспорт да ползвам... Rolling Eyes още съм в чуденка, но като реша ще ви кажа Wink иначе това което видях на клипа е ужасяващо... тия хора съвсем са спряли да мислят като че ли... Crying or Very sad

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако смяташ да ставаш неделен шофьор класик или това дето му викат "аз като пийна, жената кара, хем бързо отрезнявам", не се хаби. Разходите и нервите не си струват планината. Ако ти е необходима в ежедневието - за прехрана, бързо придвижване и т.н., не се колебай да опиташ. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing това за жената дето кара ми хареса... вече опитаха да ме прецакат така ама не се дадох... Wink иначе бих приела курса като едно от поредните предизвикателства... и без това смятам да си сменям работното място... току виж шофьорската книжка се окаже изискване на новия ми работодател... Embarassed , плюс си е все пак ...

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Laughing И баща ми,и мъжа ми не обичаха да ги возят жени/дъщерите не влизат в тази категория,те напротив трябвало да се научат да шофират/.То мъжът ми не обичаше по принцип да го возят други хора,освен като се налагаше,но и веднъж изневери на принципа си и...както и да е...А майка ми взе книжка на 50 г.,щото беше много мераклийка да кара.А двамата бяха повече неделни шофьори.Но баща ми и намери цаката,едва я пускаше с колата си,но като отидеха някъде заедно на гости,нарочно я прецакваше - и двамата не са били пиячи,но той нарочно избързваше да обърне няколко грама и после вдигаше невинно рамене.И тя баш когато не и се шофира,че да се възползва от почерпката трябваше цяла вечер да не близне нищо.Скърцаше със зъби,ама доводът беше железен - "нали беше голям мерак,на ти сега,ти ще караш,щом толкова искаше". Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov