НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 04, 2024 1:56 am Вижте мненията без отговор
КОТЕШКО ПОГРЕБЕНИЕ!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 12:42 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Явно че наистина съм попаднала на точното място и явно не е случайност.Аз също имах котка която беше много кротка,но си замина от този свят.Майка ми никак не я искаше като ми я подариха но сега и липсва страшно много-все пак почти 15 години и беше като дете.Зуза/така се казваше котката ми/също почина много жестоко-от тумори на млечните жлези.Сега има нова котка но не е същото може би защото я сравняваме със предишната.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 1:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Smile Аз и тук се "заврях", явно тая вечер ми се говори и ми е дошла музата,по принцип не се включвам често, само следя и преглеждам форумите.Няма нищо случайно, повярвай ми, сигурна съм, че и Маг Селена би го потвърдила /ле-ле, дано не ми се разсърди, че си позволявам да говоря от нейно име, утре или по-нататък ще гледам да се извиня за това/, тя го е казвала и преди.Можеш да се радваш много, че си попаднала тук, има какво да се научи за нещата от живота, дори и да не питаш нещо конкретно. Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 11:47 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

tan4eto77 написа:
Явно че наистина съм попаднала на точното място и явно не е случайност.Аз също имах котка която беше много кротка,но си замина от този свят.Майка ми никак не я искаше като ми я подариха но сега и липсва страшно много-все пак почти 15 години и беше като дете.Зуза/така се казваше котката ми/също почина много жестоко-от тумори на млечните жлези.Сега има нова котка но не е същото може би защото я сравняваме със предишната.


Не, не е защото просто я сравнявате с другата котка, която сте изгубила, а защото те са абсолютно индивидуални и уникални като единици. Те са като хората ... само дето хората не ги възприямат така ... Rolling Eyes

Черна Маца имаше много силно присъствие в къщи, което се усеща дори и сега, тя беше уникална сама по себе си, с друго излъчване и дори "мислене", с други навици ... Докато внучката й е абсолютно различна от нея! Това е.

Всъщност ти знаеш ли tan4eto77, че нослетата на котките са носители на тяхната именно уникалност?! Там са разположени тяхните папили - така, както на човека са разположени върху възглавничките на пръстите му!!! Shocked Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 12:49 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ?????
Отговорете с цитат

Здравей Маг Селена!От известно време и на мен минаправи впечатление че нослето на малкото коте става с различни "бръчки"когато е доволно и когато го ядосам. Вярно е че и те са различни като нас, но най интересното е, че при новото ми коте/защото в момента имам две котки/ се появиха много еднакви навици,които бяха присъщи за старата котка.Може би малкото усеща нечие присъствие знам ли?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 1:53 pm
МнениеЗаглавие : ????? ????
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Първото ми коте като бях малка беше черно.Като порасна през пролетта и се разгони, така жално мяучеше, баща ми използва всднъж отсъствието ни с майка ми от къщи и го пуснал някъде из квартала, но ни излъга за друг квартал и ние двете се бяхме юрнали в един дъжд да го търсим там, беше ни пратил "за зелен хайвер".Следващото коте го взехме от провинцията, с майка ми го скрихме от баща ми в колата на връщане за София и чак след около 2 часа път то се "обади".Той мислеше,че ние "мяучим" и се подсмиваше, като извадихме котето му се смръзна усмивката, ама и него го изгледахме после в къщи. Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 2:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А ние имахме тигърка в кафяво и черно.Живя доста повече от "дадените'' й години от науката Wink
Та дядо ми беше дал на съсед едно от котетата й(черно с малко бяло).Сложил го нашия в "Москвич"-а си и отпрашил до къщата си в село на поне 10-15км от нас.Обаче...котето се върна Razz

А ще ми разправят някои,че само кучетата правели тоя номер.Да ме прощават "кучелюбците",но за мен котките са си аристократите в животинския свят..."Нищо лично!",но това е положението-предпочитам котки.А и май са ни гости от планета около Сириус,та ако искате да видите извънземно-погледнете някоя котка Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 2:41 pm
МнениеЗаглавие : ?????
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Те котките много съм чела как се връщат, изминават понякога стотици километри, на мен веднъж ми избяга котарак и въобще не искаше да се върне, а беше в квартала.Гледала съм и кучета, от джобен формат до голямо колкото мен, вече не се ангажирам с животни и нямам никакво.
Като дете обожавах котките, по-късно заобичах и кучетата, имали сме и аквариум с риби, но сега вече не ми се занимава с домашни любимци, това си е ангажимент, като отсъстваш от дома, трябва някой да се грижи за тях.Налагало ми се е и да разхождам и храня кучета на близки, докато пътуват. Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 2:45 pm
МнениеЗаглавие : ???????
Отговорете с цитат

И аз да се намеся отново.Моята сиамска котка като си отиде от тоя свят си вземахме обикновенно коте,вече си я гледахме почти година когато я откраднаха и я нямаше повече от месец.Мислех че никога вече няма да я видя и за това се примолих да ми подарят ново коте.И така докато си играя с малкия палавник чувам едно ниестово мечене- в момента в който погледнах под терасата не можах даповярвам че моята изчезнала котка се е прибрала.В момента е голяма лудница защото имам вече двама любимци и малкия мъж тормози психически каката.Е на нея никак не и е приятно но не мога нито с една от двете котки да се разделя.Така че и аз вече съм убедена че котките си имат някакво чувство за ориентация и затова се връщат.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 6:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха сега да ви разкрия истинския произход на котките ... Razz

Те "идват" от съзвездието Сириус! Там те са високи около 1,20 м и ходят изправени. Казват се ПАСКАТИ! И не се различават особено от земното семейство котки ...

Някъде бях казала, че те са извънземни животни ... А и не само те - изобщо цялото котешко семейство на Земята! Smile

В скоро време ще кача в "Публикации"- те интересни случки с животни!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 7:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чел съм,че някога именно котката е била символ за Пазител,а не както сега е=кучето.Не искам да останете с впечатление,че МРАЗЯ кучетата.Не!Просто ПРЕДПОЧИТАМ котките,по-близки са ми като "мислене" и поведение.Нямам сънища от Египет,но съм египтофил Smile ...без да имам обяснение.Но знам ,че големите котки (лъвове,пантери и т.н.) са по-успешни за опитомяване и били използвани вкл. и за лов.Макар че от тия времена са минали векове в мюсулнаски Египет и досега се прекланят пред котките.Да се малтретира котка там е неписано табу,а какво се случва на престъпкника,можете и сами да се досетите.

Официалната версия е,че котките са спасили от глад страната,излавяйки мишките.А Баст(-ет)-богиня с котешка глава е била доста почитана и за други неща.Ще потърся материал и ще го публикувам.Още повече ,че на наша територия е погребана една египетска принцеса-дъщерята на Худон,чиито наследници владеят Вавилон под името НАВу-ХУДОН-САР(по-известен като Навуходоносор) и БАЛТА-САР(Валтазар).

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 8:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами ти също така много добре знаеш, че в Странджа-Сакар пък се намира и гробницата на същата тази Богиня, за която говориш ... Богинята Бастет!

Ако се разгледа в окултен смисъл (пък и не само!) присъствието на тази богиня на Земята, то отново ще опрем до съзвездието Сириус ... Rolling Eyes

Предполагам сте чели статията ми за четвъртото измерение и за отложените и предстоящи потопи ... Ако сте направили вече това, знаете, че Сирианците ни помагат във всяко едно отношение на нас, невежите земляни ... Sad Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена, а котките защо са тук, на земята, в този си вид?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е нормалния им вид ... там, на Сириус! Е, тук са претърпели някои мутации, но общо взето те са такива, каквито са ... Sad

Така например те виждат аурата на човека, те регистрират присъствието на духове или други невидими същности от друго естество, те ни пазят като се хранят с негативната енергия струпана в нас, така те ни и лекуват ... те са състрадателни, но ако човек е лош, то тогава те си показват лошата страна ... И лично аз мисля, че постъпват много правилно.

Конят и жабата също не са земни животни, но не мога да си спомня откъде бяха дошли ... Sad Embarassed

А сега отивам да се "давя" във ваната със солите и после ако имам време или не ми се спи пак, ще видя какво правитееее ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Явно и котките си имат някаква мисия. Но независимо по каква причина са тук, те заслужават много, много повече обич и човешко отношение, отколкото им дават повечето хора на земята.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 28, 2007 9:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

До Селена:
Paзбира се, че постъпват правилно. И там им е чара, тъй като от друга страна са невероятно гальовни и мъркащи душици. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov