НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:37 am Вижте мненията без отговор
КОТЕШКО ПОГРЕБЕНИЕ!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 10, 2007 11:20 am
МнениеЗаглавие : ??????? ??????????!!!
Отговорете с цитат

Здравейте на всички!

Вчера нямах възможността да отделя повечко време, за да ви обърна вниминие, тъй като погребвах най-любимата си котка - Черна Маца!

Тя беше едно невероятно животно! Има едно старо поверие, че черна котка с черно небце носи голям късмет в къщата или в дома, в който живее!

Във входа на най-добрата ми приятелка пък живееше една голяма котка на име Мъра. Аз видях, че след поредното си ражадане тя щеше да роди точно такова коте. Изчакахме я да роди и наистина имаше такова котенце.

Така се сдобих с него през късната пролет на 1992 год. Освен, че се сдобих с нея се сдобих и с много голямо нейно поколение, също толкова необикновени котки, колкото беше самата тя!

Сега в къщи имам нейна внучка, родена пък на моята рожденна дата. Внучката на вече покойната Черна Маца е също толкова невероятна, колкото баба си и, разбира се, колкото самата мен! Razz Laughing

Така, че вчера не бях чак в толкова добро настроение и предпочетох да върша друга работа, вместо да ви надувам главите с последно си сбогуване с най-любимата ми котчица! Но ... всеки в един момент си отиваме от този свят в онзи! Така е и с нашите любимци ... Rolling Eyes

Ами ... оплаках ви се, значи! Smile

Сега е ваш ред!!! Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 10, 2007 3:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте, Селена. Моите най-искрени съболезнования. И аз не мога да повярвам че това се е случило. Неотдавна споделяхте колко си я обичате и колко сте неразделни с нея. Сякаш беше вчера. Затова ако трябва недейте да пишете във форума някой друг ден, но се отдайте на мъката си и я изживейте. Не че няма да липсвате на хората тук, но ако така е най-добре за вас, направете го. Разбирам какво е да загубиш такова същество. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 10, 2007 3:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, reveta!

Ооооо ... не съм тъжна! Разбира се, че ми беше много мъчно за нея, че няма да си я виждам до мен, в скута ми, легнала върху мен, но ... никого не можеш да задържиш насила, когато му е дошло времето да си отива там, в отвъдното! Ето как изглеждаше преди да се разболее:


Ние блокирахме разпада на първия тумор, после на втория, но третия, който беше на шията й, под милата брадичка с бели мустачки, вече никой не можеше да го пипне, поради простата причина, че там има жизнено важни органи и не може изобщо да се пипа.

Издържа горката Коледата, скискаше зъбки ... преди Нова година я позакрепихме, но след това вече тя сама се отказа ... най-напред спря да се мие (много лош признак!!!), спря да се храни, следователно и да ака, стана слаба като чироз, залиня ... не можеше да ходи, но запази всичките си навици сутрин да прави компания на кучето, внучката си, както и на нас с маг Живин - нищо, че не ядеше, пийваше си само по малко водичка. През целия ден спеше, а вечер отново правеше компания на всички и показваше колко много ни обича! Стараеше се да не ни пречи с присъствието си и с това, че е много болна и, че си отива.

В понеделник вечерта започна да агонизира и вчера докато я закараме до ветеринарния лекар, още по пътя ни напусна, но все още имаше сърдечна дейност когато отидохме при лекаря ... но много слаба!

Погребахме я в един от най-хубавите паркове на София, в една китна и гъста горичка, на тихо и спокойно място! Това и стигаше! Отдъхна си от света и болестите, които я мъчеха!

И на мен, както и на нея , ни олекна! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 10, 2007 9:14 pm
МнениеЗаглавие : ??????????????!
Отговорете с цитат

Sad Sad Sad Sad Приемете и моите искрени съболезнования! Знам какво е да загубиш любимо животинче, което е станало като член на семейството!
Нека почива в мир и в по-добрия свят! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 10, 2007 11:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А аз Ви пожелавам по-скорошна среща в ново здраво тяло. Smile

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 12:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз й обещах същото, Аудан! Казах й, че пак ще я намеря, нека само тръгне да се преражда! А маг Живин каза: "Не, тя ще те намери пак!" Laughing

А докато й говорех, че пак ще си я намеря, тя ме гледаше съвсем разбиращо в очите, сякаш ми казваше: "Ще те чакам, но сега дори не мога да ти отговоря и с едно "мяууу"!!!, защото ние с нея така си й говорехме!

Аз й говоря най-различни работи, а тя с различни интонации винаги ми отговаряше с "мяууу"!!!

Сладуранка черничка, с бели пухчета на стъпалцата отпред - и на четирите крачета отпред ще знаеш!!! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е такова описание - кратко и да ти бръкне в сърцето, за раздялата с домашен любимец, до сега не бях чела.Защо го пишете?Аз направо си го изживявам.Плача като идиот.Тя до последно се е грижила за вас и е искала да бъде част от вашето семейство.Не искам да си мисля, че това ме чака и мен с моето куче.Наистина ли се прераждат?Дано!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пиша всичкото това, за да разберете, че няма нищо страшно в смъртта! Тя просто е едно избавление и преминаване към друг живот! Ах ... а после идва отново прераждането!!! Neutral

Разбира се, че се прераждат животните! Аз вече за втори път си намирам Черна Маца и интересното е, че когато бях малка, и имах същата котка тя изглеждаше по същия начин. Това не го знаех, когато разбрах, че Мъра ще я ражда, разбрах го когато вече я беше родила естествено!

Моля се само да не се преуморявам чак толкова много, за да имам време да кача в "Публикации" в раздел "Любопитно"най-интересни случки за животинките и растенията, и ...ооооо и още много неща! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ох, дано,ДАНО да е така!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 11, 2007 10:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Надявам се, че има живот след смъртта и затова сега гледам да живея така, че да не навредя на този следващ живот.
Полагам усилия и дано да успея.
Между другуто от известно време и ние мислим да си вземем коте-децата са страшно ентусиазирани. Като бях малка живеех на село и там винаги сме имали котка. Доколко са полезни домашните любимци за децата? Пак ще натоварят мама със грижите, а те ще си гледат само забавленията. И животинчето ще страда, ако оставим грижите за него на децата. Справедливо ли е?

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 3:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво значи справедливо! Това просто е относително понятие ... А що се отнася до животинките, то не е много справедливо и това, дето ги затваряме в къщи и ги изолираме от естествения им начин на живот, но ... и това е относително понятие също, защото всички знаем колко много изоставени животни има навън по улиците ... Sad

Аааа ... пак ще ви разкажа нещо за моята Черна Маца, лека й пръстчица ...

Когато я прибрах в къщи тя беше на 2 месеца и вече не бозаеше от майка си Мъра.

По онова време в къщи си имах и една малтийска булонка, която също беше много необикновено животно ... Тя пееше, плачеше с глас, радваше ни се с глас ... Но зли хора се наговориха и ми я откраднаха!

Та когато доведох Черна Маца в къщи Джилда (така се казваше кученцето ми!) изпадна в неистова радост. До този момент тя не беше раждала изобщо!

Един ден останах изумена на вратата, защото Черна Маца, заедно с брат си Мацко бозаеха от Джилда. От любов към тях си беше спуснала мляко, въпреки, че не беше раждала изобщо и това просто е невъзможно по принцип!!!

Така мацоците бозаха от нея цели два месеца и станаха много големи! Сивия Мацко един ден офейка навън и само след един сезон квартала са напълни с негови котенца ... ужас!

А Черна Маца си остана при мен цели 14г и 10 месеца!

Тук ще ви покажа как изглеждаше моята сладка Джилдичка! Ето ви я:



_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 3:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

СЕЛЕНА написа:
[b]Един ден останах изумена на вратата, защото Черна Маца, заедно с брат си Мацко бозаеха от Джилда. От любов към тях си беше спуснала мляко, въпреки, че не беше раждала изобщо и това просто е невъзможно по принцип!!!

Така мацоците бозаха от нея цели два месеца и станаха много големи! [/b


При ескимосите е подобна ситуацията.Там силите на младата майка са от значение за оцеляването на групата и се появява кърма на...бабата.
Чувал съм слухове и за мъже(в индианските митове),които били кърмачи,но ...знам ли?! Shocked

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 4:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може да проверим из анадолските сайтове Laughing

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 5:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka, най-лошото се случва както с всички нас, така и с животните. Естествената смърт все някога настъпва. Вместо да ви обземат такива черни мисли, по-добре помислете животинчето ви да е добре защитено от посегателства и жестокости на хора и малки деца, които само чакат някое по-кротко животинче да им падне в ръцете и да го измъчват ей така за кеф. На моето коте му се случи. Не го пожелавам на никого, защото боли много повече отколкото, ако умре от естествена смърт.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 12, 2007 5:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да, садизма просто е заложен при децата най-вече! Особено при индиговите деца, защото те са абсолютно пък безчувствени! В един друг сайт вече го коментирахме това за индиговите деца!

Но ще взема да кача някой материал и за тях в "Публикациите" за да се знае какво точно предствляват те! Crying or Very sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov