НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 25, 2024 10:44 pm Вижте мненията без отговор
СЕДЕМ ЕТАПА НА ЗАМЪРСЯВАНЕ НА ОРГАНИЗМА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 4:01 pm
МнениеЗаглавие : ????? ????? ?? ??????????? ?? ?????????
Отговорете с цитат

Неправилното и бедно на витамини и минерали хранене предизвиква затлачване на организма с хранителни отпадъци, които гният и ферментират в него, като предизвикват редица болестни увреждания. Уврежданията протичат в седем основни етапа.

Първи етап: Външно здравият човек чувства само обща умора и отпадналост. Това е свидетелство за започналото затлачване (замърсяване) на нервните канали, което в последствие довежда до остеохондроза на прешлените (шипове).

Втори етап: Към умората се прибавя главоболие, тъпа болка в ставите и мускулите. Извън появата на каквито и да е заболявания това може да е сигнал за това, че човек пренасища организма си със сладко и захар, и храни, които не са подходящи за конкретния човек.

Трети етап: Появата на различни алергични реакции е естествен стремеж на силно затлачения организъм да изхвърли тази шлака от себе си. Стимулатори могат да бъдат най-различни алергени - цветен пршец, битова прах, козина от животни, храна, лекарствени препарати и т.н. Едва когато затлачването премине допустимия предел, при човек може да започне кашлица, преминаваща в астма, сълзене от очите, появата на храчки, появяват се изменения на кожата, т.е. видими сигнали на неблагополучието, такива като псориазис, екзема, захарен диабет и т.н. При жените се проявяват гинекологични нарушения, изразени чрез различни течения. Всичко това свидетелства за неправилно хранене.
Към третия етап се отнася и такава, нерядка сред децата болест, като нощно напикаване. В този случай макробиолозите отделят по-голямото внимание към храненето на децата. Ако това се случва през първата половина на нощта, препоръчва се отказ от плодове, сокове, сладко, олио срещу приемането на повече каши от ядки. Ако това става призори, следва да се дават задушени зеленчуци, гъсти супи и по-безсолна храна.

Четвърти етап: Проявява се чрез болести на застояването и отлаганията като кисти, фиброми, папиломи, полипи, аденоми, тромбофлебити, тумори, затлъстяване, оттичания и т.н., а също мастни отлагания. Появата на папиломи по тялото на човек сигнализира за появата на полипи в една или друга част на дебелото черво. Така, “мясная ресница” означава израстване на полип в десния ъгъл на изходящите части на дебелото черво, под мишниците или на гърдите - полип в долния външен ъгъл на дебелото черво, на долната част на гърдите - полип в стомаха.

Пети етап: Съпътстват го болести, свързани с деформации на съединителната тъкан на органите. Това е ревматизъм и полиартрит, при които пикочната киселина, явяваща се продукт на лошо усвоени белтъчини от организма, се отлага (натрупва) в ставите и мускулите.

Шести етап: Този стадий на затлачване на организма съответства на замърсяване с биохимични наслоения на нервните канали така, че предаването на сигнали по тях става невъзможно, възникват парези, паралич, болест на Паркинсон и др.

Седми етап: Това е последният стадий на затлачване на организма, водещ до необратими болести, свързани с разлагане на клетки и органи, т.е. рак.
Рак (според д-р Херзън) - това е отмъщението на природата за неправилно изядената храна
Рак - това е вече такова състояние, когато противораковата защита, осигурявана от способността за ферментация в дебелото черво е равна на нула, когато патологичните клетки се формират и размножават безпрепятствено.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 5:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тая статия всеки трябва да прочете и препрочита,докато му се появи мисъл,че трябва да се попромени от към качество на храненето.
Пък ако и направи промяна...направо ще е чудесно

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 12, 2007 5:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Прав си, но опита и наблюденията ми сочат, че само едно 5-10% от хората биха се замислили върху този проблем.

Отиди в един магазин и наблюдавай кой какво си пазарува и спокойно можеш да диагностицираш всеки един пазаруващ от какво страда както той, така и семейството му.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Вто Юли 17, 2007 9:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това за неправилното хранене си е абсолютно вярно! Но какво все пак е правилното? Непременно ли трябва човек да е вегетарианец, за да се каже, че се храни правилно?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Юли 17, 2007 9:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Отиди в един магазин и наблюдавай кой какво си пазарува и спокойно можеш да диагностицираш всеки един пазаруващ от какво страда както той, така и семейството му.

Мда...това за диагностиката не бешеми хрумвало... Laughing Може да паднат пари. Smile

Аз от години вече чета какво пише на опаковките.Избягвам:
-подсладители.Отровни са и докарват диабет,хипертония и затъпяване.Най-известните са захарин и аспартам.Има ги във всички диетични,диабетични(каква наглост!) и изобщо,видите ли,че нещо е без захар,знайте си.Така че ,който знае заместител на дъвките,да пише.
-маргарин.Ще попитате:"Е,защо,пък марагарин избягваш?".Ще кажа само,че се забранява се консумацията на маргарин и/или халварин повече от 1 път на ден от бременни и малки деца.А вие си правете сметката колко е полезен
-ГМО.Разгледайте етикета на чипс,крокети,сухи супи и т.н. ще се натъкнете на неща като "модифицирано нишесте от ...фцирано брашно от..." и др.под.

Смятам,че поне тия 3 неща всеки може да избягва и да си позапази имунитета.Само ще споделя,че откакто избягвам тия гадости,не ме хваща грип...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 1:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Това за неправилното хранене си е абсолютно вярно! Но какво все пак е правилното? Непременно ли трябва човек да е вегетарианец, за да се каже, че се храни правилно?


Човек трябва да следва позицията на така нареченото СЪЗНАТЕЛНО ХРАНЕНЕ, съобразено първо с личната си конктитуция и подконституция на организма, които по принцип обуславят /това като второ!!!/ от своя страна особенностите на всички химични процеси в него!

До СЪЗАТЕЛНОТО ХРАНЕНЕ най-близко е така нареченото БАЛАНСИРАНО ХРАНЕНЕ, което в общи линии също се определя от личните характерови особености на организма.

Тоест, добре подбрана, лесно смилаема и пълноценно усвоима храна от организма!

Нищо повече ... но за да постигнем това, първо, е нужно да познаваме нашата конституция телесна, органична и химична, а това все пак си е труд!!!!!!!!!

Именно и поради тази причина всеки се храни на кой как му е вкусно и после плаче от собственото си чревоугодничество. Shocked

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 4:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лошо. Аз си мислех, че е по-лесно.Стремя се да се храня правилно, но знам ли дали е така.В къщи ядем предимно вегетарианска храна, много рядко - риба или пилешко. Хляб - също много рядко и само пълнозърнест.Безалкохолни - много рядко и гледаме да са без захар, а сега излиза, че сме грешали, защото са с подсладител.Всичко това прекрасно, но зеленчуците и плодовете си ги купуваме от магазин и не знам с какво са торени. Crying or Very sad Все пак явно има значение, защото така се храним някъде от година време /преди повече се оливахме с вкуснотии Embarassed / и определено се забелязва подобрение в кондицията.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 7:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Лошо. Аз си мислех, че е по-лесно.... и определено се забелязва подобрение в кондицията.


Индивидуално е за всеки и не е трудно. Всеки общо взето знае, кое не му понася, макар и да му е вкусно. Просто го маха от менюто и толкова. Може да е месо, зеленчук или специфично ястие. На негово място внася нещо, което да попълни празнината (защото природата не търпи празно Rolling Eyes ) и така. Важното е да се усещаш добре, да не боледуваш, да си сит и да не прекаляваш. А за произхода на продуктите в общия случай може само да се предполага. Има и някои нечестни методики, които изцползвам за да определя дали да си купя от даден продукт, но пък и производителите и продавачите да не са честни? Embarassed Тревожното е, че когато прилагам моите си начини, вече избирам само по-малката злина. Читавата продукция като че ли приключи някъде към 2000 година. Сега избираме между синтетични подсладители, изкуственяци и генно "подобрени" изродии.

Все си спомням как баща ми на времето ме насърчаваше да помня какво ям, защото след това съм щял да я карам само на спомени за истинската храна. Направи ми лоша услуга. Sad Запомних вкуса на плодовете, зеленчуците, локума, шоколада, бозата и т.н. Та сега колчем реша да хапна нещо, ми излиза в паметта еталонния вкус на онова истинското, а се налага да дъвча пластмасовата кесийка, дето са ми я продали за пиперка, примерно Sad Crying or Very sad Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 7:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А само на мен ли ми се струва,че киселото мляко,повтарям"КИСЕЛОТО МЛЯКО",а не "ДА,но не!" има горчив вкус?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 7:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Май не ти се струва.Въпреки,че бяха правили експеримент да заквасват мляко с различнте марки к.м./а те станаха много напоследък/.Идеята беше,че,ако не се получи както трябва,значи млякото е бъкано с консерванти и пр.А колкото по-бързо се вкисва,толкова по-малко от тях има и е по-естествено. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мъхъм!С това:"Годност-10 дни" е ясно каква е работата.Може консерванти да няма,но минава или през термичма решетка или е облъчено и ... Crying or Very sad "Почивай в мир,български бацил!" Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Абе едно време...Аз като малка ходех всяко лято на село и там пиех мляко направо от менчето, след като баба е издоила кравата. Беше страхотно!Обаче наскоро опитах една глътка от такова селско мляко и ужас - не можах изобщо да го възприема.Същото се случи и с опитването на едно селско пиле, а не - бройлер - изобщо не можах да го ям - стори ми се много мазно и тежко.Явно толкова съм свикнала на преработените храни, че вече не мога да оценя вкуса на истинската храна. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Аз имах такъв проблем като дете,в злоядия си период.Нищо селско от животински произход за ядене не харесвах,въпреки,че възрастните ме убеждаваха,колко по-хубаво е млякото,сиренето,пилето,месото и т.н.Чак като поотраснах оцених разликата.Градско злоядо дете с осакатен вкус,исках мляко и сирене от магазина и печен бройлер.А само от селските пилета става хубава супа.Като ми изпратят сега само на супа ги правя/зимно време/,бройлерите ги пека.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
"Почивай в мир,български бацил!" Rolling Eyes


За другото не зная, но за това можеш да си сигурен. В кофичките няма нищо живо, освен ако някой простинал разносвач не е пробил случайно капачката. Хранително е, на за полезно... Но пък не се разваля. Сигурно може да се докара и на разваляне Rolling Eyes Ето, бозата например си вкисва, ама не е истинска. Sad

Колкото до трупните отвари, не ми е там силата. На мен ми миришат все на лешовина. Извинявам се, но така ми миришат. Embarassed

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Embarassed Rolling Eyes И аз се извинявам,ама за широкия кръг,дето все още сме другата фаза. Embarassed Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov