НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:45 pm Вижте мненията без отговор
СЕДЕМ ЕТАПА НА ЗАМЪРСЯВАНЕ НА ОРГАНИЗМА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 10:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пак за киселото мляко...Чудя се,дали не нагорчава заради антибиотиците?Или от специалните смески,в които има костно брашно...

А лешовина ям,ма в месарскимагазин не влизам.Там наистина мирише ужасно.

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Юли 18, 2007 11:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами по едно време на мен яйцата и пилешкото ми миришеха като парфюмирани.От какво мислите,че е.Сигурно същото е и с млякото.А сега не се налага да влизаш в месарски магазин,като ти потрябва има и в поносимо моришещите магазини.Аз почти не влизам вече в месърници като едно време.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При мен по отношение на месото е на приливи и отливи - много често само като го погледна и все едно виждам труп - изпитвам отвращение.Но има и случаи, когато ми се дояжда.Най-често - кремвирши Embarassed с горчица или пиле на грил.Когато се случи - хапвам си, защото ако не го направя ми се превръща във фикс-идея. Embarassed По едно време се бях зарекла да не хапвам никакво месо и в резултат на това започнах да сънувам сънища с кремвирши. Embarassed А иначе любимите ми манджи са постни, но за съжаление са доста пипкави за приготовление, а аз нямам много време за кухнята - само в събота и неделя.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 12:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенка, това е така при теб, защото изпитваш протеинов глад.

А с протеини можеш да се сдобиеш по много начина без да ядеш месо.

Обърни внимание на соята, фъстъченото масло, сиренето, кашкавала - те са богати на протеини!

Така като видиш кренвирши или пиле на грил няма да ти се преяждат.

Преди да спра да ям окончателно месо и да стана вегетарианка ядях кренвирши, отвреме на време пиле и понякога риба.

Но ... сега вече буквално ми се гади от тяхните миризми ....

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 7:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Аз пак за киселото мляко...Чудя се,дали не нагорчава заради антибиотиците?Или от специалните смески,в които има костно брашно...

А лешовина ям,ма в месарскимагазин не влизам.Там наистина мирише ужасно.


Имам блага вест за теб! Very Happy

Веществото, което се образува при печенето и пърженето на месото, е способно да предизвика злокачествени образувания в простатата. До този извод стигат американски изследователи от Университета Джон Хопкинс след поредица от експерименти.
Според учените полученото от тях експериментално потвърждение на канцерогенните свойства на прегореното месо обяснява високата честота на ракови заболявания на простатата при хора, употребяващи всекидневно месо в значителни количества.
Канцерогенните свойства на веществото, известно под названието PhlP (1-метил-6-фенилимидазо[4,5b]пиридин), образуващо се при печенето или пърженето на месото, са добре известни на учените. Установено е, че това съединение може да предизвиква рак на млечната жлеза и на червата.
Изследователската група от Университета Джон Хопкинс под ръководството на д-р Анжело Де Марко в продължение на няколко седмици е смесвала PhlP с храната, давана на опитни животни. При последващото изучаване на вътрешните им органи са били наблюдавани многобройни генетични мутации в червата, далака и простатата.
Според учените това доказва, че PhlP спомага както за образуването, така и за растежа и разпространяването на злокачествени образувания в простатата.
Специалистите не могат да се ангажират с препоръчително максимално количество PhlP, което да бъде определено като безвредно, тъй като концентрацията на това вредно вещество зависи много от начина на приготвяне на месото.


Някои наричат простатата второто сърце на мъжа. Embarassed

Пази се, значи, щото е по-подло и от аспартам Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин, това е просто жестоко! Вие човека на едната боза сал ли искате да оставите? Very Happy Аз да съм на него, веднага ще кача материал за душата на растенията и как те страдат като ги ядем, или за вредата от тютюнопушенето. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Доколкото разбрах става дума за системна консумация на тези продукти и прекаляването.При едно разумно и балансирано хранене едва ли е толкова опасно.А и плодовете и зеленчуците са торени и третирани с какво ли не,та няма нищо безвредно и безопасно вече.А сега се натъкнах на следното:

Консумацията на грейпфрути води до рак

Консумирането на голямо количество грейпфрути може да предизвика рак на гърдата, показват изследванията на американски учени от университетите на Южна Каролина и Хаваите, предаде BBC.

В проучването са участвали 50 хиляди жени в периода след настъпване на менопауза.

Резултатите са показали, че при жените, които изяждат по половин и повече грейпфрута на ден, рискът да заболеят от рак на гърдата се увеличава с 30%, отколкото при тези, които въобще не са хапвали цитрусовия плод.

Проблемът се състои в това, че грейпфрутите повишават нивото на естроген в кръвта. Този хормон е способен да увеличи рязко скоростта на развитие на злокачествени образование в млечните жлези.

Едновременно с това учените подчертават, че тази теория се нуждае от по-детайлни изследвания, за да бъде потвърдена.

P.С.Имаше и такъв коментар:

"Трябва да сме по-снизходителни към такива публикации - от жегата се размекват мозъците, хората психясват, и то яко ...." Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati и на теб и на Змей Живянин,ще припомня една история от времето на социализъма...
Та,значи...френски учени доказват,че касисът предизвиква рак.А кой по-добре от френските учени ще знае,щом другото име на растението е "френско грозде"?!
И нашите тук,загрижени за "благото на човека",изкореняват всички блокове с касис ( били доста,казват стари хора).
След време се оказло точно обратното,но...

Заб. Французите не изкоренили ни един корен и станали лидери на пазара с касисWink

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile По времето на социализъма,един професор,член на ФАО ни преподаваше икономика на световното селс.стопанство и на една лекция каза колко била вредна соята и канцерогенна,а бедните американски работници я нагъвали под формата на кренвирши и други колбаси /щото нямат пари за месни колбаси естествено/ и се обричали на сигурна смърт.А сега много се пише колко сполучлив заместител на месото е соята - има сходни белтъчини и колко била полезна. Smile
Laughing P.С.Много ми хареса "змей Живянин",ше почна и аз така да му викам,само да не се ядоса. Rolling Eyes Laughing Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:27 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati,като каза "соя",та се сетих,как навремето чсаст от "какао"-то в шоколадовите ни изделия бяха от сояWink.НО...вкусът на "Морени" и "Черноморец" беше много по-добър от сегашните жалки подобия.Тогавашния им вкус бе мек,а сега се загароби.
Та хич не ми пукаше,че нямало какао,,защото беше вкусно...Е-е-ех! Rolling Eyes

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...P.С.Имаше и такъв коментар:

"Трябва да сме по-снизходителни към такива публикации - от жегата се размекват мозъците, хората психясват, и то яко ...." Rolling Eyes


Ето че има нещо съществено и може би трябва да се ограничим до него когато става въпрос за растение и плод с доказано противоракови свойства.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Много ме озадачи тази публикация,то имаше и мн.други коментари /както след всяка в сайта/,ама не си правих труда да ги гледам всичките.Ще ми се да не е вярна,освен ако не действа принципът,че всяко правило си има изключения.За грепфрута знам,че не трябва да се комбинира консумацията с някои лекарства. Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 7:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лично аз познавам поне 10-на човека, които се излекуваха от начален стадий на рак именно с ЕКСТРАКТ ОТ ГРЕПФРУТ - ТАКА НАРЕЧЕНИЯ "БИОЦИТРИН"!

СЪЗДАТЕЛЯ НА ТОЗИ ЕКСТРАКТ Е ЕДИН ЕВРЕИН НА ИМЕ ХАРИШ, КОЙТО ЦЯЛ ЖИВОТ Е ПИЛ ОТ НЕГО И Е БИЛ ВИДЕН ДЪЛГОЛЕТНИК и изключително здрав човек!!!!!!

Сами може да съдите дали грепрута е канцерогенен.

Разбира се, че ще го коментират като "канцерогенен" ... та как иначе!!!!

Нали ако всички почнат да се лекуват с него ще настъпи тотален и сигурен срив във световната фармацевтика!

Това е моето лично мнение!

Ако искате го уважавайте, ако искате - недейте!

Ваша воля.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 8:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Звучи логично.Аз затова го пуснах тук,за да се произнесете по него и дадох примера и със информациите за соята. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Юли 21, 2007 11:03 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Нали ако всички почнат да се лекуват с него ще настъпи тотален и сигурен срив във световната фармацевтика!

Yeaaaaaaaaaaaaa!]

Маг Селена написа:
Това е моето лично мнение!
...и моето Cool

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov