НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Апр 17, 2024 1:50 am Вижте мненията без отговор
КАКВОТО ПОВИКАЛО, ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО ...
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ????????, ?????? ?? ??????? ...
Отговорете с цитат

Кати ни изпрати поредният материал, който току-що качихме в "Публикации" -те в раздела за "Карма".

Ето само един кратък пасаж от туй великолепно писание:

Цитат:
"Карма обаче е нещо съвсем различно от съвпадение, съдба или късмет – тя е непогрешимата система за справедливост на Вселената. Принципът на карма е “Каквото повикало, това се обадило” или с други думи човек получава това, което дава. Според карма няма нищо случайно – напротив, тя е базирана на това, което човек съзнателно мисли, казва или върши.Законите на карма постулират, че миналите действия определят настоящия живот и оформят бъдещето. Затова карма е процес, тя се генерира постоянно, което означава, че действията ни днес или който и да било ден, директно влияят на утрешния ни живот."


Този цитат ме накара да отворя тема, в която можем да поговорим за страданията на човека, породени от процеса на неговата лична карма.

През цялата ми практика в окултизма и в духовния ми път съм се сблъсквала с какви ли не човешки съдби и проблеми. И трябва да ви кажа, че повечето хора, които са идвали за помощ при мен, никога не са търсели причината в себе си за собствените си страдания!

Те винаги са ги приемали като нещо, което им е направил друг, причинил друг ... и никога не са се замисляли дали страданието, в което са се напъхали сам-самички не е просто тяхното лично ИЗПИТАНИЕ, чрез което трябва да проумеят, че страданията им са резултат, породен от самите тях!!!

Не е лошо да разкажете за случаи от ваши лични наблюдения - не само в личния ви живот - но от живота на вашите съседи, близки, приятели, познати ... та дори и непознати. Случаи, в които има написано с големи букви: "КАКВОТО ПОВИКАЛО, ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО!" Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cool Всъщност не бях аз за съжаление.А материалът е чудесен. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 8:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако човек не умее да командва живота си, тогава живота ще командва него по всевъзможни начини и чрез най-неочаквани похвати, някои от които са нелеки изпитания, а други - още по-лошо- житейски капани, които могат да бъдат изпитания с много труден или без изобщо никакъв изход.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Cool Всъщност не бях аз за съжаление.А материалът е чудесен. Cool


Моите извинения!!! Embarassed

Едва сега разбрах, че това е дело на маг Живин ... Embarassed

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

reveta написа:
Ако човек не умее да командва живота си, тогава живота ще командва него по всевъзможни начини и чрез най-неочаквани похвати, някои от които са нелеки изпитания, а други - още по-лошо- житейски капани, които могат да бъдат изпитания с много труден или без изобщо никакъв изход.


На това вече му се казва мъдрост! Shocked

Браво на теб, Ревета! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За своя живот мога да кажа, че всеки път, когато съм действала егоистично и брутално /има доста такива Embarassed /, в най-скоро време съм получавала сметката за това и си я плащах.Този форум ми помогна да осъзная тези зависимости и да престана да търся вината, за нещата, които ми се случваха в другите хора.Преди пет години по това време се разделяхме със съдружник.Беше голямо изпитание.Много неприятно, както в емоционален, така и във финансов план.Да, той ни "изгърби" при тази раздяла, но така ми изглеждаше само до преди половин година.Сега мога чистосърдечно да си призная, че "изгърбването" беше взаимно и че неговите действия всъщност бяха отзвук на нашите.От поне една-две години се опитвах да си подредя нещата в главата, първо - да забравя, после - да простя. Сега вече ми е ясно, че няма защо и какво да забравям, както и че няма какво да прощавам.Аз си научих урока. За него - не знам. За себе си знам, че вече винаги си давам сметка за това, че животът на всички нас тук на земята е система от скачени съдове и ако някъде не стига - то другаде прелива, а и двете не са желателни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много правилно!

Но честно да ти кажа, Пенка, страшно много бих искала така да се получава с все повече и повече хора, а релацията е съвсем друга - съдя от хората, с които контактувам, а и не само ... съдя от позицията на НАБЛЮДАВАЩ човек ... нямам впредвид най-редовните потребители, защото те не са от спящите хора /виж темата "Малко за спането" на маг Живин в "Да поговорим"/.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не съм била брутална външно,но съм реагирала много негативно на ситуации и хора вътрешно или почти.Разлика няма за последствията.Преди не го съзнавах,след време хем започвах да се усещам,че си вредя и се мъчех да си наложа да не се самонавивам да обвинявам конкретни хора за проблемите си,хем ми беше трудно да го преодолея.Пък и на тях сигурно съм повлияла косвено с лошите си мисли,които съм се мъчила да прикривам и да туширам.Хем се чувствах виновна заради това,хем не можех да спра.Сега това е само спомен,но всичко се беше задвижило по "каналния ред".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всеки един от нас, имам предвид редовните потребители, има назад в миналото си такива спомени!

Важното е, че има осъзнаване и ...разбиране.

И така ... стъпка по стъпка - напред и нагоре!
Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам и наблюдения върху други хора.Трагедията,която са изживяли преди години въобще не ги е подсетила,че нещо трябва да променят в нагласите и поведението си спрямо другите.След като се окопитиха продълхават в същия дух,а бяха платили голяма цена.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лошо! Това навежда на мисълта, че ще трябва да изживеят и още катаклизми от същия сорт, докато си научат урока.Мисля, че всеки може да сгреши и не само - може, но и всички непрекъснато го правим, но е ужасно глупаво да правиш една и съща грешка - два пъти.Просто идеята за "повтаряне на класа" ми се струва чиста загуба на време и ресурси. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad Неприятно ми е да го кажа,ама като че ли някой хора просто си го просят.Много е странно,но няма и помен от мисълта"дали с нещо не предизвиках съдбата да ме накаже така",те са си прави за всичките изстъпления и никoй не може да ги убеди в противното.На времето се опитвах приятелски да съветвам да го дават по-кротко,но коя съм аз да им казвам,а това още повече ги нахъсваше да обясняват колко са прави в "политиката" си. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да. Трудно е. На мен дори в къщи почти не ми се отдава да прокарам подобна теза, та камо ли - спрямо външни хора.Единствено се успокоявам с мисълта, че насила хубост не става и че всеки си върви по неговия път, с неговите си крачки.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Юли 15, 2007 10:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В къщи е още по-трудно.За тях повече ни пука.А те вместо да разберат или се сърдят,или обвиняват,че си "срещу тях"сиреч "контра",трябвало да ги поддържаш.Трудно е да обясниш,че е заради тях и за тях и не искаш да си навредят.Явно и те трябва да си учат сами собствените уроци,но това касае всички ни,включително и нас.И накрая страдаме всички,но не го разбират. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 16, 2007 7:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
В къщи е още по-трудно.За тях повече ни пука.А те вместо да разберат или се сърдят,или обвиняват,че си "срещу тях"сиреч "контра",трябвало да ги поддържаш.Трудно е да обясниш,че е заради тях и за тях и не искаш да си навредят.Явно и те трябва да си учат сами собствените уроци,но това касае всички ни,включително и нас.И накрая страдаме всички,но не го разбират. Rolling Eyes


В такива случаи следва дистанция /навътре в себе си или в пълния смисъл на думата/ и колкото по-навреме е направена тя, толкова по-навреме е дадена възможността на близкия ни индивид, било то дете, партньор, майка, баща, сестра, брат и т.н., да стигне до най-малкото правилния извод, както идо парвилното разбиране.

Боли - както нас, така и съответния близък - но пък е за хубаво!

Ефекта от резултата е направо изумително покъртителен - разбира се, в положителния аспект на нещата.

По този начин даваме възможност за по-бързо изчистване на кармата и спестяваме агонията , която ще ни споходи в по-далечно бъдеще на много наши близки, както и на самите нас.

Усещането е невероятно! Razz Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov