НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 6:37 pm Вижте мненията без отговор
брак или не
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
merigi




Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 250
Пуснато наПуснато на: Пон Юли 30, 2007 7:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Бих допълнила-По-добре сама, отколкото сама с някой друг!!! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Май 15, 2008 3:08 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хм.. май току-що прочетох описание на семейството на вече бившия ми приятел...

surnichka, ако година по-късно още не сте намерили сили да напуснете съпруга си, пишете ми на лична да ви разкажа как ще изглежда детето Ви след 20 години ако останете при съпруга си..

Никак няма да Ви хареса, уверявам Ви...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Май 15, 2008 8:58 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хм ... никак няма да е зле да поразкажеш наистина туй-онуй на Сърничка, Радея ... стига тя да влиза във форума и да следи темите, защото обикновено когато си получат отговорите повечето от потребителите никога повече не се вясват тук! Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
surnichka




Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 11
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 11:26 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте,

Промъквам се в сайта от време на време. По принцип не е в в мой стил да пиша често. Тогава бях много отчаяна, незнаех кой е верния път нито напред, нито назад. Така, че се съм тук инкогнито понякога. Smile

Уважаема Селена, Вие ми отговорихте тогава, че ще се разведа евентуално през 2010 г. Вярвайте ми, бях ужасена. Та 3 години в тормоз си е чиста загуба на време, нерви, всичко. И реших да действам....В момента съм разведена, решението на съда е в ръцете ми от няколко дена. Бившият ми вече съпруг все още не може да се примири, но и това ще отшуми. Казала съм му, че може да вижда дъщеря ни, когато пожелае, стига да не ми създава проблеми. Мисля, че съм доста толерантна към него, но той не го разбира. Както и да е...Сега съм сама, с дъщеря ни, живеем спокойно. Имам известни притеснения затова дали ще остана винаги сама, но здраве да е...
Желая и на Вас здраве от сърце!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 11:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинете ме surnichka за намесата ,вярвам че ви е трудно , но имам един въпрос !

Вие като родител как мислите ,че детенцето ви се справя с развода ? Как възприема тя тази рязка промяна в живота си ?
Аз освен да прочета как се чувствате вие ,не прочетох друго !!! Та ми е чудно ... ей така като родител да ми кажете?
Бувшия ви съпруг да вижда дъщеря ви когато пожелае ,а тя желае ли ?Да не ВИ създава проблеми ,а на нея ако създава проблеми ?

В такъв труден период вие се чудите дали ще сте сама ?Дали не трябва да се опитате да се концентрирате върху останала част от семейството,да се опитате да го съхраните или сега е най-важното вие да сте добре и ... да не сте сама !

Съжалявам ,Селена и Живин ... ако мислите ,че мнението ми е прекалено грубо ,триите го ,няма да се сърдя ,нито пък ще се обидя ,даже ще си понеса и наказанието ,че се меся дето не ми е работа !

Но всеки по пътя си , само ей така да се замислите ви питам и ако имате смелост пред себе си отговорете си на въпросите ми !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 1:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не, Диди!

Не мисля, че трябва да изтрия мнението ти.

Многи си права!

Дали пък това не е проява на егоизъм, а?!

Аз няма да отговоря на surnichka, нека тя самата направи това за себе си!

Вече трябва сама да взема правилните решения, намирайки правилните отговори.

А сиренето в магазина все пак е с пари, пък и повишиха неимоверно цените, пък и инфлацията е много високо скочила ... Confused Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 1:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Егоизъм умножен на n-та степен !

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 1:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 3:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че в при развод или при неразбирателства и конфликти в семействата, както и когато един от родителите е като в описания случай най-много страдат децата, а това остава отпечатък върху тях за цял живот и влияе на по-натаъшното им развитие и изграждане като личности.

И от родителите най-много зависи как ще действат по-нататък, за да се избегнат или поне сведат до минимум негативните последици. Ако не от двамата, то поне от единия - този, при когото е останало детето и който е адекватен да се грижи за него при доказана непригодност или дори нежелателно присъствие на другия в живота му.

Точно и поради тази причина не е без значение как се чувства и родителят - в какво психическо и душевно състояние след преживените травми. Възстановяването и на неговото спокойствие е важно за да е в състояние да осигури и спокойствие на детето си - нормална семейна атмосфера до колкото е възможно след разпадането на семейството.

Една изтормозена, травмирана, невротизирана или комплексирана майка трудно би се справила с тази задача, дори и без да го желае е твърде възможно да повлияе зле на детето, колкото и да се старае това да не се случва. Просто натрупаните отрицателни емоции ще го облъчват с негативна енергия. За това е важно родителят да се погрижи за себе си не толкова от егоизъм, а за доброто и на детето си, да се отърси от всичко негативно, да положи усилия да възстанови душевния си мир, ако се налага и да потърси помощ за това.

Тук искам да добавя и че не условието дали ще остане сам или не, трябва да определя душевния конфорт на човек. Вярно е, че за пълноценното отглеждане и възпитание на дете са нужни двама родители /не задължително биологични, но любящи и способни/, но след разрив или мъчителен брак /връзка/ е по-добре мисълта за следващи такива да поостане на заден план. Човек трябва да се отърси от преживяното и да се концентрира върху други приоритети, защото прибързаното търсене и намиране на нов партньор само с идеята да не е сам, когато не се освободил от душевните и психологически обременености на предишната връзка трудно ще направи следващата успешна и може да го вкара в нови емоционални трусове, които само ще утежнят състоянието му. А когато има и дете нещата стават още по-сложни по съвсем обясними причини. Или както се казва "по-добре сам, отколкото зле придружен".

Това е лично мое мнение и никого не ангажирам с него. Cool



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 8:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че е така!Това просто не подлежи на коментар.

Но когато една майка след развода говори единствено за себе си и собствения си комфорт, а не споменава как се чувства детето, се забелязва вече и нещо друго, нали?!

Това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много е грозно !

Сигурно на жената няма да и стане приятно ,като прочете всичко това и най-вероятно ще го приеме като нападка ,което едва ли някой от нас се стреми да постигне и все пак ... Колко егоистично само ???

Аз съм сигурна,че дъщеря ви е силно дете и сигурно си мислите ,че тя се справя и приема случилото се ,но да ви кажа децата не винаги споделят всичко . Confused Sad

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Май 23, 2008 9:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако тя приеме като нападка нашите слова, то това ще означава, че тя още не е съвсем зряла личност, че още не е калила волята си така, щото да не допуска обидата в себе си, за да я наранява и разрушава.

surnichka по-скоро трябва да се замисли за житейските си ценности и приоритети, които могат да направят от нея една прекрасна и разбираща личност, което от своя страна ще помогне страшно много на детето й да балансира пък себе си.

Какво по-прекрасно от това нещо?! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov