НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 2:51 pm Вижте мненията без отговор
Боровинките
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
avb




Регистриран на: 11 Авг 2007
Мнения: 96
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 22, 2007 10:57 pm
МнениеЗаглавие : ???????????
Отговорете с цитат

Здравейте,всички!
Наскоро четох,че боровинките са доста полезни като средство за предпазване от бактериални инфекции на уролигичните пътища (цистити,уретрити). Учените твърдяха,че червените боровинки са с много добър антисептичен ефект (освен,че са много добри актиоксиданти). Поради тази причина могат да се вземат превантивно. Знае ли някой нещо за дозировката им и дали имат и лечебно действие,а не само превантивно?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Anelia




Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 17
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 27, 2007 4:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Боровинките аз ги ползвам като средство за спасяване от афта/херпес в устата поне само това ме спасява .
Но за болести на урологичните пътища не съм сигурна .
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 27, 2007 5:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здрвейте, avb!

За предпазване от бактериални инфекции най-доброто нещо, на което можете да се спрете е биоцитрина. Това е екстракт от грейпфрут и можете да си го купите от всяка една аптека.

А тук, в темите, можете да намерите и съответните препоръки и рецепти как се използва биоцитрина и за какво, както и как действа.

Що се отнася до боровинката, тъй като Вие се интересувате точно от нея, мога да Ви кажа следното:

Има два вида боровинки - черна и червена.

И при двата вида боровинки има външна и вътрешна употреба.

ЧЕРНАТА БОРОВИНКА е по-добре да се прилага изсушена. Тя има адстрингиращо и противовъзпалително действие при разстройство (диарии), използва се при чревни възпаления, както и възпаления на пикочния мехур. Това й приложение е естествено вътрешно.

Външното й приложение се препоръчва при възпаления в устната кухина, на гърлото и при кожни заболявания.

ЧЕРВЕНАТА БОРОВИНКА вече се препоръчва при възпаления на бъбреците и пикочния мехур.
И тъй като Вие се интересувате именно от този ефект на боровинката, то ще Ви дам и съответната рецепта:

3-4 чаени лъжички ситно нарязани листа от червена боровинка (препоръчително е да са изсушени) се варят в продължение на 15 мин. с 2 чаши вода=500 мл вода.

Това е доза за 2 дни, която доза се пие на бавни глътки през деня, между съответните хранения.

Пие се докато отшуми здравословния проблем.

А ако искате да използвате за превантивни мерки по принцип боровинката (без да знаете дали е черна или червена) можете да я намерите във всяка една аптека под формата на капсули. В кутийката й пък ще намерите и упътване как се пие.

Но ... никога не се отнасяйте безотговорно към нито една билка, защото всяка такава е силно действащо ЛЕКАРСТВО и "превантивното" й приложение не бива да продължава твърде дълго време.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Авг 27, 2007 5:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Anelia написа:
Боровинките аз ги ползвам като средство за спасяване от афта/херпес в устата поне само това ме спасява .
Но за болести на урологичните пътища не съм сигурна .


Както вече обясних - червената боровинка помага и за тях!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
avb




Регистриран на: 11 Авг 2007
Мнения: 96
Пуснато наПуснато на: Вто Авг 28, 2007 8:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много ви благодаря маг Селена за изчерпателния отговор относно тази тема! Аз прочетох статията ви за Биоцитрина и може би следващият пък ако ме повали тази болест може да започна с него. Ако трябва да бъда точна, аз в момента вземам превантивно червени боровинки по няколко "плодчета" дневно (около 4-5, които ги купих замразени и така ги съхранявам). Това го направих по съвет на една лекарка и се надявам в такава доза да не е никак опасно.
Още веднъж искам да ви благодяря, а също и от името на всички, за тези ценни съвети, които давате!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 29, 2007 12:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че в такава доза не е опасно!

Още повече, че Вие се лекувате с плодчетата на червената боровинка, а не с листата й???!!!

Има голяма разлика в това, коя част от дадено растение се използва за съответно дадена болест!!!

Това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov